Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dziadu00

Rozwiązany: Skrzynka pod gry

Polecane posty

Czołem eksperci, potrzebuję waszej pomocy w złożeniu nowego komputera.

  • Budżet na komputer: ok. 4000 zł
  • Części do kupienia: skrzynia
  • Czy wliczyć system w cenę:nie
  • Zastosowanie komputera: gry
  • Preferowany sklep: brak
  • Rozdzielczość posiadanego monitora: do kupienia, osobny budżet ok 1000 zl
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:raczej nie
  • Dodatkowe uwagi: zależy mi na bardzo wydajnym sprzęcie, nie zamierzam raczej podkręcać, budżet mogę zwiększyć jeśli pozwoli to na znaczny wzrost wydajności. Zakup planuje dopiero pod koniec czerwca. Cel - wiedźmin na ultra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/0bRZnK/

Wydajna i5, którą możesz podkręcić (zastanów się nad tym, bo zawsze jakieś fps'y dodatkowe w Wieśku będą :P), 8gb szybkiego ramu, bardzo dobra karta graficzna, porządny zasilacz i przyzwoita płyta główna.

Biorąc tą płytkę od MSI i ten procesor Intel otrzymujesz 440zł zwrotu - promocja ważna do 26 czerwca: http://www.morele.net/wiadomosc/odbierz-nawet-370-zlotych-zwrotu/1317/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Czy jeśli nie będę podkręcać to nie lepiej wziąć ten serwerowy procesor? I jak dużo trzeba by dołożyć do gtx980 albo nawet 980ti? Tak jak pisałem, budżet mogę zwiększyć

Ta promocja jest kusząca, szczególnie jakby dodał ssd do tego. Czy i5 spokojnie wystarczy żeby wszystkie nowe gry w ciągu np 4 lat pociągnąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeon ma nieco sensu, ale trzeba szczerze przyznać, że w grach wypada gorzej od podkręconej i5. Jakbyś chciał go wziąć, to do wymiany będzie jeszcze płyta główna, RAM i cooler.

Co do zestawu @VindoVa mam kilka uwag:

Właściwie dopłatę do Palita można by rozważyć, ale mimo że jak na GTX 980 cena jest całkiem niezła, to jednak wzrost wydajności jej nie uzasadnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wydajniejsza średnio o kilkanaście procent (spory test, Project CARS, GTA V, Dying Light, chociaż w Wiedźminie 3 różnica jest akurat całkiem spora), wiec biorąc pod uwagę, że Palitowy GTX 970 kosztuje 1469zł, to nawet przykładowo 1800zł za GTX 980 nie byłoby wybitnie dobrą ofertą. Co prawda 980tka nie ma problemów z pamięcią, ale moim zdaniem to nadal nie uzasadnia tak dużej dopłaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim zestawie? http://www.morele.ne...ry/info/CvEkaS/

Bo opcje mam dwie, albo wezmę zestaw za 4k z xeonem i 970, albo zepne poslady i dołożę ile będzie trzeba żeby było high end i spokój na długo.

Dodatków, korzystając z tego cashbacka i kupując części w różnych miejscach myślę że się uda oszczędzic parę stowek dodatkowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się ogólnie wstrzymał z tym tematem skoro kupujesz pod koniec czerwca. Była już papierowa prezentacja Broadwelli, może niebawem pojawią się w sklepach to się zobaczy jak będzie się kształtować ich cena.

Zajrzyj do tego tematu

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216

Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest na co czekać, bo promocja na płyty z Broadwellami jest do 26 czerwca (tak samo jak na Haswelle), a nie sądzę, żeby ceny procesorów spadły (i5-5675C powinno być o jakieś 10% droższe od i5-4690K - patrząc na ceny hurtowe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na weekendzie będę zamawiał części, po grubszych przemysleniach poszedłem za radą i złożyłem coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/IOX1yq/

Można gdzieś jeszcze zaoszczędzić albo któraś cześć na lepszą wymienić?

Moglibyście też polecić jakiś moduł WiFi, monitor ok. 24 cale i fajną klawe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i moja wysluzona mysza, Asus gx800 wprawdzie działa, ale nie wiadomo jak długo. Nie mogę nigdzie znaleźć nowej, znacie jakąś podobna (dodatkowe przyciski po obu stronach)?

Moduł wewnętrzny, budżet na monitor 700-800zl, klawiatura może być podświetlana, parę dodatkowych przycisków by się przydało. Przyzwyczajony jestem do klawiatury laptopowej (rog gv50t), za normalnej korzystam tylko w pracy :) myślę że na klawiaturę max 150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te monitory i klawiaturę. Głupie pytanie, jakbym mojego ps3 chciał podłączyć do któregoś z nich to przejściówka? Bo nie wiedzę hdmi, ale przyznaje ze nie znam się na tych rodzajach łącz. Chwyt do myszki ten pierwszy, palm, plauchy długie, szukam linijki XD. Też z 150 zł. Pozwolę sobie o jeszcze jedno zapytać. Jakiś niedrogi zestaw głośników 2+1. Megalomanem nie jestem, jak będzie grał i nie harczal to będę zadowolony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myszy chyba najciekawsza by była SS Kana V2.

Chociaż przy takim budżecie może znajdziesz jeszcze nieco sztuk złota na Zowie FK1?

Głupie pytanie, jakbym mojego ps3 chciał podłączyć do któregoś z nich to przejściówka?
Tak, chociaż właściwie nie bardzo wiem, jak się wtedy transportuje dźwięk.

Z głośników dla odmiany przydałby się budżet. Ale generalnie najpewniejszy wybór to Microlab FC-330.

@down

Może Modecom MC-MSF15?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...