Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolfur

Rozwiązany: Morele, tani GTX 970 gv-n970wf3-gd4

Polecane posty

1650 to ona nigdy nie kosztowała, taką cenę sobie zwyczajnie walnęli żeby klienta zachęcić do "promocji" tongue_prosty.gif

GTX 970 jak GTX 970. GB zawsze miał jedne z najtańszych niereferentów, a weź pod uwagę, że to nie jest G1 Gaming czy też mniej podkręcona wersja OC. Ta ma taktowania referencyjne.

Czemu zero opinii? Bo GB zawsze na początek daje wersję najbardziej podkręcone, a potem z czasem pewnie z odpadków produkcyjnych wprowadza wersję mniej podkręcone, które nie były przykładowo w stanie wytrzymać zegarów modelu G1 Gaming przy zamierzonym przez producenta napięciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli będzie niewiele gorszy to i tak masz 20 klatek straty do pierwszego lepszego z brzegu i5. Jak dla mnie kupowanie karty za tyle kasy żeby przez pół roku się nudziła jest bez sensu, bo za te pół roku za 1400 złotych kupisz już raczej mocniejszą kartę niż GTX 970, albo GTX 970 za niższą kwotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40fps utrzyma Thuban a kartę mogę obciążyć czym chce i zagrac w odpowiednio wysokich FPS (40 powiedzmy) nawet na ultra. Ba, mogę przecież odrzucić w .ini do pieca. Ta gra ewidentnie siedzi na GPU.

W mojej ocenie się opłaca bo premiera Wiedźmina była "teraz" a nie na jesień :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już chcesz, Twoje pieniądze. Ja bym nie kupił tak drogiej karty wiedząc, że przez najbliższe pół roku jak nie lepiej będzie chodzić w większości gier na 50-70% swoich możliwości. No ale Twój wybór ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, ta karta to nowsza, niepodkręcona fabrycznie wersja WF-owego Gigabyte'a (ma też nowszą rewizję BIOS-u), więc dlatego ma brak komentarzy.

Spokojnie można ustawić zegary i pamięci na takty wcześniejszej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyka ci jedna rzecz. Ja się upewnię, że karta będzie pracować na tyle ile Phenom II x6 ją wesprze. Jak trzeba to dorzucę do .ini ustawienia ponad ultra, co z tego że mam Phenoma? On ogranicza FPS.

Ale dla mnie 40~~ fps w RPG typu W3 wystarczy, a detale średnie vs Ultra(+) to duża różnica. Mam 40 klatek na 660 w średnich, będę miał 40klatek na 970 w Ultra. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podzielę się wrażeniami jak przyjdzie karta i ją podłączę.

Wg. was mój chieftec sobie poradzi? teraz to on 6.5 lat już pracuje. przez bodaj półtora roku z GTX 660 (wedle waszych rad) nie było problemów nawet biorąc pod uwage Phenoma II x6 ktory tez swoje ciągnie.

Myślicie że powinienem wymienić zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/NTpBA70.jpg

http://i.imgur.com/ihv3D8t.jpg

http://i.imgur.com/Zlf4JDm.jpg

itd. i tym podobne

  • Wszystko Ultra
  • SweetFX rebalansujący kolory
  • HairWorks=OFF
  • lekko podkręcone cienie i trawa/krzaki w pliku .ini

... i 40-100fps zaleznie od lokacji i akcji na ekranie.

Ogłaszam wielki sukces!

(Rozdziałka 1400x1050 dopoki nie zmienie monitora w najblizszym czasie na jakis IPS)

Teorie o bottleneck SĄ PRAWDZIWE, ale zgodnie z moją wiedzą i przewidywaniami, nie przeszkadza to w rozgrywce powyzej 40fps, bowiem:

CPU Bottleneck jak zawsze uważałem (i się nie myliłem) - ogranicza w trudnych dla procesora sytuacjach maksymalne FPS jakie osiągnie GPU. To samo GPU z jakimś I7 wykręciłoby więcej FPS... co nie zmienia faktu że w OBU SYTUACJACH gram na Ultra. a więc zamiast 70 klatek mam 40, ale to nadal Ultra.

Phenom II x6 1045t i to akurat obecnie na 2,7GHz bo jestem hardkorem i wróciłem do fabrycznych ustawień na potrzebę testów + GTX 970 jest dla mnie świetnym rozwiązaniem (przynajmniej w kwestii Wiedźmina 3) do momentu wymiany CPU na lepszy.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...