Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Gość Uruk-hai_15

Cytat:

Konsolowcy będą mieli demko NFS:U2 na przełomie lipca i sierpnia, a my? Biedni PeCetowcy ? Znowu trochę poczekamy - ciężkie życie :D

No ch... dyskryminacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge wam powiedzieć ciekawostkę:

Śnił mi się dzisiaj w nocy temat numeru CD-A (serio z ręką na sercu) - i zobaczyłem pierwszą strone o NFS - poł strony obrazków i troszkę textu, przewracam na drugą stronę a tam jakis RPG :)

Mam nadzieje że CD-A się postarało i będzie o nim przynajmniej z 10 stron (no dobra tak serio to mi już 3 wystarczą)

Już zacieram rączki na NFS U2 - bo jest chyba na co czekać 8)

temat numeru ma to do siebie ze jest obszerny, gdyby o U2 mialo byc 2 strony to bylaby to zapowiedz, a jezeli to temat numeru to bedzie ze 4! stronice jak nie wiecej :twisted:

Ludzie nie :? przecież w tym śnie to był joke normalnie kawał - przecież wiadomo że temat numeru to kilka obszernych stron!!!

Tylko mi się snił taki paradoks

Nio ulżyło mi :P

Gierka wymiata (jutro zaczynam 7 raz kończyć karierę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Tyle razy to ja nie przechodziłem, ale za to ciekawa rzecz mi się wkręciła po graniu. Jakiś czas temu dorwaliśmy ją z kumplami z mieszkania i dość intensywnie pykaliśmy. Ale nie o tym miałem. Teraz jak z kumplami widzimy jakiś fajny/tunningowany samochodzik to wystawiamy mu gwiazdki :D Poldki mają na starcie -3 :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uruk-hai_15

Gierka naprawde wciąga, jednak najgorsze jest to gdy jestes na 109 wyscigu a brat robi formata (jest starszy bo jak by był młodszy to bym mu mordooszczynkę rozwalił) hehehe :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reign.
Gierka naprawde wciąga, jednak najgorsze jest to gdy jestes na 109 wyscigu a brat robi formata (jest starszy bo jak by był młodszy to bym mu mordooszczynkę rozwalił) hehehe :twisted:

Zawsze mozna skopiowac pliki z savami , nieprawdaz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uruk-hai_15

Masz absolutną rację ale skąd mialem wiedziec ze będę miał zrobionego formata (a tak poza tym fajnie sie przechodzi gierkę 2 a nawet 3 razy :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w demo z CDA...oto zauważone wady:

1) Brak uszkodzeń. Kompletnie bez sensu. Już w demie razi możliwość jazdy bez hamowania a co dopieronjest w pełnej wersji...kupujesz,tuningujesz, ulepszasz auto i w ogóle nie martwisz się że coś się zepsuje,popsuje lub zniszczy. Taa. Undergroundowi gratulujemy realizmu.

2)Drag. Wkurzające jest to,że choćby po małym zderzeniu od razu kończy się wyścig. Nie raz można opanować auto i jechać dalej! Zatem...po co to? W ogóle w tym samym Dragu ukończenie wyścigu graniczy z cudem (przynajmniej w demie). Jakbyś nie pojechał,zawsze zderzysz się a to z jakimś samochodem,a to z pociągiem itp. Mimo,że za każdym razem wyjeżdżają one w tym samym czasie, po 20 próbach jeszcze nie udało mi się ani razu ukończyć Draga.

3)Brak widoku kamery z wnętrza samochodu. Dlaczego? Komu by przeszkodziło zaimpementowanie go? Niektórzy mogliby go po prostu olać a ci,którzy lubią realizm uzyskaliby choć jego namiastkę...

4) Niezależnie od tego,jak dobrze jedziesz,przeciwnicy od razu cię dogonią. BEZ-SEN-SU ! Uczciwe zdobywanie przewagi w ogóle przestało się liczyć a to,czy wygrasz wyścig zależy od tego jak dobrze pojedziesz na ostatnich 100-200 metrach. Może niektórym się to podoba bo zwiększa napięcie itp. ale według mnie jest to chore.

5) Dochodzą jeszcze wady pełnej wersji (np.liniowość, trasy tylko w jednym mieście).

Reasumując, gra podoba mi się raczej...średnio. Gdybym miał wystawić ocenę po demie, dałbym 7 (bo jednak zalety też ma). I nawet,gdyby N4S: U2 zniewelowało te wady, pewnie pojawią się nowe...( a zostanie brak uszkodzeń i wyścigi tylko nocą). Chyba skuszę się na Juiced.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Brak uszkodzeń. Kompletnie bez sensu.

Tja a kto by poźniej chciał naprawiać te wszystkie spojlery, neony itp. - Underground to raczej wyścigówka-zręcznościówka niż hardcorowy symulator (zagraj w LFS - to naprawde hardcorowy symulator a nie doświadczysz tam choćby najmniejszych uszkodzeń no może poza tym można silnik zatrzeć :wink: )

2)W ogóle w tym samym Dragu ukończenie wyścigu graniczy z cudem (przynajmniej w demie). Jakbyś nie pojechał,zawsze zderzysz się a to z jakimś samochodem,a to z pociągiem itp. Mimo,że za każdym razem wyjeżdżają one w tym samym czasie, po 20 próbach jeszcze nie udało mi się ani razu ukończyć Draga.

Ta i ty chcesz większy realizm jak nawet draga nie możesz skończyć :P

Według mnie drag to był najprostszy tryb 8) karierę skończyłem w dragu na hard (co trudniejsze wyścigi na medium)

3)Brak widoku kamery z wnętrza samochodu. Dlaczego? Komu by przeszkodziło zaimpementowanie go? Niektórzy mogliby go po prostu olać a ci,którzy lubią realizm uzyskaliby choć jego namiastkę...

Prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik NOS-u, doładowanie, lusterko wsteczne, bieg, lusterka boczne, tapicerka aha i zostaje jeszcze miejsce (takie tyci tyci) na szybę :twisted:

Tak w ogóle to NFSU nie miało być z założenia symulatorem - to jest zręcznościówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w demo z CDA...oto zauważone wady:

Heh, nie ma ton jak dogłebne zapoznanie się z opisywaną grą:P

1) Brak uszkodzeń. Kompletnie bez sensu. Już w demie razi możliwość jazdy bez hamowania a co dopieronjest w pełnej wersji...kupujesz,tuningujesz, ulepszasz auto i w ogóle nie martwisz się że coś się zepsuje,popsuje lub zniszczy. Taa. Undergroundowi gratulujemy realizmu.

Tak jak już ktoś pisał. NFS:U nie miał być w żadnym wypadku samochodowym symulatorem. To przyjemna ścigałka w której nie trzeba przejmowac się takimi pierdołami jak naprawa wozu. Tutaj chodzi tylko o przyjemność płynącą z jazdy.

2)Drag. Wkurzające jest to,że choćby po małym zderzeniu od razu kończy się wyścig. Nie raz można opanować auto i jechać dalej! Zatem...po co to? W ogóle w tym samym Dragu ukończenie wyścigu graniczy z cudem (przynajmniej w demie). Jakbyś nie pojechał,zawsze zderzysz się a to z jakimś samochodem,a to z pociągiem itp. Mimo,że za każdym razem wyjeżdżają one w tym samym czasie, po 20 próbach jeszcze nie udało mi się ani razu ukończyć Draga.

Wszystko zależy od wprawy. Poza tym z tego co kojażę, to w demie nie było nitro, przez co drag automatycznie staje się trudniejszy. A samochody nie zawsze wyjeżdzają w tym samym czasie. Przykładem niech będzie pociąg (ale bez sens, przykładem samochodu: pociąg...) w jednym z wyścigów. Czasem uda się przeskoczyć przed nim, czasem "w nim" (jest jeden pusty wagon przez który można przelecieć), a czasem po prostu walnie się w niego.

3)Brak widoku kamery z wnętrza samochodu. Dlaczego? Komu by przeszkodziło zaimpementowanie go? Niektórzy mogliby go po prostu olać a ci,którzy lubią realizm uzyskaliby choć jego namiastkę...

Też się nad tym zastanawiałem. Jedyny wniosek do jakiego doszedłem to ten, że z widokiem z wnętrza samochodu trudniej byłoby odczuć to wrażenie niesamwoitej szybkości. Poza tym trudno byłoby przenieść wszystko to co widzimy na ekranie (wszystkie tabeleczki, znaczniki itd) zajęłyby zbyt dużo miejsca

4) Niezależnie od tego,jak dobrze jedziesz,przeciwnicy od razu cię dogonią. BEZ-SEN-SU ! Uczciwe zdobywanie przewagi w ogóle przestało się liczyć a to,czy wygrasz wyścig zależy od tego jak dobrze pojedziesz na ostatnich 100-200 metrach. Może niektórym się to podoba bo zwiększa napięcie itp. ale według mnie jest to chore.

Jest to wyśmienity pomysł. Jak już wczesniej pisałem tutaj nie chodzi o realizm. A dzięki temu, że samochód będący z przodu zawsze jedzie wolniej od tego z tyłu gra jest bardziej emocjonująca. Nigdy bowiem nie masz całkowitej pewności, że uda ci się zwyciężyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w demo z CDA...oto zauważone wady:

Heh, nie ma ton jak dogłebne zapoznanie się z opisywaną grą:P

Fajnie jakby po tak dogłębnym zapoznaniu się z grą recenzenci pisali juz recke :twisted:

Tak jak już ktoś pisał. NFS:U nie miał być w żadnym wypadku samochodowym symulatorem. To przyjemna ścigałka w której nie trzeba przejmowac się takimi pierdołami jak naprawa wozu. Tutaj chodzi tylko o przyjemność płynącą z jazdy.

Egzakli :wink:

Tylko dlaczego ktoś? :o it's ME

Jakby realizm wziął góre w tej grze to jakbyś najechał na krawężnik w wyścigu przy 200 na godzine to byś miał pół samochodu do kasacji :P

Przykładem niech będzie pociąg w jednym z wyścigów. Czasem uda się przeskoczyć przed nim, czasem "w nim" (jest jeden pusty wagon przez który można przelecieć), a czasem po prostu walnie się w niego.

Ja tam zawsze jak jechał nie po skoczni to mnie przejeżdzał :D

3)Brak widoku kamery z wnętrza samochodu. Dlaczego? Komu by przeszkodziło zaimpementowanie go? Niektórzy mogliby go po prostu olać a ci,którzy lubią realizm uzyskaliby choć jego namiastkę...

I gdzie byłby ten Motion blur? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Brak uszkodzeń. Kompletnie bez sensu.

Tja a kto by poźniej chciał naprawiać te wszystkie spojlery, neony itp. - Underground to raczej wyścigówka-zręcznościówka niż hardcorowy symulator (zagraj w LFS - to naprawde hardcorowy symulator a nie doświadczysz tam choćby najmniejszych uszkodzeń no może poza tym można silnik zatrzeć :wink: )

>>>To,że ty byłbyś na to zbyt leniwy, nie znaczy,że reszcie by się to nie podobało... :P

2)W ogóle w tym samym Dragu ukończenie wyścigu graniczy z cudem (przynajmniej w demie). Jakbyś nie pojechał,zawsze zderzysz się a to z jakimś samochodem,a to z pociągiem itp. Mimo,że za każdym razem wyjeżdżają one w tym samym czasie, po 20 próbach jeszcze nie udało mi się ani razu ukończyć Draga.

Ta i ty chcesz większy realizm jak nawet draga nie możesz skończyć :P

Według mnie drag to był najprostszy tryb 8) karierę skończyłem w dragu na hard (co trudniejsze wyścigi na medium)

>>>Założmy,że Ty masz problemy np. na planszy ze snajperami w MoH:AA. Czy to oznacza,że od pozostałych części gry nie możesz wymagać większego realizmu? Guzik prawda...poza tym znowu piszesz że 'dla mnie drag to najprostszy tryb'. Ok,dla ciebie tak - ale wyobraź sobie,że inni mogą mieć inne zdanie. Naprawdę...

3)Brak widoku kamery z wnętrza samochodu. Dlaczego? Komu by przeszkodziło zaimpementowanie go? Niektórzy mogliby go po prostu olać a ci,którzy lubią realizm uzyskaliby choć jego namiastkę...

Prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik NOS-u, doładowanie, lusterko wsteczne, bieg, lusterka boczne, tapicerka aha i zostaje jeszcze miejsce (takie tyci tyci) na szybę :twisted:

>>>Możnaby zrobić wyraźniejszą deskę rodzielczą i wtedy osobny prędkościomierz i obrotościomierz byłyby niepotrzebne. A poza tym - na co komu lusterka boczne i tapicerka? ? Toż w innych grach też taki widok jest (bez tapicerek i lusterek bocznych...) i

jakoś sobie ludzie na nim radzą,nie?! Poza tym ...zacytuję Allora : "że niby mało widać? Więcej nie trzeba!"

Tak w ogóle to NFSU nie miało być z założenia symulatorem - to jest zręcznościówka

>>> Co wcale nie przeszkadza w dołożeniu do niej paru realistycznych bajerków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w demo z CDA...oto zauważone wady:

Heh, nie ma ton jak dogłebne zapoznanie się z opisywaną grą:P

Fajnie jakby po tak dogłębnym zapoznaniu się z grą recenzenci pisali juz recke :twisted:

>>>Czy własne zdanie o grze można wygłaszać tylko wtedy,gdy ma się pełną jej wersję? Ja na pczoatku wyraźnie napisałem,że są to moje wrażenia z DEMA,więc automatycznie nie są one do końca obiektywne. To chyba oczywiste...?

3)Brak widoku kamery z wnętrza samochodu. Dlaczego? Komu by przeszkodziło zaimpementowanie go? Niektórzy mogliby go po prostu olać a ci,którzy lubią realizm uzyskaliby choć jego namiastkę...

I gdzie byłby ten Motion blur? :)

A czemu miałoby go nie być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam będziemy się sprzeczać co powinno być a co nie.....

Ide sobie w NFS UNDERGROUND 2 od Wanii pograć :twisted: <joke>

A tak serio to chyba po raz kolejny zagram w NFS U

PS. Ja chce więcej filmików z NFSU2 obejrzeć !!!

Jak będziecie mieli linki do nowych filmików to prosze dajcie linki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po obejzeniu filmu "za szybcy za wsciekli" mialem ochote siasc do podobnej gry i wymiatac jak oglupialy na ulicac i wtedy jak znieba spadl NFSU gra w ktora gram do dzis, fakt tylko jzu na multi zeby sie sprawdzic z inteligentnym przeciwnikiem, bo singiel szybko sie konczyl dla maniaka grania gra byla na 2 wieczory.Ale multi jest ok, po przeczytaniu ogromnej zapowiedzi CDACTION serce zaczelo mi byc szybciej i nie moge sie doczekac demka a o fullu juz nie wspomne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
NFS:U to moim zdaniem najlepsza gra samochodowa nie tylko dla maniaków realizmu. Brakuje tylko bardziej rozbudowanwgo tuningu silnika i zawieszenia. :D

Boshe dla maniaków realizmu? czy ja dobrze słysze? Do realizmu brakuje mu hoho i troche, miło się przechodzi, fajnie się prowadzi, (na marginesie dla mnie jest banalna, nie ma to jak poczciwae NFS 5) ale bez przesady napewno nie nazwał bym gry realistyczną. I często mnie dołuje gdy ktos tak uwaza, a co gorsza gdy uwaza, że jeśli świetnie jeździ w NFS U to w rzeczywistości tez tak umie (zdażają się takie przypadki, i lekko mówiąc jest to przykre). Generalnie U mi się podoba, miło sobie pośmigać własnym oryginalnym, innym niż wszystkie samochodem. Ale i tak wymieka przy NFS 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bloodgrinder

NFSU, świetna gierka, ale równie szybko ukazała swoje wady.. I tych niestety ma całkiem sporo :/

Jak dla mnie Single Player jest nudny, brak tam kilku urozmaiceń.

Za to Multiplayer jest super!

Mnie głównie dobił całkowity brak uszkodzeń auta, przy takiej grafice jest to wstydem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hmmmm NFS:U2 demo..... o dzięki mateusz :wink: już zasysam , ale widzę , ze jestem odrobinę spóźniony. Więc jeśli pierwszy , który ściągnie i mu wejdź to niech powie co się zmieniło w stostunku do pierwszej części. Mam nadzieje, że mało. Chociaż , szczerze mówiąc w 380 MB nie jest zbyt dużo tras i samochodw , ale może będę mile zaskoczony. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm NFS:U2 demo..... o dzięki mateusz :wink: już zasysam , ale widzę , ze jestem odrobinę spóźniony. Więc jeśli pierwszy , który ściągnie i mu wejdź to niech powie co się zmieniło w stostunku do pierwszej części. Mam nadzieje, że mało. Chociaż , szczerze mówiąc w 380 MB nie jest zbyt dużo tras i samochodw , ale może będę mile zaskoczony. :wink:

A ja mam już demko:D Super jest!!:D Polecam ściagac z Yahoo Games;). A co do zmian no to tak: W demie mozemy smigac po sporym kawalku miasta Nissanem 350 Z(juz stunningowanym; nie da rady w demie sie pobawic we wlasny tunning:() Wyscigi są dostepne dwa: Circuit i Drift. I teraz fajna sprawa z driftem - nie jedziemy na zamknietej trasie tylko na zwyklej kretej trasie z samochodami:D Dla mnie fajnie:D N2O zdobywamy na bieząco czyli dostajemy go troche za np "near miss" albo poslizgi. Aha zapomnialbym;) Po miescie smigają inne stunningowane bryki;) monza do takiej podjechac i rzucic wyzwanie ktore polega na ucieczce( musimy mu uciec na 300 m). Muza: SUPER!! QUENNS OF THE STONE AGE DALI!!:D ekstra po prsotu. jest jeszcze jakies tekno i rap w menu;) Nie ma "Get low":( szkoda:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...