Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

w związku z czym boty momentami dostają niewiarygodnego przyspieszenie, żeby nie było za nudno. W końcu wyścig to ma być wyścig, a nie czasówka. I dodam, że nie ma znaczenia, czy gracz jedzie najszybszym samochodem z klasy, a komputer najwolniejszym (zarówno pod względem pręd. max jaki i przyspieszenia)

I widzisz, dla mnie z kolei jest to jeden z większych minusów tej gry (zresztą, podzielają to wszystkie chyba NFS'y prócz SHIFT'a). Dla mnie takie rozwiązanie jest bezsensowne - nie ważne, jak dobrze bym jechał, i tak wyprzedzi mnie jakiś "sztuczno-inteligentny" lamus", na zasadzie "by nie było za prosto". Dla mnie taka gra to żadna frajda, nie czuję wtedy, że moje umiejętności coś znaczą - bo jak się oddalę, to komputer będzie oszukiwał, a jak zbytnio zostanę w tyle, to i tak da mi fory. Bezsens. Wolę rozwiązanie z GRID-a. Tu nie ma czegoś takiego, jak "magiczna linka". Po prostu, jeśli widzisz, że wyścig za wyścigiem wygrywasz w cuglach - zwiększasz poziom trudności i cześć. I jest to naturalne, a nie sztuczne, jak w NFS'ach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu co niektórzy narzekają na optymalizację?

Przecież nie jest zła ja na radeonie 4650 hd 1gb 4gb ram, procku 4 rdzenie śmigam na najwyższej rozdzielczości czyli 1680x1050 i na najwyższych ustawieniach (choć ich niestety niewiele jest) i gra chodzi super nie spada poniżej 40 fps. No może w multi ale tylko troszku xD

Mi jedynie raz coś z grafą się porąbało bo na jednej trasie drzewa zaczęły dziwnie migać :/ Może miał ktoś coś podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi chodzi płynnie z cieniami niskiej jakości i z wyłączoną opcją tekstur wysokiej rozdzielczości, przy czym wcale nie wygląda źle. Swoja drogą, "ale urwał!" już jest wszędzie, nawet w najnowszym NFS. Zderzyłem się z przeciwnikiem, a na na dole komentarz (zdaje się, że od policji) w stylu "O rany, co za kraksa! Ale urwał!" A sama gra jest w porządku, poziom trudności jest dobrze wyważony, zapewnia pewną dawkę emocji, ale przy dłuższych posiedzeniach troszkę nużąca.

Edytowano przez Pewker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez poytafi lekko przyciac :/ Pada mam Logitecha i oczywiscie ustawienia sie "zapominaja". Meczy mnie jednak inna rzecz. Czy ja jestem jakis slepy czy nigdzie nie ma opcji ustawienia skrzyni biegow automat/manual? Zawsze jezdze z reczna skrzynia i nie moge sie przyzwyczaic do automatu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

Czy da się wrzucić własną muzykę?

Jak nazywa się utwór który gra przy włączaniu się gry?

I czy da się ustawić drugą gałkę analogową w padzie? Bo ja jak ustawię to cały pad wariuje :/ (specjalnie pada kupiłem bo mój wysłużony stary pad rozbił się :/ kilka dni temu).

Może Wasze problemy wynikają z nieaktulanych sterowników od grafiki - ja mam GF 8800 z najnowszymi 260 i żadnych bugów ani innych dziwnych zjawisk w HP nie uświadczyłem, a gram już sporo.

Możliwe zawsze warto zaktualizować stery gdy coś w grze trzeszczy :)

Pewnie z tego względu, iż na konsolach zabrakłoby po prostu przycisków - same ułatwiacze pościgu zżerają aż 4...

Wydaje mi się że by wystarczyło... Na padzie grałem tylko w Pro Streeta i akurat krzyżak był bezużyteczny i tu można by wrzucić ułatwiacze...

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem jakie są problemy z padem :/ Jak po necie patrzyłem to inni też mają problemy...

U mnie gdy za dużo się dzieje to gra się zawiesza a co dziwne tylko przy grze padem, na klawiaturce nie ma problemów... Nie wspominając juz że za każdym razem muszę ustawiać pada od nowa co nie jest takie straszne ale wkurza :/

Ciekawe czy wyjdzie jakaś łatka która to naprawi?

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kruczek11

Dzięki, pad już elegancko śmiga ;]

Tobie Tooya też wielkie dzięki za tytuł utworu :D

@2real4game

Ja tam zmian nie zauważyłem. Poczekamy może wyjdzie jakiś konkretniejszy patch.

Teraz gra stała się o wiele trudniejsza niż na początku. Mam taki jeden wyścig (zaczyna się na autostradzie) który chyba jest nie do pokonania za każdym razem zajmuję 4 miejsce próbowałem różnych sposobów... Jazda różnymi autami, używanie skrótów, gra na padzie/klawiatura. Ale na jakiś medal muszę zaliczyć te wyścig :D Ogólnie trudnawo jest, ale czy to źle czy dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę przyznać, że tegoroczny NFS jest zaczepiście trudny - to chyba pierwszy taki NFS od czasów Most Wanteda, który zbliżył się do poziomu trudności NFS Porsche 2000 - niektóre wyścigi powtarzałem z 30 razy, aby zająć w końcu pierwsze miejsce. Chciałbym jeszcze wspomnieć o jednym bugu, który wczoraj mi się przytrafił. Otóż zaraz po rozpoczęciu pościgu, gdy załadowały mi się ułatwiacze, wcisnąłem blokadę. Kumple rozstawili ją, a ja byłem daleko za ściganym. Dojeżdżam do blokady i co widzę? Ścigant utknął dosłownie w wozie, który był ustawiony w blokadzie, a mój pęd pozwolił na totalne jego rozwalenie. W efekcie tego pościg ukończyłem w 47 sekundach przy górnej granicy "złota" wynoszącej 5 minut. Pewnie jeden z lepszych czasów na świecie, ale tak jakby zdobyty nieuczciwie :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugów w tej grze jest naprawdę sporo np.

Gdy ktoś przedemną włączy kolczatkę i nie mam szansy jej uniknięcia ale akurat 1 sekundę przed najechaniem na kolczatkę użyje impulsu i wtedy jest taka animacja kto grał to wie i wtedy akcja przenosi się na auto które impulsem dostało a gdy znowu na moje auto to już jestem dawno za kolczatką :D

Podobna sytuacja z blokadą np gdy rozbije czyjeś autko przed nia jest animacja a ja jestem już za blokadą :D

Też natrafiłem na buga z impulsem namierzyłem jakieś auto tylko niestety umknął mi ale pojawiła się jakaś animacja jak zepchnąłem policjanta z drogi (rozbiłem) a po animacji pisze że gościu jednak dostał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem recenzje w nowiutkim numerze..... i własnym oczom nie wierze... :wallbash:

9/10 za to coś!!! jak wiedźmin na pewno dostał "dziebko" więcej z racji narodowości, tak nie wiem co zrobiło EA że dostało za ten bubel taką ocenę!

Już Tenebrael opisał po troszku co tu jest nie tak ale lista błędów jest znacznie dłuższa. Ja może tylko podsumuję, SAMOCHODÓWKI w teorii jak i w praktyce powinny !! dawać możliwość grania na kierownicy...to ja teraz poproszę by nasz drogi recenzent przeszedł całą karierę właśnie na kierownicy !! (a masz za kare !! ) to może zrozumie jaki błąd popełnił dając tej grze tak wysoką notę. (nie ważne czy to arcade czy simulate jakoś powinno się to pogodzić )

Ta gra jest PSEUDO samochodówka, jeszcze trochę a w takich grach będziemy tylko skręcać na boki, bo resztę załatwi komputer. Już w GTA IV uciekanie przed policja jest 100-krotnie ciekawsze i bardziej realistyczne !

Takie gry powinny dostać osobny "rodzaj" bo nie zasługują by leżeć na pułkach z samochodówkami gdzie się naprawdę jeździ a nie.....ślizga. Idąc takim torem to niedługo w strzelankach wystarczyć będzie nacelować na wroga a resztę załatwią wszelkie ułatwienia. ( za to dostaniecie masę zbędnych nie potrzebnych świecidełek)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kierownicy w tej grze to nie wada, po co ona komu? Ta gra nie jest symulatorem, miała dostarczyć dużo zabawy i to robi.

Grafika jest ładna,samochodów jest dużo,trasy są ciekawe. Najważniejsze jest to,że jest trudna.

MW, Underground1/2,Carbon i nawet Shift był dla mnie łatwiejszy, tam wygrywałem bez większych problemów. Tutaj naprawdę muszę się namęczyć by wygrać. Może to wina odzwyczajenia się od takich gier,wcześniej grałem w Shift i DiRT,a to co prezentuje nowy NFS jest bardzo różne od tych dwóch gier.

Może ta 9 to naprawdę zbyt wiele,ale 8+ jest zasłużone. teraz pozostaje czekać na kolejną ważną dla mnie premierę czyli TDU2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto granie nawet na padzie jest mniej wygodne od grania na klawiaturce. Po pierwsze - błąd, przez który trzeba co chwila definiować analogi (jest sposób jak się z tym uporać, lecz niesmak pozostał), po drugie dość duży lag, przynajmniej u mnie, uniemożliwiający efektowną jazdę przy prędkościach wyższych od 300 km/h. Grania na kierownicy kompletnie sobie nie wyobrażam - nawet z najmniejszym lagiem byłaby to masakra :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego np we Flatoucie fajnie się jeździ kierownicą mimo iż jest to jeszcze bardziej hardcorowa zręcznościówka ?? Taki sposób myślenia jaki macie ( a po co do SAMOCHODU kierownica) zmierza w beznadziejnym kierunku. To tak jakby fana serii CoD w nowej odsłonie pozbawić możliwości rozglądania i celowania myszką ( a bo to taka prosta strzelaninka po co komu MYSZKA ! ) to co powinno być najważniejsze w WYŚCIGACH spada na drugi tor :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem sprawdzić dosłownie ze stoperem w ręku to, jak krótki jest NFS Carbon. Do ostatniego wyścigu z Dariusem miałem naliczone nieco ponad 3 godziny :laugh: Dla porównania Most Wanted wg. Xfire przeszedłem w 14 godzin. Różnica ogromna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

No to w takim razie musiałeś przejechać tylko te wyścigi, które są wymagane do ukończenia gry, bo przejazd i ukończenie wszystkich wyścigów w czasie 3h jest raczej niemożliwe..

No ale tak, Carbon jest zdecydowanie najkrótszą częścią serii. Miałem okazję zagrać u kuzyna na weekendzie, i przyznaję, że gra pomimo swej "krótkości" nadal sprawia dużo frajdy :biggrin: - szczególnie drfity ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym ukończyć wszystkie wyścigi na mapie, to zajęłoby mi to maksymalnie godzinkę dłużej. Co do driftów w Carbonie to dla mnie są one nieporozumieniem - nigdy nie mogłem ich wyczuć, zawsze jeździłem po bandzie. Wg. mnie pod tym względem najgorsza część, mogli sobie odpuścić poślizgi, a dodać dragi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, według mnie drifty w Carbonie to mistrzostwo :biggrin: W każdej kolejnej części (począwszy od Carbona, nie licząc PS'a :tongue:), brak driftów to dla mnie duży minus.. Odkąd pojawiły się drifty w serii NFS, odtąd jest to mój ulubiony rodzaj zawodów w grze :wub: Oczywiście dragi też uważam za dobre (w MW było ich za mało :angry: ), ale drifty w Carbonie są dla mnie świetnie - a najbardziej to te "otwarte" w kanionie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...