Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

czasami powroce pamiecia do jedynki, bo ta nowa jakas odpicowana

Odpicowana? Co dokładniej masz na myśli?

na najwiekszych detalach bulletime mi sie wlacza

Bullet time mozesz wylaczyc w opcjach niezaleznie od detali. Jump cameras to się chyba nazywa.

no i jakos szybciej zabawa sie konczy.

Nie tak do końca szybciej, bo ogólnie to wyścigów jest więcej niz w jedynce. Owszem, wątek głowny kończy się szybciej, ale moim zdaniem to lepiej, bo gra się nie nudzi. W ogóle zabawa jest o wiele ciekawsza niz w jedynce bo jeździ sie po miescie odkrywa sklepy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do ludzi ktorzy maja, hehe, amerykanska wersje NFSU: 2(Goofy piracie!! - odpowiadaj ;P ;>) Jest tam dostepna Honda/Acura Integra Type-R? W europejskiej nie ma ;(Na spisie bryk ze stronki CDA jej nie ma, ale pisze: "z kolei do edycji północno-amerykańskiej wrzucone będą dwa, bliżej nieokreślone jeszcze samochody Hondy" Tak z ciekawosci, ja mam wersje europejska :((oryginal ofkoz, Z EMPIKU:D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wedlug tego co pisza na oficjalnej stronie EA, ani w europejskiej, ani w amerykańskiej wersji nie ma Hondy/Acury Integry.

"z kolei do edycji północno-amerykańskiej wrzucone będą dwa, bliżej nieokreślone jeszcze samochody Hondy"-

No wlasnie dwa, czyli RSX i civic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki a czy ktos z Was gra w ogole online??

Bo ja poza swoimi 3 kumplami, poza jednym Polakiem nie spotkalem jeszcze nigdy nikogo z naszego pieknego kraju.

Co z Wami tak malo osob ma orginaly? Czy ja jakis slepy jestem. Dlugo gram i wciaz sami Niemcy (tych jest zatrzęsienie) Francuzi, czasme sei spotka jakiegos Holendra czy Austriaka ale tak poza tym to nic, zero, nul.

No co z wami?

Jakby co to szukac mnie pod nikiem w EA matee6.

Napiszcie czym w online jezdzicie?

Bo ja do driftu Golfem, do sprintu Corsa.

Na poczatku bralem np Eclipse, TT, ale w grze przez siec (szczegolnie w trybach URL, SPRINT, CIRCUIT) nie ma szans na dobre miejsce innym samochodem niz Corolla, albo Corsa.

PRawie kazdy tym jezdzi, a jak sie pojawi ktos czyms innym to zwykle z duzą

strata jest ostatni. Troche to dziwny krok ze strony autorow gry, ale w sieciowce reszta samochodow jest znacznie wolniejsza. A szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że dobrze trafiłęm jeśli chcem skomentować NfS: U2, bo takowego działu nie zauważyłęm - tylko ten został :D

A więc ja chciałbym zauważyć że oprawa audio w najnowszej osdsłonie Need for Speed jest świetna - człowiek słuchając ją jest w stanie wyłapać jakieś ciekawsze kawałki, dla mnie był to: Queens of the Ston Age_In My Head. Kawałek rockowy ale przypadł mi tak do gustu, że właśnie wysłuchuje całej płyty tego zespołu w któej znajduje się In My head. Krążek nazywa się Lullabies to Paralyze i wszystkim co sie spodobało In My head na samej płycie się nie zawiodą ;-)

O o grze co tu dużo mówic - przedmówcy raczej zabrali mi pole do popisu i wymienili wszystkie jej plusy i minusy :) Dodać mogę tylko że nie grałem w NfS:U1 co będe musiał nadrobić po tak świetnym finishu na dwójce ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, nie podoba mnie się gra więc chętnie wywalam ponad 200 PLN na obydwie części... :x

Znaczy że gry które gorzej oceniesz zdobywasz w alternatywny sposób? Staraj się jednak zawierać jakąś treść w postach - RoZy

Odpowiedz dla moderatora RoZy:

NIE, to że większość ludzi w naszym kraju zdobywa gry w sposób jak to nazwałeś alternatywny nie oznacza że ja tak robię a tak wogóle to co w mojej wypowiedzi mogło na to wskazywać ?

W mojej kolekcji nie ma ani jednego programu czy gry z alternatywnego żródła. Czyż nie jest tak że jeśli gra mi się podoba ( demo/shareware ) to kupuję jej pełną wersję ? ja tak właśnie postępuję.

Aż tak jesteście zmanierowani że z góry co innego zakładacie ?

I wreszcie co do samej gry - jeśli ją kupiłem to uznałem że jest warta swojej niestety wysokiej ceny i jest to rodzaj rekomendacji, prawda ? w końcu recencje w CDA też kończą się tym - czy gra/program jest wart swojej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFS:U2 to bardzo dobra gra. Mogłaby z powodzeniem rządzić jako najlepsza zręcznościowa gra na PC gdyby nie Midnight Club 3: Dub Edition, który to zjada gre EA na śniadanie.

Jedyne co mi się bardziej podoba w NFSie bardziej to samochody.

W MC jest za dużo badziewnych amerykanskich aut i limuzyn :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to temat z NFS w nazwie [niech ktos go przemianuje na NFS: Seria] to podzielcie się swoimi wrażeniami z dema Most Wanted :). Wg. mnie jest znakomicie. Grafika, muzyka, fenomenalny wyglad wozow, mozliwosc jazdy w dzień, pościgi i wiele innych nowych bajerow to najwieksze plusy :). Natomiast minus jest taki, że raznajakiśczas mi przycina w trudniejszych odcinkach trasy na 800x600 z max detali :D. Chyba przeniose sie na 1024x768, na połowie detali :D. A pełną wersję chcę jak najszybciej :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez gralem i...

Ma poczatku taka grafa nie teges (standard detale) i w ogole jakis taki model jazdy :/ poszedłem do miasta...

Przyszedłem i się dorwałem - zaczęło się :D

Pokombinowalem (wrzucilem 1280x1024 max detale) - tryb pościgowy i ...

SUPER! nareszcie w NFSie mamy jako taki efekt prędkości! (co prawda nadal to nie Burnout ale zawsze coś)

No i troche urozmaiceń jak niszczenie drzewek, latarni, budek, budynków.

Interakacja z otoczeniem nareszcie na przyzwoitym poziomie (chociaż nadal jest poza zasięgeiem przebijanie ścian budynków :D).

Sterowanie też niezłe - fajny jest efekt zwolnienia - jade sobie 300 km/h, nagle bullet - efektowne minięcie samochodu, poślizg w zakręcie, wracam do rzeczywiśtoooości wziuuum dalej jade :]

Muzyczka też bardzo fajna - taki mix.

Jak na demko to całkiem rozbudowane - Golf 5, Viper, Lexus, 2 typy Porsche, 2x Mustang i spory obszar do jazdy.

Polecam zassac - nie moge doczekać się premiery!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to demko nowego NFS tez sie spodobalo. Grafa ciekawa - pierwszy raz lokacje za dnia i musze przyznac ze bardzo ladnie zrobione. Najwieksza jednak nowoscia sa tu tryby gry - te z policyjnymi poscigami sa chyba najbardziej miodne :D

Na minus moge chyba zaliczyc jednak troche wyzsze wymagania sprzetowe (chociaz moze to i usprawiedliwione) oraz... kiepska wspolpraca gry z kierownicami. Wiem ze to tylko zrecznosciowka ale w NFS: U/U2 lepiej mi to wychodzilo z kierownica niz tu. Moze jeszcze w pelnej wersji cos z tym zrobia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo opisałbym krótko w ten sposób: dużo plusów, dużo minusów. :)

Plusy to niewątpliwie jazda w dzień, w końcu porządne wozy a nie jakieś japońskie koszmarki, sporo nowych trybów gry, wymagania sprzętowe na przyzwoitym poziomie, całkiem ładna grafika i duża dynamika rozgrywki. No i soundtrck zapowiada się lepiej niż w U2.

Niestety sporo rzeczy mi się nie podoba. Przede wszystkim pościgi z policją są według mnie idiotyczne i robione na wzór głupich amerykańskich filmów. Po raz kolejny oczywiście brak widoku z wewnątrz auta i lusterka wstecznego przy widoku z zewnątrz. Brak uszkodzeń (chociaż lakier się fajnie rysuje). Blur... Jakby mi się powyżej 160 km/h tak wszystko rozmywało w rzeczywistości to już dawno bym nie żył. Przesadzają ostatnio z tymi efektami. Spowalniacz czasu - dlaczego wszędzie muszą dawać Marixa, nawet w samochodówkach? Oczywiście wiejski tuning na maksa. JAk zobaczyłem Lwxusa przerobionego na batmobil, z dwoma działami przeciwpancernymi zamiast wydechu i toną plastiku poobklejaną ze wszystkich stron to myślałem, że padnę. No ale chociażby po logo widać, że chcą tą grę sprzedawać murzynom i innym amatorom wieśniactwa. :P No i w końcu cała ta demolka jaką można uskuteczniać podczas pościgów. Wybuchy, rozwalanie ciężarówek, domów, latarni i czego tam jeszcze... Stąd już bardzo niedaleko do idiotyzmów Burnouta. Ja wiem, że NFS nigdy nie był symulatorem (jedynie Porsche było blisko) ale do tej pory stwarzano chociaż pozory. Teraz będziem jeździć czołgami.

Ogólnie jak zwykle miło będzie pograć w nowego NFSa ale zaczynam już naprawdę mocno tęsknić za sequelem NFS Porsche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też testuję :) Prócz tego co wymieiliście dodałbym jeszcze IMO znacznie poprawieony silnik na jakim chodzi gra. Graficznie znacznie lepsza od NFSU2 a śmiga chyba lepiej - a przynajmniej nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu. Co do tuningu nie wypowiadam się - zobaczymy jak będzie w pełnej wersji.

Pościgi - gra robiona w ameryce i dla amerykanów więc nie ma się co dziwić że tak a nie inaczej wyglądają. Z wozów to mam już swojego faworyta - Cayman :)

Podobnie też jak Paweł uważam, że troszkę dziwny model jazdy jest. Może to jeszcz skorygują. No i kolorystyka - ale do tego się pewnie da przyzwyczaić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafa ciekawa - pierwszy raz lokacje za dnia i musze przyznac ze bardzo ladnie zrobione

Richtig! myślałem już, że panowie z EA zapomnieli co to dzień, ale jak widać bardzo ładnie im się to udało.

Ładnie wyglądają refleksy świetlne na asfalcie (btw - teraz przynajmniej asfalt nie jest cały czas mokry tak jak w Undergroundach tylko jest mokro jak pada deszcz - i o to chodzi) poza tym HDR w NFS to fajna sprawa - można sobie to zauważyć jak szybko z tunelu wyjeżdza.

Na minus moge chyba zaliczyc jednak troche wyzsze wymagania sprzetowe (chociaz moze to i usprawiedliwione)

Niop troche wyższe, ale w stosunku do poprawy grafiki to naprawdę niewiele.

oraz... kiepska wspolpraca gry z kierownicami. Wiem ze to tylko zrecznosciowka ale w NFS: U/U2 lepiej mi to wychodzilo z kierownica niz tu.

Np. jak wpadnie się w poślizg w zakręcei to nieraz nie mozna wyprowadzic a za pomocą klawy tak :/

Ja raczej bede grał na klawie a we "free run" dla przyjmności będe się bujał na kierze :]

Niestety sporo rzeczy mi się nie podoba. Przede wszystkim pościgi z policją są według mnie idiotyczne i robione na wzór głupich amerykańskich filmów.

A chciałbyś a'la Poland? ;) tzn goni Cie jeden stary Poldek z dwoma burakami w środku :)

Teraz przynajmniej jest akcja :]

BTW akcji to jednak z poziomem trudności pościgów przesadzili - ledwo zatrzymasz się na 0,5 sekundy a już w około Ciebie pełno glin i jest bardzo mała szansa, że uda się wydostać :/

Poza tym to nie zauważyłem kolczatek - powinny być na blokadach.

Brak uszkodzeń (chociaż lakier się fajnie rysuje

To już chyba nie wina EA - bo przecież kasy to oni mają na licencje więc powód jest inny. Pewnie firmy samochodowe nie chciały dać takich praw - bo która firma chciałaby zobaczyć totalnie pogiętego np. swojego Vipera? ;)

Brak uszkodzeń (chociaż lakier się fajnie rysuje

Jeśli tuning nie będzie obowiązkowy to czemu nie?

Zawsze znajdą się chetni do zrobienia rakiety odrzutowej :)

Ja wiem, że NFS nigdy nie był symulatorem (jedynie Porsche było blisko

Porsche napewno był symulatorem. Przynajmniej wtedy był jedną z najbardziej zaawansowanych samochodówek - teraz tego pełno (LFS itp) ale przedtem to było coś - ustawienia auta, realistyczne zachowanie wózków...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się wypowiem

Moje ogólne odczucia związane z tym demem są bardzo pozytywne. Mamy to samo co w U2, ale lepiej. Większy teren do zwiedzania, lepszą grafikę, nareszcie jakieś szybkie auta. Ale jest pare żeczy ktorych mi brakuje.

Otóż brakuje mi troche tej cukierkowości U1i2. Tutaj autorzy poszli bardziej na realistykke grafiki. Brakuje mi też jazdy w nocy, jak już się bawiom to niech zrobią pełny cykl dzień i nocy a nie to samo tylko zamiast świtu, nocy i zmierzchu robią świt dzień i zmierzch.

Tak poza tym to gra bardzo przyzwoita i czekam niecierpliwie na pełną wersję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ze tak powiem, zamowilem NFSa :D. Co oznacza, że mimo niezbyt dobrego kompa i co z tym idzie nie za dobrej grafiki gra mnie wciagnela tak, ze odliczam juz w sekundach do 25 :D.

Z uszkodzeniami jest tak jak Paweu mowi. Wykupili licencje i nie dostali pozwolenia na zbyt duze zniszczenia. Ale za to policyjne sie ladnie rozwalaja :D.

Dobra, ide na demko :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja też! :)

Po przetestowaniu dema NFS:MW mogę powiedzieć że chyba stara ekipa od enginu graficznego została została zastąpiona nową (albo bardzo zmądrzała). Dlaczego? Ponieważ grafa w Most Wanted niedość że lepiej wygląda niż w U2 to jeszcze prawie wcale się nie zacina na moim sprzęcie(Athlon 1Ghz 512Mb SDRAM Radeon9550). NSF:Underground 2 gorzej wyglądał, zacinał się niewiadomo dlaczego (wszystkie wyścigi URL), i przedewszystkim miał masę bezsensownych bajerów np. hydrauliczne zawiszenie którego nie można było wykorzystać w trakcie wyścigu.

Jeżeli chodzi o pełną wersję to mam nadzieję że nie będzie tam gwiazdek za wygląd które to ja nazywam licznikiem picu i że wygląd zewnętrzny samochodu nie będzie miał wpływu na postępy w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh!! Mam od piątku pełną wersję NFSa [PL ;)]. O ludzie, gierka jest cudna! Miasto ogromne, wyscigi niezle, poziom trudności też dobry, cud, miód i orzeszki ;]. Polonizacja tak samo. Po 20% gry znalazłem jedną literówke, polegającą na zjedzeniu literki :). Samochody są fenomenalne, tak samo tuning. Ech, ciezko mi sie pisze o grze, ktorej nie mogę wytknąć zadnych wad ;]. Jak dla mnie 10/10 ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, to ci facet zazdroszczę, ja będę miał dopiero prawdopodobnie w poniedziałek.

A co do demka, to ktoś napisał, że brak uszkodzeń. Jak to brak? Tzn nasz szmochód jak zawsze jest niezniszczalny (bo tego prawdopodobnie wymaga licencja) ale radiowozy się rozwalają - i to jak. W demku nie podoba mi się to, że jest to demo... :D

Co do wozów, to sprzeczałbym się co do osiągów Caymana. Jest ogromnie podsterowny i kiepskie hamulce ma, chociaż pasek handling ma zapełniony. Ten taki speed braker czy coś takiego to też taki nijaki - niby matrix miał wyjść, ale cienkie to to. Jak jestem otoczony przez gliny, to wolę dusić w nitro :) A, i ten Lexus z dema. Bardziej cukierkowego i wyglądającego jak z innej planety wozu jeszcze nie widziałem! Lubie tuning, ale żeby aż tak?? Mam nadzieję, że w pełnej wersji nie będę zmuszony za często oglądać takie "cuksowe" wozy. Już ta babka promująca grę jest mniej "cukierkowa" (ale nawiasem mówiąc, taka powinna być, ale ja tam bym ją ubrał w jakieś kozaczki i lateks :P ) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...