Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

Ostatnio nabieram podejrzeń, że gra perfidnie oszukuje :) Ostatnia co zacznę Circut'a to wyścig przebiega wg podobnego schematu - pierwsze dwa okrążenia prowadze z bezpieczną przewagą. Na trzecim choćbym miał i 5 s i tak mnie dochodzą przed metą. A jak mam więcej to mogę być pewien, że na wyjeździe z zakrętu czy za górką spotkam na swoim pasie samochód do ominięcia :? dlbo i dwa jak jest jakiś wąski przesmyk

Wierzę w przypadki, ale jak z przypadku robi się reguła to ogarniają mnie wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne ze gra robi w jajo! Cziterskie AI jest cholernieirytujace, choc i tak jest lepiej niz w pierwszej czesci. Gralem na hard od poczatku ale jak sie wkur... kilka razy zmienilem na medium i tak bez stresow przeszlem gre na 75% (bo wiecej mi sie nie chcialo)... Gdyby komp nie oszukiwal gra byla by porannym spacerkim po lazience.... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA

Tak, gra oszukuje i to bardzo. Mam 10s przewagi gram na medium, nagle komputer dostaje speeda i już ma 2s zamiast 10s straty, a przezcież ja nie popełniłem żadnego istotnego błendu. Ale i tak gra się przyjemnie, gram małymi partiami 6-7 wyścigów dziennie i gra mi się nadal podoba.

A co do muzyki, to jest gorsza niż w jedynce i to o 90%.

Nie ma w nfsu2 żadnego fajnego kawałka, prawie wszystkie zaliczyłem do średniego poziomu. Ale jak ja mam włączonego winampa to gra mi się przycina, więc włąnczam sobie audio-stereo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -=:bLuKi91:=-

Jest super grafa wymita ekstra muza fajne tory te bryczki :!: Sa zajefajne :!: Wazne tez sa rozne opcje tuningu!

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEKKKKKKSSTTTTTTTTTRRRRRRRRAAAAAA :!: :!: :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm muza?

W zasadzie to ani pierwsza część ani druga nie zaskoczyła mnie pozytywnie pod tym względem.

Typowa muza jak dla mnie na poziomie lekko powyżej średniej.

Jednakowo podoba mi się w 1 i 2 (nawet nie wiem czy nie lepsza w 2 bo w 1 juz po 2 tygodniach grania zmieniłem muze na tą z winampa a w 2 dopiero po miesiącu :] )

no i z Al też im troche nie wyszło - dla mnie jest to widoczne najbardziej przy dragu.

Ruszam perfekcyjnie, biegi wrzucam perfekcyjnie - jade na 4 włączam podtlenek, jade wrzucam 5, 6 nadal na podtlenku a tu nagle bryka przeciwnika robi wziummm i mnie mija z prędkością światła.

No może troche przesadziłem, ale często jade bardzo dobrze a pod koniec bez niczego doganiają mnie (tuning mechaniczny = max)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to jeszcze nic - jadę sobie spokojnie z przewagą pewien zwycięstwa, ostatnie okrążenie i nagle opada mi kopara bo widzę że jestem 2 :shock: Nikt mnie wyprzedzał od począdku prowadziłem, skrótów nie ma na trasie - w pierwszej chwili myślałem że będę dublował. I jak to możliwe?

Poza tym mam już Mustanga - będzie co testować wieczorkiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam już Mustanga - będzie co testować wieczorkiem

Ta maszynka jest dla mnie najlepszym wozem w grze. Chociaż czasami jest naprawdę ciężko, zwłaszcza przy dragach, bo trzeba wrzucać biegi z perfect oraz umieć korzystać z podtlenku. Najlepiej jest jechać z przeciwnikiem...zresztą sam zobaczysz :wink:

Muzyka jak najbardziej była lepsza w jedynce, bardziej trafiła do mojego gustu. Większość włączałem nawet wtedy gdy w grę nie grałem, dzię ki specjalnemu programowi. W dwójce zrobili za duży przeskok i tylko część kawałków pasuje do gry, zaś reszta jest ładnie blokowana w opcjach i oczekuje na włączenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz Forda Supre
Chyba Nissana Suprę... :lol:

Widzisz jaka pomyłka :D a tak naprawde to ani Ford ani Nissan tylko Toyota Supra :)

A nie chodzi Wam czasami o Skodę Suprema, Superba, ....czy jak jej tam :wink::) - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o muzę to w dwójce IMHO jest o wieeele gorsza niż w jedynce. Pomijając Remix Snoop Dogga i kawałek Sin - Hard EBM, to nie ma tam praktycznie czego słuchać.

A jeżeli chodzi o AI to na Hardzie jakoś też idzie grać. Fakt faktem - komp ewidentnie oszukuje, ale często wychodzi na tym gorzej niż my. Raz mi się zdarzyło wygrać na hardzie z Calebem o 36 sekund - głupol przywaliłw ciężarówkę i nie umiał wrócić na trasę. A co do magicznego wyprzedzania to kilka razy podczas Street X'a gostek wywalił w bandę a komputer go zrestartował, tyle że na sąsiednim torze skutkiem czego był przed wszystkim i z trzeciego miejsca wskoczył na pierwsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do magicznego wyprzedzania to kilka razy podczas Street X'a gostek wywalił w bandę a komputer go zrestartował, tyle że na sąsiednim torze skutkiem czego był przed wszystkim i z trzeciego miejsca wskoczył na pierwsze.

Hehe... takich rzeczy to ja jeszcze nie widziałem w tej grze :P moja kopia gry chyba nie oszukuje :P oprucz tego że komputer czasem walnie w samochód i nie umie wrócić na tor :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość :chupacabra:

KID, Faktycznie - nawet nią jeździłam :lol:

Oni faktycznie oszukują... Moje OutRun'y trwają średnio 7 sekund, bo zawsze któryś musi pierdzielnąć w inny wóz albo pomylić kierunki :D

Souljah, muza w jedynce była bardziej klimatyczna, a to, że jest lepsza, bo metal jest fajny, to tylko twoje subiektywne odczucie. Hip hop bardziej pasuje do tej gierki. Swoją drogą, gdzie tam jest metal? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje OutRun'y trwają średnio 7 sekund, bo zawsze któryś musi pierdzielnąć w inny wóz albo pomylić kierunki :D

Chciał bym zobaczyć to 7 sekund ;)

Swoją drogą, gdzie tam jest metal?

Szukaj a napewno znajdziesz.

Hip hop bardziej pasuje do tej gierki

Z tym sie zgadzam w 100% Metalowi w NFSU mówie zdecydowanie NIE :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - jest to moja subiektywna ocena, w końcu preferuje Rap, ale potrafię też słuchać z przyjemnością wielu innych gatunków (Excalibur Wagnera Rządzi!!! :D:P), i jeżeli chodzi o wyścigi, to wole słyszeć w tle gitarki niż typowy beat (ten jest dobry do powolnej jazdy). IMHO po prostu źle dobrali wykonawców - o wiele lepiej by to brzmiało gdyby na ścieżce dźwiękowej znalazły się takie zespoły jak Saliva (chociażby ich Superstar - idealny do wyścigów), czy Hoobastank lub porządne kawałki rave (Brian Transeau w tym temacie króluje :P).

Ale jak już napisałem - to tylko moja subiektywna ocena :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam już Mustanga - będzie co testować wieczorkiem

...zresztą sam zobaczysz :wink:

Już mam opinie - wiekla ciężka krowa. Tak samo jak i drugi "american muscel" w grze - Pontiac. Choć nie powiem fajnie wygląda ale do kariery nie trafi.

Ale to jużnie problrm bo odblokowałemn Evo, Skyline i Impreze. Teraz to dopiero mam problem - dwa sloty wolne (z czego jeden na SUV" muszę zostawić) a wszystkie mi się podobają :)

BTW Na czym polega wyścig SUV'ów i czy warto - choć pewnie trzeba by mieć 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUV'y absolutnie odradzam!!! Te 'terenówki' to pomyłka w tej grze, poza tym z tego co zauważyłem nie zwiększają procencików, więc można je potraktować jako głupi dowcip (zwłaszcza Drift czymś takim, bo i to się zdarza pod koniec gry). Szkoda na nie czasu i nerwów :D:P - takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUV nie są złe same w sobie, ale takie jakie są w NFS to porażka.

Ja mam Escalade (przechodze 2 raz kariere już z nawet nie pamiętam ile :) ) żeby mieć 100% (i SUVy dają procenty ! - w końcu po co są zaznaczone na mapie?)

Trochę (troche to za mało powiedziane) źle się je prowadzi - słabo hamują i mają nikła przyczepność (przyśpieszenie też nie rewelecyjne)

A na czym polegają? jeździ się nim tak samo jak zwykłymi - sprinty, circuit, drift (street x, url, drag nie miałem jeszcze - moze za mało skobczyłem gry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem żeby dawały procenty (a sprawdzałem statsy po każdym wyścigu SUV'ami) :P :P :P A potrafię mieć ponad 100% na każdym z etapów (nie licząc Coal Harbor West, bo tam się da "tylko" 100% mieć) :D W ogóle, kto to widział, żeby z pseudo-terenówki (bo cięzko te wózki nazwać off-roaderami) robić choinkę? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość :chupacabra:
SUV'y absolutnie odradzam!!! Te 'terenówki' to pomyłka w tej grze, poza tym z tego co zauważyłem nie zwiększają procencików, więc można je potraktować jako głupi dowcip (zwłaszcza Drift czymś takim, bo i to się zdarza pod koniec gry). Szkoda na nie czasu i nerwów - takie jest moje zdanie.
Moje też. :) Są tak mułowate, że aż mnie zatyka. :D
Chciałbym zobaczyć to 7 sekund
Przepis jest prosty: pyknąć delikwenta w tyłek (tylko trzeba to umiejętnie zrobić, tak żeby się troszku obrócił), enterek i wiejemy, najlepiej na autostradę.

Tylko nie zawsze wychodzi, ale ostatnio 3 razy pod rząd wygrałam w mniej niż 10 sek. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muza w NFSU 1 była lepsza, ale ta w dwójce wcale nie jest zła. Co do AI to zdarza się im przeginać także w drugą stronę. Przykład? Ostatnie okrążenie, przejechane 2/3 trasy, a ja nagle uderzam w ciężarówkę. Mam ponad 5 sekund straty do lidera. W jedynce w takiej sytuacji restartowałem zawsze wyścig. A w dwójce doganiam przeciwników i kończę z 2 sekundami przewagi.

SUV'y absolutnie odradzam!!! Te 'terenówki' to pomyłka w tej grze, poza tym z tego co zauważyłem nie zwiększają procencików, więc można je potraktować jako głupi dowcip (zwłaszcza Drift czymś takim, bo i to się zdarza pod koniec gry). Szkoda na nie czasu i nerwów - takie jest moje zdanie.

Moje też. Są tak mułowate, że aż mnie zatyka.

Heh, mnie też nie podoba się to tuningowanie i sciganie się terenowkami. Nie dość, że głupio to wygląda, to jescze powolne, ciężkie i wogle jakieś głupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie SUV`y, bo... są po prostu fajne. Najlepszy jest Hummer H2 w pełnym orurowaniu (mam takiego :P ). Co wam sie w nich nie podoba :?: Że jest powolny? Tak samo jak i inne SUV'y, więc to zbyt dużej różnicy nie ma. To odrębna kategoria. Muzyka w dwójce jest lepsza niż w jedynce. NFSU2 RULEZZZ!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość :chupacabra:

A co do AI to mi się tam nawet podoba, jak koleś jedzie po prostej drodze w URL-u, aż tu nagle dostaje sporego zygzaczka i ląduje na bandzie. :D

Albo jadę sobie w Street X i patrzę, a tu reszta ni stąd ni z owąd 10 minut za mną :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA

SUVY są najgorszymi samochodami ale dla USA pasują jak najbardziej, oni przecież lubią duże, mało zwrotne, dużo palące i brzydkie samochody :D . Ja sam tylko raz pojedyńczy wyścig pojechałem H2 i miałem dosyć.

Czy istnieje jakiś programik do zmiany muzyki w nfs u2, bo ta mi się już znudziła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do AI to mi się tam nawet podoba, jak koleś jedzie po prostej drodze w URL-u, aż tu nagle dostaje sporego zygzaczka i ląduje na bandzie. :D

Heh, dokładnie - jest taki jeden tor U.R.L. na którym notorycznie, wszyscy - bez wyjątków - zamiast skręcać w lewo walą w prawo kończąc na bandzie... tyle, że jest to zabawne przez pierwsze 7-8 razy, potem zaczyna się nudzić, a nawet wnerwiać :P :P :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdaje się znalazłem swój nowy uubiony wozik - Subaru Impreza. Kapitalnie pływa po drodze przy wysokich prędkościach. Muszę go jeszcze trochę potestować coprawda, ale jak na razie jest no.1 :)

Proponuję też mały konkurs porównanie, bo jak wiadomo najlepiej się zdołować przez zobaczenie ile nam brakuje do tego jak innym wychodzi.

Podajemy wyniki z torow testowych (by nie było że ruch uliczny przeszkadza, a i poziom trudności też pewnie nie ma na to wpływu) Zacznę od swoich

Circut - 1 min 18 sek i jakieś tam drobne - nie pamiętam bo nie zakładałem że będę podawał - wykręcone Celicą (jeszcze bez pełnego preformance moda)

Drag - 9,75 z nitro (Nissan 240) bez nitro około 11.6

Reszty nie robiłem jeszcze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...