Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dawid2253

Komputer pod Gry i nagrywanie.

Polecane posty

Tak duża ilość RAMu to konieczność? 6GB niezbyt się opłaca (bo i po co brać kość 2GB), a 8GB oznacza ~130 zł mniej na inne podzespoły.

Druga sprawa - planujesz już jakieś upgrade'y w niedalekiej przyszłości? Bo zmieści się albo i5 ze słabą kartą (na chwilę obecną mniej wydajna opcja, ale w przyszłości wystarczy zmienić kartę i mieć super maszynkę do gier), albo i3 z mocniejszą kartą (wydajniej, ale trzeba będzie sporo wyłożyć, żeby zwiększyć wydajność)

EDIT: właściwie ten dylemat wystąpi tylko, jeżeli zaakceptowałbyś 4GB RAMu, inaczej i3 jest raczej pewniakiem.

I ostatnie pytanie - używane podzespoły wchodzą w grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą i5 chyba się nieco pospieszyłem, bo żeby ją zmieścić z R7 250X trzeba nieco przyciąć na obudowie i płycie głównej - klik.

Zestaw z i3 mógłby wyglądać tak - porządniejsza obudowa i płyta główna, no i zauważalnie wydajniejsza karta graficzna.

Co do używek, to można by było nieco zmodyfikować zestaw z i3 - zamiast niej wziąć używaną i5 II-III generacji (chodzą w podobnych cenach) i oczywiście odpowiednią płytę główną. Będzie zauważalnie szybciej i wiele nie ryzykujesz, bo procesory raczej się nie psują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz zabrać się porządnie za nagrywanie to osobiście polecam program Action!

Kosztuje wprawdzie 90zł ale najmniej obciąża sprzęt spośród wszystkich programów tego typu jakich znam. Można nagrywać w 60fps i wielu rozdzielczościach, jest intuicyjny i bezproblemowo współpracuje z Windows 8.1 a nawet Windows 10 z którego korzystam.

Aktualnie nagrywam nim Dark Souls w 60fps na modach i jest cudnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak obecnie ale gdy nieco ponad pół roku temu nagrywałem przy jego pomocy to zdarzało się że program się wieszał, albo jakoś filmu skakała. Na Action takiego problemu nigdy nie miałem dlatego go polecam. Jednakże testów żadnych typowo nie robiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...