Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grak6

Prośba o złożenie zestawu za 3500 zł

Polecane posty

Witam. Od 2 lata zabieram się za kupno nowego komputera, a ostatecznie zmotywowała mnie do tego premiera gta v smile_prosty.gif Do wydanie mam ok 3500. Interesuje mnie sam komputer, posiadam już monitor full HD. Sprzęt ma służyć właściwie tylko do grania, musi odpalić gta oraz wiedźmina 3. Na razie szukałem trochę z znalazłem w miarę interesujące mnie części. Są to:

gtx 970 gigabyta'a

http://www.morele.ne...ing-4gd-665541/

lub

http://www.morele.ne...3oc-4gd-649207/

(nie mam pojęcia czym się od siebie różnią)

oraz intel core i5 4460

http://www.morele.ne...refresh-636603/

Do tego myślałem nad 8gb ram. Wielkość obudowy nie ma znaczenia. Proszę też o pomoc w wyborze systemu, ale to już poza budżetem smile_prosty.gif Podkręcać nie zamierzam, ponieważ widziałem że procesory z odblokowanym mnożnikiem są droższe, a wybrany przeze mnie model powinien poradzić sobie z najnowszymi grami. Najbardziej boję się o zasilacz i płytę główną, bo nie mam pojęcia jak wybierać te elementy smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest ok, ewentualnie jeżeli nie wymagasz odpinanych kabli, to w zbliżonej cenie jest lepszy elektrycznie Antec. Oczywiście możesz też dołożyć do G550M, który łączy zalety obu, a do tego ma dłuższą gwarancję.

Z płyt głównych alternatywy to H81M (w tym przypadku lepiej wziąć RAM w jednej kości, żeby nie zapychać obu slotów), B85M-D3H (względem E45 ma chłodzoną sekcję zasilania, możliwość podłączenia głośników 5.1, czy DualBIOS, czyli z grubsza średnio potrzebne rzeczy, ale też dopłata jakaś wielka nie jest), ewentualnie jeżeli chciałbyś coś w formacie ATX (żeby w przyszłości podłączyć jakieś karty rozszerzeń), to B85-G43 jest chyba jedyną rozsądną opcją.

Co do kart graficznych, to G1 od Gigabyte'a jest wyżej taktowana i ma backplate. Moim zdaniem średnio opłaca się dokładać, a sam w ogóle bym nie brał tej firmy pod uwagę, bo produkuje co prawda wydajne, ale nieprzesadnie ciche układy chłodzenia. Z alternatyw jest wspomniany tańszy Zotac (ma dobrą cenę i 5-letnią gwarancję, ale przeciętne chłodzenie), nieco drożej jest taki Zotac (lepsze chłodzenie, nieco gorsza cena), EVGA to fajna opcja, bo ma świetny serwis i po zakupie można odpłatnie przedłużyć gwarancję. Jeszcze drożej jest taka MSI, warta uwagi ze względu na dołączaną mysz o całkiem zacnej wartości i ciche chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc hałas nie będzie mi przeszkadzać, ponieważ gram głównie na słuchawkach, poza tym po moim starym chłodzeniu procesora każdy komputer jest cichy smile_prosty.gif Najbardziej interesuję mnie kwestia wydajności, a dopiero potem czy opłaca się dokładać pieniądze. Dlatego też zastanawiam się teraz nad G1, MSI i EVGA. Jeśli nie brać pod uwagę ich ceny i powodowanego przez nie hałasu, która będzie najlepsza?

A co do obudowy lepiej wziąć Zalman Z3 czy Brutus M25?

Jeśli zdecydowałem się na B85-D3H z 4 slotami to jaką pamięć wybrać?

Czy warto dokupować chłodzenie na procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalman Z3 jest ciut lepszy od Brutusa.

Mówiąc szczerze, jak chcesz dopłacać do płyty głównej to wziąłbym już MSI B85-G43. pamięci można wziąć te, które podał webtom.

Chłodzenie można dokupić jak chcesz zmniejszyć temperatury i hałas, ale nie jest wymagane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kupię obudowę zalman. Co do płyty głównej zostanę przy tańszej B85-D3H, chyba że powiecie mi, że jest znacznie lepsza i opłaca się ją wziąć. Czy dodatkowe chłodzenie np ferra 2 cokolwiek zmieni w stosunku do fabrycznego chłodzenie intela? Chodzi mi głównie o temperaturę, nie o hałas. Jeśli chodzi o karty zawężyłem wybór do cichego MSI z myszką i chłodnego Gigabyte G1 :) Ciągle mam natomiast wątpliwości czy lepiej kupić ram w jednej kości 8gb czy w 2 po 4gb. Czy robi to jakąkolwiek róźnicę? A na płycie mam 4 sloty więc 2 kości wchodzą w grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie RAM w dwóch kościach działa nieco szybciej z uwagi na Dual Channel, w grach jednak ciężko dostrzec różnice. Więc generalnie czy weźmiesz 2x4GB czy 1x8GB to bez większego znaczenia.

Co do kart, to moim zdaniem Zotac - http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-970-amp-omega-edition-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-zt-90106-10p-710777/ - jest obecnie najsensowniejszą opcją. Bardzo wysokie zegary, dobre chłodzenie i 5-lat gwarancji po rejestracji na stronie. Dopłata do MSI i Gigabyte moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu.

Chłodzenie... No temperatury będą niższe, ale na boxie tragedii nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia hałasu generowanego przez zotac'a? Ogólnie to karte gigabyte'a miałem teraz przez 4 lata i nigdy nie było z nią problemów, ponad to ich 970 ma z tego co widziałem najlepszą wydajność, a MSI ma świetne opinie w internecie. Jest co prawda minimalnie słabsza, ale za tu dużo cichsza, potrafi zatrzymać wiatraki, jest mniejsza, no i dodają do niej darmową myszkę. Przyznam że trochę boję się tego zotaca, bo nie wiem czego się po nim spodziewać. W necie też trudniej coś o nim znaleźć, informacje główne o wersji z 2 wiatrakami :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów co prawda nie widać, ale z tego co można wyczytać w opiniach w zagranicznych sklepach, to karta jest cicha i chłodna. Oczywiście jakimś argumentem jest to, że nie jest tak sprawdzona jak MSI czy Gigabyte, no ale ja bym dał jej szansę. 5-lat gwarancji nie chodzi piechotą, a i cena jest fajna.

MSI czy Gigabyte to też dobre opcje, nie mówię, że nie, ale cenowo wypadają tak sobie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie planujesz podrzucać komputera, to raczej bym się tą kwestią nie przejmował.

Dopłata do MSI (...) moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu.
A o darmowym gryzoniu dołączanym do tej karty pamiętasz? Dzięki niemu obie karty wychodzą cenowo porównywalnie, więc to raczej pojedynek 5 lat gwarancji i zapewne dobre chłodzenie vs 3 lata gwarancji i na pewno dobre (i półpasywne) chłodzenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba wybiorę wersję MSI. Po przemyśleniu fajnie będzie wreszcie mieć cichy komputer a jest ona naprawdę ledwo słabsza od gigabyte'a. 3 lata gwarancji to myślę też sporo. A myszkę chętnie wykorzystam sobie w laptopie, bo przewodową już posiadam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, nie wiem co mi z tą bezprzewodową naszło. Tutaj daję koszyk na morelach. Proszę jeszcze o sprawdzenie czy wszystko jest w porządku :) Zastanowię się jeszcze nad grafiką ale to chyba nie ma wpływu na to jakie komponenty wybrać. Jeszcze szybkie pytanko do montażu, jak to wygląda na morelach? Dobrze to robią? I czy to prawda że komputer jest zaplombowany? Szczególne by mi to nie przeszkadzało, w razie awarii po postu wysyłałbym całe pudło i nie musiał sam sprawdzać co nawaliło, ale wiadomo, zawsze lepiej jest mieć możliwość domontowania czegoś, na wszelki wypadek. Wtedy też muszę wysyłać im cały komputer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szybkie pytanko do montażu, jak to wygląda na morelach? Dobrze to robią? I czy to prawda że komputer jest zaplombowany? Szczególne by mi to nie przeszkadzało, w razie awarii po postu wysyłałbym całe pudło i nie musiał sam sprawdzać co nawaliło, ale wiadomo, zawsze lepiej jest mieć możliwość domontowania czegoś, na wszelki wypadek. Wtedy też muszę wysyłać im cały komputer?
Montaż ponoć wypada nie najgorzej. Zresztą jak coś będzie nie tak, to łatwiej poprawić np. źle ułożone kable, niż składać całość od początku (chociaż ja bym sobie takiej przyjemności nie odmówił). Komputer przychodzi zaplombowany, ale te plomby mają Cię jedynie poinformować, że nikt w nim nie grzebał w czasie transportu. Gwarancję masz na każdy podzespół z osobna, ale pewnie jakoś by przeżyli, gdybyś wysłał im cały komputer (chociaż o to lepiej dopytać w sklepie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba rzeczywiście dorzucę do lepszego procesora, 80 zł przeżyję smile_prosty.gif A karta ciągle się waham, ale na ten moment jednak gigabyte G1. 100 zł mogę dorzucić, komputer naprawdę starczy mi na długo. Jest minimalnie mocniejsza od reszty, ma najlepsze chłodzenie, zmieści się w obudowie, ma backplate. Hałas aż tak mi nie będzie przeszkadzać. No i to sprawdzony z dobrymi opiniami. Tutaj zaktualizowany koszyk. Budżet trochę przekroczony ale myślę że warto smile_prosty.gif Proszę jeszczę o ewentualne uwagi co do zestawu, a jeśli wszystko w porządku to serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam wink_prosty.gif

Edit

Widzę że intel daje jakieś gratisy do WoTa i innych gier tego typu, orientuje się ktoś jak to wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym GB z pewnością nie wziął. Jak już patrzysz na jak najwyższą wydajność i olewasz myszkę od MSI czy też tańszego i nie do końca pewnego (ale wyglądającego ciekawie) Zotaca to lepiej weź EVGA GTX 970 FTW

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ftw-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-04g-p4-2978-kr--667984/

Cena minimalnie niższa, wydajność wyższa (ma wyższe zegary niż G1 Gaming) do tego cichsze (pod warunkiem, że karta ma nowy BIOS, jak nie to można samemu zaktualizować) i półpasywne chłodzenie. Również 3 lata gwarancji w świetnym serwisie, które możesz odpłatnie przedłużyć na stronie producenta do 5(16 Euro) lub nawet 10(32 Euro) lat w ciągu 90 dni od zakupu. Gigabyte G1 Gaming jak dla mnie kompletnie niczym się nie broni poza temperaturami. Ani to półpasywne nie jest, ani najwydajniejsze, ani wybitnego serwisu nie ma, ani też specjalnie cichy nie jest.

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego

chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

to ta usługa.

Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne

chłodzenie na procesor

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać

O44Y129AC8

i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka kartę sieciową wi-fi Asus USB N10 Nano

http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...