Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maciejtwadine

Rozwiązany: Wymiana karty graficznej w 3-letnim pececie (pod Wiedźmina 3)

Polecane posty

Drodzy Forumowicze!

Po 3,5 roku zmuszony jestem (znaczy: sam się zmusiłem) do wymiany karty graficznej. Mój Palit GeForce GTX 570 wciąż spisuje się dobrze (Lords of the Fallen właśnie kończę i na wysokich chodzi nawet-nawet). Niestety, Największej Polskiej Premiery Wszechczasów już, podobno, nie udźwignie...

Karta będzie pracowała w tandemie z i5 2500k zakręconym do 4,5 GHz, przy wsparciu 8 GB RAM-u (dwie kości po 4 GB, Kingston HyperX Blu, 1600 MHz), całość osadzona na ASRocku P67 PRO3. Energii dostarcza Coolermaster Real Power M850 Modular 850W.

Cel wiadomy: Wiedźmin 3 (już dawno w pre-orderze zamówiony) w Full HD i bez ściny. Na fajerwerki nie liczę, a w najbliższym czasie nie zamierzam nic więcej wymieniać (na przyszły rok wstępnie planuję PS4). Niepotrzebne mi do szczęścia żadne HDR-y, AA 16x, realistyczna sierść Płotki i bojarska broda Geralta. Ta gra ma pójść. Po prostu. smile_prosty.gif

Budżet: max. 1000 zł (i tak mam nadzieję zgarnąć coś niecoś za starą kartę). Ale szukam raczej dobrego stosunku cena/jakość. Każda zaoszczędzona stówka bardzo uraduje mój studencki portfel wink_prosty.gif . Rozważam GTX-a 960 (kusi - bo dają do niego kod na Wiedźmina 3, na którego miałbym już wstępnie kupca, więc względny koszt od razu idzie w dół), ew. GTX 760 lub 770. Ceny porównywalne. Albo coś z Radeonów (ostatni mój Radeon to był bodajże 9550 kupiony w 2004 roku, jeszcze pod flagą ATI...). R9 280X ma 1 GB pamięci więcej (wobec 2 GB na GTX 960), ale niżej taktowanej (tak samo GPU)... Oczywiście, dochodzi kwestia wersji i producenta. Takiego GTX-a 960 widziałem na Allegro w tylu odsłonach, że nie wiem, co brać.

Z góry dzięki za pomoc.

Uprzedzając pytania: nie, nie będę kupował PS4 pod Wiedźmina 3. Nie po to trzymam na dysku save'y z "dwójki". wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GTX 960 i R9 280X, to ten temat był już poruszany kilka razy (choćby tutaj), z grubsza co człowiek, to inna opinia.

GTX 770 już raczej nie kupisz, 760 jest nieopłacalna względem 960 (choćby przez brak Wiedźmina). No chyba, że w grę wchodzą używki, wtedy HD 7970 (aka 280X) wydaje się całkiem sensowną opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważyłbym GTX 960 w wersji 4GB:

http://www.morele.ne...2oc-4gd-725164/

R9 280X jest co prawda ciut wydajniejsza (ale też sporo starsza i dużo bardziej prądożerna), ale Wiedźmin powstaje przy współpracy z NVIDIA, więc to raczej świeża karta od Zielonych będzie tu lepszym wyborem (przynajmniej w teorii).

Przy czym, będąc szczerym, jakbym miał się przesiadać z GTX 570 to raczej celowałbym w wyższą półkę, no ale to dopiero GTX 970 kosztujący 1500 zł... Ew. R9 290 za ~ 1300 zł, no ale tu aż głupio nie dopłacić do GTX 970.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skłaniam się ku GTX 960 4GB. Dzięki za link do sklepu - do Netpunktu w B-stoku mam 15 minut piechotą. :)

Jeszcze takie pytanie kontrolne (coś tam już doczytałem, ale wolę się upewnić, żeby potem nie żałować): rozumiem, że jak włożę tą kartę (PCI-E 3.0) do gniazda PCI-E 2.0 (takie mam na mainboardzie), to mi nic, potocznie mówiąc, nie "wybuchnie" w skrzyni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...