Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Black Mirror

Polecane posty

Jeśli nie liczyć Silent HIll (a to w ogóle była przygodówka?:) ) to Black Mirror jes moją drugą ulubioną przygodówką. Niezły klimacik (jak ze starych angielskich kryminałów - ten zamek i ludzie którzy ukrywają jaieś tajemnice). Fajnie że gierka była dodana na CD w CD-A, bo pewnie bym sobie nigdy nie kupił:) Panowie! Więcej takich klawych przygodówek dodawajcie do pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przeszedłem I rozdział ale rozgrywka była na początku trochę ślimacza. Dopiero pod koniec zaczęło to wszystko nabierać tempa i logiki :):) na razie nie mam czasu na gre ale i tak się zabiore za nią bo jestem po prostu zaintrygowany tą główną zagadką (klątwa) :wink:

PS MOCZ ma rację kupować prawa do przygodówek drodzy władcy królestwa CDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z pewną zagadką. Gdy dostajemy rzeczy Wiliama od posłańca, jest w nich zegarek. W zegarku jest karteczka, która mówi nam, że w bibliotece obok kałamaża (?) jest przycisk. Otwieramy tym przyciskiem skrytkę i bierzemy z tamtąd modele planet. Mamy je ułożyć w globusie który jest w tej bibliotece. Jak je trtzeba tam ułożyć???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jaka jest kolejność planet... Ale nie wiem, które drewniane kulka (?) jest którą planetą.

Pwiem tak: Te kulki poustawiane są od najmniejszej do największej, taaak? A która planeta jest najmniejsza? Pluton, brawo! A największa? Jowisz, 4 punkty! Resztę nawet nie trzeba znać rozmiarów, wystarczy potarzeć na kolory...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma "zbyt ciekawą fabułę" żeby w nią grać [color=white Jest trochę ni dorobiona ma niski budżet i nigdy nie widziałem jej na Półce w sklepie z grami . No ba takiego badziewia nikt nie chce sprzedać :-P

*************Ta gra to bagno na dziobaczych nogach*************

>Kto w Black Mirror gra ten dostaj Chrobę Dziobaczych Nóg< :wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madejasek: echh... szkoda słów :/ Jedyne co gra ma niedorobione to animacje... no i ew. gryzie się z niektóymi konfiguracjami, czego ja osobiście nie stwierdziłem... a niski budżet wcale nie jest ważny w przygodówkach. W przygodówkach najważniejsza jest FABUŁA (szok, no nie? ;)). A tutaj chyba wiele osób się zgodzi, że ta w BM jest bardzo dobra :D

Pozatym gdzie ty masz oczy?? W momencie, kiedy BM wyszło na rynek, mogłeś ją spokojnie zakupić w Empiku lub Saturnie... wystarczyło się dokładniej rozejrzeć...

Jasne, takie przygodówki z bajer grafą, jak obie Syberie, Post Mortem czy Still Life są rozchwytywane, ale znam wielu koneserów przygodówek i żaden BM nie pogardził.

Wiesz co ci powiem?? Idź sobie pograć w Serious Sama. Skoro BM ma dla ciebie "zbyt ciekawą fabułę" to chyba fabuła SS sprosta twoim wymaganiom. A jak nawet SS jest zbyt dużym wysiłkiem intelektualnym dla ciebie, to zawsze jeszcze ci zostaje Pasjans.

Le Żenada!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bm ma parę wnerwiających niedoróbek . Ale można to jakoś przeżyć .

>>Tj gość wie lepiej od nas co ma robić . Nie wykona jakiejś czynności dopóki sobie nie pomysli lub coś w tym stylu , np żeby przeciąć siatkę trzeba spojrzeć co jest po drugiej stronie . Czasem to popycha w ślepy zaułek nie próbujemy czegoś bo wiemy że nie przyniesie efektu , jak wcześniej nie dało.

>>Łażenie po lokacjach . Droga z punktu A do B przebiega przez C D i E. Musimy kolejno przechodzić do następnych lokacji a to jest nużące . Ja np aby z któregoś miejsca domu powrócić do holu używałem mapy. Nie można było zrobić takich mini mapek lokacji ?

>> Tłumaczenie . Szczególnie przy zagadkach . Nie przeszedłbym tego słupa z ECHEM w krypcie gdybym trochę angielskiego nie znał.

Ale w sumie gra mi się świetnie . Do kolejnego problemu gdzie jakiś mały przedmiot nie został kliknięty ....A nie można podświetlać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość wie lepiej od nas co ma robić . Nie wykona jakiejś czynności dopóki sobie nie pomysli lub coś w tym stylu , np żeby przeciąć siatkę trzeba spojrzeć co jest po drugiej stronie . Czasem to popycha w ślepy zaułek nie próbujemy czegoś bo wiemy że nie przyniesie efektu , jak wcześniej nie dało.

Dokładnie. Muszę stwierdzić, że właściwie to pierwszy raz jak gram spotkałam się z grą, w której nie lubię głównej postaci! Jest eufemistycznie mówiąć.. nieco niesympatyczny. Jakby był w stosunku do mnie tak namolny to sama bym go w tym stawie utopiła. Czy z wieży zrzuciła...

>>Droga z punktu A do B przebiega przez C D i E. Musimy kolejno przechodzić do następnych lokacji a to jest nużące . Ja np aby z któregoś miejsca domu powrócić do holu używałem mapy. Nie można było zrobić takich mini mapek lokacji ? [...]

Ale w sumie gra mi się świetnie . Do kolejnego problemu gdzie jakiś mały przedmiot nie został kliknięty ....A nie można podświetlać ?

W życiu nie można używać takich skrótów, więc co mają Ci w grze ułatwiać... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę??? Że Black Mirror ma niby cienką fabułę?? Dżizas. Dla tego gościa SS moze być faktycznie ciut dużym wyzwaniem. W Simsy niech pogra. "Fabuła" tej gry go wessie i już nigdy nie wypuści:D Będzie się snół (snuł?) po malutkich domkach po wsze czasy. Tylko uważaj przy schylaniu się, co by Cię ten kryształek co ci nad głową lewituje w palnik nie trzasnął :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanko do forumowej braci. Grę przeszedłem, ale w wyniku braku miejsca na dysku, BM poszedł do kasacji. Podczas gry znalazłem 3 sposoby śmierci bohatera (nie licząc Outro) Jak narazie udało mi się zginąć przy kablu (tutaj chyba trza być tumanem by zginąć, ale chciałem po prostu sprawdzić, czy w tej grze wogóle da się zginąć"), udało mi się zostać zagryziony przez wilka i będąc zakopanym żywcem (fajnie nie??) Jednak dowiedziałem się, że można też zginąć w grobowcu w Walii i w labiryncie na końcu gry. Czy ktoś w takim razie mógłby mi powiedzieć, w jaki dokładnie sposób Samuel jeszcze kończy żywot?? Może być Spoiler jak ktoś nie chce sobie tego zdradzać ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Droga z punktu A do B przebiega przez C D i E. Musimy kolejno przechodzić do następnych lokacji a to jest nużące . Ja np aby z któregoś miejsca domu powrócić do holu używałem mapy. Nie można było zrobić takich mini mapek lokacji ?

Jeżeli potrzebuję jakiegoś przedmiotu z drugiego końca np zamku.

To klik klik ... to trochę nudne jest . A jak jeszcze źle pokombinuje to znowu klik klik oszaleć można :(

I dlaczego beta testerzy nie wykryli tego że w tej grze można zginać . To trochę wkurzające jest . :wink:

Katakumby pod zamkiem ostatni rozdział popatrzymy w dziurę w ścianie :D TRACH.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłam grę The Black Mirror nie mogłam sie doczekać kiedy w nią zagram a tu wystąpiły pewne problemy które mnie troche zniechęciły do dalszego grania.... po pierwsze zaraz na poczatku gry nie mogę wyciągnac klucza za futryny w pokoju kiedy klikne w to miejsce bohater mowi ze "to za wysoko" drugim problemem jest to ze w kominku w starej spalonej cześci zamku nic nie ma a podobno według solucji ma byc tam zdjęcie. Kiedy ja klikam natomiast na kominek bohater mowi ze jest tam tylko popiół :? Może mogł by mi ktos pomoc bo naprawde nie wiem już co zorbic. Bede bardzo wdzięczna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kochanieńki myszka ma 2 przyciski czasem 3 a nawet więcej.

Więc może raz na jakiś czas użyjesz tego drugiego co?

Przeszedłem już BM dobre jest ale łyżkę dziegdziu stanowią małe problemiki.

Jak już wcześniej pisałem nie które przedmioty można podnieś dopiero gdy są potrzebne , dopiero gdy postać stwierdzi że jest potrzebny . A to często prowadziło mnie w ślepą uliczkę.

Rozmowy + czas w 2 miejscach tro wystąpiło gdy nam dorabiali klucz i gdy pastor szukał informacji. Po prostu tak upierdliwe jak to tylko możliwe , z pastorem musiałem gadać jakieś 27 razy zanim znalazł info . Teoretycznie 27 było więcej bo wcześniej nie liczyłem dopiero gdy to mnie zaczęła wkurzać wziąłem kartkę i długopis i rysowałem kolejne iksy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dowiedziałem się, że można też zginąć w grobowcu w Walii i w labiryncie na końcu gry. Czy ktoś w takim razie mógłby mi powiedzieć, w jaki dokładnie sposób Samuel jeszcze kończy żywot?? Może być Spoiler jak ktoś nie chce sobie tego zdradzać ;)

No dobra...;)

W walii przy grobowcu jeżeli nie wyłączy się pułapki ze ściany wyskakuje ostrze i dekapituje naszego biednego Samuela;).

W labiryncie można wpaść do dziury <przy próbie doskoczenia do przełącznika>. Ponadto przy poszukiwaniach amuletu można zajrzeć nie do tego otworu co trzeba a wtedy włócznia przebija oko <i całą głowę;)> Samuela;). I to tyle.

rozmowy + czas w 2 miejscach tro wystąpiło gdy nam dorabiali klucz i gdy pastor szukał informacji. Po prostu tak upierdliwe jak to tylko możliwe , z pastorem musiałem gadać jakieś 27 razy zanim znalazł info . Teoretycznie 27 było więcej bo wcześniej nie liczyłem dopiero gdy to mnie zaczęła wkurzać wziąłem kartkę i długopis i rysowałem kolejne iksy.

A na info o grobowcu w Walii nie musiałeś czekać? Ja tam czekałem i to sporo. W kościele czekałem i czekałem aż w końcu polazłem na cmentarz i przeklikałem wszystko co tam było - może to troszkę przyspiesza?

No i myślę że dwa posty wcześniej to bardziej pasowałoby kochanieńka;) niż kochanienki;)

>Tj gość wie lepiej od nas co ma robić . Nie wykona jakiejś czynności dopóki sobie nie pomysli lub coś w tym stylu , np żeby przeciąć siatkę trzeba spojrzeć co jest po drugiej stronie . Czasem to popycha w ślepy zaułek nie próbujemy czegoś bo wiemy że nie przyniesie efektu , jak wcześniej nie dało.
Nie powiem, troszkę to wkurza, ale jednocześnie urealnia całą sytuację. Powoduje że bohater nie lata z całym zestawem chwilowo niepotrzebnych przedmiotów. Najczęściej w przygodówkach jest tak że zbierasz co jak podleci i potem kombinujesz co na czym wykorzystać. Tutaj jak w życiu - nikt nie nosi ze sobą po domu młotka jeżeli nie musi wbić gwoździa.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak to niech każdy napisze zagadke która go najbardziej wkurzyła ale mimo co sobie poradził ja np. ja utknołem w grobowcu w 1 rozdziale ale jakoś mi sie udało a teraz jestem w Walli 8) . jestem nowy witam wszystkich!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalnie żle słyszałeś nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie to w krótką gre gra sie góra tydzień pózniej to już norma ze 3 tygodnie a ponad miesiąc to już bajka ( ach... hirołsi trójeczka:)) wracając do BM ta gra ma 5 czy 6 rozdziałów a ty jeszcze jednego nie przeszłeś. Chesz to ci powiem co sie stanie jak już ułożysz ten układ słoneczny 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całe BM . No i okazało się kto stał za morderstwami . Ale nie wyjaśniło się kto zabił dziadka ? Ten nie mógł tego zrobić bo był wtedy daleko , no więc kto lub co?

Mnie też to drażni :? Bo ja tego nie kapuję. Jeśli mordercą jest ten, kto się okazuje na końcu rzeczywiście, to kto zabił dziadka??? Złe siły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłam grać w Black Mirror i mogę się podzielić z wami moimi wrażeniami. Moim zdaniem gra jest czadowa i po prostu grzech w nią nie zagrać. Uporanie się z niż zajęło mi ok. 3 tygodnie i na pewno nie były one stracone. Każdy kto lubi przygodówki musi koniecznie w nią zagrać!!! Zagadki w grze są po prostu wspaniałe przede wszystkim dlatego, że ładnie wyglądają i nie są bardzo łatwe, dzięki temu gra nie staje się przygodówką na "jeden dzień". Ogółem Black Mirror to przygodówka warta uwagi i nie pozostaje mi nic innego jak życzyć miłego grania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARK HANTER a w którym grobowcu? Pod kościołem czy w Walli? bo ja w wali i nie wiem co mam tam zrobić niech ktoś mi pomoże. napisz jaki jest twój problem to ci może pomoge jak jesteś pod kościołem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...