Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kacper54

Kilka pytań. Komputer w przedziale (5000-6000zł)

Polecane posty

Witam! Kilka miesięcy temu zwróciłem się do was drodzy forumowicze o zaproponowanie najlepszej konfiguracji do 6000 zł. Jedną z nich wybrałem i dziś postanowiłem zabrać się za zakupy :) i właśnie w związku z tymi zakupami chciałbym doradzić się jeszcze w kilku kwestiach bo wiem że tu otrzymam profesjonalna pomoc :) (link do inwentarza: http://www.morele.net/inventory/info/sDPEzZ/ ) Zacznijmy od tego że nie wszystkie podzespoły zostaną kupione na morele.net ponieważ w internecie można otrzymać wiele z nich w niższej cenie wraz z darmową wysyłką. Na tą chwile zakupiłem tylko Windowsa 8 w cenie 355 zł. Nigdy nie miałem styczności z tym systemem i nie wiem jak przebiega proces instalacji, czy wygląda on tak samo jak w Win7 i ile miejsca jest wymagane w przypadku 8? W koszyku zaproponowano mi dysk SSD pod system o pojemności 256GB i zastanawiam się czy to nie jest za dużo jak na system ? Domyślam się że zaproponowano mi dysk o większej pojemności ponieważ różnica cen między 128 a 256 jest niewielka jednak chciałbym zaoszczędzić jak najwięcej ponieważ chcę kupić lepszą płytę główną niż ta która znajduje się w koszyku. Jeśli chodzi o płytę główną to co wy byście wybrali do 400 zł ? Ja osobiście zwróciłem uwagę na płyte MSI (http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-b85-g43-gaming-b85-dualddr3-160-i5246701115.html) nie wiem czy to dobry wybór dlatego proszę o waszą pomoc. Następne pytania pojawią się w kolejnych postach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja i ilość zajętego miejsca są praktycznie takie same w przypadku 8 co 7 (wg mnie ósemka zajmuje nawet nieco mniej).

W dzisiejszych czasach SSD nie daje się już na sam system, a również na najczęściej używane programy/gry - warto dopłacić do 256GB.

W każdym razie - uwagi co do zestawu mam takie:

- pamięci zmień na Crucial Ballistix Tactical 1600MHz CL8 - mniej kombinowania z parametrami;

- ASRock H81M przy tym budżecie to lekka kpina. MSi B85-G43 będzie jak najbardziej OK, ale nie dopłacaj do wersji Gaming - weź zwykłą.

- skoro bierzesz procesor nie do podkrecania, to można zaoszczędzić na chłodzeniu, biorąc np. SilentiumPC Fortis 2 lub Fera 2;

- SSD zmień na Crucial BX100 250GB - tańszy, minimalnie szybszy (za to mniejszy o 6GB);

Można się też zastanowić, czy jest sens dopłacać do GTX980 (kolosalna różnica w cenie w porównaniu do GTX970, a w wydajności - nie aż tak...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to jednak wzięcie Gigabyte'a ogranicza możliwości wzięcia mniejszych obudów bez manipulowania koszykami HDD, więc ja bym jednak przy X60 został.

No nie wiem. Do tańszego M40 wchodzi z tego co wiem. Podobnie do Zalmana Z3 Plus, który też jest porządną budą (wiadomo - niższej klasy, ale w zasadzie wystarczającą w zupełności).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...