Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krizu

porada odnośnie przeceny sprzętu

Polecane posty

Witam

Jestem na iemie i zauważyłem wiele przecen. Myślałem nad paroma rzeczami, powiedzcie mi co się mogło opłacać:

Asus macimus 7 ranger 430zl

Asus z97-pro gamer 310zl

Asus b85-pro gamer 190zl

Asus gtx960 740zl

8gb 1600 cl9 crucial 180zl

16Gb 1600 crucial cl9 350zl

Asus rt-ac87u 450zl

Mam troche kasy przy sobie i zastanawiam sie czy czegos nie oplacaloby sie wziac

Dzieki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximus Ranger VII - cynicznie można byłoby stwierdzić, że to właściwa półka cenowa dla tej płyty, biorąc od uwagę problemy z nią (USB, układ dźwiękowy)

Z97-Pro Gamer - cena jest bardzo dobra, o ile wystarczą tylko 4 złącza SATA III

GTX 960 - problem polega, że w tej cenie można dopaść używki szybszych kart

Ceny za pamięci są ok.

Asus RT-AC87U - z jednej strony cena jest dużo poniżej rynkowej, ale z drugiej strony nawet za połowę tej ceny można znaleźć przyzwoite routery (nie mówiąc już o tym, że skorzystać z pełni możliwości tego routera to trzeba mieć kompatybilne urządzenia po obu stronach, a odpowiednie adaptery są zwykle montowane w upiornie drogich urządzeniach, typu Macbook Pro).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta plyta ma socket pod intele? Dobre ma zlacza ogolnie? Bylaby dobra do podkrecania?(chodzi mi o te sekcje zasilania itd)
Wszystkie wymienione płyty mają całkiem niezłe sekcje zasilania i dobre wyposażenie w złącza. Chipset Z97 obsłuży obecną generację Inteli (Haswell), a także kolejną (Broadwell), natomiast B85 tylko obecną.
A co sadzicie o tej plycie asus b85-pro gamer?
Jeżeli planujesz podkręcać, to wybór taki sobie (B85 oficjalnie nie jest przeznaczony do kręcenia), ale jeżeli kręcić nie zamierzasz, to nic tylko brać, bo normalnie w takiej cenie można kupić co najwyżej płytę w formacie mATX z dwoma slotami na RAM i niekoniecznie headerem USB 3.0.
Z97-Pro Gamer - cena jest bardzo dobra, o ile wystarczą tylko 4 złącza SATA III
A przypadkiem nie jest tak, że nieużywane złącze SATA Express udostępnia jeszcze dwa dodatkowe złącza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...