Jump to content
Sign in to follow this  
Matioso

problem z podłączenie routera tp-link

Recommended Posts

Witam

Mam problem z podłączeniem routera TP-Link model TD-W8961ND . Podłączyłem wszystkie kable tak jak jest pokazane w filmiku instruktażowym z płytki tutaj filmik

i wyskakuje mi okienko pokazane na tym zdjęciu b6wm8nsc39pw_t.jpg

Może mi ktoś pomoc poinstruować co źle zrobiłem ? Dostawcą internetu jest multimedia

Edited by Matioso

W pasku adresu przeglądarki (tam gdzie normalnie adres strony) wpisujesz 192.168.1.1, a przy wczytywaniu strony podajesz jako login i hasło "admin".

Otworzy się strona wbudowana w router, z poziomu której możesz wszystko skonfigurować. Różne routery będą miały różną ilość opcji i sam wygląd konfiguracji, ale kilka podstawowych opcji które powinieneś ustawić to:

-login, hasło i parametry połączenia z Internetem (powinieneś mieć od dostawcy, np. na umowie)

-nazwę, hasło i typ zabezpieczeń sieci Wi-Fi

-warto też zmienić hasło dla admina

Tutaj

jest jakiś filmik.

Zrobiłem tak jak w pierwszy linku

w sumie źle podłączałem kable więc dlatego nie chciało mi się połączył i wpisałem wszystko tak jak pokazane na powyższym filmiku i więcej nic nie robiłem więc internet z routera chodził na komputerze na którym był podpięty jak i na laptopie i po godzinie już na laptopie nie działał internet. Więc chciałem jeszcze raz podłączyć router tak jak w pierwszym filmiku i dodatkowo skonfigurować tak jak podane w tym filmiku
ale wyskakuje na początku taki problem wszystko dobrze podpięte .

xptp03xv5riv_t.jpg

Tam gdzie trzeba było wpisać ustawienia PPPoE wpisywałem ustawienia od dostawcy czyli multimedii .

Nie wiem w czym teraz jest problem

Problem dalej jest w połączeniu WAN, tak więc albo uszkodzony kabel od dostawcy, albo dalej niepoprawnie podpięty router.

Okej opanowałem ten problem , problemem było złe podpięcie . Mam jeszcze jeden problem mianowicie router działa ale do pewnego momentu , jeśli z internetu korzystają dwa urządzenia to się po prostu rozłącza i internet nie działa muszę od nowa odpalać router może mi ktoś powiedzieć w czym jest problem , ten problem nawet pojawia się jak z internetu korzysta jeden komputer ? Internet mam od multimedii pewnie chodzi o wprowadzenie odpowiednich danych ?