Skocz do zawartości

Kalambury


Marek Lenc

Polecane posty

  • Odpowiedzi 4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
MLEKO

TAK JEST!!!

Wielkie gratulacje, ale szczególne dla 47, dzięki któremu dzisiejsza zagadka była tak zakręcona, ale jednocześnie zabawna i logiczna.

Kolejna, 70 zagadka już w niedzielę ok. 21 (o ile otrzymam dobre hasło).

Mogę w końcu powiedzieć to, co planowałem od 2 godzin: DOBRANOC!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić skąd do tego obrazka, z tymi wskazówkami wyszło mleko??? Kura daje mleko, w moździerzu mieli się mleko, krowę?
MLE- mieli, KO- kura, ko-ko... Były mniej intuicyjne zagadki niż ta, więc nie rozumiem pytania ;)

Moim zdaniem najgorszy kalambur.

Bo zbyt długo zgadywany? Bo balon oczekiwań w końcu pękł po 2 godzinach i okazało się, że nie chodzi o "tarkę"? Proszę, nie odpowiadaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już prędzej białko. Nie dlatego, że nie trafiłem, tylko dlatego, że obrazek był (z całym szacunkiem), zły. Były takie, które trwały długo, ale były w miarę logiczne. Nie odgadłem 69. kalamburów i nie miałem pretensji. Tego jednak Pan nie zauważył. Do pierwszego także nie mam zastrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek pokazywał mielenie i kurę (to nie pierwsza zagadka, w której kura naprowadzała na sylabę "ko", więc zaskoku nie powinno być). Owszem, "mleko" nie pasuje do obrazka, ale do jasnej ciasnej, nie o ZNACZENIE tego wyrazu tam chodziło (gdyby krowa mełła to już byłoby nie to).

Obrazek, zagadka ma prawo się Tobie nie spodobać. Ja mam prawo się z Tobą nie zgodzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zagadki jakoś Pan nieźle upraszczał. :dry:

W każdym bądź razie gratki dla autora, a tym bardziej dla zwycięzcy. :brawa:

Poza tą sprawą dzisiaj pobiłem prawdopodobnie dwa rekordy:

1. Najdłuższy czas przy kalamburze.

2. Najwięcej propozycji.

PS

A prawda jest taka, że do każdej zagadki jest sporo sensownych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zagadki jakoś Pan nieźle upraszczał. :dry:

To Twoje zdanie. Szkoda, że nie mogę już się podeprzeć Twoimi privami.

A prawda jest taka, że do każdej zagadki jest sporo sensownych rozwiązań.

Tak, ale jedne jedyne hasło jest już z góry ustalone i to właśnie do niego macie zmierzać w swoich propozycjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie rozumiem za bardzo.

2. I doskonale o tym wiem. Co innego jednak kiedy myślę, że właśnie mnie olśniło, i mam rozwiązanie, a chwilę później "Pudło- Marek Lenc", w dodatku na koniec takie "mleko" wyskakuje i jestem w szoku. Tak jak moja mama. :smile: Przepraszam jeśli kogoś uraziłem krytyką, chciałem wyrazić własne zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak zwykle się spóźniłem :/

Takie tłumaczenie do mnie tym razem nie trafia: mieliśmy 2 zagadki, z czego pierwsza została umieszczona o zaproponowanej i ustalonej wcześniej godzinie (21!). Drugą zagadkę zgadywaliśmy prawie do północy- jak mozna się spóźnić?! Chyba przespać... ;)

a tak z innej beczki:

Panie Marku, ma pan tablet czy tylko cienkopis :)? Bo też tak chcę :D!

Właśnie planuję zakup tabletu. Zna ktoś jakieś dobre modele?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT Niestety dziś na 60% nie mogę uczestniczyć w kalamburach ;(
Dzisiaj jedna zagadka Twoja (konkursowa) i jedna moja (pozakonkursowa). Zaczynamy ok. 21!

Ostatnia zagadka wszystkim dała w kość: mi, Wam, moderatorom. Dlatego dzisiaj, przy 70 i 71 zagadce przypominam o pewnych zasadach oraz wprowadzam nowe. Zacznijmy od tego, co dobrze znacie.

Zagadki (do wakacji) ukazują się 2 razy w tygodniu (zwyczajowo jest to środa i niedziela ok. 21, ale mogą być pewne odstępstwa od reguły). W tygodniu ukazują się 2 zagadki (tu też bywają wyjątki ;)), ale tylko ta jedna (niedzielna) jest konkursową, tzn. zwycięzca może typować własną (to ma się w końcu zmienić, ale póki co?). Wszystkie odgadnięte zagadki biorą udział w zliczaniu głosów (ranking). Po każdych 40 zagadkach (drugie liczenie już wkrótce!) osoba, która odgadła największą ilośc haseł otrzyma prezent (w następnym rozdaniu jest to gra ?Mass Effect PL?).

W przypadku trudniejszej zagadki po godzinie zgadywania umieszczana jest podpowiedź.

Teraz nowości.

W ostatnim czasie nasilił się ?kalamburowy spam?- często piszecie hasła, które nijak mają się do kategorii czy też podpowiedzi (np. jeżeli ustaliliśmy człon hasła ?ko?, nie ma sensu pisać propozycji ?rower?, ?stodoła? itp.). Tym razem obejdzie się bez ostrzeżeń, ale tego typu posty będą usuwane (więcej roboty dla mnie i moderatorów, niestety?). Czytam wszystkie wasze hasła, zadajcie sobie trud czytania moich podpowiedzi.

Odpowiedzi i komentarze na wasze propozycje piszę zawsze w Waszych postach. Bardzo proszę o niekasowanie moich dopisków (one też mogą być cenną informacją dla innych zgadujących) oraz nie edytowaniu ich i dopisywaniu kolejnych propozycji (gdy mamy już niżej post innego usera). Do wcześniejszych, edytowanych postów już nie wracam (często nie ma już na to czasu w szale zgadywania ;)), więc dodajcie swoje propozycje w nowym poście.

Zdaję sobie sprawę, że ten temat jest okazją do spamu, ale w miarę możliwości w jednym poście dodawajcie więcej niż jedną odpowiedź. Mile widziane uzasadnienia.

Nadal życzę wszystkimwesołej zabawy ;)

---------------------------------------------------------

Zagadka 70, konkursowa, rebus.

post-6062-1240859245_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...