Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

emqi

Wybór TV pod PS3 za ~1300 zł

Polecane posty

Yo,

Brat od jakiegoś czasu jest szczęśliwym posiadaczem starszego dziecka Sony i wreszcie postanowił się zaopatrzyć w swój własny telewizor pod tą konsolę. Przyznaję się bez bicia, że specem w tej kwestii nie jestem więc nie wiem jakie parametry Tv są kluczowe, jeśli chce się do niego podłączyć konsolę (tzn. liczy się input lag itd., ale nie wiem jakie wartości są prawidłowe dla tv, bo to chyba nieco inna para kaloszy niż monitor pod kompa) - zdaje się więc na was. Jesli mam być szczery to obecnie plej jest podpięty do "randomowego" TV (niekupowanego z myślą o konsoli) i jest całkiem ok, ale jeśli warto wziąć jakieś szczególne cechy pod uwagę, to tym razem wolę je uwzględnić

To co przede wszystkim być musi to:

- cena około 1300 zł, MAX 1500 zł, ale im taniej tym lepiej

-FullHD (bardziej przyszłościowo, bo być może dołączy tu kiedyś PS4, więc zabawa w HD Ready nie ma sensu)

- przekątna 32-40"

- bardziej specyficzne - podstawa - znalazłem bowiem LG 39LB5610, który teoretycznie spełnia wszystko, ale ma "nóżki" przy krawędziach i nie zmieści się przez to na stoliku, na którym nowy nabytek ma stać, stawiałbym więc na tradycyjną podstawę pośrodku

Jeśli jeszcze potrzebne takie info to oprócz grania na PS3, TV bedzie służyło do oglądania telewizji i filmów (bez kitu, Szerloku) i być może PS4 w przyszłości. Z góry dzięki za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1500 zł i gier najlepszym wyborem będzie Panasonic TX-32AS600E. Bardzo dobra jakość obrazu bez kalibracji, dość niski input lag - 27.5 ms (mierzony specjalistycznym sprzętem a nie wartość podawana przez producenta). TV ma dodatkowo WiFi i całkiem nieźle rozbudowane SmartTV. Co do większych wyświetlaczy - do 1500 zł nic nie polecę jednak przy niewielkim dołożeniu możesz dostać Panasonica TX-40AS640. Na ten moment jest to "fenomen" w takiej cenie. Nic lepszego nie dostaniesz. Jak masz jakieś pytania dotyczące i jednego i drugiego to zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mniejszy model byłby chyba w sam raz, choć nad dopłata do większego warto się zastanowić. Widzę też, że 40" ma już 3D. Jakość obrazu rozumiem w obu jest równie dobra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym Ci telewizor z którego korzystam już prawie rok (a który kilka miesięcy wyświetlał mi obraz z PS3) czyli Toshibę 40L7335DG. Troszkę musiałbyś nagiąć budżet ale w 100% warto. Do gierek sprawdzi się świetnie, obraz wyświetla jak na tę półkę cenową rewelacyjny. Kiedy go kupowałem to porównywałem naprawdę wiele telewizorów i w tej cenie żadne Samsungi czy Panasy nie miały do niego startu. Matryca która się w nim znajduje pojawiała się u konkurencji dopiero od modelów o 400-500zł droższych. Do tego 3D (dwie pary okularów gratis), WiFi i świetny tryb obrazu hollywood (ale to do telewizji, a nie gier, więc nie wiem czy Ci sięprzyda). Z wad to występujący w niektórych sztukach clouding (w moim po naczytaniu się różnych artykułów maniaków tematu też zacząłem go zauważać) oraz momentami powolnie działające menu (choć aktualizacje dużo już poprawiły, a telewizor ciągle jest wspierany. Nawet wczoraj wyszedł update, ale nie instalowałem jeszcze bo nie chce mi się listy kanałów ustawiać).

Biorąc pod uwagę, że wymienione przeze mnie wady telewizora właściwie nie uprzykrzają życia gdy głównym zadaniem tv będzie wyświetlanie obrazu z konsoli, to śmiało Ci polecam Toshibę!

Lepszego obrazu w tej cenie nie znajdziesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...