Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

Mimo, że teoretycznie PS3 powinno mieć w większości przypadków lepszą grafikę to tak nie jest. Wynika to z tego, że playstation jest trudniejsze w programowaniu niżeli Xbox 360. Spójrzmy choćby na takie Uncharted 2/3 - jedne z najlepiej wyglądających gier obecnej generacjii, a to dlatego, że zostały zrobione przez ludzi, którzy PS3 znają od podszewki. Niestety z grami multiplatformowymi jest już o wiele gorzej i tutaj zdecydowanie lepiej wypada X360.

Dawno i nie prawda. Takie bajeczki można było wciskać jeszcze jakieś półtora roku temu, teraz nie ma większych problemów by wyciągnąć z PS3 cały jej potencjał. Faktem jest natomiast to że plejstacja ma słabszy układ graficzny i niekiedy do pustego nawet salomon nie naleje czego wynikiem była fatalny framerate Mass Effecta 3 w wersji na PS3.

Nawiązując jeszcze do Uncharted - gra wygląda obłędnie i jej ostrość tekstur urzeka mnie 5x bardzej niż dzisiejsze tony blurów w Mass Effectach czy BFach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od biedy do Alana Wake'a, lecz graficznie są praktycznie w opozycji. Girsy i Halo Reach też wyglądają świetnie. Najlepiej chyba pasowałaby w tym zestawieniu Forza 4 - soczyste teksturki samochodów i brak jakiś niepotrzebnych rozmyć ekranu, tuszowania braków w teksturach itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz ta dyskusja nie ma sensu, ponieważ nic nie wiemy o nextgenach, a obecna generacja powoli przegrywa pod względem technologicznym z PC.

Powoli zaczyna przegrywać? Te nierówną walkę konsole przegrały już dobre pare lat temu, a teraz pozycja pecetów tylko się umocniła.

Raczej nie parę lat temu, bo przecież większość gier PC to porty z konsol...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszą konsolę (X360) możesz kupić już od 500zł. Bardzo tanio. Masz masę gier do ogrania. W dodatku nowe konsole będą drogie, więc będziesz mógł poczekać aż stanieją. Ja bym kupił teraz konsolę, ale twoje pieniądze i wybór należy do ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki, nie płaczcie na konsole jak to "zatrzymują rozwój" bo byście musieli zmieniać podzespoły co rok a Nvidia i ATI oblizywałyby się na kasę. Tak przynajmniej jest jakaś stabilność, chociaż i tak wykombinowali jak zmusić graczy do zmiany sprzętu - patrz Crysis 3 i brak wsparcia dla DirectX 10, karty pokroju GTX 290 do dziś dobrze sobie radzące mówią papa. Rynek i marketing jest paskudny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Fajnie żeś się wstrzelił w temat :].

@Keyvic62

Nowe konsole będą drogie i będzie mało gier, które będą w pełni wyciągać ich potencjał. W ogóle, to wątpię, by było wiele gier. Poza tym, nie wiadomo, czy nowa generacja pojawi się w przyszłym roku. Myślę, że Microdoft się na ten krok zdobędzie. Chociażby patrząc na to, jak traktuje X-360. Obecnie mamy w zasadzie brak exów (nie licząc Halo 4), co wydaje się jest podyktowane głównie skupianiem się na promocji Win 8 oraz tym całym Surface. Możliwe, że przygotowują się też z przyszłoroczną premierą nowej konsoli. Acz niekoniecznie. Sony znowuż dopiero co wprowadziło na rynek tanią w produkcji wersję PS3. Nie obniżając ceny. Nie od dziś wiadomo, że Sony boryka się z bardzo poważnymi problemami finansowymi, więc mało prawdopodobne, że już w przyszłym roku wyskoczą z next genem. Wprowadzenie na rynek nowej konsoli wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi.

Dlatego sądzę, że wciąż warto interesować się konsolami obecnymi aktualnie na rynku. Zresztą, jak to wspomniano w postach powyżej, jest masa świetnych gier na nie.

@Down

Spoko, tylko podkreśliłem zaistniałą sytuację, która zwyczajnie mi się zabawna wydała. To wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem PS3 dopiero parę dni temu, i paradoksalnie uważam, że to bardzo dobry okres do kupienia obecnej generacji konsol (no powiedzmy, że tak juz rok - półtora temu było dobrze), przynajmniej dla mnie... Dlaczego? Zanim mnie zaszlachtujecie....

1. Nie mam ciśnienia na to, żeby się zagrywać w nowości od razu po premierze... nawet odczekanie tych 3 lat mnie nie przejmuje zbytnio.... teraz z perspektywy czasu, biblioteczka gier na ps3 jest dosyć pokaźna i ciekawa, i myślę, że na najbliższe 5 lat minimum mam spokój.

2. Trochę rozwinięcie punktu pierwszego... "wyścig zbrojeń" obecnej generacji konsol się zakończył, i każdy na spokojnie może się zastanowić, z którą konsolą mu bardziej po drodze.

3. Konsole są jakiś czas na rynku i "co miało się zepsuć, to się zepsuło" i zostały już dawno wypuszczone nowe wersje sprzętu, pozbawione większości niedoróbek.

4. Oczywiście ceny konsol nie są tak zaporowe, jak przy premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos sadzi, ze rynek PC pnie sie obecnie w gore, to jest w bledzie. Fakt, z pozoru tak sie moze obecnie wydawac, ale PC zawsze pna sie w gore, gdy wygasa jakas generacja konsol. Jak pojawia sie next-geny to gry znow beda robione pod konsole, bo teraz jest tak, ze X360 i PX3 nie wyrabiaja juz i gry sa na nie przenoszone w jakosci Low z PC, po prostu obecna generacja trwa o jakies 3 lata za dlugo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest w błędzie. Dzięki takim rozwiązaniom, jak chociażby Steam czy gry F2P, rynek PC ma się świetnie i właśnie pnie się w górę. A dzięki temu, że obecna generacja konsol trwa tak długo, PC zyskuje więcej i szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest juz jednak inna bajka. Gry na konsole tez w koncu beda wydawane w wiekszosci cyfrowo i beda mialy jeszcze wieksza przewage, szczegolnie, ze teraz nowe konsole beda oparte na podzespolach PC, wiec ich cena bedzie znacznie nizsza, anizeli wczesniej, gdzie kazda z firmy indywidualnie wydawala forse, by tworzyc bebechu do swojego sprzetu. Valve ma Steama i idzie im swietnie, ale tez planuja wydac na rynek konsole. Zobaczycie, rynek PC znow bedzie w cieniu po premierze X720 i PS4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valve ma Steama i idzie im swietnie, ale tez planuja wydac na rynek konsole.

A Steambox nie jest po prostu miniaturowym PC? ;p

Miniaturowy PC? To chyba predzej laptop jest czyms takim. Platforma Valve bedzie konsola, a poza tym Microsoft i Sony na pewno z czasem beda inwestowac w uslugi typu Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn

Microsoft zarobił sporo kasy na Xbox Live. Na PS3 istnieje coś takiego fajnego jak PlayStation+ co wg mnie jest lepsze niż Steam, człowiek płaci 195 zł na rok abonamentu i dostaje 65 gier rocznie, z czego trafiają się nawet takie hity jak np. Bioshock, Infamous2, Vanquish, Mortal Kombat, LBG 2 itp. Aż mnie korci by kupić PS3 a potem PS+. Steama mam ale głównie, czekam na jakieś wyprzedaże (kupiłem np. ACII za 15 zł, L4D2 za 15 zł, Zeno Clash za 1 euro itp.) + kupuję CD-Action , bo jak widzę grę w przedziale cenowym 20-50 euro, to odpuszczam. Co do F2P to jak dla mnie warte uwagi są tylko LOL i DOTA2, ewentualnie Team Fortress 2. Zagrałbym z chęcią jeszcze w PlanetSide 2 ale komp za słaby. A na MMO szkoda mi czasu...

Największym hamulcem PC jest piractwo. Na PS3 piractwo nie istnieje (tylko masochiści przerabiają konsole), na Xbox360 (przerabiają jedynie biedni gracze, dla których granie w sieci nie jest ważne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry na konsole tez w koncu beda wydawane w wiekszosci cyfrowo i beda mialy jeszcze wieksza przewage

I kiedy to się stanie? Za 10 lat? Pińcet? Póki co, to gdybanie. Owszem, widać, że branża dąży w tym kierunku, ale na razie mamy na konsolach zdecydowaną przewagę gier wydawanych na rzeczywistych nośnikach. I przy tym pozostaniemy jeszcze kilka(naście?) lat.

szczegolnie, ze teraz nowe konsole beda oparte na podzespolach PC, wiec ich cena bedzie znacznie nizsza

Ceny owszem, będą niższe, ale wciąż mówimy tutaj o kasie rzędu 1300 - 1500 zł (wcześniej PS 3 było za chyba 1800 zł). Więc wcale nie jest tak, jak piszesz. Tym bardziej, że w branży ćwierka się o podwyżce cen za gry, w związku z coraz wyższymi cenami developingu.

Valve ma Steama i idzie im swietnie, ale tez planuja wydac na rynek konsole. Zobaczycie, rynek PC znow bedzie w cieniu po premierze X720 i PS4.

I co z tego, że planują? Tak jak oni, planują też i inni. Jak zawsze, gdy umiera obecna generacja konsol, wysypują się dziwadła, które udają konsole. I jak zawsze, krótko po starcie nowej generacji, słuch o nich ginie.

Microsoft zarobił sporo kasy na Xbox Live. Na PS3 istnieje coś takiego fajnego jak PlayStation+

Serio? Bo wiesz, spałem 8 lat i nie zauważyłem...

co wg mnie jest lepsze niż Steam, człowiek płaci 195 zł na rok abonamentu i dostaje 65 gier rocznie, z czego trafiają się nawet takie hity jak np. Bioshock, Infamous2, Vanquish, Mortal Kombat, LBG 2 itp.

Właśnie, wg. Ciebie. Wg. mnie niekoniecznie. Może i masz te 65 gier, ale co z tego, skoro w większości przypadków możesz się nimi cieszyć przez miesiąc? Poza tym, na Steamie często i gęsto pojawiają się (chmarami wręcz) genialne promocje, gdzie można nabywać gry za przysłowiowego grosza. I są to bardzo dobre gry. Na dodatek nie są ograniczone żywotnością do miesiąca.

Co do F2P to jak dla mnie warte uwagi są tylko LOL i DOTA2, ewentualnie Team Fortress 2. Zagrałbym z chęcią jeszcze w PlanetSide 2 ale komp za słaby. A na MMO szkoda mi czasu...

I kolejny raz - wg. Ciebie. Wg. milionów innych już niekoniecznie. A w tym wypadku te miliony mają rację, bo to za nimi podążają pieniądze.

Największym hamulcem PC jest piractwo. Na PS3 piractwo nie istnieje (tylko masochiści przerabiają konsole), na Xbox360 (przerabiają jedynie biedni gracze, dla których granie w sieci nie jest ważne).

Heh, z tymi biednymi graczami, to żeś walnął jak gołąb o parapet :D. Osobiście znam kilka osób, które mają bogatych rodziców, dodatkowo sami pracują, a mimo to mają przerobione konsole i piracą, "bo tak; bo można; bo tylko frajerzy płacą...".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na razie mamy na konsolach zdecydowaną przewagę gier wydawanych na rzeczywistych nośnikach. I przy tym pozostaniemy jeszcze kilka(naście?) lat.

W przypadku PS Vita każda gra jest dostępna również w formie cyfrowej w PS Store. Sony ostatnio ogłosiło, że sprzedaż gier pudełkowych stoi na tym samym poziomie co wersji cyfrowych. Biorąc pod uwagę ceny kart pamięci na Vitę jest to statystyka porażająca i dająca jasno do zrozumienia, że cyfrowa dystrybucja zabije pudełka już za 2-3 lata.

Może i masz te 65 gier, ale co z tego, skoro w większości przypadków możesz się nimi cieszyć przez miesiąc? Poza tym, na Steamie często i gęsto pojawiają się (chmarami wręcz) genialne promocje, gdzie można nabywać gry za przysłowiowego grosza. I są to bardzo dobre gry. Na dodatek nie są ograniczone żywotnością do miesiąca

Chyba nie do końca wiesz jak działa PS+ (i zauważyłem, że jest to dosyć powszechny stan u osób bez PS3). Nie jesteś ograniczony czasowo. Jedyne ograniczenie to stan subskrypcji. Jeśli ją masz, możesz grać we wszystko co raz już pobrałeś. Przerywanie płacenia na nic nie wpływa, bo po ponownym opłaceniu masz ponowny dostęp do gry. Wbrew pozorom PS+ jest najlepszą rzeczą jaka spotkała sknerusów nie chcących wydać kasy na gry. Sam mogę obecnie pograć Burnout Paradise, który był bodajże jeszcze w 2011 pomimo tego, że od tego czasu miałem spore przerwy w płaceniu za PS+. Za 200zł rocznie jest to fenomenalny deal.

Co więcej, teraz jak w PS+ są gry na PS Vita jest jeszcze lepiej. Nawet jeśli ktoś konsoli nie mamy to możemy dodać gry na PS3 do listy i zbierać bibliotekę gier na zapas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...