Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

@Jachus

No widzisz a ja akurat na serio tak uważam jak piszę i wydawało mi się - może błędnie to niech mnie ktoś poprawi - że ten temat to miejsce do wyrażenie swojej indywidualnej opini dlaczego wolę konsolę od PC-ta, a w swoim pierwszym poście napisałam skrótowo, że powodów jest wiele - to co napisałam potem było tylko odpowiedzią na post @bleub'a.

Co najmniej średnie detale i rozdzielczość full HD w dużej większości gier. Daje to lepszej jakości tekstury nie wspominając już o widocznej różnicy w rozdzielczości. To konsole zahamowały rozwój PC i z jednej strony od 3 lat mamy możliwość za stosunkowo niewielkie pieniądze kupić konsolę i olać upgrade'y ale działa to też na PC i gracz blaszakowy również nie jest zmuszony wymieniać podzespołów raz na rok.

Dziwne bo już jestem zmuszona do wymiany karty grafiki a zaczełam grać tylko w AC Brotherhood i już mnie do szału doprowadziły jakieś dziwne przeploty w grafice i nakładające się tekstury mad.gif

...I powiesz mi że siedzisz metr od tego 42 calowego telewizora czy tam na podobnej odległości co przeciętny użytkownik PC'ta siedzący przed monitorem smile_prosty.gif?

No prawie - dokładnie 2,5 metra - wzrok już nie taki jak 20 lat temu. Monitor do PC-ta mam jakies 30-40 cm przed soba.

Wiek swoje robi niestety sad_prosty2.gif

1. Zgadza się ale jeśli jest potrzebna aktualizacja do konsoli to dostaję ją razem z grą na płytce - i nie piszcie mi że są aktualizacje do pobrania z sieci - nie gram w sieci i konsola nigdy do niej nie była i nie będzie podpinana.

Może niedokładnie napisałam - chodziło mi sytuację w której żeby zagrać muszę wgrać patcha - przykład choćby Wiedźmin Edycja Kolekcjonerska która bez łatki wogóle nie chciała chodzić.

2. Jedyna gra z którą miałam drobny problem ze sterowaniem to bodajżeTenchu na PS2- w innych przypadkach wolę pad niż łamanie rąk i palców na myszce i klawiaturze - sorry nerwowa się robię jak mam w tym samym momencie używać klawiatury i myszy bo akurat pan programista sobie wymyślił, że sterowanie postacią to klawiatura ale kamera której na automat za Chiny Ludowe nie da się przełączyć to już tylko myszka down.gif .

3. No widzisz - ja takiej możliwości nie mam - chyba, że znasz sposób na podłączenie kabla EURO do kompa - a zdaje mi się że pisze o tym dlaczego ja wolę konsolę do grania od PC-ta

4. Jak do tej pory bodajże dwie gry na PS3 prosiły o instalację, a hałas X-a jestem w stanie przeżyć.

5. Starcraft jest dla mnie grą kultową od jedynki i obowiązek podłączenia do sieci mnie zirytował lekko mówiąc - próbowałeś grać kiedyś w sieci na łączu radiowym z limitem gdzie wgranie jednej mapy trwa 15 minut?? Jeśli nie to nie wiesz jak to jest - i odrazu dodam niech mi nikt nie pisze o zmianie operatora bo to jest niemożliwe. Chyba, że sprzedam mieszkanie i się wyprowadzę.

Diablo - i tu domyślam się że posypią się na mnie gromy z jasnego nieba oczko2.GIF - skończyło się dla mnie na drugiej części, pierwsza była rewelacyjna druga nawet nie mierna.

WoW - wybacz dla mnie nie istnieje, wychodzę z założenia, że skoro płacę za grę w momencie jej kupna to nie będę płaciła więcej.

Stara jestem jezyk1.gif

6. Dokładnie - do konsoli mam podpięte dwa kable do PC-ta nie wiem bo w tym kłębie ciężko się zorientować.

7. A chociażby moja pociecha jezyk1.gif - kiedyś mi powiedziała że woli to niż aerobik bo jak robi z siebie wariata to w czterech ścianach a nie publicznie i dla mnie to też jest argument.

9. OK ironie rozumiem - ale, po 6 godzinach grania non stop w Starcrafta kręgosłup odmówił mi posłuszeństwa, więc dla mnie to akurat na serio jest istotne.

@Sergi

1 - Pisałam już wyżej - konsola = brak sieci i profil wyłącznie offline.

3 - Ja mam taką możliwośc tylko przy konsoli.

6 - Zaraz mi napiszesz, że są tez bezprzewodowe monitory, routery, głośniki, drukarki i cała reszta tego cholerstwa??

7 - Ale to też się liczy

8 - Mówimy o konsolach a PSP też do nich należy i weź pod uwagę, że poza next-genami są też starsze konsole na których się gra bo nie powiesz mi że jak sobie kupiłeś PS3 to wyrzuciłeś na śmietnik PS2 bo jest już stara.

9 - To gratulacje - ja takiej możliwości nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: Jak masz PC offline to też patchy nie ściągasz, więc w czym problem?

3: Czyli wadą PC jest to, że masz stary telewizor?

6:

Po pierwsze - wszystkie wymienione przez Ciebie elementy można kupić bezprzewodowe.

Po drugie - Mówimy o graniu; Routera, słuchawek ani drukarki do tego nie trzeba.

Po trzecie - Podłączam PC kablem HDMI do TV i gram na bezprzewodowej myszce i klawiaturze.Kabli dokładnie tyle samo co przy konsoli.

7: Drogia, nieprecyzyjne kontrolery na które wychodzi tylko shovelware. Jak dla mnie zerowa zaleta (a nawet wada, bo teraz M$ nie myśli o niczym poza Kinectem).

8: A co tu mają starsze konsole do rzeczy? Sytuacja jest taka sama.

A co do PSP - Słaba bateria, mało dużych, dobrych tytułów. Podobnej jakości gry mam na telefonie, jedyna przewaga to sterowanie w handheldach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi

1 - Pisałam w tym samym poście - chodzi mi o sytuację gdzie żeby wogóle zagrać muszę wgrać patcha.

3 - Skoro tak uważasz

6 - Do grania z tego wszystkiego nie używam tylko drukarki.

7 - Może drogie, ale z tego co pamiętam była możliwośc kupna konsoli z dwoma padami co mnie w zupełności wystarcza. Do tego akumulatorki jeśli chodzi o X-a. A co do sterowania to dla mnie jest lepsze na padzie niż na klawiaturze czy myszce.

8 - Nie wiem ile wytrzymuje bateria w Twojej PSP ale mnie 9 godzin na jednej baterii wystarcza zwłaszcza, że mam zawsze w zapasie naładowany akumulator który w razie "w" podpinam i jednocześnie gram i ładuję baterię.

Jak dla mnie całkiem niezłe tytuły - choćby Patapony czy Locoroco które mnie wciągneły na wiele godzin.

Nie wiem co dla Ciebie znaczą duże tytuły - mnie wystarczy, że gra ma w sobie coś co mnie do niej przyciąga - o ile dobrze pamiętam kiedyś to fajnie określili chyba w Gamblerze, że gra ma coś takiego jak miodność - jeśli tego nie ma to sorry nawet najlepszy tytuł mnie nie przekona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. No widzisz - ja takiej możliwości nie mam - chyba, że znasz sposób na podłączenie kabla EURO do kompa - a zdaje mi się że pisze o tym dlaczego ja wolę konsolę do grania od PC-ta

Pewnie są od tego przejściówki. Tak samo ja nie mogę podłączyć PS3 do mojego monitora. A wolałbym - przynajmniej miałbym lepszą jakość obrazu...

4. Jak do tej pory bodajże dwie gry na PS3 prosiły o instalację, a hałas X-a jestem w stanie przeżyć.

To ile ty gier masz? W samym MGS4 było więcej instalacji. tongue_prosty.gif

6 - Zaraz mi napiszesz, że są tez bezprzewodowe monitory, routery, głośniki, drukarki i cała reszta tego cholerstwa??

Monitory - podłączasz się do telewizora? Podłączasz. Brak punktu.

Routery - a nie? Brak punktu.

Głośniki - nie wiem, może ty korzystasz z tych wbudowanych w telewizor, ale większość graczy konsolowych, których znam korzysta ze słuchawek albo osobnych głośników/kina domowego, które też się podłącza, w przypadku tych drugich nawet przez osobny amplituner. Tu EWENTUALNY punkt mógłby być.

Drukarki - a czemu nie? Ja swoją drogą drukarki nie mam, więc czemu wyliczasz?

Konsola: telewizor, zasilanie, ew. zestaw audio, ew. internet - bo po kablu jest pewniejszy (+ew. Kinnect na X360)

PC: monitor, zasilanie, ew. głośniki, klawiatura i myszka, które można zastąpić przewodowymi.

Faktycznie, mnóstwo.

A co do PSP [...], mało dużych, dobrych tytułów. Podobnej jakości gry mam na telefonie, jedyna przewaga to sterowanie w handheldach.

Lol. Monster Hunter? Fate/Zero? Valkyria Chronicles 2 i 3? Persony? Metal Gear Solidy? Disgaea? Bijatyki (zwłaszcza 3d)? Phantasy Star Portable?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kali11

1 - W życiu mi się coś takiego nie przydarzyło.

6 - Przecież grasz offline, więc po co router? Poza tym, jak już było pisane - można to wszystko podpiąć bezprzewodowo.

7 - Piszesz o padach, ja pisałem o Kinekcie.

8 - 9 godzin grania? To masz niesłychany fart, średnia dla Slim to 4-5 godzin. Po pewnej ilości cykli jeszcze mnie.

Jeśli idzie o gry, to Loco Roco i inne tego pokroju, odpalane na przystanku czy w poczekalni, mam w telefonie.

A co do sterowania to dla mnie jest lepsze na padzie niż na klawiaturze czy myszce

Chciałbym zobaczyć jak grasz na nim w Starcrafta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile ty gier masz? W samym MGS4 było więcej instalacji. tongue_prosty.gif

Na PS2 - 7 czy 8

Na PS3 i XBox-a - może po 4

Mnie wystarcza jezyk1.gif lubię przechodzić grę wyciągając z niej wszystko - takiego Okami czy FF XII nadal nie skończyłam

6 - U mnie jedyna konsola do które podpięte są więcej niż dwa kable to XBOX - tak jak napisałeś Kinect - pozostałe to tylko dwa czyli zasilanie i telewizor.

PC - drukarka, router, klawiatura, mysz, głośniki, zasilanie (nie tylko do PC-ta, ale też do pozostałych elementów).

Więc kabli jest sporo.

A poza tym ja naprawde mam większą frajdę z grania na konsoli i dużo mniej stresu.

A co do sterowania to dla mnie jest lepsze na padzie niż na klawiaturze czy myszce

Chciałbym zobaczyć jak grasz na nim w Starcrafta.

Pisałam wcześniej - do strategii używam PC-ta i wtedy jest tylko mysz, bo klawiatura służy tylko do zaznaczania oddziałów a nie do sterowania nimi.

PC czy konsola mają swoje wady i zalety w zależności od typu gry a te w które gram w większości są najlepsze na konsole.

Przepychanki czy PC jest lepszy czy konsola jak dla mnie nie mają sensu bo każde z nich jest inne.

A co telefonu to powiesz że jestem stara, ale dla mnie to on jest do dzwonienia albo wysyłania SMS-ów a nie do grania.

1 - Podałam Ci przykład - Wiedźmin w Edycji Kolekcjonersiej - i tu muszę się poprawić bo to była Edycja Rozszerzona - bez patcha który usuwał konieczność płyty w napędzie gra nie chciała wogóle ruszyć bo widział legalną płytę jako pirata - ciekawe co???

6 - Gram w sieci na PC-cie więc korzystam z routera - przykład Starcraft gdzie muszę być podpięta do BattleNet-u

7 - Sorki - dla mnie kontroler to pad, więc poprostu się nie zrozumieliśmy.

8 - Kiedyś udało mi się kupić baterie w wersji rozszeżonej i jak do tej pory (2 lata) się trzyma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Podałam Ci przykład - Wiedźmin w Edycji Kolekcjonersiej - i tu muszę się poprawić bo to była Edycja Rozszerzona - bez patrza który usuwał konieczność płyty w napędzie gra nie chciała wogóle ruszyć bo widział legalną płytę jako pirata - ciekawe co???

Mam Wiedźmina w tej wersji, działa bez żadnych kłopotów.

O kablach już mi się nie chce powtarzać, argument wyssany z palca, PC można podłączyć taką samą ilością kabli i grać.

Lol. Monster Hunter? Fate/Zero? Valkyria Chronicles 2 i 3? Persony? Metal Gear Solidy? Disgaea? Bijatyki (zwłaszcza 3d)? Phantasy Star Portable?

jRPGów, poza pewnymi wyjątkami, po prostu nie trawię. MGSy mam na dużej konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wiedźmina w tej wersji, działa bez żadnych kłopotów.

To znaczy się, że miałam pecha bo musiałam ściągać patcha - Edycja Rozszerzona w wersji premierowej go nie posiadała.

Ty pewnie masz już edycję platynową bo w niej go już ujęli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Wkładam grę i mogę grać a nie czekam godzinę aż mi się zainstaluje a potem jeszcze się okazuje, że muszę ściągać najnowsze sterowniki bo na tych co mam gra nie chce ruszyć, albo gorzej moja karta grafiki albo system powoduje konflikt i mogę zapomnieć o grze.

Taa, tylko czasy Win 98/Me to tak jakby już dawno minęły.

8. Na mojej PSP mogę grać wszędzie

Ale na PS3/X360/Wii już nie. Przewaga handhelda jakim jest PSP nad PC jest taka sama jak tego samego PSP nad dowolną konsolą stacjonarną. Przywoływanie urządzeń mobilnych w tej dyskusji jest zupełnie bez sensu. Tak, z definicji to konsola, ale patrząc z punktu widzenia branży handheldy to oddzielny rynek.

5. Starcraft jest dla mnie grą kultową od jedynki i obowiązek podłączenia do sieci mnie zirytował lekko mówiąc - próbowałeś grać kiedyś w sieci na łączu radiowym z limitem gdzie wgranie jednej mapy trwa 15 minut?? Jeśli nie to nie wiesz jak to jest - i odrazu dodam niech mi nikt nie pisze o zmianie operatora bo to jest niemożliwe. Chyba, że sprzedam mieszkanie i się wyprowadzę.

Przecież StarCraft II ma tryb offline. Przy pierwszym uruchomieniu podpięta być musisz aby sobie profil ustawić, ale dalej jedziesz na offline i tyle. Tylko po co, SC II to multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, tylko czasy Win 98/Me to tak jakby już dawno minęły.

To w takim razie podaj mi sposób jak odpalić na Viscie 64 bitowej Act of War - bo jakos się nie da sad_prosty2.gif

Mówię serio..a to tylko jedna gra, mam w swojej kolekcji jeszcze kilka takich kwiatków.

Przecież StarCraft II ma tryb offline. Przy pierwszym uruchomieniu podpięta być musisz aby sobie profil ustawić, ale dalej jedziesz na offline i tyle. Tylko po co, SC II to multi.

Dla kogo multi dla tego multi - ja tam wolę singla. I żeby nie było że nie próbowałam - próbowałam, ale lagi miałam takie, że zanim wybudowałam ze trzy jednostki to już miałam przeciwnika w bazie, albo mnie wogóle wywalało.

Wiem, że ma tryb offline, tylko, że chyba ja mam pecha :( bo ile razy chcę go odpalić bez tej daremnej aktualizacji to się nie da.

I tak żeby pograć dwie godziny muszę się godzić na to żeby mi się ściągały wszystkie aktualizacjie przez jakieś siedem godzin mad.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz ta dyskusja nie ma sensu, ponieważ nic nie wiemy o nextgenach, a obecna generacja powoli przegrywa pod względem technologicznym z PC. Gdybym miał wybierać 2-3 lata temu, zdecydowałbym się na konsole, identyczne gry, a wygoda o wiele większa smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz ta dyskusja nie ma sensu, ponieważ nic nie wiemy o nextgenach, a obecna generacja powoli przegrywa pod względem technologicznym z PC.

Powoli zaczyna przegrywać? Te nierówną walkę konsole przegrały już dobre pare lat temu, a teraz pozycja pecetów tylko się umocniła. Osobiście bardziej preferuje konsole (na PC gram tylko w strategie, ewentualnie jakieś starsze produkcje), a jak chodzi o taki gaming na poważnie, to tylko X360 ;). Przez wiele lat byłem zatwardziałym pecetowcem, przynajmniej do momentu, kiedy uświadomiłem sobie, że od paru lat nie grałem w żadną nową produkcje. Do konsoli po prostu wkładam płytkę i cieszę grę w najwyższej możliwej rozdzielczości. Co z tego, że na PC grafika jest super hiper - w większości gier, żeby uzyskać grafikę znacznie lepszą od konsol trzeba mieć komputer potwora, więc ten argument jest trochę z [beeep]. Jednak prawdą jest, iż technologicznie PC góruje na konsolami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie podaj mi sposób jak odpalić na Viscie 64 bitowej Act of War - bo jakos się nie da sad_prosty2.gif

Mówię serio..a to tylko jedna gra, mam w swojej kolekcji jeszcze kilka takich kwiatków.

Podobno działa ustawienie limitu pamięci na 2 GB. Chociaż sam Visty 64 nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie woleć konsoli do grania ??? tongue_prosty.gif

To załatw sobie Vistę 32-bit :D.

Z mojej strony - pecet. Rozważałem swego czasu zakup konsoli, ale po co? Gram coraz mniej, a na konsolach raczej nie znajdę wielu naprawdę ciekawych rzeczy ze swoim dziwacznym gustem odnośnie gier. Zresztą na PC mam dostęp do praktycznie wszystkich gier, jakie na tę platformę wyszły, jedyny problem leży w ich odpaleniu, no i oczywiście trzeba mieć mocnego kompa, jeśli chce się odpalić nowe produkcje - ale z usprawnianiem komputera to w sumie jak z kupnem kolejnej generacji konsol. Jak ktoś kupi sobie porządny sprzęt, to na parę kolejnych lat powinien wystarczyć.

Nie mam nic do konsol, szkoda, że są tytuły dla nich ekskluzywne, które chętnie zobaczyłbym na PC (Gears of War, Uncharted), ale dla tych kilku tytułów nie warto wydawać tyle kasy. Może kiedyś sobie PS3 sprawię, jak będzie dostępna za jakieś 500 zł, jak dzisiaj PS2, a biblioteka gier będzie znacznie obszerniejsza. W chwili obecnej nie widzę sensu takiego zakupu, bo jeszcze się okaże, że rzekome "hity" to przereklamowane buble. I tak zresztą wolałbym władować pieniądze w nowy komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównania nie mają sensu. Po pierwsze, pecety już dawno przegoniły technologicznie konsole, po drugie - jeśli porównujemy grafikę na X360 i PS3, to zawsze osoba, która posiada np. PS3 będzie mówiła, że na jego konsoli gra wygląda jednak lepiej i odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gamemen - Nie od dziś wiadomo, że większość gier na PS3 ma ciut gorszą grafikę od tych na Xboxa 360. Ale takie detale widać tylko przy bezpośrednich porównaniach. Ogólnie to na żadnej z tych konsol 'nie ma lipy' jeśli chodzi o jakość grafiki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP@

Mimo, że teoretycznie PS3 powinno mieć w większości przypadków lepszą grafikę to tak nie jest. Wynika to z tego, że playstation jest trudniejsze w programowaniu niżeli Xbox 360. Spójrzmy choćby na takie Uncharted 2/3 - jedne z najlepiej wyglądających gier obecnej generacjii, a to dlatego, że zostały zrobione przez ludzi, którzy PS3 znają od podszewki. Niestety z grami multiplatformowymi jest już o wiele gorzej i tutaj zdecydowanie lepiej wypada X360.

Osobiście wolę Xboxa ponieważ nie szukałem kombajnu, w którym będę mógł słuchać muzyki i oglądać filmy na 'blu reju', a konsoli do gier i jako taki X360 sprawdza się doskonale (i moim zdaniem lepiej od PS3) wink_prosty.gif. Do tego slimka już się praktycznie nie przegrzewa, więc jest cód, miód i orzeszki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To załatw sobie Vistę 32-bit biggrin_prosty.gif.

Z dziką rozkoszą tongue_prosty.gif tylko trzeba znaleźć sponsora bo zakup kolejnej wersji Windy nie mieści mi się w budżecie

jezyk1.gif

....... Nie mam nic do konsol, szkoda, że są tytuły dla nich ekskluzywne, które chętnie zobaczyłbym na PC (Gears of War, Uncharted), ale dla tych kilku tytułów nie warto wydawać tyle kasy.......

No i właśnie o te tytuły ekskluzywne chodzi :D

Dla mnie wystarczył sam fakt, że moja ukochana seria Final Fantasy będzie dostepna tylko na konsole i to był powód dla którego kupiłam najpierw PS2 a potem PS3

Xbox360 trafił się przy okazji ale on już jest historią sweat.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona seria FF zdechła już na PS2 ;)

UP@

Mimo, że teoretycznie PS3 powinno mieć w większości przypadków lepszą grafikę to tak nie jest. Wynika to z tego, że playstation jest trudniejsze w programowaniu niżeli Xbox 360. Spójrzmy choćby na takie Uncharted 2/3 - jedne z najlepiej wyglądających gier obecnej generacjii, a to dlatego, że zostały zrobione przez ludzi, którzy PS3 znają od podszewki. Niestety z grami multiplatformowymi jest już o wiele gorzej i tutaj zdecydowanie lepiej wypada X360.

Gra jest totalnie liniowa o wręcz minimalnym polu gry. O ile cutsceny wyglądają pięknie to sama rozgrywka już niekoniecznie i jak miał bym wymienić gry które mnie rozczarowały to obok DIII stał by właśnie U. zresztą łączy je jedno: wielki marketing ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...