Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

Jedynie nie zgodziłbym się z tym że na padie gra się trudniej. To zależy jak komu co odpowiada :) Mi na pewno klawiatura i myszka - są precyzyjniejsze (to fakt, a nie opinia :)), ale pad ma mniej przycisków i z pewnością łatwiej go się "nauczyć". Ale reszta argumentów jest jak napbardziej prawdziwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że gry na PC wcale nie są tańsze (nie wyjeżdżaj tylko z Allegro bo na Allegro gry na PC można i po 5 zł wyłapać).

Zapewne są to next-genowe hity, powalające zastosowaną technologią, fabułą i grywalnością. Popatrz sobie na ceny gier konsolowych sprzed jednej, czy dwóch generacji (ew. jakieś gry arcade na XBL/PSN) wtedy będzie taki sam stosunek cena/jakość.

oraz że gry konsolowe można patchować i modować wedle woli? Nie wiem jak sprawa ma się z resztą argumentów ale żeby zaraz w cudzysłowy brać...

Patchować? Nie nie można wedle woli, wszyscy grają na tym samym, najnowszym patchu co jest IMO świetne. Modów jest raczej mało, twórcy dość rzadko udostępniają narzędzia. Za to na konsolach jest dużo więcej DLC niż na PC, a ja wolę profesjonalne dodatki, niż amatorskie mody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne są to next-genowe hity, powalające zastosowaną technologią, fabułą i grywalnością. Popatrz sobie na ceny gier konsolowych sprzed jednej, czy dwóch generacji (ew. jakieś gry arcade na XBL/PSN) wtedy będzie taki sam stosunek cena/jakość.

Obawiam się że Rankin miał na myśli używaną wersje PC. Fakt - obieg wtórny jest mało popularny na PC, bo nie ma takiej konieczności. Z powodu mniejszych cen gier :)

Patchować? Nie nie można wedle woli, wszyscy grają na tym samym, najnowszym patchu co jest IMO świetne. Modów jest raczej mało, twórcy dość rzadko udostępniają narzędzia.

Na PC też wszyscy grają na tym samym najnowszym patchu :) Dowód? Jeżeli nie upatchujesz gry to "zniknie" Ci 99% serwerów :) Więc teoretycznie nie musisz patchować. Ale jak nie uatchujesz to nie pograsz. Zresztą jak pewnie zauważyłeś istnieje coś takiego jak STEAM na którym jest coraz więcej gier - i to działa tak samo jak XBL i jest darmowe :)

Za to na konsolach jest dużo więcej DLC niż na PC, a ja wolę profesjonalne dodatki, niż amatorskie mody.

Hmmmm.... :) Przypomina mi się Fallout 3 i jego niesamowite DLC, które są o wiele gorsze od wielu usprawniających grę modów zrobionych przez fanów :F O DLC do Team Fortress na konsole lepiej się nie wypowiadać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że Rankin miał na myśli używaną wersje PC. Fakt - obieg wtórny jest mało popularny na PC, bo nie ma takiej konieczności. Z powodu mniejszych cen gier :)

Ciekawe, używana wersja jakiej gry kosztuje 5zł?

Na PC też wszyscy grają na tym samym najnowszym patchu :) Dowód? Jeżeli nie upatchujesz gry to "zniknie" Ci 99% serwerów :) Więc teoretycznie nie musisz patchować. Ale jak nie uatchujesz to nie pograsz. Zresztą jak pewnie zauważyłeś istnieje coś takiego jak STEAM na którym jest coraz więcej gier - i to działa tak samo jak XBL i jest darmowe :)

Sprawdziłem CoD:WaW i MW, jako że od ponad pół roku gram głównie na X'e nie uaktualniałem ich, serwerów jest sporo i mogę się do nich dołączyć bez problemu.

Hmmmm.... :) Przypomina mi się Fallout 3 i jego niesamowite DLC, które są o wiele gorsze od wielu usprawniających grę modów zrobionych przez fanów :F O DLC do Team Fortress na konsole lepiej się nie wypowiadać...

Nie grałem w te gry więc się nie wypowiadam, poza tym to tylko mały ułamek wszystkich DLC, jesteś pewien że wszystkie są tak samo "dobre".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama klawiatura, owszem, tak sobie (chociaż przy odrobinie wprawy można spokojnie ją wyczuć). Klawiatura z myszką kontra pad+gałki?

Ciekawe, używana wersja jakiej gry kosztuje 5zł?

Zależy co masz na myśli mówiąc "kosztuje". "Kup teraz" czy udane aukcje?

http://allegro.pl/45713_komputerowe_pc.htm...y=2&order=p

http://allegro.pl/45713_komputerowe_pc.htm...y=2&order=p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie - czym się celuje? :) Myszką mój drogi i to ona ma być precyzyjna :P A jeżeli już wytaczamy argumenty z zopy to mogę powiedzieć że klawiatura ma więcej przycisków :)

EDIT Tak się zapytam - po co Ci Divesie MW i WaW na PC? Przecież są wersje na konsole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :) Do ścigałek używamy kierownic albo... padów :) Ja osobiście nie używam pada bo mam inne, precyzyjniejsze kontrolery, ale jako "do wszystkiego" pad jest co najmniej dobrym rozwiązaniem. (Teraz mi się przypomniało "do wszystkiego to do niczego" jak ktoś komentował użyteczność PCtów... dawno takiego LOLa nie zaliczyłem :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes, yes. Powiem że grałem w wyścigi (żebym jeszcze pamiętał tytuł) na myszce, i nawet całkiem nieźle mi szło.

Nieco poważniej to większość wyścigów przeszedłem na klawiaturze właśnie i też nie narzekałem. Pewnie, na flight sticku (:D) było ciekawiej ale nie czułem się handicapowany przez WSAD.

Do czego jeszcze mogą być przydatne gałki? Tak żeby było lepiej niż myszką? (to nie jest ironia, poważnie się pytam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikul1991

Osobiście od roku gram na XBOX360 Premium (dysk 20GB) i jestem nim zachwycony. Kupiłem go za równo 600zł,

co nie jest chyba wygórowaną kwotą jak za platformę na której mogłem zagrać bez problemu w takie gry jak GTA4,

Midnight Club: Los Angeles, Race Driver: GRiD, Gears of War 2 czy Assassin's Creed. Konsolę mam zazwyczaj podłączoną

do 21,5' monitora (500zł), z rozdzielczością Full HD (1980x1050). Przyznajcie, jakego mocnego kompa potrzeba,

aby zagrać w 1080i w wyżej wymienione tytuły? Z tego co widziałem, na naprawdę świetnym kompie GTA4 chodzi znacznie

gorzej niż na x360! Większość tytułów multiplatformowych nie ma nawet znaczących różnic graficznych.

Innym powodem dla któgo wybrałem Xboxa, jest świetny, idealnie pasujący do moich dłoni pad. W grach takich jak

Call of Duty 4 & World at War, Call of Juarez: Bound in Blood, Gears of War 1&2 celowanie zostało tak świetnie

wyważone, że lepiej grało mi się na padzie, niż w zestawieniu klawiatura+mysz. Mimo, że gry są piekielnie

dynamiczne, nie cierpi na tym precyzja. Naprawdę - headshooty lecą, aż miło. Dla mniej wprawionych graczy

przewidziano również świetnie sprawujące się auto celowanie.

Osobiście wyśmienicie się bawiłem również przy RTS'ach tj. C&C Red Alert 3 i Halo Wars. Sterowanie jest łatwe do

opanowania i niezwykle intuicyjne. Wcale nie tęskniłem za myszką i klawiaturą.

Ostatnio wiele radości sprawiło mi granie w trybie kooperacji. GoW, Kane & Lynch czy Resident Evil 5 w co-op'ie

dają mnóstwo frajdy. PC na tym polu oferuje znacznie mniejszą przyjemność i komfort..

Co podoba mi sie jeszcze w konsolach? To, że nie muszę mieć dostepu do neta, żeby zagrać w tytuły single player'owe

(na PC choćby w Mass Effect bym nie zagrał, bo nie mam w domu neta), nie trzeba instalować żadnych łatek, nie ma durnych

zabezpieczeń antypirackich.. W dodatku wystarczy włożyć płytę i grać - nie trzeba czekać pół godziny, aż zainstaluje

się na dysku 8GB gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu z kolei mamy wypowiedź zadowolonego użytkownika konsoli :) A więc pad zarówno w RTSach jak i shooterach sprawdza dla niego się wyśmienicie. Więc o co tyle krzyku że któryś z kontrolerów jest lepszy? To czy jest lepszy stwierdzić może tylko osoba która grała i to będzie tylko i wyłącznie jej opinia :) Dla mikul1991a lepszy jest pad - dla mnie myszka. I kto ma racje? Oczywiście że... oboje :) Dyskusja toczy się tylko o to który z kontrolerów jest precyzyjniejszy i lepiej sprawdza się w grach :) Nic nie będę na ten temat wspominał - wystarczy spojrzeć na profesjonalne ligi CSa, Starcrafta i innych - wnioski wyciągnijcie sami :)

Mass Effect na PC (w Polsce) nie potrzebuje połączenia z internetem, więc nie wiem o co Ci z tym chodzi.

Coop na PC? Proszę bardzo :) Spytaj się Enkiego, Mayrona (z forum), mojego brata i... mnie jak dobrze gra się razem w L4D :) Robimy bez większych przeszkód kampanie na Expercie, używając komunikacji głosowej, grając na najnowszej wersji gry, przechodząć zrobione przez fanów kampanie (naprawdę świetne!).

EDIT - Kiedyś zadałem Ci pytanie Dives co do experta w L4D, ale chyba nie zauważyłeś :(. Jak się gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojego brata i... mnie jak dobrze gra się razem w L4D :) Robimy bez większych przeszkód kampanie na Expercie, używając komunikacji głosowej, grając na najnowszej wersji gry, przechodząć zrobione przez fanów kampanie (naprawdę świetne!).

Może jeszcze gracie na jednym kompie, za pomocą bezprzewodowych padów rozwaleni wygodnie na kanapie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o sterowanie, tak? Ta gram ma bardzo dobre. Za pomocą samych analogów jest możliwe precyzyjne i łatwe celowanie (nie ma AA) jak i szybki obrót o 180" (bez używania dodatkowych klawiszy). Na razie udało mi się przejść na ekspercie dwie kampanie, pozostałych dwóch jeszcze nie zaliczyłem z powodu braku czasu (mam sporo pozycji do ogrania) lub nieobecności online kilku przyjaciół mających L4D. Granie na najwyższym poziomie trudności z losowym składem to najczęściej jakieś nieporozumienie (10 latki biegną na tanka i wrzeszczą "are you kidding me?!"). Może bym wrzucił filmik, ale kręcenie domową kamerką obrazu na TV nie może się dobrze skończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gramy komfortowo na czterech kompach, bez dzielonego ekranu :D Na moim wiekowym LCD mam większą rozdzielczość niż na X360 (mam 1280x1024) :P I tak - sprawia nam to przyjemność, bo Enki jest z Wrocławia ja z bratem jesteśmy z Bartoszyc (koło Olsztyna) a Mayron jest z Warszawy. Przyznasz że ciężko byłoby usiąść na jednej kanapie w takiej sytuacji? :)

EDIT - No wiadomo - zgrany skład to połowa sukcesu. A nie możecie kręcić filmików na X360? A screeny zrzucać chociaż? Kurcze, zaczynam doceniać XFire! (pomimo tego że nadal nie działa tak jak powinien...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, konsole lepsze od PC? Wszystko zależy od gracza. Ja na przykład nienawidzę leżeć na kanapie i grać przed TV. Nie potrafię się skupić, ani nic ;) Konsolę mam podpiętą pod LCD, razem z PC i normalnie siedzę przy biurku. Dopiero tak mogę komfortowo grać - really.

Generalnie lubię mieć swobodę, możliwość modyfikacji, kombinowania itd. Lubię się babrać w pliku config, czy w sterownikach, opcjach... Konsola to taka zupa w torebce (wystarczy zalać?), a komp to danie, które przyrządzasz samodzielnie w kuchni, doprawiasz, modyfikujesz pod swoje gusta i dlatego mi się podoba. Czy te opcje sieciowe w konsolach są takie świetne? Czy serwery mają lepszy ping itd.? To też różnie z tym bywa. Mogę założyć serwer lokalny na swoim kompie w L4D i taki np. sUk, czy enki mają ping typu 35-50.

Posiadam konsolę tylko z jednego powodu - exclusivów. Nie pogram przecież w FF XIII, MGS4, czy Gran Turismo 5 na kompie. Odtwarzacz Blu-ray? Wielkie rzeczy...Mogę wsadzić sobie taki do kompa (nawet szybszy niż x2) za 200-300zł. Na kompie wyciągam także wyższe rozdzielczości. Ah, no i cena... Co z tego, że komp jest 3x droższy, skoro gry na konsole są 2-3x droższe? Po dłuższym okresie czasu może się okazać (choć nie musi), że więcej wydał konsolowiec.

Jest to oczywiście moje zdanie. Możecie się nie zgadzać itd, ale to niczego nie zmieni ;) Od kilkunastu lat gram na kompie. Teraz także sporadycznie na konsoli. Jest to fajna zabawka, ale...tylko zabawka dla mnie.

p.s. Pominąłem kwestie sterowania. Z doświadczenia wiem, że wprawny gracz będzie dobrze sobie radził na konsoli, nawet z FPS'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opcje sieciowe w konsolach są takie świetne? Czy serwery mają lepszy ping itd.? To też różnie z tym bywa. M

Posiadam konsolę tylko z jednego powodu - exclusivów. Nie pogram przecież w FF XIII, MGS4, czy Gran Turismo 5 na kompie.

Czyli kolega ma PS3, tutaj opcje sieciowe nie odstają od PCtowych. Ale jak powszechnie wiadomo XBL>PSN.

Co z tego, że komp jest 3x droższy, skoro gry na konsole są 2-3x droższe?

Nie prawda, gry na konsole są droższe tak z x20-30 razy droższe. No co? Jak przesadzamy, to już solidnie.

Jest to oczywiście moje zdanie.

Przynajmniej ktoś nie głosi prawd ogólnych^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Dives - nie oszukujmy się, ale 2x to na pewno jest drożej :) I poza tym to powszechnie wiadomo że PC>Konsole :P Takimi argumentami nie zawojujesz :F A Ty mi powiedz co jest lepsze w XBL od multi na PC? Tylko konkrety proszę, a nie "lepsze serwery". I cheaterów pomiń bo już było

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gramy komfortowo na czterech kompach, bez dzielonego ekranu :D Na moim wiekowym LCD mam większą rozdzielczość niż na X360 (mam 1280x1024) :P I tak - sprawia nam to przyjemność, bo Enki jest z Wrocławia ja z bratem jesteśmy z Bartoszyc (koło Olsztyna) a Mayron jest z Warszawy. Przyznasz że ciężko byłoby usiąść na jednej kanapie w takiej sytuacji? :)

No to gracie przez neta. Nie liczy się, bo ludzie bez połączenia z netem nie pograją co-op... A na konsoli owszem, i to bardzo wygodnie, i za "czita" od razu można w łeb przywalić :P

Co do XBL - najbardziej przereklamowany produkt ostatnich lat. Jedyne co odróżnia go od innych konsol, to konieczność uiszczania abonamentu, i milion opcji z których korzysta się raz na 8 tysięcy lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - jaki to problem zrobić split screen w L4D na PC? Więc argument jest nieważny :) Można również odpalić jakiegoś Serious Sama i pograć we czwórkę :P Ten abonament za granie w sieci mocno by mnie wkurzał, jako że na PC to jest za darmo wraz z komunikacją głosową itp. Ale XBL i PSN wrzucamy tu do jednego worka ok? Bo to temat "konsole vs PC" a nie "X360 vs PS3 vs PC" :)

EDIT - Czy mi się wydaje czy gdy nie przychodzą tu niektórzy ludzie to widać tu normalną, kulturalną dyskusje? Tak jak powinno być :)

// Tak sobie czytam i chyba wiem o kim mówisz. /me chowa za siebie rozpałkę do flejmu i wychodzi gwizdając. A tak na poważnie. Jak się kiedyś zdenerwuję to całość flejmu będę ciął :> - Kagex //

EDIT2 - o_O - Przewrażliwiony na swoim punkcie? Wyobraź sobie że nawet o tobie nie pomyślałem :P

Teraz już o mnie myślisz :* - Kagex

EDIT3 - I tu chciałem dać jakiś byłskotliwy komentarz, ale ręcę opadły i nie sięgały klawiatury :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również odpalić jakiegoś Serious Sama i pograć we czwórkę :P

O, to. Ja co prawda grałem tylko z bratem, ale wykosiliśmy Seriousa 1st i 2nd Encounter na split screenie, on na klawie, ja na joyu. I mieliśmy mnóstwo frajdy :)

Graliśmy też w nieśmiertelnego Little Fighter 2 w czwórkę na jednym kompie, też świetnie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poza tym to powszechnie wiadomo że PC>Konsole :P

Ta, zwłaszcza w USA, Japonii, europie zachodniej i reszcie ciwilizowanego świata. Tak naprawdę PC jest popularny tylko w biednych krajach, myślenie ludzi: skoro mam już coś "do wszystkiego" to po co kupować coś tylko dla rozrywki? Głupota!!!111one

Takimi argumentami nie zawojujesz :F A Ty mi powiedz co jest lepsze w XBL od multi na PC? Tylko konkrety proszę, a nie "lepsze serwery". I cheaterów pomiń bo już było

1. Komunikacja głosowa:

a) jest w praktycznie każdej grze z multi, do tego można zapraszać się do grup, dzięki temu każdy może robić coś innego a mimo tego można ze sobą rozmawiać. Wiem na PC też tak można, ale na konsoli to jest od razu dostępne, bez instalacji dodatkowych programów itd.

b) Do X'a jest dołączany dobrej jakości headset. Na PC królują słuchawki z sklepu nie-dla-idiotów za 20zł w których komunikacja głosowa wygląda mniej więcej tak: "szzzzzpszpszpszszzzzz".

2. Auto aktualizacja (z resztą o tym już pisałem, ale co tam) każdy gra na tym samum patchu. Jeśli chcemy np. obejrzeć jakiś film, a konsola nie obsługuje odpowiedniego formatu to sama sobie go "dociągnie".

3. Cały content jest w jednym miejscu, wszystkie dema, filmiki z gier, wypożyczalnie filmów, gry arcade, screeny, motywy, DLC itd. Teraz ma pojawić się na xbox'e możliwość kupowania pełnych wersji gier przez internet.

4. Na konsolach sprzedaje się więcej gier, co za tym idzie więcej osób gra w multi i gry wolniej tracą na popularności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Argument jak sam mówisz jest nieważny bo na PC jest tak samo. (Headset do X360 za 65zł - to już naprawdę dobrej jakości headset do PC ;))

2 - Argument jest co najmniej nieprawidłowy - oficjalne serwery zawsze są postawione na najbardziej aktualnej wersji, a serwer oficjalny=brak cheaterów.

3 - No cóż, na PC jest cały interwebz do dyspozycji :) Youtube, twitter, myspace i jeszcze inne cuda na patyku. Obejrzeć można każdy trailer, ściągnąć każdego patcha itp, pogadać na forum o grach

4 - Ultima, CS 1.6, Enemy Territory... wymieniać dalej? :) Argument co najmniej niepewny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...