Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

Nie to miałem na myśli: wymagania gier na konsole się nie zmieniają przez całą generację. O to chodziło. Mój komp w okolicach zakupu był wstanie uciągnąć wszystko prócz nieszczęsnego Crysisa z dużym zapasem siły, teraz już nie jest różowo. Poza tym, uruchamianie starszych gier na nowych kompach też nie zawsze wychodzi. dla przykładu: MM6 mi nie działa i nie będzie, a Gearsy 1 nie chcą się odinstalować. Na X0 nie miałem nawet jednego glitcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz upraszczając sytuacje to kupujesz PS2 grasz kilka lat jest fajnie, wychodzi PS3 i nie działają Ci gry z niego na PS2! Skandal, podnoszą wymagania! Wymagania sprzętowe na PC są "trochę" bardziej skomplikowane, ale jeszcze nigdy się nie zdarzyło żeby jakaś gra jaką kupiłem nie działała. Ba - Bodajże SC Chaos Thory wymagał procka 1.7Ghz a odpaliłem na 1Ghz - jak? Znałem silnik i jego wymagania - chodził na max detalach. (!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suk - Jakbyś miał lepszą kartę graficzną, to uwierz mi, że haczył by okrutnie (moje doświadczenie z Enter the Matrix <3)

Tell me where is the point? Masz PS2, kupujesz PS3 i wciąż masz ps2 i wciąż masz ps3. Nie wiem jak teraz wygląda sprawa emulacji tytułów z PS2, ale zapewne w miarę dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja nadal trzymam takiego kompa na 166Mhz (w piwnicy :)) w razie jakby jakaś ciekawa DOSowa produkcja nie działała. Ale dziwne, bo mimo X2 6000+ i 9600GT wszystko działa normalnie :O

EDIT - A co jakbym miał lepszą kartę? Dlaczego uważasz że chodziłoby gorzej?

EDIT2 - Hmm z tym się jeszcze nie spotkałem, a miałem sytuacje gdy wrzuciłem "ponadwymiaorwą" kartę do słabego proca :) I chodziło szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X0- 500

PS3 - 1000

Wii - 700

DS - 300

PSP - 400

PS2 - 300

PSX - 70

N64 - 60

Dreamcast - 70

GC - 100

Xbox - 150

Łącznie: 3650 zł

Tyle co średnio dobry komputer, a ile więcej radości dają, a? No i za te cenę, nie weźmiesz sobie z sobą komputera np do parku i nie pograsz, a tutaj weźmiesz ^^

Lol, dla mnie więcej radości daje PC, a? Poza tym sam wymieniłeś + dla PC, nie wezme do parku PC, za to mam tyle gier w 1 miejscu co ty w pokoju zastawionym 11 konsolami :) Poza tym podstawowym pytaniem w tym sporze powinno być kto jakie lubi gry:D Jedni wolą tłuc G2/Baldurs Gate/Fallout/cokolwiek innego niż najnowsze szczelanki z milionem wodotrysków :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARMA 2 jest zapowiedziane na konsole, tak samo Krajzis. O DCS Black Shark przyznam szczerze, nie slyszalem nigdy, tym niemniej lubie poszerzac wiedze o nowe tytuly. Wiec de facto zostaja strategie, ktorych ze wzgledu na moje gusta nie dotykam nawet patykiem i przygodowki. Chociaz tutaj ponownie przyznam sie bez bicia, ze zatrzymalem sie na Larrym7, i nie wiem co w trawie piszczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArmA 2 nie została zapowiedziana na konsole. Raczej chodziło Ci o Operation Flashpoint 2?

Krajzis jedynka? :) Nie sądze. Dwójka ma wyjść na konsole, ale patrząc na silnik to jakoś rewelacji nie widzę.

EDIT Ha o tym to nie wiedziałem. Kiedy wyjdzie? :) I dlaczego będzie miało okrojone tekstury? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam irytuje to, że ostatnio wiele FPSów jest robionych POD KONSOLE. A co za tym idzie przeciwnicy są tępi i mało ruchliwi (żeby dało się w nich trafić z pada), co mnie dziwi, bo od wydania Far Cry i FEAR minęło sporo czasu, a żadna gra jeszcze nie miała lepszego AI od tych dwóch. Wręcz się uwsteczniły.

To samo zresztą z interfejsami większości gier, które muszą być dostosowane do konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę sobie pozwolić powiedzieć, że denerwuje mnie forum, w którym PCtowcy pchają się do działu konsolowego i tam je ganią - nie jest to przykładem tolerancji.... Nie chce mi się po raz kolejny powtarzać, że gra na padzie może być dynamiczniejsza niż na myszce, tylko grać trzeba umieć, albo chociaż spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X0- 500

PS3 - 1000

Wii - 700

DS - 300

PSP - 400

PS2 - 300

PSX - 70

N64 - 60

Dreamcast - 70

GC - 100

Xbox - 150

Łącznie: 3650 zł

Tyle co średnio dobry komputer, a ile więcej radości dają, a? No i za te cenę, nie weźmiesz sobie z sobą komputera np do parku i nie pograsz, a tutaj weźmiesz ^^

Po co to wszystko kupować? Połowa z wymienionych przez Ciebie konsol ma wsteczną kompatybilność.

x360--->xbox, PS2/PSP--->PSX, Wii--->GC, DS--->GBA itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Potwierdzam co do tego, ze celowanie padem jest mozliwe i nawet intuicyjne -> jakis czas temu poswiecilem czesc cyferek z konta na rzecz inFamous, w ktorym to wlasnie celuje sie przy uzyciu prawej galki pada. Z poczatku bylo to denerwujace i wnerwiajace (pierwsza gra z takim systemem celowania z jaka mialem do czynienia), po kilkunastu godzinach gry praktycznie zupelnie przestalo to sprawiac problemy do stopnia, w ktorym dosc czesto serwowalem przeciwnikom blyskawice pomiedzy oczka. Problem sprawialy tylko latajki i wykonywanie niektorych sztuczek (odstrzelenie niemilcowi glowy slizgajac sie na kablu wysokiego napiecia, tudziez zeskoczenie z takowego kabla i przysmazenie przeciwnika w locie) - przy okazji jestem pod wrazeniem, ze w tej grze na kilkunastu przyciskach pada udalo sie upchnac ilosc komend, ktore na klawiaturze oblozylyby pewnie polowe przyciskow.

Faktycznie jednak odnosilem wrazenie, ze poczatkowi przeciwnicy sa moze nie tyle mniej ruchliwi, co raczej zdecydowanie niezdeterminowani zrobic mi powazna krzywde (w troche starszych FPS na PC takie stanie w miejscu i proby opanowania celowania, jakie mialy u mnie miejsce na poczatku gry to skonczylyby sie wczytywaniem poziomu)

Jezeli zas chodzi o emulacje -> niet, Final Fantasy 12, ktore kupilem praktycznie na rowni z PS3 dalej nie dziala. Do tego jezeli chcialbym jakies gry z RPG w nazwie gatunku, to sadzac po wystawie w empiku, musze poczekac do premiery FF13.

Jezeli zas chodzi o gre w parku -> pominawszy moze sam durny pomysl (wyjsc na swieze powietrze zeby sobie pograc, to troche tak jak pojsc do teatru by sobie poczytac gazete, czy pojsc do kina by powysylac SMS do kolegi) - istnieje tez cos takiego jak laptopy.

Argumentacja, ze PC sie starzeje tez jest dla mnie cokolwiek naciagana - porzadnie zlozony PC za cene jaka osiaga konsola w dniu premiery (i mowa tutaj o pelnej konsoli, xBOX za 500zl to o ile pamietam wersja okrojona z funkcji - grac mozna, ale producent wywalil wszelkie dodatkowe porty USB czy co tam jeszcze bylo, zreszta podobnie sprawa sie miala z PS3 40Gb swego czasu) spokojnie dociagnie do czasu wyjscia kolejnej generacji konsol (chociaz prawdopodobnie pod koniec bedzie trzeba postawic cole kumplowi z Polibudy interesujacemu sie kreceniem). Faktycznie po kilku latach - mniej wiecej w czasie, kiedy tworcy gier zaczynaja przebakiwac o tym, ze nowe komputery maja mozliwosci wieksze od owych nextgenowych konsol - nowe gry to tylko w low detalach, ale jednak.

Dla mnie cala owa dyskusje winno sie sprowadzic w sumie tylko do jednego punktu -> lubisz gry akcji (FPS, slashery, sportowki) lub Final Fantasy - kupuj konsole (przy okazji - jak sie maja roznice w cenie pomiedzy telewizorem HD, a monitorem?). Wolisz strategie, przygodowki lub RPG - przepros sie z PeCetami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Frag FX to był taki subtelny psztyczek: Po co robią coś w rodzaju myszki jeżeli pad jest wystarczająco dobry? Nikt na PC nie gra w shootery padem (chyba że ma schorzenia - a znam takiego) i nikt nie powie że pad jest precyzyjniejszy lub równie precyzyjny co myszka - a jezeli tak mówi to znaczy że nie grał w FPSy na PC.

PS Kagex - Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś to jest to forum główine PCtowe. CDA to też pismo głównie o PC. Smutna (?) prawda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

sUk -> a pamietasz moze swoje pierwsze kroki w swoim pierwszym FPSie i te przeklenstwa dotyczace tego, ze celowanie myszka jest do kitu? Bo ja co prawda jak przez mgle, ale pamietam. Przypomnialem sobie wlasnie uczac sie celowania padem - powiedzialbym, ze wrecz identyczne problemy (o ile trzeba tego gryzonia/galke przesunac zeby sie koleczko na jego lbie zatrzymalo) wystepuja. Gryzonie do konsol moga powstawac choby po to, by osoby ktore wiekszosc czasu spedzaja przy PC, a do konsol jedynie okazyjnie - by takie osoby nie musialy na nowo sie uczyc sterowania. Zreszta biorac pod uwage mozliwosci wspolczesnych konsol (przegladanie internetu, twarde dyski, zarzadzanie muzyka, jakies odpowiedniki GG?) to uwazam, ze cala ta wojna Pc vs konsola jest jakims wielkim absurdem - moim zdaniem platformy sie rozbija na platformy czysto programistyczne (taki bardziej PCtowy PC) i sluzace do grania (cos pomiedzy wspolczesnymi konsolami, a PC).

Zreszta - moim zdaniem wszystko sie sprowadza do senownego oblozenia sterowania - osobiscie nie wyobrazam sobie sterowania panem-zarowka przy uzyciu zestawu klawiatura+mysz (polowa klawiatury oblozona komendami, proby plynnego ich uzywania = epic fail; zreszta ten problem pojawia sie praktycznie za kazdym razem gdy z konsol na PC jest przenoszona jakas bijatyka czysto konsolowa), jednoczesnie nie wyobrazam tez sobie sterowania jakas strategia przy uzyciu pada (bo w pewnym momencie grajac w RTS gracz przenoi sie na poziom, w ktorym przestaje uzywac myszki, a zaczyna wciskac duzo roznych przyciskow na klawiaturze).

EDIT -> a co do "Ps" - powiedz to Smugglerowi, a Ci najpewniej da opr - badz co badz redakcja CDA (ze Smugglerem na czele) nieustannie powtarza, ze CDA to pismo DLA graczy (a nie o grach, o platformie z jakiej owe gry pochodza nie wspominajac)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że przez ~10 lat grania na PC nie grałem w FPSy? Ciekawe.

sUk - Zajrzyj proszę na stronę główną i przeczytaj nagłówek/nazwę strony. Z resztą, sam widziałeś, że trafiały się newsy głównie konsolowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii shooterów powiem po prostu, że styl gry konsolowców i PC-towców sie róźni. W przypadku PC-ta gracz może liczyć na wspomniane wcześniej akcje jak "odstrzelenie niemilcowi glowy slizgajac sie na kablu wysokiego napiecia, tudziez zeskoczenie z takowego kabla i przysmazenie przeciwnika w locie". Konsolowcy nie mogąc liczyć na taki styl gry grają bardziej taktycznie. Gra na padzie, bardziej wymagająca ale nie trudna, zmusza do dłuższego przemyślenia działań. Co nie oznacza, że na pecetach myśleć nie trzeba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to ja napiszę co sam o tym sporze sądzę wymieniając plusy i minusy PC-tów i konsol. Zanim zaczniecie odpowiadać - przeczytajcie całość.

PC-ty

Plusy:

+ Do wszystkiego - i naprawdę nie znaczy to, że do niczego, powiedzcie mi, drodzy miłośnicy konsol posiadający PC-ty - czy Photoshop lub DOBRE programy do składania filmów są złe? Czy źle ogląda się filmy? NIE. Proszę nie mówić, że "co jest do wszystkiego to jest do niczego", bo w przypadku komputerów to się nie sprawdza.

+ Większa wydajność niż w konsolach - nie chodzi o to, ile osób ma mocne kompy, ale jaka może być maksymalna wydajność PC-tów w stosunku do maksymalnej wydajności konsol - to, że nie każdego stać na mocną maszynę, nie znaczy, że PC-ty są mniej wydajne. Mogą ZNACZNIE więcej.

+ Koszt gier (tak, w tym punkcie liczą się koszty) - premiera - 80-130zł, rok po premierze - 40-60zł, 3-5 lat po premierze - 15-30zł.

+ Wiele dobrych gier wyszło jedynie na PC-ty (Baldur's Gate, Planescape, Wiedźmin - póki co). Do tego strategie to raczej działka PC-tów.

+ Mobilność - może krótko, ale tak jak już ktoś wspomniał - możemy grać np. w piaskownicy na wysokich detalach i w wysokiej rozdzielczości, konsolowcy nie (nawet ci z PSP i DSi/DS).

+ Można wymienić sobie dowolną część maszyny, nie trzeba od razu całej.

+ Jak kogoś stać to może mieć i 1 TB miejsca na dysku.

+ Za mały ekran? Podłączasz WIĘKSZY. Nie lubisz myszki? Podłączasz pada itp, itd.

+ Dla każdego (przystępność).

Minusy:

- System spowalnia gry (szczególnie Vista).

- Przy kupnie PC-tów na pokładzie oczywiście Vista.

- Drogie, w stosunku do ceny konsol. Sprzęt wymienny też drogi.

- Krótka żywotność (PC-ta kupuje się na wyrost - i po roku/dwóch najnowsze gry nie chodzą na max detalach).

- PIRACI!!

- O nie! Znowu format?!

Hmm... Jak coś jeszcze wynajdę w tej swojej główce to dopiszę, być może zapomniałem o czymś ważnym. A teraz...

Konsole

Plusy:

+ Wkładasz płytę/dyskietkę/kartę -> grasz.

+ Tytuły, jakich nie ma na PC-tach (Gears of War 2, MASA bijatyk - tych nie ma na PC-tach od dawna).

+ Żywotność - 5-10 lat.

+ Piraci nie lubią konsol...

+ Mobilność - w innym sensie niż na PC-ty - może i PSP nie jest tak wypasiony jak laptop z Core 2 Duo E8400 i 2GB VRAM na pokładzie, ale na pewno łatwiej z nim się przemieszczać.

+ W stosunku do PC-tów - tanie.

Minusy:

- Słabsza wydajność niż platforma konkurencyjna.

- Niektóre konsole są lubiane przez piratów.

- NIE są wszechstronne (gry, muzyka, filmy, internet - koniec)

- Nie są tak przystępne jak PC-ty (i tego się będę trzymał) - albo dla hardkorowców (XBox, PS3), albo dla niedzielniaków (Wii). A dla przeciętnego gracza dobry jest tylko PC.

- W stosunku do PC - mała ilość miejsca na dysku.

- Nie chodzą Ci nowe gry? Musisz kupić od razu CAŁĄ nową konsolę (a nie tylko dokupić RAM).

- CENY GIER!! Premiera - 240-300 zł, rok po premierze - 220-260zł, 3-4 lata po premierze - 180-200zł. I od razu mówię - to się tyczy dużych konsol(szczególnie PS3, gry na XBox'a są odrobinę tańsze), a nie małych, bo gry na PSP to 60-80zł (punkt dla PSP).

*UWAGA! Konsole są tylko iluzorycznie tanie. W rzeczywistości aby mieć konsolę MUSISZ mieć również PC-ta, dobry [i drogi] ekran. Jest drożej.

Podsumowanie

UWAGA! Podsumowanie jest subiektywne!

Wolę PC-ty. Dlaczego? Bo - po pierwsze, oprócz grania i słuchania muzyki oraz oglądania filmów lubię też coś stworzyć - uwielbiam prace w Photoshopie, domowe modowanie Wiedźmina czy jakieś-tam prace w RPGM. Tego na konsolach nie ma.

Wiecie, czemu nie da się obiektywnie odpowiedzieć na pytanie: PC czy konsole? Bo każdy lubi co innego. Jeden woli sobie grać w strategie i "robić" w Photoshopie, a ktoś inny woli Tekkena 5 - prostą bijatykę, jeśli ją przyrównać do serii TW. Jeden woli gryzonia, a inny pada - tak już jest.

EDIT: Ceny gier na konsole: widziałem parę ulotek z ofertami gier konsolowych i takie były ceny. Być może nie jest tak wszędzie, ale, no cóż, pisało czarne na białym: 300zł. Serio: o ile na XBox'a gry kosztują coś koło dwóch baniek, o tyle na PS3 są "parę" złotych droższe.

PS: Najdłuższy post w moim dotychczasowym życiu! Kolejny aczik!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to się zgadzam, tylko (jak zawsze zresztą) muszę się przyczepić do argumentu ceny gier. ŻADNA gra po premierze na konsolach nie kosztowała nigdy 300zł (no maże jakaś wypasiona kolekcjonerka, ale wersja kolekcjonerska takiego FC2 kosztowała mnie w sklepie 220zł). 3-4 letnia gra za 200-180zł? Przecież tak stare gry są już dawno w reedycjach za 80zł. Takich rzeczy jak allegro czy wymiana gier, praktycznie nie istniejąca na PC, opisywać już nie będę, bo to jest jak rzucanie grochem o ścianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i tak jest nieskuteczne, bo po tym samym czasie na PC masz NOWĄ GRĘ w cenie 20 zł , a nie używaną za 80, albo konieczność wymiany.

Oczywiście argument jest skuteczny tylko w Polsce, gdzie ceny gier na konsole są niebotyczne. w UK różnica jest znacznie mniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...