Jump to content
Sign in to follow this  
kafarek15

Założenie WIFI - 2 routery czy router z USB?

Recommended Posts

Witam

Mam do zrobenia sieć WIFI. Sprawa wygląda tak, że dostępny jest kabel koncentryczny idący od anteny. Czyli najlepiej było by kupić dwa urządzenia: router z AP do podłączenia koncentryka + drugi router WIFI do postawienia sieci bezprzewodowej w domu.

Ale okazało się, że koncentryk podpięty jest do karty sieciowej pod usb, dokładnie takiej: http://www.tp-link.c...model=tl-wn722n

I pomyślałem sobie czy nie są dostępne jakieś routery z USB, które współgrały by z tą kartą sieciową. Wydaje mi się, że routery z wyjściem USB pod modemy 3G nie będą działały, ale może się mylę. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne. Założony budżet to 160 (najlepiej) do 200zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da się to zrobić poprzez jedno urządzenie - TP-Link TL-WR843ND.

Router połaczy się z siecią dostawcy (bo ta antena łapie sygnał od dostawcy, tak? Wtedy koncentyk do gniazda routera) i rozprowadzi sieć lokalną w pomieszczeniach.

Jeśli masz już jakiś router to warto sprawdzić czy da się wgrać na niego alternatywne oprogramowanie. Po takiej operacji też da się ustawić taki schemat połaczenia.

Możesz też kupić urządzenie wyższej klasy jak podane wyżej i wgrać alternatyne oprogramowanie (najbardziej intuicyjnym jest chyba Gargoyle) - TL-WDR3600.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten TP-Link TL-WR843ND ma jeden moduł radiowy, ktoś go używał w ogóle? Nie będzie spadku wydajności ze względu na wspólne pasmo odbierania i wysyłania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie korzystałem nigdy akurat z tego modelu TP-Linka ale wg. producenta router posiada "dwa radia" czyli 2 niezależne kanały bezprzewodowe. Natomiast nie wiem jak wygląda sytuacja, kiedy podpinałbyś kabel po jedną z anten. Warto pogooglować lub napisać do producenta. Do do spadków - jeśli producent się postarał to nie powinieneś odczuć żadnej różnicy ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

TP-Link TL-WR843ND ma jedno radio, ale dwie anteny. W sklepach zachęcają, że może działać jednocześnie jako odbiorca internety po koncetryku i rozprowadzać WIFI, ale sam admin na stronie TP-LINKA pisze że to zła decyzja. Odkręcając jedną antenę i kręcając w jej miejsce inną traci się synchronizacje i można uszkodzić nawet radio w ruterze, wg Admina.

Na elektrodzie też zbyt przychylnych opinii nie ma http://www.elektroda...pic2498224.html

Inne opinie dość ciężko znaleźć na temat tego modemu.

Więc pozostaje mi chyba zakup dwóch urządzeń co polecacie we wskazanym w pierwszym poście budżecie?

Edited by kafarek15

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim wypadku najlepiej brać już legendę tj. Ovislink'a G.DUO. Jeśli chcesz rozwiązać to na 2 urządzenia no to AP + router, jednak będą to dość tanie urządzenia, a co za tym idzie ich jakoś będzie przeciętna. Moja propozycja to:

Access Point - AirLive WL-5450AP

Router - Asus RT-N10U lub TP-Link MR-3220

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiecie na to:

AP: http://proline.pl/?p=TL-WR743ND

Router: http://proline.pl/?p=TL-WR841N

Wiem, że prędkość będzie dosyć wolna, ale w tym przypadku nie będzie tworzona żadna sieć domowa, nie będzie udostępniania filmów przez dlna. Jedynie udostępniane neta po wifi dla dwoch laptopów + komórki. Prędkość neta to 4Mb/s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starsze konstrukcje, ale powyższe wymagania będą spełnione. Oczywiście jeśli nei ma wielu przeszkód i odległości są stosunkowo małe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...