Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Siemano, chciałem złożyć jakiegoś kompa do 4000 zł. Komputer ma być w pełni przeznaczony do gierek. Mam dylemat z paroma rzeczami, może najpierw podam zestaw złożony w części przeze mnie:

Procek - intel core i7 4790k box

Karta graficzna- gigabyte geforce gtx 970

Płyta głowna - MSI Z97-G43

Pamięć RAM - 2x 4GB GoodRam 1866 MHz CL9

Zasilacz - XFX Pro Series TS 550W

Dysk twardy - WD Blue 1TB/Seagate Barracuda 1TB

Napęd - byle jaki żeby tylko był.

I moje pytania do Was są takie: czy do tego procesora potrzebuje chłodzenia, a jak tak to jakiego?

czy taki zestaw mniej więcej dobrze będzie ze soba współgrać, czy być może coś wymienić?

czy warto inwestowac w droższą i7 czy zostać przy dobrej i5 mam tu na myśli np Intel Core i5-4670K BOX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz podkręcać procesor? Jeśli tak, to płyta główna do zmiany na coś z lepszą sekcją zasilania (np. MSI Z97 Gaming 5 - obowiązuje ją promocja TopTechCashback, więc nie wyjdzie nawet taniej od Z97-G43), no i oczywiście konieczne będzie potrządne chłodzenie. Jak nie zamierzasz podkręcać, to wtedy i7-4790k raczej nie ma sensu.

Pamięci można zmienić na Team Vulcan 2133MHz CL10 / 2400MHz CL11 - cena podobna, wyższe takty.

Zasilacz bym zmienił na coś z odpinanym okablowaniem i niezalezną regulacją napięć lub DC-DC, np. Cooler Master G550M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamierzasz podkręcać, to wtedy i7-4790k raczej nie ma sensu.
Bo ja wiem - normalnie jest przepłacony względem Xeona o ~200 zł, więc dopłata jest całkiem adekwatna do wzrostu wydajności, a reszta ze zwrotu (biorąc Asusa Z97-P) niweluje dopłatę do płyty głównej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo i7 4790K + Asus Z97-P (w przeciągu ~3 miesięcy możesz dostać 240 zł zwrotu, więcej tutaj), albo Xeon 1231v3 + B85M-E45/B85-G43/? (tutaj masz pełną dowolność, chociaż żeby w pełni wykorzystać szybsze pamięci, trzeba wziąć płytę na chipsecie Z87/Z97). Moim zdaniem dzięki cashbackowi pierwsza propozycja jest równie opłacalna, a dostajesz (chyba) najwyżej taktowany procesor Intela.

Nawet przy braku OC boxowe chłodzenie ledwo wyrabia na tych procesorach, więc warto kupić coś lepszego, np. SilentiumPC Fera 2/Fortis 2. I dobrze by było, gdybyś podał jeszcze model obudowy, bo bez tego ciężko powiedzieć, czy cooler się zmieści.

Pamięci można zmienić na Team Vulcan 2133MHz CL10 / 2400MHz CL11 - cena podobna, wyższe takty.
Zależy od sklepu, obecnie w morelach pamięci o tych parametrach mają albo wysokie parametry, albo przeciętne ceny (od 340 zł).

I jak już się czepiam, to jeszcze poruszę temat G550M - on się obecnie (w morelach) opłaca? Odnoszę wrażenie, że częstotliwość jego polecania nie zmieniła się względem Chiefteca CTG-550C, mimo że różnica cenowa między nimi się niemal podwoiła (z ~30 do 60 zł).

Sam wolałbym dorzucić do Anteca True Power Classic GOLD 550W (który ma ponoć nieco lepsze bebechy), ale może to dlatego, że rzadko zaglądam do obudowy i jakoś mógłbym żyć z brakiem modularności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...