Skocz do zawartości

Rozwiązany: Baldur's Gate + SoSC - nie da się zainstalować


Lew1s

Polecane posty

Chciałem zainstalować pierwszą część BG z dodatkiem z 'Sagi Baldur's Gate' (XK gold, extra klasyka), jednak klikanie w launcherze 'instaluj' nic nie daje. To samo jest z próbą włączenia instalacji ręcznie - włączenie Setup.exe skutkuje tylko zwiechą windows explorera, nie uruchamia żadnych procesów. Próbowałem też skopiować folder instalacyjny na dysk, ale rezultaty są takie same. Z drugą częścią nie ma żadnych problemów, instaluje się. Nie ma też kłopotu z dodatkami na płycie itd. Ogólnie nie wydaje się być porysowana, więc to chyba nie w tym tkwi problem. Zastanawiam się, czy to może Windows (przed uruchomieniem instalacji na Viście trzeba dodatkowo zaakceptować w jednym durnym okienku, które czasem mając focha lubi się nie pokazać), ale nie jestem pewny.

EDIT: a jednak próba instalacji z płyty otwiera proces o nazwie 'Baldur', niemniej jednak nic szczególnego to nie daje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem z Sagą Baldur's Gate (akurat z wydania Legendy RPG). Nie bardzo chciało się instalować czy nawet odpalić. Winny był antywirus, u mnie Avast, który pewnie próbował przeskanować cały plik instalatora, a to było coś ze 2GB, co przez płytę idzie raczej powoli. Spróbuj więc na chwilę wyłączyć antywirusa i zobaczy czy instalka odpali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie pomogło. Ale jeśli to ma dać jakąś poszlakę - używam Microsoft Security Essentials.

OK, problem rozwiązał się sam... Znudzony i zdenerwowany klikałem po prostu 'Instaluj' w launcherze. Do skutku, jak się okazało, gra się zainstalowała. Problem rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...