Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krizu

Rozwiązany: Jaki monitor 27'' IPS do 1000zł

Polecane posty

Witam,

Szukam monitora full HD o przekątnej 27'' do zastosowań takich jak gry i filmy. Co do matrycy to w grę wchodzi tylko IPS lub jego pochodne ;) Budżet do 1000zł. Dotychczas brałem pod uwagę dwa monitory: Samsung s27d590p oraz AOC I2757FM. Który z nich lepszy jeżeli chodzi o jakość odwzorowania czerni? A może są w tym przedziale lepsze monitory? :)

Temat zakładam na życzenie kolegi i będę wrzucał tu jego odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem tą Iiyamę pod uwagę. Jest nieciekawa i troszkę droga, choć wiem że matryca VA ma bardzo dobrą czerń to z odwzorowaniem kolorów jest już gorzej. Tak więc jak wcześniej wspominałem z "dwojga złego" która matryca jest lepsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nieciekawa? To dobry monitor, a odwzorowanie kolorów nie jest wiele gorsze od IPS w podobnym przedziale.

Co do AOC i Samsunga - PLS to w zasadzie to samo co IPS, tak po prostu nazywa Samsung matryce IPS swojej produkcji. Niby są tam poprawione pod pewnymi względami, ale to bardziej pic na wodę. Czerń będzie porównywalna, kolory pewnie też. Kwestia postawienia dwóch monitorów koło siebie i porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z matryc ma swoje plusy i minusy. Na IPS kolory będą jednak bardziej żywe kosztem kiepskiej czerni. Co do różnic - aż tak małe to może nie, ale na pewno nie wielkie. Ciężko to jakoś szerzej opisać. W każdym razie w obu przypadkach różnica względem TN jest ogromna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...