Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raveno

Fantasy Premier League

Polecane posty

Ja dokonałem dwóch transferów. Tevez za Aguero i Hazard za Matę. Tevez moim zdaniem może powalczyć o króla strzelców. A to co wyczyniał Hazard w dwóch pierwszych meczach to bajka. Mata na razie w cieniu i stąd ten mój transfer. Jak znam życie to pewnie w następnym meczu Hazard zdobędzie 2pkt a Mata strzeli gola i zaliczy asystę. Zostało mi jeszcze 2,3mln i nastepny do odstrzału będzie Allen. W jego miejsce wejdzie Ben Arfa ale z nim trzeba jeszcze poczakać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek sezonu i już dopadają mnie kłopoty... Czyżbym znowu musiał weryfikować ambicje mego teamu ? Ze wsparciem Ciemnej Strony Mocy, mieliśmy iść do czołówki ligi, a jest źle. W tym tygodniu zdobyłem tylko 35 punktów, ale mam 31 za dokonanie dwóch transferów, co niestety było koniecznością. Mata został zastąpiony Hazardem, którego cena rośnie błyskawicznie i chociaż wiedziałem, że w tej kolejce Chelsea pauzuje, musiałem zrobić ten transfer. Włodarze Chelsea znów pokrzyżowali mi plany, bowiem kupili Mosesa z Wigan, którego miałem, no i kolejny zawodnik nie zagrał i nie zagra. Nie zagrał Nani, Hutton i Kaboul oraz Mignolet i McAnuff ze względu na przełożenie meczu. Drugim moim transferem było wyrzucenie Naniego za Kagawę, bo widząc formę tego chłopaka, jestem pewien, że będzie punktował. Spisali się jedynie - Ruddy na bramce i Michu w polu. A Rooney doznał kontuzji... Jak tu nie mówić o pechu ? Zastanawiam się poważnie nad użyciem dzikiej karty, ponieważ w przyszłej kolejce na 100% nie zagra mi aż 5 zawodników - 3 oczywiście posadziłem na ławce, ale dwóch jest w składzie, więc marne szanse na zdobycie wielu punktów... A może kolejny transfer lub dwa, i minusowe punkty, ale zachowanie dzikiej karty ? Nie mam szczęścia, jak na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rorschachu, mnie też dopadły kłopoty, bo pechem tego jednak zwać nie mogę. Naniego postanowiłem zostawić i dać mu szansę wbrew moim zapowiedziom i przewidywaniom, które się w 100% sprawdziły. (Nie)stety SAF postanowił go nie uwzględnić w wyborze składu na tamten mecz i ja w akcie zemsty sprzedałem Portugalczyka tym razem bez zastanowienia. Kupiłem Hazarda, ale czuję, że chłopak się szybko wypali. Mam nadzieję, że nie. Rooneya też opyliłem, bo kontuzja to ponad dwa miesiące nieobecności wg. najnowszych wieści. A zanim dojdzie do formy mając taką konkurencję, to będzie końcówka sezonu, więc dziękuję za takie coś. Bramkarza też zmieniłem, bo Newcastle to ciągle nie jest drużyna, która ma szansę na ścisłą czołówkę, a co za tym idzie bramkarz trochę tych goli wpuści. Tym razem stoi nasza perełka i przyszłość: David de Gea zasłużył sobie na wejście do mojej drużyny, bo jest nie do pokonania na bramce. Boję się tylko o obronę United, która może wpuszczać napastników jak do nowo otwartego sklepu, ale z każdą kolejką powinno być coraz lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkiem nieźle. 59 punktów i po odjęciu 8 za transfery wciąż zostaje 51. Główną siłą w tej kolejce była moja pomoc. Kagawa 7 punktów, Yaya Toure i Pienaar odpowiednio po 9 i 10, a niespodziewanie z ławki wszedł Maloney, który zaliczył 7 oczek. Swoje zrobili Vermaelen i Ivanovic. Niestety zawiedli napastnicy, którzy nie zrobili absolutnie nic. Nie zamierzam jednak przeprowadzać rewolucji. Kompletnie zawodzą póki co Podolski i Walker. Ten drugi jest jednym z najdroższych obrońców, ale niedługo będę go musiał chyba wymienić - Angel Rangel kosztuje o 1,5 mniej, a spisuje się znakomicie. Większy problem z Podolskim, bo praktycznie nie widać nikogo kim można by go sensownie wymienić. Jak na razie zastąpiłem Toure Hazardem, choć z ciężkim sercem, bo spisał się całkiem nieźle. Jednak pomoc Kagawa, Hazard, McClean, Pienaar i Maloney już udowodniła, że będzie można na niej w tym sezonie polegać. Czas poczekać czy znów wstrzelą się Petrić i Cisse. Powinno być coraz lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak zagrałem dziką kartą. Okienko transferowe za tydzień się kończy, więc tych szaleństw z zawodnikami będzie mniej, no i mogę dokonywać dowolnych transferów w tym tygodniu, co daje mi pewien komfort. Mogłem w sumie zaczekać, ale zeszły sezon nauczył mnie, że na kryzys trzeba reagować szybko, gdyż poprzednio leczenie "transfery po jednym na tydzień" nie dawało skutków i miałem sporo kolejek po około 30 punktów, co poskutkowało szybkim odpadnięciem z Pucharu (inaczej niż 2 sezony temu, gdy przeszedłem kilka rund) i zakończeniem sezonu z wynikiem poza 10 ligi FA i poniżej 1900 punktów, o ile pamiętam. Wyrzuciłem Rooneya, Huttona, Kaboula, Jose Enrique, Mosesa. Na ich miejsce zakontraktowałem Rangela, Rafaela, Morrisona, Teveza i Bainesa. Zobaczymy, czy taki skład pozostawię, bo w banku mam ponad 2 mln jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja drużyna spisuje się bardzo dobrze. Jest dużo lepiej niż rok temu. W tej kolejce miałem 81pkt więc nie jest źle. Po pierwszje kolejce sprzedałem Aguero i kupiłem Teveza oraz wymieniłem Matę na Hazarda. Zostało mi jakieś 2,3mln i teraz kupiłem Ben Arfę a sprzedałem Allena. Myślę że na rewolucję w składzie jest za wcześnie. Dopiero minęły 2 kolejki więc za chwilę wszystko może stanąc do góry nogami. Nie można kupować graczy którzy są teraz ,,na fali''. Za chwilę Swensea trafi na lepsze drużyny i Michu, Graham czy Dyer będą punktowały tylko po 2-3pkt. Na razie jest dobrze ale teraz będę musiał posadzić Hazarda i Torresa na ławce. Muszę zagrać systemem 4-4-2 czego bardzo nie lubię. Szykuje się gorsza kolejka w wykonaniu mojej drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można kupować graczy którzy są teraz ,,na fali''. Za chwilę Swensea trafi na lepsze drużyny i Michu, Graham czy Dyer będą punktowały tylko po 2-3pkt.

Nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem. Swansea przez następne 2 dwa miesiące ma bardzo łatwy terminarz (SUN, avl, EVE, sto, RDG, WIG). Jeżeli utrzymają formę, to nieposiadanie 2-3 Łabędzi w składzie może drogo kosztować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z beercepsem. Przez dwa sezony fpl stosowałem taką taktykę, żeby się nie podpalać i mocno na tym traciłem. Okazywało się, że zawodnicy, którzy błysnęli formą na początku rozgrywek byli w stanie ją utrzymać przez kolejne kilka miesięcy. W zeszłym roku jak pojawiał się ktoś taki jak Sigurdsson, to od razu go brałem i od razu udało się zrobić najlepszy wynik i chyba top 5 ligi FA. Zresztą wystarczy spojrzeć na Newcastle z zeszłego roku, Krul czy Ryan Taylor mieli kapitalne sezony, Ba pierwsze pół roku, później Cisse. Teraz Rangel, Michu czy Dyer mogą być bardzo opłacalni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem sam mam Michu i Grahama, ale używanie dzikiej karty po dwóch kolejkach to moim zdaniem błąd. Juz lepiej zrobić 4 czy 5 transferów kosztem punktów, skoro kolejka z 30. punktami jest i tak na straty. Bolton i Wolves też zaczęli rok temu dobrze. Wszyscy rzucili się wtedy na Eaglesa, Jarvisa i Warda a jak się skończyło każdy wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - tu nie chodzi o "run" na zawodników drużyn, jakie z przytupem zaczęły sezon, ale o okienko transferowe. Kończy się w tym tygodniu, a na okres zimowych transferów FPL daje specjalną dziką kartę. Na okres letnich, niestety takiej nie ma i trzeba się liczyć z użyciem "całorocznej". Jak pisałem wyżej, jeśli zamieniam Matę na Hazarda, to robię to bo jego cena rośnie i sądzę, że będzie mocno punktował. Wiem, że nie zagra teraz. Chelsea kupuje Mosesa, którego miałem - kolejny zawodnik nie zagra. Rooney - długotrwała kontuzja i chyba to Van Persie będzie bramki strzelał. Hutton nie ma miejsca w "11" Villi, zresztą Villa słabo gra i pewnie spadnie z ligi. Kaboul uraz i słaba forma Tottenhamu. Nani w ogóle nie wyszedł w składzie i jego forma też jest daleka od wymarzonej. Jeśli mam do wyboru kilka kolejek po 20-30 punktów lub spore 'minusy' transferowe z brakiem gwarancji na odrobienie tego, to wolę wykorzystać wild card.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ror

Zgadzam się. W zeszłym sezonie użyłem wildcarda dość wcześnie. Udało się systematycznie odrabiać straty, dzięki czemu z okolic 22 miejsca wspiąłem się do czołówki, odrabiając do liderów około 200 punktów w ciągu całego sezonu. Niestety i tak zostało 50 straty. Możliwe, że gdyby wildcard poleciał wcześniej, to udałoby się skończyć nawet wyżej. Postawienie na Dembe Ba było strzałem w dziesiątkę, bo od razu w pierwszym meczu, na wyjeździe ze Stoke, zrobił hattricka. Na początku sezonu kreują się zawodnicy, którzy później osiągają świetne wyniki. Po kilku takich meczach wiemy już kto będzie należał do ulubieńców ekspertów fpl i dostawał bonusy. Wystarczy, że Sunderland osiągnie jakiś dobry wynik, albo mecz będzie nierozstrzygnięty i mogę w ciemno obstawiać punkty dla McCleana. Zresztą w tym sezonie już raz +3 miał. Spodziewam się, że podobne nazwisko wyrobi sobie Fellaini.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej kolejce, a tu cisza w temacie. Zostawienie Podolskiego jednak się opłaciło. W meczu z Liverpoolem Niemiec był zaangażowany w zdobycie obu bramek i w dodatku zebrał nagrodę za najlepszego gracza. Oprócz tego kolejne czyste konto Vermaelena, dobre wejście z ławki Maloneya i tyle. Rorschach użył wildcarda w poprzedniej kolejce, a ja w tej. Trzeba było pozbyć się drogich zawodników, którzy zupełnie się nie przydają. W tym głównie Walkera z Tottenhamu i Cisse z Newcastle. Kogutom w ogóle nie idzie, tracą bramki, a Walker w ofensywie nie błyszczy. Nie ma co wydawać na niego takich kokosów. Z kolei Cisse nie może się wstrzelić. W zamian za nich ściągnąłem Teveza i McAuleya z West Bromu. Dodatkowo Hangelanda zastąpił Reid, który w West Hamie już dwa razy zbierał bonusy, a McCleana zastąpił Yaya Toure. Zostało mi trochę ekstra kasy, a Toure pozbywałem się z wielkim bólem. Skoro jest szansa postanowiłem po niego sięgnąć. Mam nadzieje, że pomoc Hazard, Kagawa, Toure będzie dobrze punktowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu popełniłem katastrofalny błąd. Postanowiłem wprowadzić de Geę, bo bronił ostatnio wyśmienicie, ale Ferguson pomyślał inaczej i postawił na Lindegaarda. Miało nie być rotacji na tej pozycji, ale Fergie chyba zapomniał o obietnicach. No cóż... Poza tym nie zmieniam nikogo. Przed tą kolejką kupiłem tylko Michu i był to świetny wybór, bo ten zawodnik idzie chyba na króla strzelców :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec trzeciej kolejki i mój zespół zdobywa znowu masę punktów. 71 punktów to dobry wynik jak na tą kolejkę. Przydała się zmiana Allena na Ben Arfę bo strzelił gola. Michu znowu punktuje wysoko. Martwi tylko forma Grahama który w przedsezonowych meczach zdobył chyba 7 goli a teraz tylko jednego. Dałem szansę Bale'owi i jej nie wykorzystał więc go sprzedałem i kupiłem Cazorlę który gra bardzo dobrze i od pierwszego meczu widać że się wkręcił w zespół. W następnej kolejce zagram pięcioma pomocnikami i dam ,,odpocząć'' Grahamowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas nieco odświeżyć temat. Mój team radzi sobie coraz lepiej po przebudowie składu jakiej dokonałem parę kolejek wstecz. Jednak nie mogłem się całkowicie ustrzec problemów, gdyż niektórych zawodników musiałem wymienić cotygodniowym transferem, jak np. w tej kolejce Szczęsnego, który nie zagra jeszcze przez dwa tygodnie i jak wróci może nie mieć miejsca w pierwszym składzie. Poza tym, nie jest źle, póki co mam 31 punktów i 7 zawodników jacy dziś zagrają. Spłaca się Baines co do którego nie byłem przekonany, chociaż znam jego możliwości i znów odpalił Lambert na jakiego stawiałem od samego początku rozgrywek. Ogólnie, mój skład to mieszanka zawodników droższych i tańszych - bramki bronią Ruddy i Schwarzer, obrona to Nelsen (tani jak barszcz a gra regularnie w QPR), Rangel, Gibbs, Rafael i właśnie Baines. Baardzo zadowolony jestem z zestawienia ataku gdzie mogę wybierać między Demba Ba, Tevezem i Lambertem. Do małej korekty być może będzie pomoc, ale to zależy jak się potoczy sytuacja, gdyż mam tam Michu, Kightly'ego ze Stoke, Morrisona z WBA, Hazarda i Kagawę. Większość z nich kupiłem jeszcze zanim zdrożeli dlatego pod względem finansowym stoję bardzo dobrze, szczególnie, że mam jeszcze spory zapas w banku, ale na razie nie ma co szaleć z drogimi zawodnikami bo skład wydaje mi się wyrównany i solidny. A z ciekawości zapytam grających od x lat, ile kosztował najdroższy zawodnik w historii FPL ? Van Persie obecnie ma 13,5 mln i może wzrośnie, chociaż nie jestem przekonany do kupowania tego gracza i raczej poczekam aż wyklaruje się, kto będzie walczył o koronę króla strzelców ligi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kolejce mam 54 punkty, co jest świetnym wynikiem jak na moją średnią, która ostatnio była śmiesznie niska. Gdybym nie wyrzucał tak wielu zawodników od początku, to dzisiaj wyglądałoby to zupełnie inaczej, ale mam nadzieję, że obecny skład kiedyś zacznie grać lepiej. Co najlepsze - zawsze słabo idzie tym, którzy byli niedawno 'na fali'. Torres i Hazard to moi najsłabsi zawodnicy. Aż żałuję, że ich kupiłem i do dziś nie wiem tak naprawdę dlaczego wywaliłem lepiej punktujących zawodników. Kupno Lukaku opłaciło się, tak samo jak Fellainiego. Kandydaci do natychmiastowej sprzedaży? Shawcross, którego jeszcze nie wyrzuciłem, Torres i McClean. Reszta może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah, 71 punktów po tej kolejce, trafne typy w typerze i u buka - żyć, nie umierać. Na dodatek wygrałem ze swoim przeciwnikiem w head to head ligi live.mufc.pl i to o włos, bo o 4 punkty, ale to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Trafnie wytypowałem kapitana, ja dałem Demba Ba, on Teveza, chociaż gdyby każdy z nas zmienił swój wybór, mogłoby być ciekawie gdyż u mnie najwięcej zapunktował Lambert - 13 punktów, a u niego Ashley Cole - 15 punktów, no i u niego Dyer dostał czerwoną kartkę i minusowe punkty. Transfer na ten tydzień już zrobiłem, zastępując Szczęsnego - Schwarzerem i chociaż mam kilku zawodników na liście życzeń, to na razie jestem zadowolony ze składu, szczególnie z obrońców (spore zdobycze punktowe Rafaela i Bainesa) oraz napastników, gdzie prym wiodą Lambert i Ba. Jedynie pomoc na średnim poziomie, wyróżnił się tylko Kagawa asystą. Czyżby faktycznie Michu i Hazard po okresie gwałtownego wzrostu formy teraz złapali zadyszkę ? Mając jednak spory zapas gotówki, nie muszę się o to martwić i mogę potrzymać zawodników po kilka kolejek. Cóż, tylko czekać następnego weekendu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustabilizowałem się na średnim poziomie i od pewnego czasu notuję wyniki w okolicach 50 punktów. Jednak cały czas drużynie czegoś brakuje. Przed tygodniem świetnie trafiłem z kapitanem i Demba Ba zdobył ponad 50% całego wyniku mojej drużyny. Dzisiaj dzięki kapitalnemu występowi Kagawy z tytułu opaski otrzymałem równe 0. Genialny zawodnik. Manchester wygrywa 3:0, a on 54 minuty i 0 punktów, bo jeszcze dostał żółtą kartkę... Nie ma co go trzymać, bo jak Ferguson zacznie tak rotować, to Japończyk zupełnie się nie będzie spłacał. Na szczęście inni wyrobili normę. Ivanović 12, Pienaar 8, Jelavić gol. Źle wytypowałem bramkarza, bo Begović wypadł zdecydowanie lepiej od Jaaskelainena. Kagawę zastąpiłem Granero i zyskałem na tym ruchu 3 mln. Teraz jedenastka prezentuje się następująco:

Jaaskelainen

Vermaelen - Ivanovic - McAuley

Sahin - Pienaar - Yaya Toure - Hazard

Ba - Fletcher - Jelavic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj pan! W zeszłym sezonie sobie musiałem grać sam, tak już z przyzwyczajenia, ale bez rywalizacji forumowej to nie było to samo. Będę musiał w weekend już zacząć jakiś zespół tworzyć.

Wrzucam skład El Submarineros.

Krul - Lovren, Vlaar, Azpilicueta, Sagna - Sanchez, Sterling, Eriksen, Fabregas - Rooney, Gomis.

PS U mnie na rezerwie Speroni, Bruce, Puncheon, Gayle. Aż się zdziwiłem, że mam 3 graczy z Crystal Palace, ale Gayle miał wyborną końcówkę sezonu, a Puncheon strzelał jak na zawołanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mała ta nasza liga, bo jak na razie h2h będziemy grali częściej niż Rangersi z Celtikiem ;/

Komentując twój skład, to dziwi mnie trochę ten Lloris w bramce, bo o ile bramkarz to niezły, to jakoś nie liczyłbym na żelazną obronę Tottenhamu. Ramseya nie wziąłem tylko dlatego, że mam już Sancheza. Jeśli Wenger będzie wystawiał go jako napastnika, to może być całkiem opłacalny deal. Do tego Eriksen główny reżyser Kogutów, Sterling wraz z odejściem Suareza może mieć sezon życia. Liczę też na to, że Fabregas wywalczy sobie mocną pozycję w Chelsea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nottingham Kindziols zgłaszają się do Ligii!

Pierwszy raz będę grał w Fantasy League, więc proszę nie bić i nie szczypać po oczach cebulą za skład pinch.gif

Pierwsza jedenastka - Boruc - Shaw, Johnson, Fonte, Baines - Jedinak, Walters, Oscar, Hazard - van Persie, Lukaku

Rezerwowi - Foster, Coloccini, Ben Arfa, Altidore.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że Turambar się zgodzi na mój występ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...