Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Też myślałem żeby postawić na Vermaleena ale stwierdziłem że 7m to za dużo. Tylko Kompany jest od niego droższy. Ja bym postawił na Clichego 6m czy nawet jeszcze tańszego Heitinge 5,5m. Everton ma ciekawy terminarz. Wtedy za 1-1,5m można już poszeleć i kupić lepszego pomocnika czy napastnika. Za Petrica który jest niewiadomą postawić na pewnego Grahama cyz Holta a za 7,5m można już mieć Dembe Ba. Jeszcze większe pole do popisu otwiera się gdy sprzedasz McCleana. Arteta Song Sessegnon Sinclair.

Podolski to dla mnie niewiadoma. Za 8,5 można mieć Jelavica który z Pienaarem i Naismithem mogą sporo ugrać. Opcji jest wiele i sam miałem kłopot z wyborami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ror

Turambar był adminem naszej ligi h2h, tylko, że chyba nie odnowił swojego konta na fpl. Gdyby tak było, to z automatu jego drużyna dołączyłaby do ligi FA. Skoro go nie ma, to ligę h2h musielibyśmy zakładać od nowa i admin wówczas musiałby wysłać wszystkim chętnym kody. Można popytać Turambara czy jest wciąż zainteresowany fpl-em.

@k517

Rzeczywiście Vermaelen jest drogi, ale także perspektywiczny. W swoim przełomowym sezonie przed kontuzją strzelał jak na zawołanie. Chyba najlepiej predestynowany do zdobywania goli obrońca w lidze. W dodatku z pewnym miejscem w składzie, czego nie można powiedzieć o Clichym. Jeśli Belg będzie grał na takim poziomie jak podczas swego pierwszego sezonu, to na pewno się spłaci. Petricia znam z HSV i stąd moja sympatia do tego zawodnika. Liczę na to, że Jol będzie na niego stawiał, tak jak to robił w Hamburgu. Co do McCleana to chłopak ma potencjał, żeby stać się jednym z czołowych zawodników. Pamiętamy jak dwa sezony temu Charlie Adam kosztował 5 mln a został drugim najlepiej punktującym pomocnikiem ligi. Zastanawiam się tylko nad tym, czy nie sprzedać po jednym zawodniku z formacji obrona, pomoc, atak i zastąpić ich tańszymi odpowiednikami z beniaminków, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na wzmocnienie pierwszego składu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić tak jak piszesz zyli sprzedać po jednym zawodniku z formacji obrona, pomoc, atak i zastąpić ich tańszymi odpowiednikami z beniaminków, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na wzmocnienie pierwszego składu to może zmień taktyke z trzema obrońcami. Sprzedaj Jose Enrique, kup kogoś tańszego i wzmocnij pomoc. Możesz kupić Williamsa ze Swansea i zostaje Ci milion. Sprzedaj Maloneya i za 6 mln można podziałać - Allen, Dembele, Taarabt, Nolan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k517

Tylko Maloney kosztuje jedynie 5 mln, więc na kogo niby miałbym go wymienić? Na gościa za 4,5, co w ogóle nie będzie grał? Postanowiłem zmienić Petricia, gdyż zauważyłem ciekawą opcję. Lukaku poszedł na wypożyczenie do WBA i kosztuje 6,5. Potencjał tego zawodnika jest bardzo duży i możliwe, że będzie trzaskał bramki tak jak swego czasu Sturridge. W pomocy postawiłem też na Pienaara. Zawsze dobrze grał w Evertonie, a po przyjściu z Tottenhamu grał wręcz wyśmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za kilka godzin zaczynamy rozgrywki ;) Ja w ostatnim czasie dużo kombinowałem, zmieniałem i na koniec wyszło mi takie coś:

Vorm- Vermaelen, R. Taylor, Walker- Kagawa, Allen, Silva, Sinclair- Aguero, Podolski, Pogrebnyak

ławka: Begovic, Brunt, Shawcross, Barnett

Miałem inny skład ale uznałem, że trzeba zainwestować w graczy z najlepszych drużyn i dlatego w składzie jest Podolski, Kagawa czy Allen. Mam nadzieję, że uda się zająć miejsce w czołowej 6-8 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Face - Ale z Podolskim to chyba nie trafiłeś. Chłopak kompletnie zagubiony w meczu z przeciętną drużyną. Jedna ze słabszych postaci w Arsenalu dzisiaj. Wiedziałem, że nie prędko odnajdzie formę, choć może wystrzeli w drugiej kolejce. A u mnie jak na razie mało punktów, bo większość jeszcze nie grała. Ale już tam jeden zgarnął minus za żółtą kartkę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chwilę obecną nieciekawie głównie za sprawą czerwonej kartki dla Aggera -3 confused_prosty.gif Największy pożytek ze Szczęsnego +6. W meczu Newcastle z Tottenhamem dobrze prezentuje się Ba, może coś ustrzeli wink_prosty2.gif Mam nadzieje że gracze City, których mam w składzie (Toure, Clichy, Milner) zagrają jutro dobre zawody.

EDIT: I Demba ustrzelił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff, u mnie idzie jak na razie idealnie :) Simpson wchodzi z ławki za Enrique, który nie grał, a gracz Newcastle, obrońca, strzelił gola. Mignolet na bramce czyste konto, Demba Ba też gol na koncie... Jest w porządku, a większość jeszcze nie grała, w tym Mata, który ma dwa mecze w tej kolejce i jest kapitanem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jaki jest sens posiadania 2 bramkarzy z 1 klubu? Sprzedaj Songa jak najszybciej bo odchodzi do FCB i jego cena spadnie, nie wiadomo też czy Modric zostanie w Tottenhamie więc IMO lepiej go opchnąć tym bardziej, że teraz raczej nie będzie grał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem Ivanovicia, Cisse i Petricia. Nieźle urządziła mnie kontuzja Aguero. Liczyłem na kilka bramek w starciu ze słabeuszem, a skończyło się na kapitanie, który zdążył rozegrać 13 minut i trzeba go sprzedać, bo przez pół roku nie będzie grał w piłkę. Początek sezonu mówi tyle, co nic. Chociaż wydaje się, że Newcastle dalej będzie mocne, Swansea zaczęło sezon jeszcze lepiej niż przed rokiem, a Fulham pod Jolem będzie się chyba biło o puchary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pech. Też wystawiłem Aguero w podstawie :/ Swoją drogą City wreszcie zobaczy jak to jest grać bez jednego z lepszych piłkarzy w składzie przez dłuższy czas, a ja kupię kogoś innego. Tylko kto będzie w stanie zbliżyć się w strzelonych golach do czołówki...? Postawię na nieodkryty talent ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich informacji wynika, że Aguero będzie pauzował przynajmniej przez miesiąc. Oznaczałoby to, że nie zagra jeszcze przynajmniej w trzech spotkaniach. Jak dla mnie lepiej sprzedać najdroższego zawodnika w drużynie i sprowadzić inną gwiazdę, miast przez te kilka tygodni grać piłkarzami z ławki. W końcu te kilkanaście milionów powinno na siebie jakoś zarabiać smile_prosty.gif

EDIT: Zaczynam już żałować, że jednak zrezygnowałem z Hazarda. W dwóch pierwszych meczach dla Chelsea zanotował aż 5 asyst. Zdaje się, że Premier League będzie miała nowego króla w tej kategorii. Ivanović też całkiem nieźle. Obrońca, a ma już dwa gole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - mnie to mówisz, Face ? tongue_prosty.gif Ja miałem i pieniądze i miejsce na zawodnika Chelsea i kupiłem Matę, dając go na kapitana z uwagi na dwa łatwe mecze... Już więcej punktów przyniósł MacAnuff, który też grał dwa spotkania i zaliczył asystę

Start sezonu średni, bez fajerwerków - ledwie 50 punktów. Zawiódł Song, który był myślami na Cam Nou i nie wyszedł na boisko, ale szybciutko sprzedałem go, kupując Michu ze Swansea - nawet jeśli nie będzie grał tak świetnie jak ostatnio, to jest to dobra inwestycja bo jego wartość mocno skoczyła. Bramka fantastycznie - Mignolet zaczął sezon tak jak tego sobie życzyłem, zawiedli jedynie obrońcy z silnych klubów, czyli Kaboul i Zabaleta, ale liczę na lepsze wyniki w przyszłości. Poza tym mam przyzwoity skład - Hutton, McAnuff, Nani, Moses, Rooney, Lambert, Ruddy, Demba Ba. W pierwszej kolejności może polecieć Nani lub Roo, zależnie od tego który częściej będzie grał w XI Fergusona i który ma lepszą formę, ewentualnie Matę zamienię na Hazarda, póki czas... No, ale zobaczymy, póki co, czekam na weekend.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno sprzedam Naniego po tym, co odwalił w meczu z Evertonem. Wątpię w to, że SAF wystawi go w następnym spotkaniu. Następny do odstrzału jest Shawcross, za którego zakupię Ivanovicia, co to idzie na króla strzelców w tym sezonie BPL :P Później pomyślę o wymianie któregoś z pomocników (pewnie Osman poleci na rzecz kogoś lepszego z Evertonu, bo mają bardzo wysoką formę). Na ataku Aguero wymieniony już za Lukaku. Nie wiem, czy nie będę żałował, ale może to być strzał w dziesiątkę. Czuję, że ten młody gracz znowu będzie błyszczał na boisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...