Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raveno

Fantasy Premier League

Polecane posty

Gdyby zmiana datowania początku punktacji wymagała jakichś skomplikowanych formalności to nie byłoby sensu sobie tym zawracać głowy, ale skoro to tylko parę kliknięć warto wspólnie chociażby rozważyć taką możliwość.

Nie. I nie mówię tak dlatego, że lideruję. Mówiłbym tak samo gdybym miał sytuację jaką miałem w zeszłym roku, a na koniec sezonu znalazłem się na 10 miejscu w lidze na 20 - kilku graczy. Po prostu różnice między graczami są w gruncie rzeczy niewielkie i wszystko się zdarzyć może, a negowanie rezultatów tej kolejki byłoby bez sensu. Ja zrobiłem skład kilka dni wcześniej, i choć chciałem zrobić drobne zmiany tuż przed startem, nie marudzę, trzeba grać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej kolejce zebrałem 45 punktów co mnie nie zadowala, ale chyba jak na pierwszy raz nie jest tak tragicznym wynikiem.

Jako że teraz można zrobić dowolną liczbę transferów bez utraty punktów, przebudowałem troszkę mój skład:

--------------------------- Hart -----------------------------

--------- Shawcross ---- Huth ---- Riise ------------------

-- Larsson --- Jarvis --- Silva --- Hoolohan --- Young --

----------------- Suarez ----- Aguero ---------------------

Ławka: Vorm, Taylor R, Simpson, Klasnic

btw. dopiero teraz dołączyłem do ligi, team: The Reds ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem jako admin ligi FA wypowiem się despotycznie, choć zazwyczaj staram się działać demokratycznie. Nie będzie żadnego głosowania i startowania od 2 kolejki. Sam zdobyłem 40 punktów, więc wynik raczej średni. Nie widzę powodu, żeby karać tych którym udało się osiągnąć lepszy wynik w pierwszej serii spotkań. Zostało jeszcze 37 do końca więc można sporo odrobić. Poza tym najlepsi wygrywali raczej nie głębią składu, ale dobrą decyzją o postawieniu na kapitanie Rooneya. Zresztą wystarczy porównać przykładowo moje 4 pkt za Naniego i rorschachowe 18 za Rooneya. Każdy miał takie same szanse na ustawianie składu, przecież serwery padły dla wszystkich. Tyle jeśli chodzi o moją wypowiedź jako admina. Zostaje jak jest.

@Rorschach

Dobra, dobra, my i tak wiemy swoje :tongue:

Tymczasem ustawienie na najbliższy mecz:

-----------------------Given ------------------------

Shawcross ----------- Kompany ----------- Bosingwa

Ramsey --- N'Zogbia --- Taarabt -- Nani -- Sessegnon

---------Aguero -------------- Suarez-------------------

Ławka: Vorm, Riise, Jose Enrique, Klasnic.

Trochę zrobiłem sobie kłopotów bogactwa. Jak na razie postawiłem na Ramseya i Sessegnona. Ten pierwszy ma zadatki na bycie "nowym Fabregasem", Wenger chyba na niego stawia, a w dodatku Walijczyk jest dość tani. Drugi wygląda na drugą armatę Sunderlandu po Gyanie. Jeszcze namyślam się, czy np. za Taarabta albo Sessegnona nie wziąć Brunta, który jest już świetnie otrzaskany z EPL.

Jeszcze mam małe pytanko. W jakim stopniu PPI determinuje przyznawanie danemu zawodnikowi bonusów? No i czy ktoś wie co się dzieje z Givenem? Doznał jakiejś kontuzji w ostatnim meczu, bo mam go zaznaczonego na pomarańczowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz niezły dylemat, bo aż chciałoby się mieć w ataku 3 supersnajperów : Rooneya, Aguero i Suareza. Wszyscy trzej wg mnie mogą przekroczyć próg 160-170 punktów. Problem polega na tym, że jeśli postawię na taki atak, to będę miał nieciekawą sytuację w pomocy.

Suarez za taką cenę to absolutny pewniak. Rooney jest liderem United i zawsze jest pod grą, więc wg mnie warto go mieć. Ale Kun mocno skomplikował mi sprawę swoim debiutem...

Co do Givena, to patrząc na jego kontuzję chętnie postawiłbym na Begovica. Tyle, że Stoke na wyjazdach gra gorzej, a najbliższe mecze w swojej twierdzy to Liverpool i United. W takiej sytuacji chyba zostawię bramkarza Aston Villi, a jeśli ten nie zagra, to mam też Ruddy'ego :)

Kompany został zastąpiony przez Klisziego, Bardsley przez Bosingwę. Obrona Chelsea to dla mnie zagadka. W środku raczej będą grać Terry i Luiz, lewa strona to królestwo Cole'a, a na prawej z dwójki Ivanović/Bosingwa chyba mocniejszą pozycję ma ten pierwszy. Dlatego wciąż nie wiem jak to rozwiązać. Może lepszym wyjściem byłby Smalling, który przy tylu kontuzjach powinien grać od początku. Wywaliłem Taraabta, na razie nic nie pokazał, a jeśli coś się zmieni, to można go zawsze przywrócić. 6,5 mln to trochę za dużo na taką niewiadomą. Wolę Jarvisa i Hoolahana.

Kolejny dylemat - Nani/Young/VDV. Każdy ma swoje zalety i nie wiem, kto będzie najlepszy.

Ceny na szczęście się nie zmieniają, więc chyba poczekam do piątku na jakieś pomysły :P

P.S. Myślicie, że Klasnić w końcu będzie grał w Boltonie? Jeśli tak, to chyba jest dobra opcja. Za tę cenę wg mnie warto.

Pokombinowałem i na razie mam coś takiego:

Given, Ruddy

Clichy - Enrique - Smalling - Woodgate - Simpson

Nani - Silva - N'Zogbia - Jarvis - Hoolahan

Rooney - Suarez - Klasnic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle jeśli chodzi o moją wypowiedź jako admina. Zostaje jak jest.

Okej. :wink: Różnice rzeczywiście nie są zbyt wielkie i do ich odrobienia przy pomyślnym terminarzu nie potrzeba nawet 37, a 3-4 kolejek. Choć myślę, że bez awarii mógłbym bardziej dopracować mój skład to szaleństwem byłoby oczekiwać kilkudziesięcio punktowego skoku. No i Rorschach też pewnie by nie próżnował, co dla mnie i grupy pościgowej mogłoby skończyć się jeszcze gorzej niż w obecnej sytuacji.

Jeszcze mam małe pytanko. W jakim stopniu PPI determinuje przyznawanie danemu zawodnikowi bonusów?

Z tego co wyczytałem w zasadach, to jest jedynym a więc i decydującym czynnikiem wpływającym na przydzielanie bonusów. Chociaż lepsze to od tajemniczych "ekspertów FPL" wciąż może być źródłem niezrozumiałych decyzji, które moim zdaniem zostały podjęte już w pierwszej kolejce i to w kilku meczach.

Bonus Points

The three best performing players in each match according to the EA SPORTS Player Performance Index will receive additional bonus points. 3 points will be awarded to the highest scoring player, 2 to the second best and 1 to the third.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vlado - mam dokładnie tak samo, jeśli chodzi o atak, ale jednak uznaję, że Mancini ma zbyt duże kłopoty bogactwa, u nich może strzelać i Dzeko i Balotelli (jeśli zmądrzeje, ale w zeszłym sezonie, dopóki nie złapał czerwonej kartki, gdy Teveza nie było to punktował jak szalony) i ewentualnie Tevez jeśli saga transferowa się skończy zostaniem w klubie. Dlatego zostawiam po staremu Roo i Suareza + Klasnic zamiast Holta.

Obrona Chelsea to sama drożyzna :/ Ale zastanawiam się mocno, bo warto byłoby kogoś mieć z CFC lub Arsenalu

@Face

Dobra, dobra, my i tak wiemy swoje

:tongue:

Przeglądając dziś zawodników w FPL natrafiłem na pewną ciekawostkę przyrodniczą : De Gea ma zaznaczone, że grał 81 minut. Albo się przeniosłem do alternatywnego wszechświata, gdzie zmienia się bramkarza który nie ma kontuzji, w czasie meczu, albo jeszcze kłopoty piątkowe odbijają się małą czkawką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Myślicie, że Klasnić w końcu będzie grał w Boltonie? Jeśli tak, to chyba jest dobra opcja. Za tę cenę wg mnie warto.

Patrz na mój post wyżej. Elmander poszedł do Galaty, a Sturridge wrócił z wypożyczenia do Chelsea. Zostają tylko Klasnić i Kevin Siekierka Davies, a Coyle zwykł grać dwójką w napadzie.

@Kakolukia

Radzę przeczytać ostatni raport Scouta. Dokładnie wyjaśniają za co w każdym konkretnym meczu przyznali bonusy. PPI przyznają bodajże za m.in. asysty, gole, przechwyty, udane wślizgi, wybicia, dośrodkowania i celne strzały. Im zawodnik aktywniejszy tym większa szansa na punkty bonusowe.

@Vlado

Taki gwiazdorski atak sprawiłby, że strasznie okulałbyś w pomocy. Dobrze jest mieć 1-2 gwiazdy, ale przesadne postawienie na nie może się okazać zgubne, bo reszta przestanie punktować. Ja znowu trochę przemodelowałem skład. Wyrzuciłem Sessegnona, Naniego i Taarabta, a zamiast nich sprowadziłem Bale'a, Cahilla i Brunta. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji darmowych transferów kilka zrobiłem przed nową kolejką ;)

Schwarzer

Smalling Clichy Simpson

Jarvis Y.Toure Nani Ramires

Aguero Rooney Suarez

United ma teraz dwa cięższe mecze, ale myślę, że powinni sobie poradzić. Zastanawiam się też nad zmianą Nani'ego na Young'a po oststnim kapitalnym meczu ? Zamiast Drogby wskoczył Aguero. Zobaczymy czy do weekendu coś w składzie się zmieni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...trio Rooney-Suarez-Aguero mogło by być zabójcze no, ale na razie trzeba jednak wybrać dwójkę bo to był by za dużo koszt ;)

Dlatego Rooney-Suarez chyba póki co....1 kolejka i to jeszcze ze Swansea na razie nie przewyższa Roo tym bardziej, że Mancini może dużo rotować z przodu ;/

Poradźcie mi kogo mam kupić do obrony za małe pieniądze...na obronę obecnie łącznie inwestuję 23 mln z czego:

5 mln - Hughes

5 mln - Shwacross

4 mln - Simpson

4,5 mln - ???

4,5 mln - ???

Tutaj mam dylemat...równie dobrze może być 5 mln i 4 mln ;)

Na chwilę obecną mam tam Browna za 4,5 i Figuroę z Wigan.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę Tobie polecić Warda z Wolves, Warnocka/Younga z Aston Villi, Senderosa z Fulham, Collociniego z Newcastle lub Woodgate'a ze Stoke. Każdy z nich spisał się dobrze w pierwszje kolejce. Jeśli Woodgate'a nie złapie kontuzji tak jak on to lubi robić to może być podporą w Stoke.

Czytaliście przeprosiny Fantasy Premier League? Szczególnie atrakcyjnie wyglądają dwa punkty:

3. Win a VIP trip to watch Man Utd v Chelsea

The manager of the team that accumulates the most points in Gameweeks 2, 3 & 4 will win a VIP trip for two to watch Man Utd v Chelsea on Sunday 18th September 2011 . The prize includes all transport, two nights' accommodation, match tickets, pre-match hospitality and ?250 spending money. If there is a tie between teams, the team with the fewest transfers between Gameweeks 2-4 will win the trip. In the event of a further tie, the winner will be selected at random.

?4. Win a new monthly prize - iPad2

Each monthly winner of Fantasy Premier League 2011/12 will be able to choose between receiving an iPad2 or the current monthly prize (replica shirt, iPod nano & digital camera). The runner-up will then receive whichever prize is not claimed by the monthly winner.

Widać że chcą jak najlepiej zrekompensować problemy z logowaniem się w poprzedni piątek. Tylko jakie są szanse że akurat ja wygram? Prawie żadne choć niby każdy ma taki same :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trio Aguero Suarez Rooney robi furore na naszym forum. Ja poszedłem troszeczke w inną stronę i postawiłem na pomoc. Udało mi się w niej upchnąć Younga, Arshavina I Van der Vaarta. Tę trójkę uzupełnia Joey Barton z Newcastle. NIe jestem pewny czy dobrze zrobiłem stawiając na Ashleya, wahałem się czy nie postawic na Naniego. Will see. W ataku zmieścił się tylko Suarez do pomocy będzie miał Kenwena Jonesa i Rodalliege (pewnie poprzekręcałem im nazwiska). Zobaczymy czy takie zestawienie bedzie w stanie rywalizować z supertrio jak to pięknie określacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem postawić na Aguero z Rooneyem w ataku, zmieniłem trochę obronę postawiłem na Richardsa który gra więcej do przodu w pomocy zostawiłem jeszcze Naniego ale jeżeli w 2 kolejce też zapunktuje tak marnie zastanowię się nad zmiennikiem w pomocy dorzuciłem sobie jeszcze Yaya został Jarvis, zrezygnowałem na razie z Sinclaira, N'Zogbii i Taarabta, 1 i 3 są narazie dużymi niewiadomymi i uznałem, że poczekam a N'Zogbia w AV nie bardzo ma z kim grać dlatego postawiłem na Yaya Toure, myślałem nad Silvą ale niestety jest trochę za drogi i już kompletnie musiałbym odpuścić defensywę, która już i tak wygląda raczej średnio-aczkolwiek po ostatnich 2 edycjach wiem, że raczej nie opłaca się brać drogich obrońców, rzadko się odwdzięczają :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostateczne zmiany wyglądają następująco : na bramce po staremu Given (Ruddy)

w obronie wyszła mi ciekawa mozaika, ponieważ sami gracze po 4 lub 5 mln : Shawcross, Bardsley, Simpson (Hughes, De Laet)

w pomocy jedna zmiana : Jarvis, Bale, Nani, Silva (Taarabt)

w ataku : Klasnic, Rooney, Suarez

Myślę, że nie ma co za dużo zmieniać, mimo opcji nielimitowanych transferów, ponieważ poszczególnych możliwości, które na "papierze" byłyby równie dobrze punktujące, jest po prostu za dużo. Na razie odpuszczam zawodników Arsenalu do czasu wychwycenia formy tej drużyny oraz Chelsea, dopóki nie pojawi się w ekipie lider 'zdobywca punktów', z Totków Bale ze względu na cenę a z City podobnie Silva ( atak już miałem od dawna zarezerwowany dla Roo i Suareza ) W przyszłości, jeżeli nie będzie sobie radził, sprzedam Naniego i ewentualnie Taarabta. Tego gracza jednak zostawiam, żeby dać komuś z beniaminków szansę gry w mym wspaniałym teamie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z ligami H2H ??? Wydaje mi się, że to chodzi o to, że są pojedynki i kto zdobędzie więcej punktów w kolejce wygrywa spotkanie i dostaje punkty w tej lidze za wygraną.

Jeżeli dobrze myślę, to powiedzcie mi jeszcze kiedy to startuje....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem ostatecznie w nieco inną stronę i w ataku mam tylko jedną postać z supertria - Suareza. Pomagają mu... Dżeko i Gyan. Pierwszy zaliczył bardzo dobry debiut, i jest w tej chwili najpewniejszy miejsca w składzie (Mancini stwierdził, że Argentyńczycy muszą jeszcze odpocząć - czyli Kun pewnie wejdzie znowu z ławki), drugi to najważniejsza ofensywna postać w Sunderlandzie, który ma teraz teoretycznie dwóch słabszych rywali (Newcastle i Swansea). W razie czego zawsze mogę ich wymienić na Aguero i Doyle'a.

Dzięki solidnej, niedrogiej ale pewnej defensywie (Given, Begovic; Shawcross, Young, Bardsley, Hughes, Bosingwa) udało mi się w pomocy upchać Van der Vaarta i Naniego. Asystują im Brunt, Eagles (jeśli będzie grał w podstawowym składzie cały sezon, to za tę cenę jest nie lada okazją) i Taarabt.

EDIT: Hahaha, Suarez na ławce siedzi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Suarez i tak zrobił swoje bramka i być może asysta bo nie wiem jak zakwalifikują jego udział przy bramce samobójczej, niestety problemy są nadal i nie można się logować i sprawdzać na żywo jak radzą sobie nasi gracze w meczach....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde...coś tam aktualizują...czyli po prostu nie dają rady ;/

Myślę, że takie śledzenie live jak zmienia się punktacja zawodników jest bardzo fajna i przyjemna i jestem trochę z niesmaczony tym, że nic nie da się zrobić i wyskakuje ciągle: spróbuj ponownie później ;/

Dobrze, że Suarez zrobił swoje bo byłem troszkę zszokowany, że był na ławie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawdziwy dramat. Spisał się jedynie Suarez, który jako kapitan zdobył gola i może dostanie jeszcze jakiś bonus. Given na bramce, a szkoda, że w ogóle zagrał. Vorm ze Swansea obronił rzut karny i zachował czyste konto, pewno dostanie też miano najlepszego zawodnika w meczu, a Shay puścił jedną bramkę i dostanie punkty tylko za występ. Jeszcze Ramsey strzelił przypadkowego samobója, a N'Zogbia w ogóle nic nie zdziałał w ofensywie dla AV. Cahill miał chyba ze trzy setki, a jednej nie trafił na pustą z kilku metrów. Wypada też dodać do tej żenady Enrique, który zarobił czyste konto a posadziłem go na samym końcu ławki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ogólnie to żenada cała kolejka.

Za nami już 5 spotkań i nie wiem czy ktoś przekroczył 20 punktów na razie...nie mówię o tych co mieli już wykorzystanych kapitanów bo ci pewnie mogli już to osiągnąć. N'Zogbia gra totalny piach...wszyscy tak się nim podniecali. Ja dałem już mu 2 szansę i nadal nic - pierwszy do zmiany. Szkoda, że Shay tak słabo ;/ Jedynie Suarez zrobił normę, że tak powiem ;/ jeszcze zostało mi 6 z czego 3 to obrońcy, w ataku kapitan Rooney i w pomocy Jarvis i Silva...zobaczymy

W tej chwili mamy przykład i porównanie ile można zdobyć w takiej 1 kolejce a ile na razie w takiej drugiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie 10 punktów o_O W obronie tragedia, Bardsley dostał czerwoną kartkę, a na ławce Simpson i Jose Enrique z czystymi kontami. Jednak tłumaczę się sam tym, że miałem powody do zostawienia ich tam. Liverpool niezbyt sobie radził z Arsenalem, a w derbach Tyne spodziewałem się, że Newcastle straci jakieś gole.

Reszta piłkarzy nietrafiona. Miałem wywalić N'Zogbię i wpuścić Bale'a, a ostatecznie zostało po staremu. Francuz jak najszybciej musi ode mnie wylecieć. Miał mnie uratować też Hilario, bo spodziewałem się czystego konta Chelsea, ale Alex zawalił gola.

Cała nadzieja w Rooneyu, Silvie i Nanim. Jeśli zanotują jakieś 25 punktów, jestem uratowany. Do tego jeszcze Jarvis i dwaj obrońcy, ich może będzie stać razem na 10 punktów. To by mi dało ~45 oczek i jakoś uratuję twarz :P

Jak dotąd - żenada. Smaczku dodaje fakt, że każdy miał wolne transfery, a i tak mało komu coś to dało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc koniec pierwszego dnia zmagań. Na razie jest 14pkt bez bonusów i 6 zawodników w grze w tym kapitan Aguero. Wiem kto będzie moim pierwszym transferem. Będzie to Bardsley. W poprzednim meczu żółta kartka a w tym czerwona i wyszedł na -1 pkt. Cieszę się że postawiłem w bramce na Al-Habisego a nie na Givena. Szkoda że posadziłem Simpsona na ławce a zdecydoałem się na Bardsleya.

Moje spostrzeżenia po pierwszym dniu:

- dobra defensywa Newcastle (Collocini, Simspon, Ryan Taylor i Steven Taylor)

- dobry mecz Suareza który wchodząc z ławki strzelił gola

- dobry mecz zagrał Bosingwa i Malouda (ten pierwszy asysta a drugi gol pomimo że wszedł z ławki w 35minucie)

Pozdrawiam i życzę punktów w drugim dniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Villas-Boas lubi stawiać na swoich i ewidentnie postawił na Bosingwę, który miał być już na wylocie z klubu. Portugalczyk odpłacił rodakowi pięknym rajdem i asystą, czyżby Jose wrócił do życia? Newcastle miało być chłopcem do bicia, ale obrońcy tej drużyny spisują się bez zarzutu. Są wśród najlepiej punktujących, a do tego najtańszych. Bodajże Ryan Taylor kosztuje 4, co sytuuje go jako jednego z najtańszych w całej grze. W tej kolejce nie zrobię żadnych transferów, a wstrzymam się do następnej żeby mieć dwa darmowe. Wtedy prawdopodobnie wymienię Szarla i jednego z obrońców na kogoś z Newcastle. Po trzeciej kolejce możemy być już dużo mądrzejsi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym dniu 13 pkt, ale grało tylko trzech zawodników: Simpson czyste konto w Newcastle, Suarez bramka, a Ramires tylko 2 pkt za mecz.

Do końca kolejki zostli Smalling, Clichy, Jarvis, Y.Toure, Nani, Aguero i Rooney, wiec nie mam co narzekać na przyszłość ;)

Najbardziej szkoda Vorm'a na bramce, który ma 11 punktów na ławce :/ Może Schwarzer coś pokaże, przynajmniej czyste konto...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...