Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

Mam 10 mln na napastnika i zastanawiam się nad Caroll'em i Bent'em. Opłaca się brać Odeminge ? Co radzicie :P ?

edit: Also mogę jeszcze poszukać oszczędności, znaleźć to 0,5 mln i wziąć Drogbę, byłby

razem z Kevinem Davisem i Anelką/Chamakh'iem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Suarez jest OK, ale ja bym go nie brał na pierwszą kolejkę. Spokojnie, niech odpocznie, a potem można zrobić transfer. Na 1. kolejkę lepszy Drogba, ewentualnie Carroll (z tego, co czytałem miał dobry okres przygotowawczy). Benta bym nie brał, bo AV uważam za dużą niewiadomą po tylu osłabieniach. Może nie dostawać podań.

Ogólnie najlepszy wybór to chyba któryś napastnik City, ale no właśnie... który? Tevez i Aguero raczej nie zagrają, bo nie brali udziału w presezonie. Zostaje Balotelli i Dżeko, ale Mancini potrafi tak dziwnie rotować składem, że nic nie wiadomo. W tej sytuacji chyba dobrze postawić na Silvę lub Yaya Toure. Nawet ze wskazaniem na tego drugiego, bo sporo tańszy :P Co z tego, że DMC, skoro ładuje piękne bramki (ostatnio znowu w reprezentacji) i jest kluczową postacią w zespole. Warto się zastanowić. Ja sam jeszcze nie wiem jaki skład ostatecznie wybiorę. Chyba zdecyduję dopiero jutro rano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, serwery padły i chyba już nie zmienimy nic w swoich składach. Deadline za niecałe 2 godziny, a już od wczoraj coś było nie tak z FPL. W takim wypadku mój skład na 1. kolejkę przedstawia się tak :

Given

Enrique - Kompany - Bardsley

Silva - Nani - N'Zogbia - Taraabt - Moses

Carroll - Rooney ©

Ruddy, Holt, Rangel, Simpson

Trochę rotacji przeprowadziłem wczoraj, bo poczytałem relacje z przygotowań zespołów i kilku zawodników wydało mi się ciekawych. Mam nadzieję, że Arsenal sprowadzi jakiegoś taniego obrońcę (Hughes, Jagielka, Cahill) bo chętnie bym sprowadził kogoś grającego w zespole z czołówki.

Wszystkim życzę powodzenia w nowym sezonie, a sobie przekroczenia 2100 punktów i obronę 2. miejsca z sezonu debiutanckiego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up,

podejrzewam, że będą się starali jakoś to wynagrodzić fanom. Bo jednak wiadomo, że sporo osób czekało do końca ze zmianami i przez tę awarię nie mieli możliwości nic zrobić. Może np. dadzą dodatkową dziką kartę do wykorzystania przez pierwsze 2 tygodnie.

Fakt, jeśli nie zrobiłeś zmian to w 1. kolejce stracisz, ale potem powoli się wszystko poukłada :P

P.S. Ja też raz zapomniałem zmienić sobie składu i kapitana. Efekt był taki, że ci niechciani przeze mnie zawodnicy nabili najwięcej punktów. Może tobie też się poszczęści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff Suarez ma jednak zagrać od początku :) , dobrze bo mam go na kapitanie a w żaden sposób tego już nie mogę zmienić bos serwery padły...

W tym roku wygram tą ligę , 3 raz już się przymierzam i teraz się uda! :D

A tak na serio to powodzenia wszystkim , zaczynamy [ciach] zabawę ! :D

Używanie wulgaryzmów jest na FA zakazane. [Turambar]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiły fakt, że serwery padły, dało się zauważyć już wczoraj :dry: Jednak mnie bardziej martwi/ciekawi co innego - co z naliczaniem punktów ? U mnie sporo graczy zagrało i trochę punktów będzie, ale póki co, nic się nie wyświetla. Inaczej niż w poprzednim sezonie, gdzie każda zmiana punktowa gracza, była widoczna prawie natychmiast. Czy to kwestia dalszych skutków tej awarii ? Czy wszystkie punkty będą naliczone dopiero po zakończeniu kolejki ? Nie podoba mi się to, co jest teraz. I tym bardziej nie chcę tracić punktów znowu w pierwszej kolejce - starczy mi niemiłych wspomnień z zeszłego sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przyłączę. Team: TSP

Mój skład:

Hart-Hangeland, Clichy, J.Enrique, Simpson- Nani, Nasri, De Jong, Morrison- Bent, Rooney

Zmiennicy:Foster, Gabbidon, Whitehead, Campbell

Bardzo prosiłbym o stosowny kod :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rorschach

Mam podobne odczucia. Największe emocje przeżywało się śledząc na bieżąco poczynania swoich piłkarzy. Teraz tak naprawdę nie wiem kto zagrał, a kto zaliczył asystę. W meczu Fulham - Aston Villa padł remis 0:0 i nie mam pojęcia czy Given i Riise w ogóle w nim zagrali i mogę się cieszyć z punktów za czyste konta. Suarez zagrał, ale niemiło rozczarował pudłując rzut karny. Dobrze, że nie będzie minusów, bo potem poprawił się bramką. Młotek na swoją głowę sprowadził Gervinho, który dostał czerwoną. Jak fajnie, że już w pierwszej kolejce mi się coś takiego przytrafia.

@Wosq

Na razie nie ma pośpiechu z tym kodem, bo zgłosiłeś się trochę za późno. Dołączysz do ligi dopiero od następnej kolejki, ale przed tobą jeszcze 37 więc nic straconego.

@BratBoom

Nie mam czasu ganiać po stronach. Wcześniej normalnie mogłem na fpl zobaczyć wszystkich zawodników. Teraz nie wiem kto ile dostał punktów i jaki ma ranking i bonusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rorschach i Face

Dramatyzujecie. Strona FPL nie jest jedynym miejscem w sieci gdzie można śledzić poczynania swoich piłkarzy. Ja ze swojej strony na obecne okoliczności mogę polecić ,oficjalną stronę Premier League. Do kontrolowania kilku równolegle rozgrywanych meczów jest IMO najwygodniejsza, bo każde ważne wydarzenie (kartka, bramka, asysta, zmiana) jest rejestrowane stosownym wpisem w widoku ogólnym. Żeby być na bieżąco nie trzeba więc skakać pomiędzy kilkoma oknami.

Młotek na swoją głowę sprowadził Gervinho, który dostał czerwoną. Jak fajnie, że już w pierwszej kolejce mi się coś takiego przytrafia.

Podobobnie było rok temu z Koscielnym i z tego co pamiętam, też byłeś jego "ofiarą". :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiły fakt, że serwery padły, dało się zauważyć już wczoraj :dry: Jednak mnie bardziej martwi/ciekawi co innego - co z naliczaniem punktów ? U mnie sporo graczy zagrało i trochę punktów będzie, ale póki co, nic się nie wyświetla. Inaczej niż w poprzednim sezonie, gdzie każda zmiana punktowa gracza, była widoczna prawie natychmiast. Czy to kwestia dalszych skutków tej awarii ? Czy wszystkie punkty będą naliczone dopiero po zakończeniu kolejki ? Nie podoba mi się to, co jest teraz. I tym bardziej nie chcę tracić punktów znowu w pierwszej kolejce - starczy mi niemiłych wspomnień z zeszłego sezonu.

Też właśnie się zastanawiam, czy punkty są naliczane po zakończeniu kolejki? Przed chwilą sprawdzałem i każdy mój zawodnik, który dziś zagrał miał 0 pkt, a jako, że jest to mój pierwszy sezon w FPL to nie wiem czy jest to normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kakolukia - Ale ja nie chcę na bieżąco śledzić wyników każdego spotkania, szukać inf. na temat każdego gracza z mojego składu itd. Owszem, sprawdzam je, ale stary system był jasny i przejrzysty, wszystko było widać i dostęp do danych na temat występu danego grajka był łatwiejszy. No i gdy grało się w Fantasy Cup to stary system naliczania niósł więcej emocji. W końcu, tuż po ostatnim gwizdku danego dnia od razu się chce sprawdzić, w przeciwieństwie do sprawdzania np. około 23-24, kiedy ludzie FPL już podsumują dany dzień.

@FootManFan - masz odpowiedź, punkty naliczane są na koniec danego dnia.

No i już wiadomo co i jak - podliczanie następuje na koniec danego dnia. Jak na razie mam 26 punktów, a więc takiej wpadki jak rok temu (30 w pierwszej kolejce) już nie będzie, ale pojawiła się też i pierwsza strata punktowa - Bardsley zdobył punkt, a Cahill którego mam na ławce... 11. Żeby wskoczył do składu, musiałoby 2 graczy nie zagrać, czyli Bale na 100% nie zagra + Sinclair lub Silva. A oni raczej w swoim meczu zagrają.

EDIT : jednak dobrze, że wcześniej zrezygnowałem z Gervinho :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BratBoom

Nie mam czasu ganiać po stronach. Wcześniej normalnie mogłem na fpl zobaczyć wszystkich zawodników. Teraz nie wiem kto ile dostał punktów i jaki ma ranking i bonusy.

To trzeba mieć czas żeby wpisać w google wyniki i wejść w pierwszą stronę? tak na oko to zajmie ci to może... sekunde.

Ale mniejsza o to , gdzie w ogóle można zobaczyć którym się jest ogólnie w rangkingu na świecie? denerwuje mnie już ta nowa grafika , zupełnie się w niej nie odnajduje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BratBoom

To powiedz, z łaski swojej, na jakiej stronie chcesz sprawdzić punkty bonusowe, tak że zajmuje ci to tylko sekundę? Wcześniej klikałem wynik meczu i widziałem wyniki punktowe każdego piłkarza. Teraz jestem ograniczony i widzę tylko zawodników ze swojego składu. Nie wiem komu przyznano dodatkowe punkty, itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam panowie na razie idzie.....ja mam 32 punkty i został mi Silva w City i Sinclair w Swansea......tak więc mam nadzieję, że na 40 podratują konto ;/

Ogólnie słaba kolejka...choć nie beznadziejna mogło być gorzej ;P Mogłem mieć Gervinho xd

Kurde, żałuje tylko, że posłuchałem podpowiedzi i wymieniłem Cahilla czułem, ze będzie dobrze i pierwsza kolejka nieźle wystrzelił ;/ No ale ok...posłuchałem bardziej doświadczonych zawodników i nie mogę narzekać bo przecież skąd oni sami mogli wiedzieć...piłka jet nie przewidywalna :>

Mam 10,5 mln na napastnika podajcie mi kogoś na kogo stawiacie w drugiej kolejce bo tutaj widzę zmianę ;/ Miałem Suareza ale ostatecznie go wymieniłem bo straszyli, że nie zagra ;/ a w 2 kolejce Liverpool gra na wyjeździe z Arsenalem i nie jetem pewny czy go kupić. Na Rooneya za mało ;/

Liczę, że Silva zrobi jutro te 5-6 punktów i ze 2-3 dorzuci chociaż Sinclair....40 na rozpoczęcie nie będzie źle...na razie jednak 32 ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje, że w ogóle nie mogę sprawdzić jak punktowali zawodnicy w poszczególnych spotkaniach. Bonusów chyba jeszcze nie przyznano, w ogóle nie wiadomo co z tym indeksem, który miał podliczać efektywność zawodników. Jedyny sposób w jaki mogę zobaczyć punktujących to włączenie transferów i wybranie opcji wyszukiwania przez wyniki. Oczywiście jeśli chce się zobaczyć wynik konkretnego zawodnika - np. Cahilla, to wyświetla nam suchą informacje o 11 punktach. Nie wiem za co je dostał, a mogę się domyślać, że za bramkę + czyste konto. Wielkie rozczarowanie jeśli chodzi o start tego sezonu. Jak tak będzie to wyglądało przez pozostałe 37 kolejek, to fpl sobie po prostu podaruję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może zadam głupie pytanie ale czy punkty rezerwowych liczą się do mojej punktacji? Ja na razie zebrałem 23 pkt jeśli rezerwowi się nie liczą ale został mi jeszcze kompany toure i dzeko może wycisną z 10-15 pkt. Jak zachowają czyste konto to wpadnie 9 za Kompanego i Toure i jeszcze jakby wszyscy zagrali 90 minut plus bramka Dzeko :). A i jeszcze mam pytanie czy można jeszcze zapisać się do Waszej ligi czy już nie można?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty zliczają się tylko za zawodników z pierwszego składu, przy sprawdzaniu punktów masz napisane ile razem zdobyłeś (np. GAMEWEEK 1 POINTS).

42 punkty w pierwszej kolejce to słaby/średni/mocny wynik ?

Tyle udało mi się zgarnąć, meczu ManCity - Swansea nie biorę pod uwagę bo nie mam żadnego zawodnika z tych drużyn ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FaceDancer: Dramatyzujesz ;) Wygląda na to, że wprowadzenie wszystkich zmian trochę przerosło organizatorów, ale ja mam nadzieję, że się poprawią. Nie zapominajmy, że gra jest darmowa i w związku z tym "margines tolerancji błędów" powinien być trochę większy.

A co do bonusów, to w regulaminie mamy:

Bonus points will be awarded on the Monday morning after the weekend matches are played. Any matches played on a weekday night will be awarded on the following morning.

Czyli bonusy z weekendu powinny być dzisiaj, a z meczu City-Swansea jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bue. Beznadziejny początek. Będę mieć 35 punktów, bo za Alcaraza wejdzie Shawcross. Kapitan Nani dał ciała, a mógł być bohaterem (zmarnował jednak dwie okazje na strzelenie bramki), drogi van Persie zawiódł jak cały Arsenal, a wymiana Kuyta na Drogbę okazała się nie robić różnicy. Torres nad Drogbę? Blech.

Już mam pomysły na co najmniej 3 transfery (Kościelny za Carraghera, który miał być tymczasowym Skrtelem, ktoś za kontuzjowanego Etheringtona, Suarez za Drogbę). Z wymianą zawodników beniaminków jeszcze się wstrzymam, ale debiut QPR nie był zbyt optymistyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...