Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raveno

Fantasy Premier League

Polecane posty

Tylko czekać nowego sezonu w Premierleague. Ten, w FPL, zakończyłem przyzwoicie, choć bez rewelacji. Debiut, lecz poniżej 2000 punktów jakie sobie zakładałem na początku sezonu. Cieszy osiągnięcie celu minimum - 10 miejsca w lidze FA i ogólnego celu, gdyż bycie lepszym niż ponad 2 mln 200 tysięcy graczy, oraz utrzymanie się przez kilka kolejek w Fantasy Cup, uważam jak na debiut za wypełnienie planu minimum i powód do zadowolenia. Mogło być lepiej i ponad 2000 punktów, jednak pogrążył mnie słaby start, gdy dopiero ogarniałem grę, a rywale odjechali, i ostatnia kolejka - 29 punktów to porażka, ale niestety większość moich graczy wtedy już odpoczywała (VdV, Valencia, Huth) a reszta przynosiła po 1 - 2 punkty. Kluczowe były też błędy w nominacjach kapitańskich, jak obliczyłem, potrafiłem stracić nawet ponad 20 punktów w kolejce przy złych decyzjach personalnych. Takich jak ustawienie kiedyś przez przypadek "Captain" na "Form" zamiast "Value" i około kilkunastu punktów Teveza poszło się...

Podobnie pod koniec sezonu gdy stawiałem na Benta, a on się nie odwdzięczał wcale, w przeciwieństwie do Van Persiego chociażby. Kupno Roo po lutym było niezłą decyzją, ale olałem Berbatowa gdyż był dla mnie zbyt nieprzewidywalny i drogi, co jednak odebrało trochę punktów w sezonie. Podsumowując - czekam na kolejny sezon, tym razem zdążę się zapisać do lig h2h i wzmocniony doświadczeniami z tego sezonu wystawię oby jeszcze groźniejszą i lepszą drużynę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się chyba skuszę. Ostatni sezon zaczął się dla mnie kapitalnie, a skończył kompletną klapą, ale widocznie jestem uzależniony do EPL. Wrzucam skład:

-------------Given---------------------

Samba---Johnson R.---Luiz---Riise

VDV---Silva---Sinclair---Barton

-----Gyan---------Suarez-----------

ławka: Jones, Huth, Albrighton.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć z wakacji i z nadchodzącego sezonu. Dobrym (mam nadzieję, że nie tylko w teorii) pomysłem jest wprowadzenie Skauta i funkcji wicekapitana. Nie wiem czy jest sens podawać skład, ponieważ i do zamknięcia okienka transferowego i do początku sezonu jeszcze trochę czasu, ale...

Pozostaje się modlić by w tym sezonie nie było szaleństw z przekładaniem meczy w czasie zimy.

I od razu widać, że skończyły się promocje :/ Chicharito, Yaya Toure i inni, już nie kosztują niewiele.

Gomes - Al Habsi

Cuellar - Zabaleta - Cahill - Luiz - O'Shea

Walcott - Pennant - Valencia - Taarabt - Hunt

Rooney - Suarez - Graham

Oczywiście pewnie zrobię trochę zmian przed startem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie też nie odpuszczę. Ostatnio trzecie miejsce, wcześniej drugie, teraz czas na pierwsze (lub czwarte) ;)

Skład tymczasowo wygląda tak:

Friedel - Robinson

Jagielka - Hughes - Alcaraz - Bardsley - Shawcross

Taarabt - Nani - Gamst Pedersen - Van der Vaart - Etherington

Holt - Van Persie - Odemwingie

Fejs - grasz jednym bramkarzem? To może się skończyć klasykiem ("gramy bez bramkarza!") :D

Swoją drogą, dla mnie zmiana oprawy na minus, ale dodanie paru drobnostek, których chyba nie było dotąd, na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teb

Oczywiście musiałem wybrać rezerwowego, bo inaczej nie mógłbym wybrać jedenastki. Po prostu zapomniałem umieścić na ławce Radka Cernego z QPR. Oczywiście można powiedzieć, że będę grał jednym bramkarzem. Liczę na dobrą postawę Shaya Givena w Aston Villi, który zawsze należał do najlepszych w swoim fachu. Po cichu mam nadzieję, że będzie to hit podobny do statystyk wykręcanych przez Schwarzera w Fulham.

Zgadzam się z tobą w sprawie zmiany oprawy, dla mnie zdecydowanie na minus. Poprzednia była bardziej kolorowa, a jednocześnie funkcjonalna. Dobrą zmianą jest dodanie wicekapitana, która zwiększy odpowiedzialność jaka leżała na graczach. Wcześniej można było ustawiać na najdroższego zawodnika, albo tego z najlepszą formą, a teraz trzeba się już bardziej pilnować. Podobno też przyznawanie bonusów będzie bardziej przejrzyste i zrozumiałe niż we wcześniejszych edycjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś dziwne macie składy. Zupełnie jakbyście się zatrzymali na poprzednim sezonie :P Żadnych ofensywnych piłkarzy z Chelsea? A co będzie jak zaczną jak w poprzednim sezonie i znów strzelą ponad 20 goli w pierwszych

pięciu kolejkach?

@Tebeg: Co do zmiany szaty graficznej też mam mieszane odczucia. Podobają mi się koszulki 3D :) ale cała strona wydaje się jakaś rozciągnięta. Lepsza była chyba wcześniejsza opcja, gdzie panel z zakładkami był po lewej stronie, a nie u góry strony. Może w przyszłości komuś będzie się nudziło i zrobi poprawki do Stylisha ;>

Za to bardzo podoba mi się wprowadzenie vice kapitana i zmiany w przyznawaniu asyst i bonusów. Teraz przynajmniej wiadomo za co będą przyznawane.

Kto był administratorem ligi w zeszłym sezonie? Można by reaktywować ligę na stronie FPL, żeby osoby, które były w lidze FA w tamtym roku nie musiały się znowu zapisywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beerceps

Zgłaszam się. Zaraz się tym zajmę i spróbuję reaktywować ligę, tak jak zrobiłem to już przed rokiem.

Czytałem trochę zasady i trochę brakuje mi dokładniejszego opisania jakie zmiany zostały wprowadzone. Mógłbyś powiedzieć co zmieniło się przy naliczaniu asyst i bonusów? Z Chelsea na razie nie mam żadnych ofensywnych piłkarzy, bo nie mam pojęcia kto będzie strzelał dla tej drużyny bramki. Sturridge prawdopodobnie opuści klub, a jego miejsce zajmie Lukaku. Teraz nie wiadomo, co z Torresem i Drogbą, którzy w ostatnich latach należeli do najlepiej punktujących. Malouda może już nie powtórzyć tak dobrego wyniku jak ostatnio, Lampard też chyba najlepsze lata ma za sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian w zasadach, to bonusy będą przyznawane na podstawie EA Sports Index.

The three best performing players in each match according to the EA SPORTS Player Performance Index will receive additional bonus points. 3 points will be awarded to the highest scoring player, 2 to the second best and 1 to the third.

Bonus points will be awarded the morning after the matches are played.

Examples of how bonus point ties will be resolved are as follows:

If there is a tie for first place, Players 1 & 2 will receive 3 points each and Player 3 will receive 1 point.

If there is a tie for second place, Player 1 will receive 3 points and Players 2 and 3 will receive 2 points each.

If there is a tie for third place, Player 1 will receive 3 points, Player 2 will receive 2 points and Players 3 & 4 will receive 1 point each.

Tutaj można znaleźć wyjaśnienie jak ten indeks jest naliczany (w skrócie: minuty na bosiku, wygranie meczu, gole, asysty, strzały, przechwyty, obrony itd.), a tutaj Top 100 w tej klasyfikacji z zeszłego sezonu.

Co do zmian w przyznawaniu asyst:

Assists are awarded to the player from the goal scoring team, who makes the last touch before the goal is scored.

If after this touch, an opposing player touches the ball outside the penalty area altering the intended destination of the ball, then no assist is given, except if this intervention directly results in an own goal.

In the event of a penalty or free-kick, the player earning the penalty or free-kick gets an assist if a goal is directly scored, but not if he takes it himself, in which case no assist is given.

Czyli przede wszystkim asysty będą przyznawane również za wywalczenie rzutu wolnego, z którego padnie bramka, a nie jak wcześniej wyłącznie rzutu karnego.

Druga zmiana, to jeżeli obrońca zmieni kierunek lotu piłki poza polem karnym, to asysta nie zostanie przyznana. (Nie do końca jestem pewien, ale to chyba oznacza, że "pinball" w polu karnym nie będzie miał wpływu na przyznawanie asyst.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem team, co prawda pewnie jeszcze trochę zmian będzię:

Cerny, Szczęsny

Kompany, Hangeland, Distin, Luiz, Skrtel

N'Zogbia, Jarvis, Barton, Etheringhon, Henderson

Rooney, K. Davies, Gyan

Niemal na pewno będą zmiany w pomocy i ataku, resztę się zobaczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć z wakacji i z nadchodzącego sezonu. Dobrym (mam nadzieję, że nie tylko w teorii) pomysłem jest wprowadzenie Skauta i funkcji wicekapitana.

Mógłbyś powiedzieć o co dokładzie chodzi z tym skautem? z Anglika mistrzem nie jestem :rolleyes:

Ja narazie składu nie układam , trzeba poczekać na tranfery. Osobiście czekam na oficjalne potwierdzenie transferu Aguero do City :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ofensywnych piłkarzy z Chelsea?

A kogo byś proponował? Torres jest bardzo niepewny i drogi. Drogba, Anelka i Malouda będą zapewne odgrywać coraz mniejszą rolę w zespole. Lampard 2 mln za drogi. Kalou średni, IMO nie ugra więcej niż 120 punktów. Sturridge będzie siedział na ławce i powoli się poduczał. Szczególnie jak jeszcze wbije Lukaku.

Ja wolę zaufać dość tanim zawodnikom beniaminków - Taraabtowi i Sinclairowi.

Na razie mój zespół wygląda tak :

Given (Robinson)

Huth - Skrtel - Hangeland - Luiz - Kompany (tutaj chyba odrzucę dwóch obrońców i zastąpię ich tańszymi, bo z poprzedniego sezonu wiem, że nie opłaca się kupować drogich obrońców)

Van der Vaart - Taraabt - Sinclair - Barton - Valencia

Odemwingie - Suarez - Holt

Oczywiście nie zdziwię się jak za 2 tygodnie skład zmieni się w 100%. Chociaż nie podejrzewałbym tego, bo starałem się wybrać rozsądnie. VdV standardowo bierze stałe fragmenty. Barton jest teraz liderem NUFC, więc może też dostąpi tego zaszczytu. Z tego, co wiem ten sam przywilej przysługuje Sinclairowi w Swansea. Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo nie interesowałem się za bardzo Championship. Wiem tylko, że Taraabt tam zmiażdżył i po prostu trzeba go mieć. Podobno Holt też jest ciekawym zawodnikiem.

Oglądał ktoś sparingi Liverpoolu? Kto tam zbiera teraz stałe fragmenty? Mam cichą nadzieję na Adama, ale w LFC ma ogromną konkurencję, więc równie dobrze może to być Downing, Gerrard czy jeszcze ktoś inny.

Czekam na koniec sagi z Tevezem i Aguero. Bardzo chciałbym tego pierwszego w drużynie, ale po corocznym cyrku może stracić swoją mocną pozycję. Kun, jeśli przyjdzie, pewnie będzie niewiele tańszy, a nie wydaje mi się, żeby dostał karne do strzelania, więc wg mnie zdecydowanie się nie opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak z naszą ligą? Założyłeś, Fejsie normalną ligę?

Ja mogę założyć tak jak w zeszłym roku ligę Head 2 Head.

Zasady przystępowania takie jak zwykle: Każdy pisze nazwę teamu i do której ligi chce dołączyć (albo do obu), operatorzy lig wysyłają zaproszenia przez PW. W ligach brać mogą jedynie osoby, które napisały post w tym temacie, inne zostaną wyproszone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżyć to mogłem płaszcz, Turze, bo zimno trochę na dworzu :tongue: Zrobiłem tak samo jak rok temu i po prostu "odnowiłem" naszą ligę. Zawodnicy, którzy uczestniczyli w niej przed rokiem będą z automatu dołączani. Wystarczy tylko reaktywować swoje stare konto na fpl-u. Chyba jeszcze nie przygotowałeś swojego konta, bo nie ma cie w lidze wśród kilkoro już obecnych uczestników. Poza tym jeśli ty byłeś adminem naszej ligi h2h, to powinieneś w zakładce my leagues poszukać opcji renew i za jej pomocą tak samo jak ja reaktywować starą ligę h2h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BratBoom - Według tego co piszą o tej funkcji, będzie ona polegała na zbieraniu statystyk, analizowaniu formy graczy i taktyki trenerów klubów Premierleague celem przygotowania raportu cotygodniowego. W zeszłym sezonie dostawałeś pewnie raport FPL na maila, ogólny, a teraz będziesz dostawał dwa raporty - Skauta i ogólny. Teoretycznie, Skaut ma cię informować o perspektywicznych zawodnikach, sugerowanych ruchach transferowych i menedżerskich. Poza tym, ta opcja ma też podświetlać graczy i drużyny, które w danym tygodniu wyróżniły się szczególnie, i na koniec, Skaut ma też analizować EA SPORTS Player Performance Index by odszyfrować dla ciebie, jako gracza, komu za co dostały się bonusowe punkty, a przy okazji wyjaśniać niejasności i spory "czemu ten ma 3 pkt bonusu a ten 1".

Więc w teorii jest to bardzo dobry pomysł.

Taarabta mam, bo kolega, fan Spurs, mówił, że bardzo dobry gracz i dziwi się, że go się pozbyli. A po tym sezonie w Championship, dodatkowo dodał powodów by dać mu szanse. Pewnie wymienię jednak Gomesa na Givena, bo Spurs mogą grać w kratkę, a w AV Given konkurencji mieć nie będzie. No i to bardzo dobry bramkarz. Zastanawiam się nad pomocnikiem z ManUtd, skoro doszedł Young, a w FPL jest drogi, jest Nani, Valencia... Z tych co mogą sporo asyst nabić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeśli ty byłeś adminem naszej ligi h2h, to powinieneś w zakładce my leagues poszukać opcji renew i za jej pomocą tak samo jak ja reaktywować starą ligę h2h.

Stare konto poszło się paść, bo zostawili jedynie opcję logowania za pomocą e-maila, a stare konto mailowe prawie rok temu straciłem. Gdyby dalej wołali login, tobym to wszystko jakoś odzyskał, a tak... Założyłem nowe. Wyślij mi kod.

Zgłaszajcie się po kodzik do H2h :) Nazwa drużyny + nick w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również poproszę o kod :) Oby ten sezon był równie owocny jak poprzedni.

Zmiana nazwy zespołu - Totamtencham FC mi się znudziło :P

Vlado Vlado, Blanquitos FC

P.S. Czy jest ktoś w stanie rozwiać moje wątpliwości zawarte w poprzednim poście? Kto wykonuje teraz stałe fragmenty w Liverpoolu, Newcastle i Swansea? Chodzi oczywiście głównie o karne, chociaż wolne tez mnie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vlado

W zeszłym sezonie większość karnych w Liverpoolu wykonywał Kuyt. Podejrzewam, że teraz prym może wieść Suarez, który umie też dobrze wykonywać rzuty wolne. Oczywiście jest jeszcze Gerrard i gdy był zdrowy to podchodził do każdego karnego czy wolnego. Pamiętajmy o Charliem Adamie, który w Blackpool był "pierwszy wszystko". Zresztą w ostatnim sezonie Liverpool miał 8 karnych, 5 wykonywał Kuyt, a 3 Gerrard. W Newcastle sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. W całym sezonie wykonywali pięć rzutów karnych, po dwa wykorzystali Shola Ameobi i Joey Barton, a jednego trafił Kevin Nolan. Osobiście uważam, że tutaj wszystko rozstrzygnie się pomiędzy Bartonem a Nolanem z przewagą tego pierwszego. Poza tym stałe fragmenty wykonuje głównie Barton, choć zdarzało się do nich podchodzić Gutierrezowi. W Swansea była ciekawa sytuacja, bo początkowo karne wykonywał David Cotterill, trafił pierwszego, ale dwa kolejne przestrzelił. Od tego czasu zaczął je wykonywać Scott Sinclair i trafił wszystkie 9 wykonywanych. Podobna sytuacja miała miejsce w Norwich. Tam za jedenastki brał się Wes Hoolahan, ale z 6 spudłował 2. Od tego czasu za karne brał się już tylko Grant Holt i trafił wszystkie 3, chociaż w tym wypadku być może dawali mu je strzelać, bo walczył o koronę króla strzelców. W QPR karne strzelali na spółkę Taraabt i Helguson, obaj po 6. Być może jest zasada, że strzelają po tyle samo w sezonie. W sumie wyłania się ciekawy obraz, patrząc na beniaminków. Są zdecydowani liderzy w każdym z zespołów. W QPR Taraabt, w Swansea Sinclair, a w Norwich Holt. Być może będzie się opłacało mieć każdego z nich w swojej drużynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że tutaj wszystko rozstrzygnie się pomiędzy Bartonem a Nolanem z przewagą tego pierwszego.

Ajajaj, Nolan przecież odszedł do WHU :) Ale i tak rozwiałeś moje wątpliwości, bo zapewne teraz będzie to Barton. Dzięki za wnikliwą analizę.

W QPR Taraabt, w Swansea Sinclair, a w Norwich Holt. Być może będzie się opłacało mieć każdego z nich w swojej drużynie.

Ja właśnie podążyłem tą drogą i uważam, że mi się to opłaci. Jeszcze się waham nad pomocą i atakiem. Miałem Valencię i Odemwingie ale ten pierwszy będzie miał ostrą rywalizację z Parkiem, Youngiem, Nanim i Giggsem, a ten drugi może już nie powtórzyć tak dobrego sezonu w tak średnim zespole. Teraz nastawiłem się na Gyana, bo może być główną armatą Sunderlandu. Zostaje mi 9 mln na pomocnika i nie wiem kogo wybrać. Jeśli Adam wykonywałby karne, to wybór jest oczywisty. Jeśli nie, zastanawiam się nad Walcottem. Kiedyś w końcu musi wskoczyć na stałe do pierwszego składu. Może nadszedł czas, szczególnie jeśli odejdzie Nasri.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...