Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

alexiej --> Ups. Z rozpędu napisało mi się, bo cytowałem wcześniej dwa razy BB, a później już nie zmieniłem ksywki przy trzecim cytacie. Przepraszam, mój błąd :tongue:

Drogba musi coś ustrzelic jutro, bo inaczej straci w mich oczach wiele.

Tak samo uważam i ja. Drogba kosztuje bardzo dużo i od jakiegoś czasu noszę w sobie zamiar wymienienia go na Teveza. Póki, co spyliłem Evansa, bo Rio już wrócił do gry w Manchesterze, a wziąłem sobie Alcaraza z Wigan, które po wymianie Kirklanda z bramki nie traci już tak koszmarnej ich liczby. Konsekwentne stawianie na Shawcrossa też się opłaciło. Stoke jeszcze w żadnym meczu do spotkania z Blackburn nie miało czystego konta, to kiedyś musiało zagrać na 0 z tyłu. Udaje mi się w tym sezonie z wyczuciem sprzedawać i kupować zawodników. Berbatowa kupiłem zanim zdążył cokolwiek podrożeć, a teraz jest już droższy o 0.7 niż na początku sezonu. Podobnie Malouda, który idzie do góry w horrendalnym tempie. Naniego i Etheringtona kupiłem wtedy kiedy kosztowali najmniej w tym sezonie. Szczególnie z Nanim się udało, bo ściągnąłem go za 7.9 a teraz chyba 8.5 kosztuje. Trochę straciłem na Evansie, który staniał o 0.2, ale lepiej pozwolić sobie na to, niż wydawać po 4 punkty za trasnfer.

EDIT: Zdumiewa mnie Matthew Etherington w tym sezonie. Stoke strzeliło 8 goli i przy 5 asystował właśnie on.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj za sprawą Gerrarda i Torresa jeszcze ci odjadę

Ciężko nazwać 4 punkty zdobyte przez dwóch graczy jako odjazd :tongue: U mnie za to dzisiaj jeszcze pół składu gra, w tym defensorzy Manchesteru City i oprócz Drogby jeszcze Malouda, którego ty akurat nie masz. Mam nadzieję, że Mandarynki się postarają i wywiozą z Anfield bezbramkowy remis :wink: Jakby nawet nie udało się na 0 zagrać M City, to może jakiś przebłysk Carrolla w ataku?

EDIT: Oho, widzę, że Carroll chyba nie zagra z Man City. Póki co na ławce siedzi. Szkoda, że nie postawiłem na ławce w wyższej kolejności Brambla, bo tak punkty będzie zdobywał Barton. Znając moje szczęście do takich sytuacji to dzisiaj komuś przywali z łokcia i zejdzie z czerwoną...

EDIT2: No niestety. Frajerstwo w defensywie City zaraz po zdobyciu gola na 1:0 i mogę się pożegnać z dużą premią punktową...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszym dniu myślałem, że zaliczę kompletną wtopę. Birmingham i Fulham straciły gola, Larsson znowu bez punktów. Jego zresztą planuję sprzedać, bo od paru kolejek nic mi nie daje. Dziś też zaczęło się nieciekawie, bo Carroll zasiadł na ławie. Na szczęście Chelsea odpłaciła mi z nawiązką. Drogba na kapitanie gol, do tego Alex czyste konto + gol. Jest bardzo dobrze i chyba szykuje się wygrana z liderem ligi H2H :)

Sporo namieszałem w składzie przez ostatnie 2 kolejki, czekam na popisy Naniego i Nasriego :P Zastanawiam się czy nie wymienić Carrolla na Odemwingiego lub Elmandera, bo wydają się bardziej bramkostrzelni. Bale'a też sprzedałem, ale niestety nie kupiłem za niego van der Vaarta lecz Naniego. Na wylocie chyba Scholes, który po dwóch pierwszych kolejkach nic wielkiego nie pokazuje oraz wspomniany wcześniej pomocnik Birmingham.

@FaceDancer,

tak na dobrą sprawę to Newcastle mogło ugrać i remis, więc ta bramka stracona przez City zasłużona :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po katastrofalnej sobocie (9 punktów) miałem całkiem przyzwoitą niedzielę i udało mi się powrócić na pierwsze miejsce w obydwu ligach. Co więcej, powiększyłem przewagę nad drugą drużyną w lidze klasycznej o całe 2 punkty ;)

Szkoda, że teraz będzie przerwa na mecze międzypaństwowe, bo mogą się przydarzyć jakieś kontuzje. Chociaż z drugiej strony, to więcej czasu na wyleczenie kontuzji dla piłkarzy, którzy już mają jakieś urazy, jak np. Konchesky czy Alex z mojej drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po katastrofalnej sobocie (9 punktów) miałem całkiem przyzwoitą niedzielę i udało mi się powrócić na pierwsze miejsce w obydwu ligach. Co więcej, powiększyłem przewagę nad drugą drużyną w lidze klasycznej o całe 2 punkty

Uważaj, bo zbliżam się w zastraszającym tempie. Jeszcze 4 kolejki temu miałem stratę prawie 100 punktów, a teraz zostało coś ok. 30. Szkoda tylko, że po super zapowiadającym się początku, najważniejsi zawodnicy mnie zawiedli. Nani i Berbatow bez gola, City bez czystego konta, a Malouda z Drogbą tylko jedna bramka w sumie. Już bardzie zamiast City w defensywie opłacało się stawiać na Sunderland, ale nigdy nie przewidzisz takich wyników.

Zastanawiam się czy nie wymienić Carrolla na Odemwingiego lub Elmandera

Ja w najbliższej przyszłości chyba zmienię Carrolla na Odemwingiego właśnie. Napastnik West Bromu w każdym meczu spisuje się bardzo solidnie, zdobywa bramki, ma asysty i bonusy, a młody Anglik oprócz hattricka z AV wiele nie wskórał. Jeszcze będę się zastanawiał, czy nie będą jakieś pilniejsze transfery potrzebne.

tak na dobrą sprawę to Newcastle mogło ugrać i remis, więc ta bramka stracona przez City zasłużona

Nie wiem czy zasłużona, ale padła zaraz po tym jak Tevez strzelił karnego. Jak City objęło szybkie prowadzenie, to wiedziałem, że to nie wróży zbyt dobrze. Zwykle spada koncentracja w obronie i Kompany z Toure do spółki zaliczyli klopsy przy tej bramce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo zbliżam się w zastraszającym tempie. Jeszcze 4 kolejki temu miałem stratę prawie 100 punktów, a teraz zostało coś ok. 30.

Te prawie 100 punktów straty, to dokładnie 63 punkty różnicy po 3. kolejce. Teraz różnica wynosi 33 punkty, czyli przez 4 kolejki odrobiłeś 30. Całkiem nieźle, ale "zastraszającym tempem" bym tego nie nazwał ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beerceprs --> Dokładnie to w 3 kolejki, bo w 4 mieliśmy niemal identyczny wynik. Ciężko odrabiać więcej, bo jednak w składach znajduje się zwykle sporo tych samych grajków. Niedawno był taki smieszny mecz pomiędzy mną i reptą w h2h, gdzie w podstawowych składach wybiegało 7 tych samych zawodników.

Chciałem coś zakomunikować. Sprawdzając niedawno tabelę zauważyłem, że do ligi FA dołączył kolejny 27 zespół. Niejakie Unseen Academicals. Jeśli do końca najbliższego tygodnia nie pojawi się zgłoszenie na forum kto jest menedżerem tej drużyny, wówczas będę musiał usunąć ją z ligi. Oczywiście chodzi mi tutaj głównie o możliwe naruszenie jednej z dwóch zasad - tego aby każdy miał tylko jedną drużynę, oraz grania tzw. "anonimów". Dziękuję za uwagę.

Dobra. Ktokolwiek dołączył do ligi FA postanowił się nie ujawniać. Dałem kilka dni na reakcję, ale widzę, że to nic nie zmieniło. Dlatego obwieszczam, że jako ligowy admin usuwam drużynę Unseen Academicals z rozgrywek.

Face, słyszałeś o bumpowaniu tematów? Tzn. wycięcie treści starego postu, usunięcie go, a w nowym wklejenie starego tekstu + nowy? Mógłbyś spróbować... Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak późno napisałeś. Oczywiście możesz wrócić, jak teraz już wiem czyja to była drużyna. Wystarczy że odhaczę jedno pole w panelu administratora, ale będziesz musiał chyba jeszcze raz wpisać się do ligi. Trochę moja wina, ale uznałem, że jak ktoś nic nie napisał przez tyle czasu, to już raczej nie napisze, bo nie będzie specjalnie zwlekał na ostatnią chwilę :tongue:

EDIT: jedi7 - dobra zawieszenie zdjęte. Teraz musisz po prostu jeszcze raz wpisać kod i dołączyć. Obawiam się, że niestety twój wynik może być wyzerowany (w tabeli ligowej) i stracisz punkty za te dwie ostatnie kolejki. Przepraszam za to. BTW, chyba kojarzę twoją osobę z Sesji RPG, jak kiedyś próbowałeś się tam zaangażować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może trochę odkurzę i postaram się rozruszać temat :P

Kilka następnych kolejek za nami i gra mnie wciąż trzyma przy sobie. Jak na beniaminka uważam, że radzę sobie nieźle, bo biję się o miejsce w LM ;) 5. miejsce w h2h i 10. punktowo to niezły dorobek.

Zrobiłem kilka dobrych transferów, w tym zakup Nasriego po kontuzji, Adama, a już wczoraj skusiłem się na Elmohamadiego, który w gruncie rzeczy obrońcą nie jest. Trochę się z tym spóźniłem, bo zdążył już podrożeć o 0.5 mln, ale mam nadzieję, że będzie z niego pożytek. W tych granicach cenowych i tak jest najlepszy. Niestety sprzedałem Carrola, który ostatnio zapunktował i kupiłem Odemwingiego, który od 2 tygodni nie gra.

Pozbyłem się Scholesa, który miał dobre chyba tylko dwa pierwsze mecze, a potem posucha, zresztą podobnie jak Bale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Elmohamadi by się przydał, szczególnie z uwagi na niewygórowaną cenę. Cóż, po ostatniej kolejce moje Outer Rim Football Club, spadło na 16 pozycję, jednak liczę na odrobienie strat, szczególnie że w poprzednich notowałem stały awans. Z rotacji w drużynie, najbardziej martwi mnie kontuzja Teveza, który regularnie występował i punktował. Oby nie zaczął tanieć, bo jeszcze zamierzam go mieć w składzie, a wraca dopiero w listopadzie. Najpilniej transfery i tak muszę zrobić w formacji defensywnej, gdzie mam kontuzjowanego Alexa i nieprzydatnego Giveta (miał zaletę - jest tani) - tak się mają sprawy z graczami w rezerwie. W tym tygodniu przeprowadziłem transfer w formacji ofensywnej i myślę, że był to dobry ruch. Sprzedałem Berbatowa i kupiłem Hernandeza. Dzięki temu powiększył mi się zapas gotówki w "banku". Hernandeza miałem już na starcie, ale wtedy sir Ferguson nie dawał mu szans. Obecnie będzie inaczej. Berba zaciął się od meczu z L'poolem, a Rooney ma, jak się dziś okazało, dłuższą przerwę. W obliczu formy strzeleckiej Javiera, mam dużą pewność, że będzie grał i strzelał. Już jego cena wzrosła o 0,1 mln. A najbliższa okazja, na Old Trafford, z Tottenhamem, który jest znany z braku obrony, zdziesiątkowanej kontuzjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lekko mówiąc się zdenerwowałem xD

A dokładniej miałem dylemat przy kupnie jednego z dwóch graczy, mianowicie Henderson z Sunderlandu i Nolan z Newcastle.

Jak się domyślacie zakupiłem tego pierwszego, który zdobył marne 2 pkt. Nolan znalazł się po całkiem odległej stronie. Zdobył aż 20 pkt, strzelając 3 bramki :|

Lajv ys brutal ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robercik --> Akurat dziwnie zrobiłeś, że wziąłeś tego Hendersona, bo on chyba w tym sezonie dla Sunderlandu ani jednej bramki nie strzelił, a Nolan dla Newcastle już parę. W sumie przed sezonem typowałem kilku zawodników tanich, którzy mogą być opłacalni i byli to Nolan, Brunt, Adam i Dorrans. Trzech pierwszych sprawdza się w FPL znakomicie, więc aż takiej złej skuteczności nie miałem. U mnie skład całkiem dobry, ale jakoś mało punktów. Berbatow i Malouda zawiedli. Drogba ugrał marną asystę, a kapitan Nasri nic nie zdziałał. Liczyłem, że Arsenal w meczu z West Hamem urządzi sobie ostre strzelanie, ale jak widać się przeliczyłem. Trochę podratował Carroll, który zanotował dwie asysty (ale jak się patrzy na Amijobiego - 2 gole + 2 asysty to człowiek ma jednak niedosyt). BTW już czytałem na BBC, że porównuje się trio Carroll, Ameobi, Nolan do tria Shearer, Ferdinand, Beardsley. Nie ma co, ale Shola Ameobi na starość wraca do wielkiej formy. Pamiętam, że on od zawsze był w tej lidze, jak zacząłem oglądać, później kopał gdzieś w Championship i myślałem, że nie zobaczymy już go w elicie strzelającego bramki, a tu taka niespodzianka. Wynik skopał Bramble, który zarobił rekordowe - 4 punkty... Poza tym nie błysnął Hart. Zastanawiam się nad pewnymi roszadami w bloku defensywnym. Chyba w przyszłości wymienię Harta na kogoś tańszego np. Robinsona albo Fostera, ewentualnie będą się zmieniali z Mignoletem. Póki, co wziąłem Jagielkę, bo Everton poprawił grę w obronie, a reprezentant Anglii notuje bonusiki w wielu spotkaniach. Być może wymienię też Berbatowa na kogoś tańszego, a za zaoszczędzone pieniądze wezmę jeszcze dobrego obrońcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejka dość przeciętna , słabiutko spisał sie Arsenal w meczu z West Hamem i tym samym Nasri i Fabregas zanotowali beznadziejne wyniku , czyli ugrali tylko 3 pkt :dry:

Co do bloku defensywnego to jak narazie wygląda to dość śmiesznie bo wszysy zawodnicy zanotowali 0 pkt , jednak za Bosingwe i O'Shea wejdą Faye i Samba z marnym ale jednak z dorobkiem (po 2 pkt) , a Jara i Carson grają dzisiaj mecz z Blackpool na wyjeździe i powiem szczerze że marzy mi się tutaj czyste konto West Bromu bo wtedy awansuje na 1 miejsce w ligowej tabeli (mam strate 10 pkt) . Co do ofensywy to spisała sie naprawde dobrze i troche punktów napykała , fantastyczny wynik zaliczył Nani ale jego to już nawet nie licze bo nie ma chyba dobrego zespołu w fantasy który by go nie miał , ogólnie jednak można by powiedzieć że pomoc spisała się słabo ale atak zagrał naprawde świetnie . Caroll , Torres i Drogba ugrali w sumie 19 pkt i zdobyli kolejno : 8 , 5 i 6 pkt , nie jest to jakiś oszałamiający wynik ale patrząc na ich rywali to jestem niesmowicie zadowolony z tych rezultatów.

Co do przyszłości to nie wygląda ona u mnie zbyt kolorowo , moim zawodnicy mają bardzo trudne kalendarze do tego dwie podpory defensywne (Bosingwa i O'Shea) , moi najdrożsi piłkarze z formacji obronnej nie grają w swoich klubach :dry: , licze na to że SAF jednak da zagrać O'Shea z Wolvesami bo bardzo szkoda było by marnować tak łatwy mecz i praktycznie czyste konto . Jeśli chodzi o Bosingwe to nawet jeśli on zagra to prawdopodobnie dobrego wyniku nie ygra bo gra z Liverpoolem na wyjeździe :dry: , co do reszty obrony to lepiej nie mówić . Czyli jedno jest pewne , musze kupić jakiegoś obrońce , narazie najpoważniejszymi kandydatami są Jones z Blackburn i Turner z Sunderlandu , na które się zdecyduje jeszcze czas pokaże.

To tyle , pozdrowienia i życze udanego gonienia mnie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle , pozdrowienia i życze udanego gonienia mnie

Ja się skupię na pościgu za liderem, który mi odjechał na 40 punktów :tongue: Mecz Blackpool z WBA dość dziwny, bo goście grali przez długi czas w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Ibaneza i Jary (nie żebym płakał z tego powodu :tongue: ), Mandarynki trochę się skompromitowały, bo grając w godzinę z przewagą dwóch zawodników były w stanie strzelić jedynie jedną bramkę, a w dodatku nie potrafili zachować czystego konta w obronie i mecz skończył się wynikiem 2-1.

Ja zamierzam stawiać na Bosingwę, bo to jest taki typ zawodnika, że można liczyć u niego na strzelanie bramek i notowanie asyst, a Liverpool w ostatnich meczach jakoś znakomicie nie gra, czego przykładami są męki w meczach z Blackburn i Boltonem. Jeśli tylko Ancelotti będzie na niego stawiał, to będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tej kolejce jestem na plusie, dalej trzymam się na 10. miejscu w lidze, a w H2H odniosłem kolejne zwycięstwo dające mi 4. miejsce. Chociaż było ciężko, bo nie zagrało dwóch moich napastników. Na szczęście rezerwowi obrońcy się spisali, bo Hangeland i Dann nie stracili gola.

Teraz głównym celem jest nowy napastnik, bo straciłem cierpliwość do Odemwingiego. Ktoś wie kiedy on ma wrócić na boisko? Akurat jak go kupiłem to coś złapał i 3 kolejki siedzi na ławie. Mam nadzieję, że Tevez wróci na kolejne spotkanie, bo on często mi nieźle punktował. Zastanawiałem się nad kupnem Ameobiego, ale sam nie wiem czy będzie grał regularnie w składzie. Na początku sezonu wchodził tylko na ostatnie minuty, więc poważnie się zastanawiam. Chyba że czeka mnie powrót do Carrola, którego sprzedałem po tych kilku nieudanych kolejkach.

Z bramkarzy i obrony jestem zadowolony, z pomocy raczej też, chociaż coraz bardziej martwi mnie Malouda. No i czekam na przebudzenie Etheringtona. Tylko ten atak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej piętnastce ultimatum oficjalnie dostaje Hleb. Jeśli nie zrobi nic pozytywnego z West Hamem, w mojej drużynie murawy już nie powącha. Kupiłem go jako zawodnika o uznanej marce, ale okazuje się, że wybitnie defensywnie nastawione Birmingham potrafi idealnie zmarnować potencjał zawodników ofensywnych. Widziałem derby Birmingham i mecz z Arsenalem i w obu tych spotkaniach rola Białorusina ograniczała się do rozrzucenia piłki na skrzydło, skąd była ona bezmyślnie wstrzeliwana w pole karne w nadziei na wzrost Zigica. Początek Hleb miał obiecujący (drobny bonus w lidze i bramka w pucharze), ale na obecną chwilę jest mi zupełnie nieprzydatny.

Do pozostałych piłkarzy nie mam większych zastrzeżeń. W obronie brylują stwarzający spore zagrożenie po stałych fragmentach (choć w nieco inny sposób :wink:) Vidic i Baines. Wspiera ich "bonusogenny" środek pola z Fabregasem i N'Zogbią, a na szpicy o bramki troszczą się rośli snajperzy Chelsea, Newcastle i Stoke.

Ogólnie wydaje mi się, że wracam na właściwe tory, ale muszę być ostrożny co do tych prognoz, bo gdy ostatnio wypowiadałem się w podobnym tonie to po jednej dobrej kolejce przyszło pasmo kolejnych niepowodzeń. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z O'Shea to jest ryzyk-fizyk, obecnie z dobrej strony pokazał się w LM Fabio, regularnie gra Rafael i Evra z Vidicem, w lidze powinien Ferdinand wystąpić. Także, miejsca dla Evansa i O'Shea nie widzę ;)

Poprzednia kolejka była bardzo udana dla mnie, choć liczyłem na lepszy występ Hernandeza, ale nie można wymagać od chłopaka cudów, i tak jest świetny (jak to mówił komentator w meczu ze Stoke : "little pea, big future") ;)

Ale na tą kolejkę przewiduję czarne chmury... Do tej pory moją ekipę omijały urazy, a stałe "tempo" punktowe powoli przesuwa mój team ku górze. Jednak teraz nadeszła kumulacja kontuzji : Nani, Tevez, Van der Vaart, Essien. To sprawia, że nie mam kim ich zastąpić, bo ławka pomocników za krótka. Dobrze, że uraz Naniego niegroźny i na derby powinien wrócić, podobnie Tevez (ale w składzie go nie wystawię, serce kibica United karze mi wierzyć, że szczególnie z obecną formą Citizens, nie strzelą bramki i United zwycięży). Nie wiem jak z VdV i Essienem, ale oby wracali jak najszybciej. Cała nadzieja na zdobywanie punktów w tej kolejce spada na barki dwóch zdrowych napastników i obrońców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radzisz sobie z językiem angielskim, to spróbuj poczytać co nieco na http://backpagefootball.com/premier-league...football-guide/. Osobiście polecam jednak uważną lekturę starszych postów z tego tematu, gdzie wielokrotnie udzielałem rad na różne pytania współgraczy. Powinieneś tam znaleźć coś dla siebie.

Wracając do ligi, to całkiem niezła kolejka. Zagrało u mnie 7 zawodników i każdy zdobył jakieś punkty. Każdy oprócz Teveza, który był kapitanem i zaliczył zaledwie jeden punkt. Nieoczekiwanie wynik zrobiło dla mnie Wigan, bo Alcaraz dostał bonus i miał czyste konto, a Szarl asystę i tytuł zawodnika meczu. W ogóle to sporo bonusów mi się oberwało, bo swoje zdobyli też Nani, VDV i Carroll. Anglik leci już chyba na reputacji, bo w meczu, gdzie było 0-0 otrzymał aż 3 bonusu. Jeszcze zostało u mnie kilku zawodników do gry, więc licze na jakiś wynik w okolicach 60-tki. Być może Bosingwa przypomni o sobie i zaliczy bramkę bądź asystę? Byłoby dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArturMilan- ja osobiście też pierwszy raz gram w tą grę, nigdzie nic nie czytałem ale idzie mi całkiem nieźle (w dwóch ligach, w których gram mam pierwsze miejsce). Wystarczy, że znasz się co nieco na Premiership i zawodnikach i dasz sobie radę. Ogólnie też spora doza szczęścia jest potrzebna i sumienności (której mi brak- VdV po raz kolejny na rezerwie bo zapomniałem zmiany zrobić :dry: ).

Żeby nie całkiem na off to muszę powiedzieć, że po jednej kiepskiej kolejce znowu szczęście mi dopisało i jak na razie 52 pkt i jeszcze kilkoro zawodników jutro (właściwie dzisiaj) zagra. Sporo punktów Bale zdobył. Reszta też punkty zdobyła (średnia jak na razie to 5 :tongue: ). Troszkę mnie zawiodła forma Teveza, ale trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...