Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

Ale akurat o takie z meczów pokroju Wolves-Stoke piekielnie trudno.

Dlatego ja bardzo często czytam raporty ze Sky Sports. Oni chyba oficjalnie współpracują z Premiership i po każdym meczu jest dość spory raport z tego jak wyglądała gra obu drużyn w meczu. Są pomeczowe cytaty, bohaterowie, komentarze. Całkiem dużo informacji, ale oczywiście wszystko po angielsku i to może być największą wadą. Dla mnie oczywiście to nei problem, bo angielski to dla mnie drugi język i czytam sobie bez żadnych trudności.

Z tych całych kilkudziesięciu zawodników ciężko coś wyłowić. Na przykład na kogo może postawić O'Neill w tym sezonie? Czy będzie się trzymał żelaznej dwójki Cuellar - Dunne? Hiszpan odniósł jakąś drobną kontuzję, więc być może zastąpi go Curtis Davies i wygryzie ze składu? Czy John Carew znów będzie pomijany przez trenera, który na siłę starał się grać nieskutecznym Emilem Heskeyem? Może Downing zacznie wreszcie grać na miarę swoich możliwości? To tylko pytania dla jednej drużyny, a takich w lidze jest 20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Fart w FPL jest ważny jak we wszystkich grach, ale na pewno nie on jest decydujący. Jeżeli ktoś przegrywa na koniec sezonu różnicą 100 czy 200 punktów, to po prostu jest w tej grze słabszy. Szeroka wiedza na temat Premier League również nie jest gwarantem sukcesu. Np. oglądając mecze Premier League nie trudno dojść do wniosku, że taki Essien jest w Top5 najlepszych piłkarzy w lidze, ale w FPL nie jest najlepszym wyborem.

Kiedyś znalazłem w necie "przykazania" jakimi się kierować przy grze w FPL. Nie pamiętam wszystkich dokładnie ale kilka z nich to:

- FPL to maraton a nie sprint,

- forma jest tymczasowa, klasa jest stała,

- zachowaj balans w składzie,

- unikaj niesprawdzonych zawodników,

- nigdy nie rób transferów po alkoholu ;)

@Kakolukia: Co do wyboru składu przed sezonem, to od farta ważniejsza jest chłodna kalkulacja. Należy unikać zawodników niesprawdzonych w PL, podatnych na kontuzje i niepewnych występu w pierwszej XI. Taki Chamakh, David Silva czy Chicarito są bardzo "ekscytującymi" piłkarzami, ale zaczynanie sezonu FPL z nimi w składzie, to proszenie się o problemy. Sugerowanie się wynikami sparingów też może powodować mylne wnioski. Np. Bent dwa lata temu w sparingach przed sezonem strzelił kilkanaście bramek, a później miał problemy z przebiciem się do pierwszej XI. Podobnie może być w tym roku z O'Connorem z Birmingham czy Campbellem z Sunderlandu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś pomysł jak będzie wyglądała linia pomocy Tottenhamu w tym sezonie? Mają tak wyrównany skład, że sam nie wiem kogo wybrać. Chciałbym mieć kogoś ze Spurs w swojej drużynie. Bale'a już mi wyperswadowaliście, więc nie wiem. Kranjcar, Modric, Lennon? Kogo byście wybrali?

P.S. Czy dobrym pomysłem jest wybór Darrena Fletchera? Kusi mnie, żeby mieć też kogoś z MU, a Valencia i Nani jakoś mnie nie przekonują. Szkoda, bo ten drugi jest świetny, ale za rzadko gra :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie polecałbym ci kupowanie Fletchera. Jest on DMF'em więc błyszczał w ofensywie, a co za tym idzie nie bedzie on zdobywał sporo punktów. Ja Naniego zakupiłem. Chociaż w tamtym sezonie mało grał, tylko pod koniec był pewnieakiem, to teraz najprawdopodobniej bedzie miał pewne miejsce w składzie MU.

Co do Tottenhamu to raczej wybrałbym Modrica. Lennon miał kontuzje i nie wiadomo jaką bedzie teraz prezentował forme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia pomocy Tottenhamu w tym sezonie? Podejrzewam, że będzie wyglądała jakoś tak - Lennon, Palacios, Huddlestone i Modric. Pierwszy to typowy skrzydłowy, który początek poprzedniego sezonu miał wyborny, strzelał, asystował. Modric to mózg, główny kreator akcji ofensywnych. Natomiast dwaj ostatni to typowi ludzie od czarnej roboty. Znokomicie przerywają akcje rywala, czyszczą środek boiska, choć to nie jakieś oszałamiające nazwiska to Redknapp zaufał właśnie im. W dodatku Huddlestone ma młotek w nodze i kilka bramek po potężnych uderzeniach w tamtym sezonie strzelił. Zawodnicy tacy jak Kranjcar czy O'Hara mają spore umiejętności, ale będą musieli mocno popracować żeby dostać się do składu. Jenas, Giovani czy Bentley grali mało i raczej średnio, więc na nich specjalnie nie liczę. Jeszcze przyszedł Brazylijczyk Sandro, który albo zachwyci albo nie przebije się do drużyny.

Fletcher i tak poprzedni sezon miał ponad stan, strzelił sporo goli i zanotował wiele asyst. Jednak kosztuje dużo więcej niż w poprzednim sezonie i to eliminuje go z moich zainteresowań. Sam wybrałem Naniego, bo jest w miarę tani, a są szanse, że w tym sezonie będzie prawdziwą gwiazdą United.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto Szalone Iskierki wracają w tym sezonie wzmocnione o nowego menagera Phantom Of The Opera. Na chwilę obecną skład prezentuje się w taki oto sposób:

Reina

Dunne -- Evra -- Terry -- Cuellar

Duff -- Young A -- Etherington -- Bowyer

Anelka -- Bent ?

Rezerwa

Sorensen, Craddock, Mascherano, Rodallega

W tym roku szykuje się jeszcze bardziej zażarta walka niż w poprzednim, więc będzie się działo ;)

Jeśli macie jakieśą uwagi co do składu, to walcie śmiało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskier - wywal Mascherano, nawet na ławce nie powinien siedzieć :P Pierwsza jedenastka całkiem, całkiem. Ryzykowne jest tylko stawianie na Benta w ataku, i jako kapitana, bo ciężko mu będzie powtórzyć zeszły sezon. Chyba, że kombinujesz, iż w średnim Sunderlandzie, i tak większość piłek będzie do niego ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rorschach --> Weź mnie nie martw, bo po meczu o Tarczę Wspólnoty posłałem Anelkę tam, gdzie pieprz rośnie z biletem w jedną stronę. Wydawało mi się, że Francuz przy łatwym początku sezonu i kontuzji Drogby jakieś gole będzie pakować, ale jak będzie grał tak tragicznie to nie chcę ryzykować. Zamiast tego zdecydowałem się na Kalou, który jest dość tani, powinien grać i został wysoko oceniony. Gra w napadzie, a w fpl-u klasyfikują go jako pomocnika. Wziąłem też Benta, bo myślę że więszkość piłke będzie szła na niego i zachowa skuteczność sprzed roku. Jeszcze sobie myślę, żeby Fabregasa jakoś wcisnąć, ale do tego będzie trzeba bardziej skomplikowanej konstrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Anelka wczoraj grał bardzo słaboo. No ale przeciwnik od razu najtrudniejszy, więc nie wiadomo jak bedzie grał ze słabszymi zespołami. Zaryzykuje i na razie go zostawie w składzie. Zoabczymy co bedzie gdy wróci Drogba, ale na razie ma ode mnie szanse ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beerceps - ale nie podali jeszcze jak poważna to kontuzja, a z tych informacji, które są dostępne, uraz nie wygląda na bardzo poważny. Jeśli jednak jest inaczej, wówczas szansa otwiera się przed Campbellem, który może być łakomym kąskiem dla menadżerów.

Ja sam mam poważny ból głowy. Póki, co trzymam Maloude i Kalou w pomocy licząc na to, że przeciw słabeuszom sobie nastrzelają. Z drugiej strony mógłbym ich wymienić na Artetę i Kuyta, którzy przynajmniej na papierze wydają się być jak polisa ubezpieczeniowa. Jeszcze sobie myślę nad trzecim napastnikiem. Waham się między kilkoma opcjami i na razie wybrałem Berbatova. Gościa wszyscy skreślili w poprzednim sezonie, a w sparingach prezentuje się całkiem nieźle. Do tego mimo faktu, że grał piach przed rokiem, to 12 goli w premiership zdobył. Jeśli tylko trochę poprawiłby swoją grę mogłoby być znakomicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to Martin O?Neill zrezygnował z funkcji trenera Aston Villi a Milner już prawie w City. Szkoda bo teraz AV może się strasznie załamać jako drużyna, a na dobrą pozycje w lidze pewnie liczą. Nic nie wiadomo, ale muszą szybko ułożyć tą drużyne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że kombinujesz, iż w średnim Sunderlandzie, i tak większość piłek będzie do niego ? :)

Dokładnie tak. Nie ma się co oszukiwać, ale Sunderland, to właśnie Bent i dziesięciu podawaczy piłek ;)

Mnie także martwi postawa Anelki w meczu o Tarczę, ale pierwszy mecz grają z niezbyt wymagającym rywalem, więc chyba dam mu szansę... Zresztą pewnie okaże się, że zrobię jakąś zmianę w ostatniej chwili, choć na razie nikogo sensownego na to miejsce nie widzę. No i mam wielką nadzieję, że Bent jednak zagra na otwarcie sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa około dwóch tygodniach spokoju, postanowiłem pobawić się składem, głównie ze względu na wszechobecne narzekania na Anelkę i powrót Drogby. Postawiłem zdecydowanie na pomoc, bardziej przypadkiem niż intencjonalnie. Najwyżej zaraz na początku sezonu wykorzystam moją dziką kartę ;)

Skład na tę chwilę wygląda tak:

Schwarzer, Robinson

Shawcross, Terry, Craddock, Dawson, Carr

Bale, Valencia, Arteta, Lampard, Lee

van Persie, Rodallega, Carroll

Próbowałem kombinować z innymi ustawieniami "bez-Lampardowymi", w których wodzirejem byłby ktoś z trójki Fabregas/Drogba/Rooney, lecz nic ciekawego z tego nie wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naszych wieczornych rozmowach z Tebem, w stylu "jak zawładnąć światem" czyli naszą formuową ligą, wykluło się kilka pomysłów i doszło do niezłej rotacji w składzie. Ostatnie wydarzenia w Aston Villi mocno mnie przeraziły. Do tej pory Young i Agbonlahor byli u mnie pewniakami, ale ten pierwszy już jest ponoć na celowniku Tottenhamu, a drugi osamotniony może wiele nie zdziałać. Dlatego mocno zakręciłem składem. Wyszło coś takiego:

Schwarzer, Foster

Shawcross, Samba, Evans, Dawson, Johnson R

Malouda, Kalou, Valencia, Johnson A, Arteta

Rooney ©, Rodallega, Doyle

Jak widać postanowiłem na gwiazdę, bo chociaż jedna powinna być w zespole mistrzowskim, jaki zamierzam skonstruować. Do tego maksymalnie oszczędziłem na obrońcach-pewniakach, którzy już od kilku sezonów w lidze spisywali się całkiem nieźle i bramki strzelać potrafią. Postawiłem na bardzo silną pomoc, ale bez żadnej gwiazdy z trójcy Lampard, Gerrard, Fabregas. Jednak uważam, że ci zawodnicy są w stanie zdobywać dużo punktów, a Johnson, do którego wróciłem, może przebić się do podstawowego składu City. Ponadto Kalou jest w całkiem niezłej dyspozycjio i będzie grał w napadzie, co przy starciach z tytanami takimi jak West Bromwich może gwarantować bramki. Podobnie z Maloudą, który nie zawiódł jako jeden z nielicznych w meczu z MU. Do tego Valencia, który także pokazał się z dobrej strony oraz Arteta - mózg Evertonu. Skład dopelniłem tańszym zawodnikiem jakim jest Doyle, po to aby stać mnie było na Rooneya. Napastnik Wolverhapton poprzedni sezon miał niezły, a dopiero debiutował w barwach Wolves. Teraz "Wilki" okrzepną w Premiership i na pewno zaczną strzelać więcej bramek. Tym samym liczę, że Kevin też będzie strzelał ich więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pewnym momencie miałem 3 zawodników Villi. Teraz mi się wszystko posypało, bo O'Neill odszedł niezadowolony z ruchów zarządu, więc pewnie obaj skrzydłowi pójdą w świat. Już Milnera zmieniłem, a za Agbonlahora i Teveza wstawiłem gwiazdorski atak - Rooneya i RvP. Żeby tylko kontuzji nie łapał :s Tevez trochę kusi, więc pewnie i tak potem zmienię za Shreka :P Na ławkę wrócił Doyle, bo Rodallega lekko za drogi. Obronę mam bardzo wyrównaną i sam nie wiem kogo wstawić, bo wszyscy mają mecze z dość podobnymi klasą drużynami. Evans i Jagielka to pewniacy, ale Roger Johnson, Shawcross i Hangeland dają do myślenia :(

Aha - Mancini puszczaj mi Irelanda! Na razie w pomocy znalazł się Dempsey i ponownie zapychacz Ferguson :<

@Face,

nie boisz się, że Johnson nie wywalczy miejsca w składzie czy jestes już pewny jego odejścia? :P Z Silvą i Milnerem ciężko mu będzie walczyć. Sam bym go wziął gdyby tylko opuścił ManCity.

P.S. Teraz mi się widzi atak Tevez - RvP - Crouch :D Funduszy na styk, a wieżowiec chyba będzie grał obok Defoe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boisz się, że Johnson nie wywalczy miejsca w składzie czy jestes już pewny jego odejścia? Z Silvą i Milnerem ciężko mu będzie walczyć. Sam bym go wziął gdyby tylko opuścił ManCity.

Boję, ale myśle, że to on może wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie. W końcu to typowy skrzydłowy, który notuje bardzo dużo asyst. Do tego wciąż młody, bo ma dopiero 23 lata, a więc dopiero wchodzi w wielką piłkę, a City kosztował stosunkowo niewiele. Zawsze mogę go wymienić za Irelanda, który kosztuje tyle samo. W sumie City robi duże głupstwa, bo Milner jest w mojej opinii gorszym zawodnikiem, a klub z Manchesteru oprócz swojego pomocnika ma dać Villi coś ok. 20 mln. Dlatego możliwe są i inne glupoty w ich wykonaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ho, do stu beczek soku porzeczkowego, liga rusza już w ten weekend, a wciąż są zmiany. Wie ktoś może, co z Kingsonem ? Wziąłem go na bramkarza, a na rezerwę, "Kitkata", i nie wiem czy sprzedać czy nie ? W RPA grał świetnie,ale podobno zabrał swoją kartę z Wigan, i nawet nie wiem gdzie będzie grał w tym sezonie ! Może nawet opuści Premierleague. Ech, że też okienko transferowe się kończy dopiero 31 sierpnia. Nawet Ferguson będzie zwlekał z podaniem składu i trzymał miejsce dla Hargreavesa (choć nie liczyłbym na cud) Na dodatek zmiana trenera w Aston Villi, co obawiam się, poskutkuje małą wyprzedażą graczy. Argh !

EDIT: no i mamy kolejne transfery, jak choćby R.Carvalho do Realu

Przydałoby mi się parę pomocnych rad, bo planuję małą rewolucję w składzie

Liczę na porady odnośnie golkiperów i obrońców.

EDIT 2 - ktoś wie, po jakim czasie aktualizują listę graczy w FPL ? Bo choćby taki Carvalho jest do wzięcia, a odszedł do Realu.

Myślałem, że tuż przed startem ligi będzie większy ruch w temacie. Oto skład

Outer Rim F.C. : AVE !

----- Howard ----

--Evra--Upson--Jagielka

--Essien--Yaya Toure--Arshavin--Bale

--Van Persie--Tevez?--Hernandez

Subs: Kuszczak, Rodwell, Shawcross, Givet

Wygląda to jak wygląda, ze względu na kontuzje graczy, których chciałem - stąd np. Van Persie zamiast Drogby lub Torresa. Cenowo wyszedłem na "zero" i po wielu zmianach, chyba taki skład rozpocznie nowy sezon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie zastanawiam co się dzieje :P Niecałe 24h do otwarcia, a tutaj cisza :) Może podbiję to ktoś się podzieli końcowymi spostrzeżeniami.

Zmartwiony tą kontuzją Fostera zmieniłem go na Sorensena. W obronie dalej jeden niepewny punkt, a mianowicie Bosingwa. Carvalho odszedł, ale widzę, że prawy obrońca Chelsea dalej nie jest zbyt popularny wśród graczy :P Wiecie coś czego ja nie wiem? Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji obrona The Blues powinna wyglądać tak : Cole - Terry - Ivanović - Bosingwa, przynajmniej do czasu wyleczenia Alexa. Póki jest czas to może jeszcze Portugalczyka zmienię, ale wydaje mis ię, że za 6 mln to bardzo łakomy kąsek ;)

Obecny skład :

Sorensen

Shawcross - Jagielka - Bosingwa

Valencia - Young - Arteta - N'Zogbia - Dempsey

Tevez - van Persie

Rezerwa : Robinson, Givet, R. Johnson, Doyle

Pewnie w ostatniej chwili i tak wszystko zmienię :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostateczny skład:

Foster (jak coś wejdzie Robinson)

Hughes, Shawcross, Evans

Arteta, Etherington, N'Zogbia, Nani, Fabregas

Rooney ©, Defoe

Może jeszcze coś na rezerwie zmienię, dlatego wstrzymam się z jej podaniem. Poza tym mam tam raczej nisko kosztowych grajków, żeby mieć dobrych w pierwszym składzie (i dwie supergwiazdy, które mogą dać masę punktów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się zmienia. Miałem Silve w pierwszym skaldzie kilka dni, ale coś się boję że nie pogra przy takiej ilości graczy w City. Zmieniłem go na Valencię, bo liczę na niego bardziej niż Naniego. Ogólnie to pierwsza kolejka zawsze jest ruletką bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Mniej więcej taki skład mi się wykrystalizował.

Sorrensen

Dunne - Baines - Kościelny

Arteta - "Maruda" - Yaya - Essien

Tevez - RvP - Beckford

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prawdziwym hitem tego preseason stał się Kevin Doyle ze swoimi 5,5 mln :smile: W sumie nic dziwnego, bo w debiutanckim sezonie w Wolves pokazał, że umie strzelać bramki. Osobiście wymieniłem Fostera na Jaaskelainena, Fin nie będzie się sypał z taką częstotliwością jak kruchy Anglik.

Skład:

Schwarzer.

Shawcross, Evans, Dawson.

Malouda, Kalou, Johnson, Arteta, Valencia.

Rooney, Rodallega.

Jeszcze może pozmieniam, co nieco, ale ten skład w miarę mi się podoba. Aha, przypominam jeszcze spóźnialskim, że zgłoszenia do ligi można jeszcze składać przez ok. 24 godziny. Chociaż jak ktoś będzie chciał dołączyć później to nie będę tego uniemożliwiał - będzie miał po prostu większą stratę do pozostałych.

W lidze h2h brakuje jeszcze kilku zespołów, które są w Lidze FA. Jakby ktoś zapomniał, zgłaszajcie się po kody do Turambara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem pod wrażeniem tego ile zespołów mamy w lidze FA. Jak dobrze liczyłem to 24 zespoły i oby były aktywne, a nie po kilku kolejkach "zniknie" ich aktywność. Można się bardzo wciągnąć co widać po mnie. Zacząłem od FPL a teraz mam fazę na każdego managera (gram i w Hattricka :D)

Skład w kilka minut mocniej zmieniłem, bo liczę jednak na Jagsa bardziej niż Baines'a przez co zdobyłem troszkę kasy na dobrego rezerwowego pomocnika - N'Zgobię ;)

Sorrensen

Dunne - Jagielka - Kościelny

Arteta - "Maruda" - Yaya - Essien

Tevez - RvP - Beckford

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie im bliżej pierwszego gwizdka tym więcej wątpliwości... :sad: Szczególnie, że co chwilę przy którymś z zawodników pojawia się pomarańczowy kwadracik i dobrze byłoby go zamienić na kogoś w pełni zdrowego. W miarę klarowna jest jedynie sytuacja w pomocy, na którą wyłożyłem sporo pieniędzy, ale nie zdecydowałem się na nikogo wartego więcej niż 10 mln. Na obecną chwilę piętnastu wybrańców wygląda tak:

Friedel, Jaaskelainen

Sagna, Shawcross, Konchesky, Carr, R Taylor

J Cole, Arteta, Valencia, N'Zogbia, Dorrans

C Cole, Rooney, Sturridge

Największe wątpliwości, co zrozumiałe, budzi Sturridge. Jeśli zagra to ma duże szanse na całkiem pokaźną zdobycz punktową. Jeśli zagra...

Może jutrzejszy skarb kibica angielskiej dodawany do Przeglądu Sportowego jeszcze coś mi podpowie. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe zmiany. Liczę, że po zaliczeniu kilku bardzo dobrych występów w sparingach, hitem stanie się Giovani, którego wziąłem za Bale'a. Zaoszczędzony milion był dla mnie sporą zagwozdką, którą rozwiązałem dopiero w tej chwili (a dokładniej - zmieniłem poprzednie rozwiązanie). Do ataku zamiast niepewnego Carrolla wziąłem w sumie też zagadkę - Campbella z Sunderlandu. Jakby tak powtórzył wyczyn z meczu Hull :wub:

W tej chwili skład wygląda tak:

Robinson (Sorensen)

Shawcross - Terry - Craddock (Dawson, Dann przybył za żółtego Carra)

Giovani - Arteta - Valencia - Lampard © (Lee)

van Persie - Rodallega - Campbell

Mocno liczę na tańszych zawodników, których ma w posiadaiu niewielu menadżerów, czyli wspomnianych Campbella i Giovaniego. Mam nadzieję, że się powstrzymam od większego kombinowania przed jutrem ;)

Aha. Jeśli kogoś zmienię, to może Sorensena, którego wziąłem za żółtego Schwarzera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...