Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

@Face Dancer:

No z tym Carvalho to jeszcze nic pewnego, ale podobno jest już na 99% dogadany z Interem.

Teraz jeszcze Jose chce ściągnąć A.Cole'a do Realu. Może się okazać, że w obronie Chelsea w przyszłym sezonie będzie grało kilku tańszych (wg FPL) zawodników.

Też się zastanawiam nad Nolanem. Na razie wybrałem Dorransa, który w ostatnim sezonie zaliczył 13 goli i 19 asyst. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

@repta2: Gratuluję mistrzostwa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Sytuacja Johnsona w City jest teraz raczej niepewna. Przybędzie Silva, a włodarze pewnie na tym nie poprzestaną. Z Manchesteru zastanawiam się nad Toure, który jest dość tani, a pewnie będzie grał, i Tevezem, którego w składzie zmieniam sobie z Van Persiem - nie wiem jeszcze, na którego się zdecydować.

To mnie zaniepokoiłeś tym Johnsonem, bo mi się wydawało, że to raczej pewniak. W końcu gol i 8 asyst w 13 meczach w zespole, który jest przeładowany gwiazdami i to z marszu, bo nie przepracował okresu przygotowawczego. Zobaczymy jak to będzie. Póki, co strasznie na leb na szyję poleciał Ireland. Dwa sezony temu prawdziwy gwiazdor ligi, który z poziomu 5,5 mln strzelał i asystował na potęgę. W ostatnim roku jego cena wzrosła do 9, a teraz spadek do 6,5.

Może się okazać, że w obronie Chelsea w przyszłym sezonie będzie grało kilku tańszych (wg FPL) zawodników.

Nie aż takich tanich. Alex kosztuje całkiem sporo, a nie zawsze gra. Ja liczę na Bosingwe, bo to był jeden z moich najlepszych transferów w debiutanckim sezonie w FPL, miałem go od początku, a pozbyłem się jak był najdroższy i nie grał z powodu kontuzji.

Też się zastanawiam nad Nolanem. Na razie wybrałem Dorransa, który w ostatnim sezonie zaliczył 13 goli i 19 asyst. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Niektórzy zawodnicy po prostu nie radzą sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W zeszłym sezonie taki król strzelców Championship Ebanks-Blake w ogóle sobie nie poradził, strzelił chyba ze 2 gole. Podobnie może być z Dorransem. Ja Brunta pamiętam jak dwa sezony temu w Premiership strzelał sporo bramek, szczególnie z wolnych. Miałem go kupować, ale zawsze przychodziła myśl "on już się wystrzelał", potem kolejny gol, zamiar kupna i rezygnacja.

EDIT: Mamy teraz ciekawy wybór wśród zawodników beniaminków. W Newcastle jest Nolan, a także trzech w miarę równorzędnych strzelców Carroll, Ameobi i Lovenkrands, w WBA są Dorrans i Brunt, a w Blackpool Charlie Adam. Ciekawe, który z nich sprawdzi się w lidze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki, co strasznie na leb na szyję poleciał Ireland. Dwa sezony temu prawdziwy gwiazdor ligi, który z poziomu 5,5 mln strzelał i asystował na potęgę. W ostatnim roku jego cena wzrosła do 9, a teraz spadek do 6,5.

Chodzą plotki, że Ireland i Keane mają zmienić kluby (Aston Villa?). Byłoby super - sprawdzeni w Premier League piłkarze za małą kasę.

Nie aż takich tanich. Alex kosztuje całkiem sporo, a nie zawsze gra. Ja liczę na Bosingwe, bo to był jeden z moich najlepszych transferów w debiutanckim sezonie w FPL, miałem go od początku, a pozbyłem się jak był najdroższy i nie grał z powodu kontuzji.

No Bosingwa jak na obrońcę Chelsea z ofensywnym potencjałem, to prawdziwa okazja (jeżeli będzie grał).

Niektórzy zawodnicy po prostu nie radzą sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W zeszłym sezonie taki król strzelców Championship Ebanks-Blake w ogóle sobie nie poradził, strzelił chyba ze 2 gole. Podobnie może być z Dorransem. Ja Brunta pamiętam jak dwa sezony temu w Premiership strzelał sporo bramek, szczególnie z wolnych. Miałem go kupować, ale zawsze przychodziła myśl "on już się wystrzelał", potem kolejny gol, zamiar kupna i rezygnacja.

Na Ebanks-Blake'a też się nabrałem w tamtym sezonie. Ale z nim była taka historia, że na początku sezonu złapał kontuzję i nie mógł wrócić do formy. Dorransowi nawet jak nie będzie szło z gry, to jest szansa, że coś uciuła z rzutów karnych, rożnych i wolnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja zmian. Postanowiłem trochę wysupłać na bramkarza i wziąć Cecha, a na rezerwę Fostera, bo to on raczej będzie głównym w Birmingham i sądzę, że tam sobie poradzi. W defensywie jeszcze się miotam, póki co zastąpiłem Hangelanda Sambą, którego zespół miał w ostatnim sezonie niezłą defensywę, a on sam strzela zawsze jakieś bramki. Do tego zamiast Zigicia wolę jednak Doyle'a, tańszy o pół miliona, 100% pewniak do gry, a nie wiem czy Zigic wywalczy sobie pierwszy skład u McLeisha, w końcu para Jerome - Benitez spisywała się całkiem nieźle w poprzednim sezonie. Do tego pozbyłem się Brunta, a wziąłem Adama z Blackpool. Myślę, że będzie tam robił małe One Man Show, strzelał wolne, karne, zobaczymy jak wyjdzie. Prawdopodobnie będę się jeszcze miotał pomiędzy Bruntem, Dorransem a Adamem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bramkę, to ja chyba zostanę przy sprawdzonym w poprzednich sezonach systemie, czyli dwóch tanich bramkarzy. Przy odpowiedniej rotacji można zdobyć więcej punktów, niż grając większość kolejek jednym drogim bramkarzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad tym ile będzie kosztował Silva , myśle bardzo poważnie nad nowym zawodnikiem City ale to jeszcze zależy ile będzie kosztował bo 7-8 to dla mnie maks a i to z przebudową zespołu bo teraz mam na pomocnika jedynie 7 , ciekawe na ile go wycenią , mam nadzieje że nie więcej niż 8 , ciekawe tez kiedy w ogóle można go będzie kupić bo prezentacja Silvy była już wczoraj a do dzisiaj nie można go jeszcze kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, też zdążyłem sobie porobić "nieco" zmian. Nawet w tej chwili, odkąd dzięki Face'owi odkryłem Adama (którego kupiłem za Guthrie'ego, wyrzuciłem Drogbę, którego zastąpił (najpewniej tymczasowo) Ameobi, dzięki czemu mam w ataku dwójkę Tevez Van Persie, a na pomocy Lamparda. Za Carvalho, który może odejść, jest Terry, którego mam nadzieję zmienić na innego srównie solidnego, ale tańszego obrońcę, coby Ameobi'ego zmienić. Za Collinsa jest Hughes, przez co nagle nie mam nikogo z Aston Villi. o.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet przez moment miałem w składzie trójkę Nolan, Brunt i Adam, ale to mocno optymistyczny zestaw na pomocy. Postanowiłem jednak nie brać drogiego bramkarza i rozłożyć te pieniądze na trochę więcej zawodników. Brunta i Adama zastąpiłem znów Dunnem i Johnsonem. Myślę, że pomocnik City może wygrać rywalizację w swoim klubie. Do Silvy nie mam przekonania, a Johnson to reprezentant Anglii ze świetnymi perspektywami. Nawet fajnie by było, gdyby zmienili z Irelandem klub, bo dwóch świetnych zawodników do wzięcia za małą kasę, jak ktoś już wspomniał. Za to w ataku postawiłem na parę Defoe - Agbonlahor, którzy zwykle początek sezonu mają świetny, do tego uznana marka w postaci Kevina "Siekierki" Daviesa.

EDIT: Wpadłem na jeszcze inny pomysł. Postawiłem na Arszawina i Artetę w linii środkowej. Rosjanin został w zeszłym sezonie wyceniony na 11 mln i moim zdaniem była to cena zbyt wygórowana. Teraz jak została obniżona do 9,5 to jest jednym z tych zawodników, którzy mogą być całkiem opłacalni.

PS Zachęcam do rejestrowania się, żebym wiedział już kto dostał kody. Dzisiaj posłałem już wiadomość do wisniaspy, a z tego co wiem raveno też ma dołączyć. Dało by to na razie 10 osób. Czy ktoś już postanowił założyć forumowe h2h?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man City kupiło kolejnego piłkarza: Kolarova, a Mancini oznajmił, że będzie rotował składem. W tej chwili mają na każdej pozycji co najmniej dwóch klasowych piłkarzy. Nic dobrego dla osób grających w FPL, to nie oznacza.

Moje wcześniejsze doniesienia się nie potwierdziły i Stephen Hunt właśnie powrócił do treningów. Ciekawe czy zdąży powrócić do formy przed startem sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do ligi, więc wypadało by przedstawić swój wstępny skład:

--------------Gomes---------------

Evra --- Shawcross --- Koscielny --- Insua

---Fabregas © --- Benayoun --- Mascherano --- Grella

----------Tevez----Chamakh----

Ławka: Ikeme, Craddock, N'Zogbia, Zamora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu odpuściłbym sobie Mascherano, w tamtym sezonie też zrobiłem taki błąd to nie jest gracz który dobrze punktuje...niestrzela bramek za wiele nie asystuje a żółtko prędzej zarobi...lepiej kupić jakiegoś ofensywnego pomocnika ze słabszego zespołu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z reptą, tacy gracze jak Mascherano w składzie się nie przydają, bo są uczeleni na strzelanie bramek. Czasem tylo jakiś bonus dostaną. Podobnie było z Essienem, ale ten miał do momentu kontuzji bardzo dobry sezon i pakował dużo goli. Jednak Mascherano jest pozbawiony dobrego uderzenia, a nawet nie wiadomo czy zostanie na ten sezon w Liverpoolu, czy nie przejdzie do Interu. Lepiej już wziąć takiego Charliego Adama z Blackpool, czy Stanislasa z West Hamu. Mnie też po oczach uderzył Vincenzo Grella w pierwszym składzie. Przecież on nie jest nawet startowym zawodnikiem w swoim zespole. Ponadto nie strzela bramek, ani nie podaje. Już lepiej za niego wziąć takiego Jamesa Morrisona, który kosztuje tyle samo, a strzelał już we wcześniejszych sezonach bramki w Premiership. Za 4,5 to nie można kupić za dużo dobrych zawodników, lepiej zaoszczędzić na jakimś zawodniku (np. w obronie wziąć Evansa zamiast Evry) i wtedy mieć większy wybór w pomocy.

EDIT: Polecałbym też Danny'ego Guthrie z Newcastle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nieuchronnie zbliża się godzina mego wyjazdu na 2 tygodnie. ale zanim pojadę przychodzę obwieścić dołączenie zespołu Outer Rim F.C. do ligi FA w FPL ;)

skład na chwilę obecną : ławka - Kuszczak, Carvalho, Gera, Hernandez

pole: --- Kingson

Rafael --- Cuellar --- Knight --- Jagielka

Guthrie --- Yaya Toure --- Arshavin --- Bale

--- Torres --- Tevez

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BratBoom --> Nie wiesz na jakiej stronie znajdę relacje z meczów towarzyskich, albo chociaż składy w jakich grają, bo nie mogę znaleźć nic na ten temat na stronach, na które wchodzę zazwyczaj (goal.com, skysports, sportinglife).

Szykuje się ciekawy deal z Irelandem w tle. Ponoć Aston Villa umówiła się z City i w jedną stronę ma powędrować Irlandczyk, a w drugą James Milner. Gdyby tak się stało to jako jeden z pierwszych wziąłbym go do składu. Ponoć zainteresowanie zawodnikiem wyraża także Sunderland.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BratBoom --> Nie wiesz na jakiej stronie znajdę relacje z meczów towarzyskich, albo chociaż składy w jakich grają, bo nie mogę znaleźć nic na ten temat na stronach, na które wchodzę zazwyczaj (goal.com, skysports, sportinglife).

To najlepsza strona: http://www.livesports.pl/

A jeśli chcesz obejrzeć mecz to: http://www.rojadirecta.org/ tylko wcześniej musisz sobie zainstalować jeden z programów do oglądania Tv w necie , np. SopCast.

A Essien właśnie walnął gola , do tego gra kapitalnie , już go kupiłem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyna się zowie Spectres

Goalkeepers:

Cech (Chelsea)

Fabiański (Arsenal) SUB

Obrońcy

Toure (Man City)

Terry (Chelsea)

Carragher (Liverpool)

Carvalho (Chelsea)

Cuellar (Aston Villa) SUB

Pomocnicy

Giggs (Man Utd)

Nani (Man Utd)

Larsson (Brimingham)

Rosicky (Arsenal)

Parker (West Ham) SUB

Napastnicy

Rooney (Man Utd)

Heskey (Aston Villa)

Doyle (Wolves) SUB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BratBoom --> Akurat samemu udało mi się trafić na tą stronę, ale nie jestem usatysfakcjonowany. Mecz Blackburn dawno już się skończył i nawet nie wiem kto strzelał w tym meczu gole. Podobnie nie mogę odnaleźć nazwiska strzelca bramki dla West Bromu. W sumie to i tak czekam na jakieś spec-ta-cular move i poważniejsze sparingi. Ciekawie będzie podczas meczu o Tarczę Wspólnoty, bo zwykle zespoły grają w najsilniejszych składach, a zmierzą się Chelsea z MU, jako, że FA Cup wygrało Chelsea to grają z drugim zespołem w lidze. Chyba w meczu The Blues nie grał Bosingwa, być może skłoni mnie to do kupna Alexa, jeśli ta sytuacja będzie się powtarzać. Właśnie Alex był jednym z tych obrońców, którzy robili na mnie największe wrażenie w poprzednim sezonie, chyba w każdym innym zespole poza Chelsea grałby w pierwszym składzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie rady, których mi udzieliliście. Wziąłem sobie je do serca i oto:

1.Evrę zastąpił Carlos Cuellar z Aston Villi

2.Mascherano zastąpił Matthew Etherington ze Stoke City

3.Grellę zastąpił wspomniany przez Face Charlie Adam z Blackpool.

Dziękuję jeszcze raz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie widzę jakichś sensownych ruchów transferowych w mojej drużynie, i jakoś nie mam przemożnej chęci zmiany kogokolwiek. Zapewne odmieni mi się po paru meczach sparingowych itp. Na tę chwilę skład prezentuje się następująco:

Schwarzer (Robinson)

Shawcross - Dann - Terry - Dawson (Bramble)

Bale - Arteta - Lampard - Lee (Adam)

van Persie - Tevez (Carroll)

Dołączyłem do h2h 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dołączam do zabawy :)

Mój nick to Vladocda, drużyna Totamtencham FC. Skład przedstawia się następująco :

-------------------Cech---------------------

--Cuellar---Terry--Vermaelen--Craddock

--N'Zogbia--Lampard-Etherington--Bale--

------------Tevez-----Rodallega------------

Na ławce : Brown, Foley, Ferguson, Davies

Zabrakło mi dosłownie 2 milionów na rezerwowego bramkarza :( Zostały mi 4, które po przefiltrowaniu dostępnych zawodników wydałem na tego, który miał najwięcej punktów - Browna. Jakby ktoś miał pomysł kogo wywalić i kogo kupić, żeby trochę zaoszczędzić (sensownie) to czekam na sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...