Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

Zapisuję się do tego przedsięwzięcia. Face, mnie też wyślij ;) Dziś wieczorem zaloguję się na stronie FPL. BTW, Sir Alex powiedział, że choć fajnie zacząć sezon wygraną w meczu o Tarczę Wspólnoty, to jednak ważniejsza jest seria wygranych w lidze, choćby w meczu z Chelsea, a piłkarze grający w RPA, będą dłużej odpoczywać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dobra już wam wysyłam panowie :wink:

Turambar --> Amijobi to ładnie pocisnął w Championship, bo 11 goli w 12 meczach to całkiem niezły dorobek :smile:

Rorschach --> Niby nie jest to jakieś wielkie trofeum, ale dla mnie i tak ważniejsze od Pucharu Myszki Miki (Puchar Ligi). Poza tym na podstawie tego meczu można wyrokować w jakich składach będą grały najlepsze drużyny. Poza tym z meczu w 2009 roku pamiętam, że Drogba zanotował 2 asysty i grał bardzo dobrze. Dlatego pomyślałem sobie "Didier wraca do formy w tym sezonie" i wziąłem go do składu. Jak widać rodzą się z tego dobre wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się piszę na następny sezon! Co prawda w poprzednim totalna klęska, ale.. fajnie się grało :P I te emocje, gdy Evra dostawał żółte kartki.. ^^ Więc też poproszę hasło do ligi.

Tradycyjnie WirusCrack Team rusza do walki w najlepszej lidze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, żebym się gdzieś ruszał. Już trzeci sezon trenuję El Submarineros i nie skusicie mnie swoimi petrodolarami :tongue: A tak ogólnie to żartowałem, w końcu nazwa nie jes podobna do mojej.

EDIT: BratBoom - sprawdź skrzynkę, bo już tobie wysyłałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi? The Special One jest w Realu, więc postać pasuje, to ty jesteś plagiatem :D

Fejs lubi czasem trochę szumu narobić. Puszczaj mimo uszu te jego karczemne krzyki - jak sobie nie pokrzyczy to jest chory.

Turambar --> Amijobi to ładnie pocisnął w Championship, bo 11 goli w 12 meczach to całkiem niezły dorobek smile.gif

Wiem, dlatego go wziąłem. Tani jest, a pewną jakość gwarantuje. Choć pewnie przez miesiąc jeszcze ze 100 razy składem będę rotował, bo nie może być żeby się w Rafę nie pobawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turambar --> Trochę się przejęzyczyłem, bo 11 goli w 21 meczach, ale i tak bardzo dobry wynik. Widać służy mu powietrze w Newcastle i obecność Dave'a :smile: Ja póki, co wziąłem Lovenkrandsa, bo myślę, że to jednak on będzie punktował lepiej.

BratBoom --> jak dalej nie będziesz miał wiadomości na skrzynce, to napisz, a ja wyślę jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem jeszcze raz. Mam nadzieję, że teraz będzie już dobrze.

Mój skład na ligę, na dzień dzisiejszy:

--------------Gomes---------------

Rafael --- Cuellar --- Carvalho --- Jagielka

---Valencia --- Kuyt --- Dunn --- Johnson

----------Defoe----van Persie----

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dołączenie przebiegło bezproblemowo i już jestem w FA-owej lidze.

Mając zdecydowanie większą wiedzę na temat zawodników (mundial, poprzedni sezon) mam mocno grubszy problem z wyborem składu. Na razie wygląda on tak:

Sorensen (Robinson)

Shawcross, Carr, Carvalho, Collins, Bassong

Bale, Arteta, Malouda, Lee, N'Zogbia

Van Persie, Drogba, Lovenkrands

Jestem pewien, że go zmienię. Nie podoba mi się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja też już wybrałem skład. Na obecną chwilę wygląda tak:

Sorensen

Ashley Cole-Evra-Boateng-O'Shea

Song-Bale-Cahill

Drogba?-Rodallega-Bent

Ławka: Jaaskelainen, Sagna, Yaya Toure, Routledge

Na pewno będą jeszcze zmiany.

@edit: 2 zmiany się pojawiły :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dołączyłem już do ligi

Co do składu to jak już każdy podaje to ja też podam :

---------------------------------------------------------------Hahnemann-----------------------------------------------------

--------------------Berra -----------------------Collins-------------------Terry--------------------------------------Sagna------

------------------------Hunt------------------------------Lamprad------------Nani---------------------------------------N'Zogbia--

----------------------------------------------------------Drogba © --------------------Chamakh-------------------------

ława: Foster ,Zigic , Ferguson , Meite

Jeśli będą jakieś zmiany to tylko w wypadku jakiś kontuzji albo ciekawych transferów , ale jeśli nie będzie nic z tych

rzeczy to taki skład wystąpi w 1 kolejce .

Aha , nie robimy ligi H2H?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Z chęcią dołączyłbym do waszej ligi :)

@BratBoom:

Hunt nie będzie grał przez najbliższe ~2 miesiące z powodu kontuzji.

Nie wiem czy dobrym wyborem jest posiadanie bramkarza i obrońcy z Wolves, którzy pewnie będą jedną z najsłabszych drużyn w lidze, a dodatkowo Hahnemann ma już 38 lat. Jeżeli chcesz obrońcę z Wolves, to być może lepszym wyborem niż Berra będzie Mouyokolo lub Foley, który pod koniec zeszłego sezonu grał na skrzydle. Jeszcze miesiąc do rozpoczęcia ligi więc trzeba śledzić kto będzie grał w sparingach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunt nie będzie grał przez najbliższe ~2 miesiące z powodu kontuzji.

Nie wiem czy dobrym wyborem jest posiadanie bramkarza i obrońcy z Wolves, którzy pewnie będą jedną z najsłabszych drużyn w lidze, a dodatkowo Hahnemann ma już 38 lat. Jeżeli chcesz obrońcę z Wolves, to być może lepszym wyborem niż Berra będzie Mouyokolo lub Foley, który pod koniec zeszłego sezonu grał na skrzydle. Jeszcze miesiąc do rozpoczęcia ligi więc trzeba śledzić kto będzie grał w sparingach.

No skoro Hunt kontuzjowany to musze pomyśleć nad kimś innym , jak narazie faworytem do jego zastąpienia jest Riveros z Sunderlandu.

Wolves będą jedną z najsłabszych ekip? no ok. zgadzam się , ale budżet w tej grze zbyt wysoki nie jest i trzeba brać sporo zawodników z tych ekip teoretycznie najsłabszych aby móc sobie pozwolić na gwiazdorów typu Lampard czy Drogba , akurat Wolves to ekipa z bardzo solidną obroną jak na ligowego słabeusza i dlatego opłaca się brać ich obrońców czy bramkarza. Berra to raczej pewniak do składu obok Craddocka więc jego wybrałem , w sumie nie wiadomo czy będzie grał Mouyokolo , Foley , Zubar czy Elokobi więc wybrałem Berre mimo trochę wyższej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BratBoom --> Rozumiem twoje pobudki, ale mnie też zastanawia czemu akurat Wolves. Defensywę mieli mocno średnią, a podobni cenowo, ale lepsi w poprzednim sezonie byli zawodnicy Stoke, birmingham, Fulham czy Blackburn. Ja też lubię mieć tańszych ludzi, dlatego biorę zawodników, którzy mają pewne miejsce w składach, które rokują niezłą grę defensywną. Stąd Stoke czy Blackburn. Pamiętam, że kiedyś kupiłem Pantsila za 4 mln z Fulham, chyba jednego z najtańszych obrońców w lidze, a zdobywał więcej punktów od wielu dużo droższych. Podobnie było z Nelsenem czy Shawcrossem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą, to i ja napiszę swój skład:

Br. Soerensen

Obrona: Koscielny, Dunne, Johnson(L'pool), Nelsen

Pomoc: Nani, Benayoun, Cahill, Bale (szkoda, że zrobili go pomocnikiem, dużo pkt bił jako obrońca)

Napar: Ameobi, Chamakh

Ławka Hart, Terry, N'zogbia, J. Hernandez

Przy czym 1 skład i ławka są umowne bo niemal na pewno zamiast Nelsena grał będzie Terry, a nie wiem czy dobrym ruchem jest Hernandez bo zasadnicze pytanie jest takie czy on w ogóle będzie grał...pewnie jeszcze kilka zmian będzie ale to jest już po troszkę głębszym zastanowieniu kręgosłup teamu.

Liczę na to, że Koscielny da radę w Arsenalu to samo z Chamakhiem, na razie odpuściłem sobie wszystkie gwiazdy, bo czuję, że na początku będą raczej cieniować, ale mogę się mylić, zobaczymy jak będą grali w sparingach i pierwszych meczach ligowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@repta2:

Moim zdaniem zdecydowanie za dużo wydałeś na bramkarzy i obrońców. Hart nie wiadomo czy w ogóle będzie grał w tym sezonie. Za Terry'ego dałbym Bosingwę lub Alexa (w zależności, który z nich będzie grał w pierwszym składzie po odejściu Carvalho). Dunne moim zdaniem jest trochę przeceniony, tym bardziej, że za 6.0 można mieć innych obrońców Villi.

Od Cahilla zdecydowanie lepszą opcją jest Arteta, który wykonuje rzuty wolne, rożne i karne, a dodatkowo lubią go ludzie przyznający bonusy ;) Poza tym Cahill może grać mniej, bo Everton w tym sezonie ma większe pole manewru w ataku.

Bale też bym nie brał bo na lewej pomocy będzie miał dużą konkurencję i może wrócić do obrony. Dodatkowo Tottenham będzie walczył w LM i może pojawić się rotacja w składzie.

Chamakh i Hernandez mogą się okazać strzałem w dziesiątkę lub wielkim niewypałem. Podobnie Koscielny. Są to zawodnicy nie sprawdzeni w Premier League i nie wiadomo czy poradzą sobie w pierwszym sezonie. Duże ryzyko ale może się opłacić.

Moim zdaniem sezon warto rozpocząć z przynajmniej jednym drogim pomocnikiem i napastnikiem. Jeżeli okaże się, że nasz zawodnik jest bez formy, to łatwo można go sprzedać. W drugą stronę już tak lekko nie będzie - trzeba robić kilka transferów w kolejce, albo użyć Dziką Kartę już na początku sezonu. Dodatkowo mamy pewniaka na kapitana, bo taki Nani czy Benayoun zbyt często zaliczają po 2 pkty na mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerceps, wiesz o tym, że jestem tutaj obrońcą tytułu :D ale w sumie spoko rady troche pomyślałem i przerobiłem dosyć mocno skład, kupiłem gracza, który w tamtym sezonie zrobił mi praktycznie majstra czyli Cesc'a który na kapitanie bił tyle pkt, że aż się chciało grać, pozbyłem się na razie graczy, których gry nie jestem pewien i zamieniłem Harta (wziąłem go bo myślałem, że dalej jest w Birminhgam i dopiero teraz zobaczyłem, że go do MC znowu wzięli).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Terry'ego dałbym Bosingwę lub Alexa (w zależności, który z nich będzie grał w pierwszym składzie po odejściu Carvalho).

To Carvalho odszedł z Chelsea? czemu nic o tym nie wiem? :tongue:

Niestety to przykra sprawa z tym Bale'm, bo rzeczywiście to był mój taki strzał w dziesiątkę w tamtym sezonie (wziąłem go jako pierwszy w lidze, dopiero potem zrobił się na niego szał), a teraz będą mu liczyli punkty jak pomocnikowi mimo tego, że Redknapp może go w obronie po staremu ustawić. Asysty notuje często, ale teraz nie będzie już tej premii +4 za obronę.

Póki co do pomocy wziąłem trójkę dość tanią Nolan, Brunt i Johnson. Dwaj pierwsi strzelają sporo bramek w swoich zespołach, do tego już zdobywali bramki w premiership. Ten pierwszy dla Boltonu, a drugi dla WBA. Johnson przyszedł do Man City w połowie sezonu, ale był jednym z najlepszych zawodników zespołu. Zdziwiłem się, że Capello wolał wziąć na MŚ SWP-a. Do tego mam Valencię i zawsze groźnego Kuyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja Johnsona w City jest teraz raczej niepewna. Przybędzie Silva, a włodarze pewnie na tym nie poprzestaną. Z Manchesteru zastanawiam się nad Toure, który jest dość tani, a pewnie będzie grał, i Tevezem, którego w składzie zmieniam sobie z Van Persiem - nie wiem jeszcze, na którego się zdecydować.

Cały czas po głowie chodzi mi Lampard, przez którego ostatnio przegrałem w końcówce sezonu, ale liczę, że tym razem zacznie sezon umiarkowanie. Mam znikome szanse na znalezienie funduszy na najdroższego zawodnika ligi, tym bardziej, że już wziąłem sobie Drogbę ;) Hm. A może Drogbę wywalić i wziąć Lampsa? :wub:

Bale mimo wszystko pewnie u mnie zostanie. Oprócz 4-punktowych bonusów zbierał sporo za asysty, ale także za bonusy i bramki, więc te 6,5 mln (jeśli będzie dalej w dobrej formie) jest wart minimum.

Też odnosicie wrażenie, że teraz trudniej jest sklecić sensowny skład? Czy to zawsze tak jest w drugim sezonie grania? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...