Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Orion07

Chłodzenie karty graficznej

Polecane posty

Witam!

Posiadam taką oto kartę graficzną: http://www.morele.ne...206-10p-626179/

Jej chłodzenie jest wydajne, jednak dosyć głośne, dlatego myślę o zakupie innego. Zależy mi głównie właśnie na ciszy, tak aby nawet przy dużym zaangażowaniu wiatraków nie było hałasu. Na razie chciałbym się tylko zorientować w temacie, gdyż nie jestem specem w tej dziedzinie, a sam komputer pomogli mi złożyć tutejsi forumowicze (zestaw jest jak najbardziej ok, jedynie głośna praca owego chłodzenia). Co powinienem kupić, jeśli się zdecyduję, a żeby nie wydać majątku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną sensowną opcją jest wyregulowanie ich w taki sposób, żeby temperatury były nieco wyższe (teoretycznie karta może osiągać nawet 95 stopni, chociaż aż tak wysokich wartości lepiej unikać).

Wymiana chłodzenia będzie się zapewne wiązać z utratą gwarancji, a to będzie boleć, szczególnie w przypadku 5 letniej (przedłużyłeś ją przez rejestrację na stronie producenta?).

Poleciłbym sprzedanie obecnej karty i zakup innej, cichszej, ale po premierze GTX 970 wiele za nią nie dostaniesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, nie chciałbym dopuszczać, aby karta osiągała większe temperatury, bo chcę cieszyć się jej jak najdłuższą żywotnością. Co do gwarancji to faktycznie nie pomyślałem o niej, wolę ją zachować. Chciałem wymienić chłodzenie z myślą o przyszłości i o grach które spowodują wzrost temperatury karty na tyle, że hałas mi zacznie doskwierać. Na chwilę obecną nie jest tak źle, żebym nie mógł grać. chociaż zazdroszczę koledze, który ma gtx 770 również od Zotaca i ma ciszę. Co prawda jego karta ma tylko dwa wiatraki, ale nie spodziewałem się takiej dużej różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz bez synchronizacji pionowej, to karta nie powinna mieć więcej do roboty w nowszych grach, więc dużo gorzej nie będzie smile_prosty.gif

I szczerze to ciężko mi sobie wyobrazić lepszą sytuację, niż awaria karty na kilka miesięcy przed końcem gwarancji - zapewne otrzymałbyś nową kartę (być może nowszy model). Naturalnie nie zachęcam do katowania karty, bo równie dobrze może ona paść niedługo po zakończeniu gwarancji, ale jeżeli masz ~70°C pod obciążeniem, to podniesienie temperatury o jakieś 5°C nie powinno być wielkim problemem (karty z chłodzeniem referencyjnym osiągają 80°C pod obciążeniem), a głośność pewnie nieco zmaleje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz bez synchronizacji pionowej, to karta nie powinna mieć więcej do roboty w nowszych grach, więc dużo gorzej nie będzie smile_prosty.gif

Zawsze gram z włączoną synchronizacją, bo gdy gram bez niej to klatki potrafią przekroczyć 100 na sekundę i dopiero wtedy karta zaczyna pracować na maksa i załączać wysokie obroty wentylatorów. Jeśli karta nie zacznie głośniej pracować przy nowszych grach to mogę z powodzeniem zostawić tak jak jest. Skoro wymiana chłodzenia odpada to odpowiedzcie mi po prostu na takie pytanie - czy ta karta tak ma? To jest normalne? Słyszałem, że Zotaci są głośne, ale mój kolega o którym wspomniałem nie ma problemu z hałasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy mówią, że rzeczywiście jest dosyć głośna.

gdy gram bez niej to klatki potrafią przekroczyć 100 na sekundę i dopiero wtedy karta zaczyna pracować na maksa i załączać wysokie obroty wentylatorów

Niestety muszę Cię rozczarować, ale nie bez powodu mówiłem o graniu bez synchronizacji - wtedy karta pracowałaby na pełnych obrotach, a tak ma nieco przerw pomiędzy wyświetlaniem kolejnych klatek, nowsze i bardziej wymagające gry będą te przerwy skracały, zwiększając tym samym temperatury i hałas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...