Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

captainkorhil

Laptop 3-3,5 tys.

Polecane posty

Tylko, że to jest odpowiedź z forum, a tekst licencji Windows 8.1 Pro/warunków promocji może dostarczyć pracy prawnikom na wiele lat. Prawdopodobieństwo, że MS zechce cofać licencje jest nikłe.

Polecam spytać się MS, czy 8.1 Pro dla studentów jest wersją edukacyjną w rozumieniu tego fragmentu EULA:

Niektóre wersje oprogramowania, np. oprogramowanie w wersji Nie do odsprzedaży lub w Wersji edukacyjnej, są rozpowszechniane w ograniczonym zakresie. Oprogramowanie oznaczone jako ?NDO? (?NFR?) lub ?Nie do odsprzedaży? (?Not for Resale?) nie podlega dalszej odsprzedaży, aby zatem móc korzystać z oprogramowania oznaczonego jako ?Wersja edukacyjna? (?Academic Edition?) lub ?WE? (?AE?), Licencjobiorca musi mieć status ?Uprawnionego Użytkownika Edukacyjnego?. Licencjobiorca może sprawdzić, czy ma status Uprawnionego Użytkownika Edukacyjnego, a także uzyskać więcej informacji na temat oprogramowania edukacyjnego na stronie microsoft.com/education lub za pośrednictwem podmiotu stowarzyszonego Microsoft właściwego dla kraju Licencjobiorcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już wybrałem, lecz pozostaje kwestia konfiguracji i sklepu. Jesteście pewni, że x-kom to optymalny wybór?

W najlepszym przypadku zapłacę tam 3049 zł za E540 bez systemu (8 GB RAMu, 1 TB 5400 obr.) + 249 zł za Windowsa dla studentów z M$ store = ~3300 zł. Gwarancja 24 msc, ale raczej będę brał fakturę, więc spada do 12.

Z kolei na komputroniku znalazłem bardzo ciekawą ofertę (8 GB RAMu, 128 GB SSD) z systemem za jedyne 3149 zł! 150 zł różnicy, a właściwie cenowo 128 SSD odpowiada 1 TB HDD 5400 obr (jeśli się mylę, poprawcie mnie). Gwarancja 12 msc.

Zamiast 128 SSD jest tam też w tej samej cenie konfiguracja z HDD 500 GB 7200 obr, ale z outletu, co w obliczu oferty z SSD przekreśla tę z HDD.

Jest jeszcze oferta ze sklepu Lenovo. 4 GB RAMu, 500 GB 7200 obr., z systemem za ~3100 zł. 4 giga na ten moment powinny wystarczyć, a w przyszłości zawsze można dołożyć kolejne 4 (na chwilę obecną koszt ~150 zł). Zakładając, że robię to od razu (dla lepszego porównania), za 3250 zł mam 8 GB RAMu i 500 GB 7200 obr.

Teraz to dopiero mam zagwozdkę... Po raz ostatni proszę Was o pomoc w najlepszym wyborze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszam ci bardziej: w x-komie jest ten dysk M.2: http://www.x-kom.pl/p/179678-dysk-ssd-crucial-128gb-2-5-sata-ssd-m550-m2.html Można byłoby pomyśleć o dołożeniu go do pierwszej propozycji. Bo powiedzmy szczerze, 128 GB to jest ok tylko dla biznesowego kompa/elektronicznej maszyny do pisania i przeglądania internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że x-kom to optymalny wybór?

X-kom to jeden z największych i najlepszych polskich sklepów ze sprzętem elektronicznym, więc tu nie ma się nad czym zastanawiać ;)

Myślę, że 500 gb by wystarczył. Pytanie co z gwarancją?

A co ma być z gwarancją? ;) Technicznie wymiana dysku nie wpływa negatywnie na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-kom to jeden z największych i najlepszych polskich sklepów ze sprzętem elektronicznym, więc tu nie ma się nad czym zastanawiać.

Tak, tylko - jak widać - chyba nie jest to równoznaczne z najlepszą ofertą.

Jaki HDD (500 GB) można by dołożyć do tej konfiguracji? I która wg Was jest najkorzystniejsza? Post #103.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z outletu, co w obliczu oferty z SSD przekreśla tę z HDD.

Podałeś gdzieś wcześniej, że to oferta z outletu. Gdzie tam jest takie info, bo przysięgam, że ja nic nie widzę albo jestem ślepy :P

Poza tym, mówiłeś że wystarczy Ci tylko dysk SSD, bo zewnętrzny HDD już masz..więc po co chcesz kupować kolejny HDD? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z outletu jest konfiguracja z hdd. Zakładka dostępność i wszystko jasne ;)

Poza tym, mówiłeś że wystarczy Ci tylko dysk SSD, bo zewnętrzny HDD już masz..więc po co chcesz kupować kolejny HDD? tongue_prosty.gif

Co by siedział w obudowie laptopa, a nie na zewnątrz. Chociaż gdybym zdecydował się na tę konfigurację z SSD, pewnie i tak przez pierwszy rok co najmniej korzystałbym z samego SSD. Pytałem raczej orientacyjnie.

Na chwilę obecną chyba właśnie ta opcja z SSD wydaje się najsensowniejsza dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem jeszcze raz oferty w Internecie i doszedłem do wniosku, że zakup E540 w x-kom jest totalnie nieopłacalny. Po 1, wyższe ceny niż u konkurencji. Po 2, starsze i słabsze procesory (i5-4200M) niż gdzie indziej (i5-4210M). Dziwię się, że tego nie wychwyciliście.

Na różnych stronach znalazłem 3 konfiguracje różniące się dyskami:

1) SSD 128 GB

2) HDD 500 GB 7200 obr.

3) HDD 1 TB 5400 obr.

Dla dobrego porównania zrobiłem mały research i ustaliłem orientacyjne ceny dysków sprzedawanych osobno:

a) SSD 128 GB - 240 zł

b) HDD 500 GB 7200 obr. - 160 zł

c) HDD 1 TB 5400 obr. - 250 zł.

---

Jestem przekonany, że nie będę w stanie wykorzystać pojemności 1 TB na HDD. 500 GB w zupełności wystarczy. W takim wypadku chyba warto trochę dopłacić, by mieć wydajniejszy dysk 7200 obr. Nawet w porównaniu z opcją nr 1, nr 2 wydaje się być rozsądniejszą i bardziej przyszłościową.

Podzielacie moje zdanie? Zgłaszacie jakieś uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2, starsze i słabsze procesory (i5-4200M) niż gdzie indziej (i5-4210M). Dziwię się, że tego nie wychwyciliście.

To jest moja jedyna uwaga :P i5-4200M nie jest starszy od i5-4210M :P Oraz ten drugi wcale nie jest nie wiadomo jak mocniejszy, różnica nie przekracza nawet 5% ;) Więc trochę zaszalałeś z tym twierdzeniem, że i5-4200M to słaby i stary procesor ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...