Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

captainkorhil

Laptop 3-3,5 tys.

Polecane posty

Ewentualnie Lenovo Y510p z i7 8gb ram GT755 (mocna konfiguracja do gier) + win 8 - błyszczaca matryca + podświetlana klawiatura możliwośc zamontowania dysk SSD na złączu msata czyli będziesz mial oba dyski wewnątrz laptopa.

Ja też tak napisałem od razu w 1 poście. Mam ten laptop z dyskiem SSD na msata i uruchamia sie komputer w 7 sekund.

A tutaj jest to wygodne ze oba dyski masz w środku, żadne zewnętrzne

W acerze równiez masz oba dyski wewnątrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Gajwer, lecz zaproponowałeś konfigurację z 8 GB RAMu i HD, a MasterThiefowi chodzi chyba o 4 GB RAMu i FHD (jeśli mam się zmieścić w budżecie): http://www.x-kom.pl/p/204736-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-4gb-1000-dvd-rw-win8x-gt755m-fhd.html

Pytanie: która konfiguracja jest korzystniejsza z punktu widzenia moich potrzeb? Wydaje mi się, że 4 GB (zawsze można w razie potrzeby w przyszłości dołożyć więcej) + FHD.

Chyba doszedłem też do wniosku, że matowa matryca to nie jest sprawa kluczowa, jako że laptop będzie używany głównie w mieszkaniu.

W przypadku Lenovo myślę, że mógłbym zacząć bez SSD i ewentualnie dokupić w przyszłości. Z kolei jeśli chodzi o laptopy, gdzie nie ma takiej możliwości, SSD powinno znaleźć się w konfiguracji, choć sam nie wiem, czy tak naprawdę go potrzebuję. Aktualnie korzystam z Toshiby Portege Z930 z SDD i działa rewelacyjnie, stąd moja chęć zakupu kolejnego sprzętu z tego typu dyskiem.

Czy naprawdę myślicie, że Lenovo to będzie najlepszy wybór dla mnie? Czy przy takim budżecie nie da się dostać czegoś co prawda mniej wydajnego (w końcu nie chcę laptopa typowo gamingowego), lecz: lepiej wykonanego, lżejszego, z wewnętrznymi SSD i HDD, FHD, podświetlaną klawiaturą i napędem optycznym? Nie żebym miał coś do Lenovo - chcę tylko wiedzieć, że wybrałem najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydajność w grach nie jest priorytetem, a Diablo 3 spokojnie na FHD pójdzie. Plusem jest o wiele lepsza matryca, niż zwykła przeciętna HD wink_prosty.gif

Ewentualnie możesz poszukać tego Della, ale np. z samym HDD choć i tak drugiego wewnętrznego dysku się nie kupi, bo nie będzie miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy się będą męczyły nie tyle od rozdzielczości, co w istotnym stopniu od częstotliwości odświeżania. Im ta wartość jest większa tym oczy się będą mniej męczyły. W rozdzielczości HD to wynosi 60 MHz i raczej nie więcej, wtedy oczy się męczą, ale już przy Full HD ta wartość jest wyższa, więc i oczy będą Ci się mniej męczyły. Nie ma co na siłę szukać wad, skoro FHD to zalety w porównaniu do HD ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powoli krystalizuje mi się obraz idealnego laptopa. 15.6", FHD (więc Acer odpada), najlepiej matowa matryca (choć dopuszczam błyszczącą), najlepiej z dyskiem ssd (lub chociaż z możliwością jego zamontowania), z win 8 i właściwie tyle. Reszta (podświetlana klawiatura, napęd optyczny, waga) ma drugorzędne znaczenie.

Czyli na chwilę obecną w grze pozostają Lenovo i Dell. Czy ktoś zgłasza jeszcze jakichś zawodników? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeszcze możesz dorzucić Asusa r510jk z i7 (4rdzeniowa) i 8 gb ram oraz GTX850m (wydajniejsza niz GT755) + win 8.1

stówka Ci zostanie w przyszości dokupisz sobie SSD.

Lub możesz dołożyć stówke i będziesz miał Asusa r510jk z i7 8gb ram i GTX850m + win 8.1 + dysk SSD ;) wszystko jest no i wydajniejszy od Della i Lenovo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Odrzuciłem Lenovo, bo mimo że przekraczam budżet o 100 zł, laptop ten prawdopodobnie wymagałby w przyszłości modernizacji - dodatkowy RAM, dysk SSD, co wiązałoby się z dalszymi kosztami, których chcę uniknąć + błyszcząca matryca, której bym nie zmienił, a mogłaby być irytująca.

Asus z SDD wydaje się być ciekawą opcją. Na pewno wydajniejszy od Della, pytanie - czy potrzebuję aż tak mocnych bebechów? Wydaje mi się, że wydajnościowo Dell spełniłby moje oczekiwania, a kosztuje 100 zł mniej i jest lepiej wykonany.

Co radzicie moi drodzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dellu masz procesor i7 niskonapieciowy o wydajności i5

A w Asusie masz 4 rdzeniowy wiec procesor o wiele lepszy :P.

GTX850m bije na głowe HD8850 :P co przyda sie w przysżłosci.

Co do wykonanie no dell będzie miał lepsze lecz Asus nie ma złego ;)

Ja bym wybrał Asusa z SSD jak masz tylko taka możliwośc bardziej przyszłościowy laptop z lepsza konfiguracja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz mi, po co autorowi 4 rdzenie do "przeglądania Internetu, pdfów, zdjęć, oglądania filmów, korzystania z office'a - czyli prace biurowe, okazjonalnie grania"? Procesor niskonapeciowy w Dellu przekłada się bardzo pozytywnie na przebiegi na baterii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam intensywnie o tych notebookach i okazuje się, że Dell ma rzekomo jakieś problemy z dedykowaną graficzną. Cytuję użytkownika lukaszt z forum pclab:

Otóż kupiłem tego Della 5537, laptop jest serio bardzo dobry, długo trzyma na baterii, jest dość solidnie wykonany itp.

Jednak okazało się, że mój model ma pewna wadę - podczas używania radeona z laptopa wydobywa się "cykanie" z poluzowanej cewki. Jest ono dość ciche i nie przeszkadza zbytnio, jednak jest wyraźnie słyszalne.

Dzisiaj zadzwoniłem do Della, serwisant odpowiedział mi, że problem wynika z nieprawidłowo zaprojektowanej płyty głównej oraz, że są dotknięte nim wszystkie modele 5537 z radeonami. Powiedział też, że Dell aktualnie pracuje nad nową wersją płyty głównej i obiecał, że będzie dostępna pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Jakoś średnio im wierzę, dlatego skontaktuję się z nimi drogą "pisaną" i spróbuje wymusić na nich oficjalną odpowiedź o tym, że te płyty główne będą dostępne i kiedy. Jeżeli takiej nie dostanę do skontaktuję się z x-kom w sprawie zwrotu laptopa lub wymiany na inny model.

Także mimo, że laptop jest dość fajny to proponuję wstrzymać się z jego polecaniem przynajmniej do końca tego roku.

Imo wystąpienie takiego "defektu" powinno spowodować wycofanie tego modelu ze sprzedaży, ale hajs się musi zgadzać.

Kolejny cytat ze strony notebooktest.pl:

Niestety to nie układ chłodzenia będzie zakłócał spokój użytkownika. za wyjątkowo nieprzyjemne doznania dźwiękowe odpowiedzialna jest karta graficzna AMD, której cewki pod obciążeniem emitują coś w stylu syczenia lub trzeszczenia. Odgłos ten występuje tylko przy pracy z kartą AMD i pomimo niewielkiego natężenia bywa bardzo irytujący.

W takim razie będę chyba zmuszony zrezygnować z Della mimo całego jego uroku. Nie chcę przecież nabywać wadliwego produktu.

Asus, mimo że bardzo niedawno zadebiutował na rynku, już zbiera pozytywne opinie i chyba na niego właśnie postawię. Niemniej w dalszym ciągu czekam na Wasze opinie i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem asusa jednemu znajomemu miał podobny wybór przytocze Ci jego mini recenzje :P

*Kultura pracy - Kultura pracy na najwyższym poziomie, temperatury niskie, bardzo dobre chłodzenie, bardzo cicha wentylacja.

Najbardziej zaskoczył mnie start systemu od pełnego wyłączenia. Wciskasz przycisk power, mijają 3-4 sekundy i możesz pracować. Temperatury w BF4 nie przekraczają 85 stopni, jest to bardzo dobry wynik jak na laptopa, żaden THROTTLING nie ma tu miejsca. Jedyne dławienie jakie u mnie występuje spowodowane jest przez RAM. Mam wersję 4GB i to za mało do BF4, wyskakują komunikaty o braku pamięci po kilkunastu minutach gry i gra zamyka się, więc polecam od razu wersję 8GB brak, jeśli zakup jest z nastawieniem do gier.

*Matryca - Świetna matryca, oczywiście matowa, bo wiele osób ma wątpliwości. Dobre odwzorowanie kolorów, ale jeszcze lepsza ostrość obrazu.

*Wykonanie - Laptop jednak mógłby być wykonany z lepszego materiału. Tzn wykonany jest bardzo solidnie, nic nie trzeszczy, wszystko spasowane idealnie, ale mógłby być wykonany w całości np. z aluminium, jednak to chyba trzeba wydać 5000zł by przy tych podzespołach mieć takie wykonanie.

*Klawiatura - Klawiatura bardzo wygodna, minimalne ugięcia przy mocniejszym naciśnięciu, ale praktycznie tego nie widać/nie czuć.

*Dźwięk - Zaskoczyła mnie też karta dźwiękowa, bo na głośnikach (zewnętrznych) gra świetnie. Jeśli chodzi o te wbudowane, to najgłośniejsze według mnie nie są, ale nawet jak ustawisz max volume, to nic nie trzeszczy i słychać wszystkie tony wyraźnie.

*Touchpad - Z touchpada nie korzystam więc się nie wypowiem. Generalnie działa i spełnia swoją rolę.

*Bateria - jeszcze nie formatowana, więc może być lepiej. Podczas przeglądania internetu pokazuje 2 godziny 45 minut do rozładowania. (naładowanie 95%)

*WYDAJNOŚĆ - Póki co, tylko w BF4 testowałem. High w Full HD 45-50 FPS, Ultra w 1366x786 50+ FPS. Dodam, że mam włączoną synchronizację pionową (powoduje m.in. ograniczenie FPS do 60). Jedyny problem to póki co brak najnowszych sterowników od Nvidii, ale napisałem już na ich forum w dziale supportu z prośbą o dodanie tego modelu z tą kartą do sterowników. Gram na wersji 333.17, więc myślę, że można spodziewać się wzrostu o kilka FPSów przy instalacji najnowszych sterowników.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zastanawiałem się w nad jakimiś MSI w podobnej cenie z kartą GTX765M lub 850M na DDR5, ale w tej cenie dostaniemy go tylko z i5 i wiem, że bym żałował. Tutaj jest bardzo dobra kultura pracy, nic się nie grzeje, wysoka wydajność,świetna matryca, zero zwiech. Wszystko działa szybko. Oceniam go na 9/10 (1 pkt odjąłem za brak aluminiowej obudowy, ale jakość wykonania i tak jest na najwyższym poziomie). Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie jednak sprawę, że ten Asus z SSD będzie miał ten sam problem, czyli zewnętrzny dysk HDD podłączany przez USB?

Zaproponuje więc coś innego- http://www.x-kom.pl/p/182235-notebook-laptop-15-6-msi-gp60-leopard-pro-i5-8gb-1281000-gtx850m-msata.html

MSI z procesorem i5-4200H (bardzo wydajny dwurdzeniowy procesor), 8 GB RAM, GTX850M, dwa dyski w laptopie (jeden HDD oraz drugi SSD na złączu mSATA), do tego matowa matryca Full HD ;) Ten laptop powinien chyba spełnić wszystkie Twoje wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty takie informacje masz? Podczas mało intensywnej pracy, z wyłączoną dedykowaną kartą laptop ten emituje dźwięk o głośności 33-34 dB. Serio, dla Ciebie to jest "strasznie głośno"? Wiem, że nie jesteś fanem MSI, ale chyba już trochę przesadzasz..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dB ale przy MSI GS70 którego miałem wiatraki chodziły cały czas i podczas przeglądania internetu było wszystko słychać i mnie to bardzo irytowało bo przeglądanie internetu nie jest wymagającą czynnośćia i jak mi coś wyje cały czas w nocy np to owszem jest to dla mnie strasznie głośno podczas gdy konkurencja przy takich czynnosciach jest niesłyszalna mówie tu o lenovo acerach czy asusach podejrzewam iż u innych marek też tak jest... Ale faktem jest troszkę zle opisałem swoją uwagę bo strasznie głosno to to nie jest co prawda glowa od tego nie rozboli nie jest to dzwięk porównywalny z odkurzaczem ale mimo wszystko i tak przeszkadza ja na takim laptopie nie mogę pracować... Opini iż wiatraki w tym modelu chodzą cały czas tak jak w GS70 można wyczytać w recenzjach lub przyłożyć rękę do wiatraka podczas oględzin w sklepie przy tym modelu powietrze wydmuchiwane jest nonstop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dalej w każdej recenzji jest napisane ze wiatraki w tym jak i w moim modelu chodzą cały czas nawet byłem w sklepie bo myślałem ze z moim jest cos nie tak i z pracownikami sklepu oglądałem ge70 i60 i w tych laptopach wiatraki tak samo są aktywne cały czas przez co miałem kłopoty z oddaniem laptopa bo wg sklepu msi tak maja i jest to całkowicie normalne i w sumie mieli racje ze zwrotu nie przyjęli bo sprzęt był całkowicie sprawny tak są zaprojektowane i tyle dobrze ze po 3 tygodniach spalił sie jeszcze zasilacz + niekompetenty serwis msi laptop po 2 miesiącach wrócił nadal z niesprawnym zasilaczem i po wszystkich przejściach sklep musiał uznać ze nie ma innego wyjścia jak oddać pieniądze dlatego teraz pisze o tym aby ktos nie był potem rozczarowany tak jak ja... Dodam iż na początku wmawialem sobie iż musi tak być bo w środku są mocne podzespoły ale to nie prawda udowadnia to konkurencja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz kolega Ci napisął u Góry MSI GP 60 z i5 i GTX850m oba dyski w środku tylko bez systemu

Lub ten model tylko z Windowsem a bez SSD MSI z Win 8 - dysk dokupisz za jakis czas

Ewentualnie dostaniesz Lenovo y510p z i7 8gb gram i GT755

ten sam model tylko z Lenovo Full HD

Tylko że dysk SSD musiał byś dokupić póżniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma laptopów idealnych... Z ssd i hdd w obudowie jest problem w tańszych laptopach bo trzeba mieć na to miejsce i specjalnie zaprojektowane wnętrze laptopa tym samym takie rozwiązania są w droższych i tym samym wydajniejszych laptopach np te podane wyżej nie ma raczej tego rozwiązania w laptopach średniej klasy a jak jest to jakieś wyjątki chyba ze sie mylę to prosze mnie poprawić... Ja bym na twoim miejscu zrezygnował z ssd... Ssd ze względu na cenę jest mocno przereklamowany wcale nie jest taki rewelacyjny co ci da ze laptop włączy sie o 3s szybciej ? Dell ze zwykłym hdd byłby super opcja i jeszcze byś miał pieniążki aby w przyszłości tego laptopa wymienić na nowszy albo cos do niego dokupić co kolwiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...