Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

captainkorhil

Laptop 3-3,5 tys.

Polecane posty

W związku z wyjazdem na studia szukam laptopa z systemem (czy warto jeszcze interesować się 7, czy 8 to już standard?), matowym ekranem o przekątnej 15.6", z przeznaczeniem do przeglądania Internetu, pdfów, zdjęć, oglądania filmów, korzystania z office'a - czyli prace biurowe, okazjonalnie grania, lecz niekoniecznie w najnowsze tytuły (najświeższa produkcja, w jaką planuję grywać, to Diablo 3) oraz słuchania muzyki (może kosztem wydajności w grach da się dołożyć jakąś lepszą kartę dźwiękową?).

Laptop będzie używany głównie stacjonarnie, jednak im lżejszy, tym lepiej. Zależy mi także na porządnej jakości wykonania oraz podświetlanej i ergonomicznej klawiaturze.

Pojemność dysku nie ma znaczenia. Fajnie byłoby, gdyby laptop miał dysk ssd (jako główny lub dodatkowy na system) oraz napęd optyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Ci Win 8 moim zdaniem jest lepszy niz 7 okienek nie trzeba sie bać jak sie nie podobają moża ustawić ze komputer będzie się uruchamiał do pulpitu i problem z głowy.

Tutaj masz Acer v5-573g z i7 niskonapięciową, 8 gb ram, GT750 (dysk SSD 120gb i HDD 1TG wewnątrz laptopa) podświetlana klawiatura Win8 laptop jest cienki i lekki 2 kg wagi.

Ewentualnie Lenovo Y510p z i7 8gb ram GT755 (mocna konfiguracja do gier) + win 8 - błyszczaca matryca + podświetlana klawiatura możliwośc zamontowania dysk SSD na złączu msata czyli będziesz mial oba dyski wewnątrz laptopa.

Laptop posiada głośniki JBL + dolby system muzykagra na bardzo dobrym poziomie wink_prosty.gif Polecam Ci serdecznie ten zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet masz spory jak na takie wymagania, poszukałbym czegoś z dyskiem SSD, który znacznie przyspieszy wstwanie systemu jak i jego pracę. Dostaniesz też coś z matrycą FHD - lepsza jakość i większy obszar roboczy.

Mogę polecić w tej cenie Dell Inspiron 5537 z i7 ulv i HD8850 - matowa matryca FHD (matryce FHD to sporo lepsza jakośc niż zwykłe HD), świetna bateria (przebiegi nawet po 10-12h), gwarancja "domowa naprawa dell" - super sprawa, polecam poczytać. Do tego solidne wykonanie (obudowa w dużej mierze z aluminum). Dysk SSD 128GB znacząco przyspiesyz pracę systemu.

Taniej jest jeszcze Acer V3 z i7 ulv i GT840 - wydajność porównywalna z podanym wyżej Dellem, ale sporo słabsze wykonanie i bateria. Matowa matryca FHD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dell ok tylko musisz brać pod uwagę Dysk twardy 128 GB SSD SATA III

1000 GB SATA 5400 obr. (zewnętrzny, w obudowie)

Że tylko 120 gb masz a drugi zewnętrzny co nie jest za wygodne.

W acerze od mnie masz OBA dyski wewnątrz laptopa.

Do tego błyszcząca matryca i brak podświetlanej klawiatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SSD instalujesz system, najczęściej uzywane programy. Dysk HDD jest zewnętrzny, podłączany do USB. Podświetlana klawiatura to imho taki bajer, ja sobie radzę bez problemu bez. Diablo 3 pójdzie bez problemu na ustawieniach ultra (1920x1080) ~50 fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dell ok tylko musisz brać pod uwagę Dysk twardy 128 GB SSD SATA III

1000 GB SATA 5400 obr. (zewnętrzny, w obudowie)

Że tylko 120 gb masz a drugi zewnętrzny co nie jest za wygodne.

W acerze od mnie masz OBA dyski wewnątrz laptopa.

Jak dla mnie wybór raczej prosty, jeśli nie przeszkadza Ci SSD (chodziło Ci o HDD?) jako dysk zewnętrzny to Dell będzie lepszym wyborem.

Dalej nie potrafię wychwycić, co w codziennym użytkowaniu zmienia fakt, że w Dellu HDD jest zewnętrzny-schowany w obudowie, w odróżnieniu od wewnętrznego hdd w Acerze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na stole masz laptopa a zaraz obok dysk który podpinasz kablem zajmuje miejsce przez przypadek możesz go stracić i nie wygląda to ciekawie ale też brał bym Della tylko bez SSD zywkły dysk wystarczy a wyjdzie dużo taniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz że wystarczy sam system trochę zajmuje office podstawowe programy starowniki tez trochę zajmują. pdfów, zdjęć, oglądania filmów, korzystania z office'a - nie wiem ile to u Ciebie zajmuje ale u mnie 120 gb to zdecydowanie za mało no i jeszcze zmieśc tu okazjonalne gry.

Ten pierwszy jest w laptope WEWNĄTRZ!

A ten drugi działa jak zewnętrzny dysk pod USB.

Zato w tym Acer v5-573g masz oba dyski wewnątrz laptopa nie interesuje Cie podpinanie pod USB itp. Na dysku SSD intalujesz windows najpotrzebniejsze programy a reszte na tym drugim dysku możesz trzymac.

Acer ma wydajnośc jak dell lecz posiada podswietlaną klawiaturę i jest lżejszy wada ze brak mu napedu dvd lecz teraz kto tak naprawde go używa.

Jeśli trzeba to można dokupic zewnętrzny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w dellu płaci się też za serwis i solidność wykonania itd jak coś się zapsuje to w dellu problemu nie ma przyjada naprawią i to naprawdę działa nie tylko na papierze najsolidniejsza firma i tyle a w acerze się coś zepsuje to już lipa nie mówie że nie naprawią ale będzie to trwało dużo dłużej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba mam jasność. Czyli do Della dostaję po prostu zewnętrzny HDD. Pewnie nie ma możliwości zrezygnowania z niego w zamian za niższą cenę laptopa, skoro posiadam już własny?

Co do Acera - brak napędu przeżyję, ale co z brakiem FHD? W dalszej kolejności słabsza bateria (choć będę go używał głównie stacjonarnie) i gorsza jakość wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu porównywać, oba mają 5400 obr. Będą tak samo wydajne.

Z tym się nie mogę zgodzić..dysk podłączony do portu USB będzie o wiele wolniejszy od takiego samego dysku HDD umieszczonego już w laptopie. Np. jeśli byś planował grać i instalować gry na tym zewnętrznym dysku HDD to będzie to trwało o wiele dłużej oraz znacznie dłużej będzie się dana gra wczytywać z takiego dysku. No ale jeśli Ci to nie przeszkadza to możesz śmiało brać Della :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, powiem tylko, że na HDD Windows 8 uruchamia się i działa stabilnie i szybko. Pytaniem jest jak bardzo potrzebujesz SSD?

W sumie to ja jestem za Lenovo Y510p w konfiguracji z procesorem i7 i pojedynczą kartą GT755M oraz rozdzielczością Full HD. Wiem, że laptop też ma błyszczącą matrycę, ale czy matowa jest dla Ciebie ważna? To decydujący czynnik? Bo jeśli tak to można się jeszcze nad czymś innym rozejrzeć w sumie..dodam tylko, że w Lenovo tym kiedy chcesz możesz właśnie dołożyć dysk mSATA bez konieczności pozbywania się HDD ;) Widziałem, że ktoś wcześniej tego lapka proponował, może byś się nad nim jeszcze zastanowił? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...