Skocz do zawartości

Rozwiązany: Konsola dla dziecka?


Mineko

Polecane posty

Hej!

Planuję za jakiś czas zakup konsoli głównie dla 5-letniego dziecka i trochę dla rodziny, także zależy mi przede wszystkim na grach ruchowych, jakieś zawody sportowe czy taniec, czy też przygodówki; tak żeby dziecko musiało zaangażować się dosłownie "całym sobą" w rozgrywkę smile_prosty.gif

I tu pytanie, jaki sprzęt do 1000zł, który ma największy wybór takich gier, moglibyście mi polecić?

PS. Nie zależy mi na grafice ani na poważniejszych grach, bo od tego mam komputer tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy tymi konsolami jest taka, że Kinect z Xbox 360 rejestruję ruchy całego ciała, zaś w przypadku Wii i jego następcy Wii U kontrolery ruchowe trzeba trzymać w rękach. Podobnie rozwiązane jest w konsoli Sony, tj. PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał chyba sam zdecydować która lepsza. Wii zdecydowanie ma najlepsze gry znanych 'marek' typu Mario, różnego typu Sonic'i czy Zeldy. Xbox 360 kontroluje ruchy całego ciała i nie trzeba trzymać kontrolerów w dłoniach. Spory atut przemawiający za xboxem 360 stanowi jego cena. Do 1000zł jak dobrze poszukasz dostaniesz konsolę, kinect z grą, jakąś dodatkową grę i 2 pady (gdzieś widziałem taką ofertę na allegro).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Xboxa 360 z Kinectem w tej sytuacji. Kilkakrotnie ze znajomymi grałem w Kinect Sports na X360 właśnie i powiem, że zabawa była przednia. Granie w siatkówkę plażową, biegi czy kręgle to prawdziwa przyjemność i świetnie (bo aktywnie!) spędzony czas ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję bardzo za pomoc! Byłam u znajomych i w markecie wypróbować każdą z tych konsol i zdecydowaliśmy się na X360. Faktycznie brak kontrolera ruchu jest dużym, dużym plusem. Mnie jednak boli brak tych klasyków, jakie są na WiiU, a na które dziecko nie dało się przekonać. Cóż, widocznie takie czasy tongue_prosty.gif

Można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...