Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luk3r

upgrade komputera

Polecane posty

hej,

zwracam się do Was z prośbą. oto mój sprzęt:

-procesor - i5 750 niepodkręcony

-płyta ASUS p7p55d pro

-ram OCZ 2x2 gb cl7 1600 mhz

-grafika radeon r9 280

-zasilacz ocz 600W

mam go już prawie 5 lat (grafikę zmieniłem z miesiąc temu). teraz zakupuje monitor - chyba LG 29EA73, chce dokupić 8-16 gb ramu (skłaniam się do 8, 16 chyba nie wykorzystam), dysk ssd, i podkręcić procka.

mam pytanie, jaki ram mogę dokupić, aby się zgrał z tym co mam? Czy mój procek i płyta, dadzą radę pociągnąć jeszcze parę lat? ew czy zmiana procka na tej płycie ma sens?

wykorzystuje go głownie do nauki (mnóstwo siedzenia przy slajdach, chce duży monitor który ułatwi mi pracę i jednocześnie da komfort przy wielogodzinnym czytaniu ;/), filmy i gry oczywiście ;D

co do budżetu, elastyka pełna, pewnie zmiany bd się ciągnąć w czasie, monitor to wydatek koło 1500 zł, na ram i dysk ssd bd polował;) chłodzenie do procka jak bd chciał podkręcić wydam z 200 zł i chyba to wszystko:)

z góry dziękuję za pomoc!:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś jeszcze podać model obudowy? Bez tego ciężko polecić jakieś chłodzenie.

A monitor do filmów nada się niemal idealnie (chociaż z drugiej strony to matryca VA jest bardziej "filmowa"), jednak czy takie proporcje będą dla Ciebie wygodne przy obróbce slajdów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chłodzeniem nowym, powinienem podkręcić procka do koło 3,5Ghz, przynjamniej tak czytałem, że kiedyś ludzie z niego wyciągali;) a co myślicie o płycie? Pociągnie jeszcze?chytry_prosty.gif mam na myśli to, czy nie bd wąskim gardłem? dzięki za sugestie, ram pewnie zaraz jakoś bd kupowałwink_prosty.gif)

i jeszcze jedna wątpliwość: czy te g.skille nie zawadzą o cooler? poczytałem trochę i użytkownicy piszą, że jest problem z wysokimi ramami. Ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat?chytry_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobrą sztukę procka, to i nawet w okolice ~ 4.0 GHz podkręcisz.

A co do RAM-u, kurczę, faktycznie, zapomniałem że Grandis jest taki szeroki. To wtedy chyba pozostaje wziąć http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/ - ale wtedy te OCZ co masz będą pracowały na parametrach Cruciali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

sprawdziałem na stronie cruciala, wybrałem moją płytę i mi piszę, że te pamięci nie będą kompatybilne z moją płytą... czy to może wynikać z tego, że płyta ma swoje lata, a ram zadebiutował później i nie zdążył się załapać na listę ramów dobrych do mojej płyty?;<

tu link http://www.crucial.c...s8g3d1609ds1s00

i starałem się dowiedzieć, czy te g.skille zmieszczą się pod grandis, ale nie znalazłem nikogo z podobnym zestawieniem, a nie chce kupić w ciemno, skoro wiadomo, że takie problemy są ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...