Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Benislaw

Problem z procesami

Polecane posty

Cześć, włączyłem przed chwilą kompa i zauważyłem coś nietypowego. Otóż obok kursora co jakiś czas pojawia się, po czym od razu znika kółko ładowania (Windows 7). Wszedłem w procesy i wyszukałem te, które zużywają najwięcej pamięci CPU. Znalazłem tam m.in nvstreamsvc.exe, conhost.exe, nvtray.exe, nvbackhand.exe, netsch.exe. Co ciekawe procesy te się nie mnożą, tylko pojawiają się na sekundę, po czym znikają, żeby za chwilę znów się pojawić, i tak w kółko. Najpewniej ten migający kursor spowodowany jest tymi procesami, bo zużycie procesora waha się od praktycznie zerowego do ponad 20%. Pozdrawiam i proszę o pomoc, bo trochę mnie to martwi tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wirusy - najczęściej poleca się wykonać skanowanie systemu programem Malwarebytes AntiMalware, który nieźle radzi sobie z różnego rodzaju paskudztwem (wersja darmowa nie oferuje ochrony rezydentnej, ale skan na żądanie jest w pełni funkcjonalny).

Jeśli to nie pomoże, możesz szukać bardziej zaawansowanej pomocy. Są tutaj osoby, które sobie z tym dobrze radzą (np. Sevard), ale najszybciej pomoc uzyskasz, jeśli skierujesz się na specjalistyczne forum. Z anglojęzycznych może być to geekstogo.com, w języku polskim fixitpc.pl.

Jeśli zdecydujesz się szukać tam pomocy, na start będziesz potrzebował:

1) na GeeksToGo: logów z OTL.

2) na FixItPc: logów z OTL, FRST i GMER.

Instrukcje użycia tych programów i linki do pobrania znajdziesz tutaj. Zapoznaj się z nimi, bo jeśli zrobisz coś nie tak, będziesz musiał powtarzać skany. Jeszcze jedno - póki ktoś obeznany z tematem cię o to nie poprosi, trzymaj się z dala od programu Combofix. Samodzielnie nic z nim nie zdziałasz, a możesz namieszać sobie w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że te procesy nazywają się dokładnie tak, jak napisałeś? Konkretniej chodzi mi o nvbackhand.exe oraz netsch.exe. Jeśli tak, to są to jakieś szkodniki podszywające się pod prawidłowe procesy nvbackend.exe oraz netsh.exe. W takim przypadku Malwarebytes' powinien coś wyjaśnić. Jeśli zaś się pomyliłeś i prawidłowe nazwy są takie, jak ja napisałem, to nie jest to raczej infekcja, tylko jakiś program nie może wystartować. Patrząc na to, co się wykrzacza - obstawiałbym, że jest coś nie tak ze sterownikami nVidii. Przeinstaluj je i zobacz, czy to coś da.

Jest jeszcze możliwość, że antywirus znajduje zagrożenie, którego nie ma (np. Avast! swego czasu znajdował coś w plikach tworzonych przez NvBackend.exe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o tym poczytałem i w końcu sobie poradziłem. Proces nvstreamnvc.exe okazał się być procesem odpowiedzialnym za streamowanie gier z mojego komputera na konsolę nvidia shield. Wielu użytkowników ma z tym problem. Nie posiadam konsoli nvidia shield, a i tak posiadałem tą opcję włączoną w Geforce Experience... tak, wystarczyło ja tylko wyłączyć i problem zniknął. Reszta procesów musiała być odpowiedzialna za współdziałanie tego procesu, bo już się one nie pojawiają. Zużycie procesora znowu zerowe, także chyba wszystko jest znowu w normie.

P.S Jeszcze coś, tak przy okazji się zapytam, mam w tej chwili ponad 20 % zużycia pamięci fizycznej (1,94 GB dokładnie) Czy to dużo ? Mam Windowsa 7 64bit

Można zamknąć temat, dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...