Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

ale raczej na moim sprzęcie nie pójdzie, tym bardziej nie chce jej instalować że jest ta potrójny system zabezpieczeń.
Ciekawa argumentacja. A co... zainstalowałbyś, gdyby nie miało żadnych zabezpieczeń? Przecież i tak Ci gra nie ruszy...
Według mnie IV jest najlepsza z serii. Szkoda tylko, że ma takie wymagania.
Zgrabnie ujęte. I słuszne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
W GTA San Andreas była tak ciekawa stacja radiowa, która nazywała się (chyba) RDS. Za parę dni będę miał GTA IV i chciałbym wiedzieć czy w IV jakaś stacja jest podobna to tej z SA (chyba RDS)
GTA SA - stacje radiowe, ale RDS tam nie widzę :P

Kilka ich jest. Tematycznie jakiego rodzaju muzyki miała dotyczyć? Czy myślałeś o którejś "gadanej"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc spróbuj na maks z komendą podaną powyżej przeze mnie. Jestem ciekawy, czy na takim kompie jaki ty masz GTA może śmigać płynnie na full.

Spoko sprubuję, tylko ciekawe skąd wezmą się dodatkowe mb..

@Dawidek - chodzi Ci o jakieś 'gangsta' ?? :P Więc w gta4 są to 'the VIBE' i 'the BEAT 102' :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mi nie chodzi o gangstę, nazwe pomyliłem z taką funkcją w radiu, że się wyświetla nazwa piosenki w radio :P. Wiem, że nazwa było 3 literowa, było tam parę takich trochę starszych utworów, jednak nie mogę sobie przypomniać ich tytułów, ani nazwy stacji, a nie chcę mi się instalować SA znowu :P.

O już wiem to było K-DST jest takie coś w IV? Wg mnie była (i jest) to najlepsza stacja radiowa całej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy w IV da się zadzwonić po normalną taksówkę (nie od Romana)?
Nie zauważyłem takiej opcji, choć widziałem na youtube jakiś filmik, gdzie Niko wysiadał z taksówki... ale to mógł być jeszcze jakiś mod, albo co o.O

Wielokrotnie próbowałem wsiadać do taksówek Romana i tylko raz mi się to udało :D

Tym samym sposobem próbowałem grzebiąc się przy tylnych drzwiach - wsiąść do jakiejś yellow cab, ale bez powodzenia. Zawsze kończyło się to eksmisją kierowcy.

Ale może jest jakiś sposób? Wie ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że przytrzymasz F (czy jaki tam masz klawisz, którym wsiadasz do pojazdu). Potem wybierasz cel i bulisz za taksówkę xD. Prawie do wszystkich misji jeżdżę taksówką.

Jeśli widzisz, że jedzie taxi i chcesz je złapać, wystarczy, że przytrzymasz E. Niko schowa broń i zawoła ją, ta powinna się zatrzymać o ile nie będzie miała już pasażera.

Może się to komuś przyda: jeśli przytrzymasz F w samochodzie Niko go wyłączy, a jeśli tylko naciśniesz F, Niko po prostu wyjdzie.

Może wie ktoś jaki jest numer, aby spytać o nazwę utworu i czy można ściągnąć jakieś motywy, albo tapetki, do naszego telefonu, oprócz dzwonków (strony internetowe)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonić po zwykłą taksówkę raczej się nie da - przeszedłem grę i sobie takiej opcji nie przypominam. Ale można za to "zaczepić" taksówkę, która przejeżdża obok - wystarczy wcisnąć [chyba] F , po czym Niko zagwiżdże, a taksówka stanie na poboczu - wtedy można do niej wejść jako pasażer - wybór miejsca odbywa się tak samo, jak w przypadku taksówek od Romana - można wybrać odkryte miejscówki, bądź zaznaczyć na mapie punkt docelowy - tak jest chyba najlepiej, gdyż on pojawia się na liście jako pierwszy - w późniejszym czasie ma to znaczenie, gdy odkrytych jest wiele barów, domów etc. Ceny za przejazd taksówka zbyt wygórowane nie są , a w grze nie ma zbyt wiele wydatków, tak więc taksówki są bardzo wygodnym środkiem transportu, zwłaszcza, że po wyborze miejsca docelowego wystarczy nacisnąć enter i całą jazdę mamy już za sobą - taki płatny teleport ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie wiem jak to mozliwe ale chyba na moim konfigu rockstar testowal gre :D bo w porownaniu do innych jest kapitalnie :

Statistics

Average FPS: 34.36

Duration: 37.28 sec

CPU Usage: 79%

System memory usage: 79%

Video memory usage: 100%

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Highest

View Distance: 100

Detail Distance: 100

Hardware

Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS 512

Video Driver version: 180.48

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

Procesor Intel Pentium III Xeon

File ID: Benchmark.cli

----

Najlepsze jest to że wczoraj sprawilem sobie nowy monitor 22 calowy i liczba fpsow jest taka sama jak na starym CRT 17 ' przy nie zmienionych ustawieniach graficznych.

Co do samej gry troche szkoda że jednak znowu 9 dla GTA ;) pod koniec głównego wątku już nie wiedzialem czy to gra czy rzeczywistosc ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest tajemnica wbudowanego benchmarka. Sam na powyższych ustawieniach mam w nim około 40-50 fpsów, ale mimo to i tak grać na takiej konfiguracji nie mogę, ponieważ po chwili wyskakuje mi error z przepełnioną pamięcią VRAM. Poza tym dochodzę do wniosku, że coś nie tak musi być u mnie z komputerem, skoro inni gracze uzyskują znaczenie lepsze efekty na słabszych kartach graficznych. Chyba format jest nieunikniony :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że wczoraj sprawilem sobie nowy monitor 22 calowy i liczba fpsow jest taka sama jak na starym CRT 17 ' przy nie zmienionych ustawieniach graficznych.

Co w tym dziwnego?

Monitor nie ma żadnego wpływu na to jak gra będzie działać, jest tylko odbiornikiem, a nie źródłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonco, zmień sobie rozdzielczość to wtedy zobaczymy czy będzie tak samo... Monitor nie ma tutaj nic do gadania. Ja mam 21' kupione zamiast mojej 17'. Dzięki temu przerzuciłem się z rozdziałki 1024x768, na 1600x1200 i o wiele lepiej to wygląda nawet na zmniejszonym AA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że wczoraj sprawilem sobie nowy monitor 22 calowy i liczba fpsow jest taka sama jak na starym CRT 17 ' przy nie zmienionych ustawieniach graficznych.

Co w tym dziwnego?

Monitor nie ma żadnego wpływu na to jak gra będzie działać, jest tylko odbiornikiem, a nie źródłem.

Sorry..ale nie uscisliem tego co zmienilem...na 17' mialem 1024 x 768 maksymalna rozdzielczosc a na obecnym taka jak podalem w benchmarku wiec zmienilem rozdzielczosc i to spooro na + a i tak liczna fps jest taka jak byla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o multi? Ja uważam, że jest świetny. Naprawde sporo trybów gry i zawsze chętni gracze, no i brak lagów sprawiło, że mimo grania w tą grę od prawie miesiąca przeszedłem dopiero ok.33 % fabuły. Przyczajenie się za murkiem i walenie headshootów jeden za drugim-bezcenne, tak samo jak przejechanie kilku przeciwników naraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Bonco podał przykład wyników z Benchmarka, ja przy nieco lepszej konfiguracji, mam podobne wyniki (chociaż, żeby ustawić tekstury na high, musiałem dodać w folderze z grą plik komend). I niby wszystko pięknie, ale tak naprawdę nie da się grać. Czas loadingów baaaardzo się wydłuża, tekstury doczytują się wprost na moich oczach, co wygląda okropnie, poza tym mimo tych dobrych wyników w benchmarku, gra i tak w jakiś sposób zwalnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statistics

Average FPS: 35.32

Duration: 37.00 sec

CPU Usage: 78%

System memory usage: 72%

Video memory usage: 33%

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: High

View Distance: 70

Detail Distance: 75

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GT

Video Driver version: 180.48

Audio Adapter: SB Audigy Audio [E880]

Procesor Intel Pentium III Xeon

File ID: Benchmark.cli

Ale i tak gra w rzeczywistości chodzi wolniej, view distance mam na 25, a detail na 50 i gra się w porządku ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ? A ktoś z was ma 288 stronnicową księgę GTA IV ? A ja mam. Kupiłem za 30 zł, jest opis przejścia gry w 100%, jest mapka gdzie rozmieszczone są bronie (nawet nie wiecie ile tego leży w LC, ja znalazłem przed tym może 0,5%, a już prawie koniec gry), oczywiście poradnik, opis przyjaciół (fakt, niewielu bo..5), opisy wszystkiego i wogóle. No, to tyle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...