Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
jeśli wierzyć Ruhisu ,a mój Radek jest szybszy gdy dostaje dobre stery. Be cool... ^_^

Bez obaw :) Oświadczam, że nie mam w zwyczaju pisać nie prawdziwych rzeczy więc można mi wierzyć :)

Kupuje sobie GTA jutro mam nadzieje że problemy z kamerą nie będą przeszkadzać. Fajnie mieć tak dobrego kompa żeby nie bać się czy gra odpali na max detalach. Szkoda tylko że nie ma polonizacji, ale i tak pewnie niedługo już się jakieś w internecie znajdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na GTA czekam do soboty, bo jak Ghumbas mieszkam w "jakiejś wichurze" i zamówiłem je u... siostry, która przywiezie mi je prosto z Wawy. Mam pytanie: Czy pliki, które trzeba ściągnąć przy instalacji są duże? Uprzedzam, że przy mojej prędkości internetu(8 w porywach do 10... kilobajtów na sekunde <_< ) plik powyżej 30 MB to duży, a powyżej 50... szkoda gadać.

Jezeli chodzi o pliki - u mnie plul sie o najnowszego Service Packa , ktory jak wiadomo duzo zajmuje, oraz najnowsza wersje Games for Windows ? LIVE - z tego co sie orientuje to zajmuje to 30 Gb.

Arzotino, tez tak myslalem, ale niestety - rzeczywistosc okazala sie inna.

Zgodnie z tekstem The Graphic Setting of Grand Theft Auto IV PC, dostępnym na stronie pomocy technicznej Rockstara, optymalne ustawienia graficzne dla czwartej części serii to na dzień dzisiejszy opcje średnie. Oznacza to, że twórcy odradzają granie w maksymalnych ustawieniach, gdyż, jak sami piszą, przeznaczone są one wyłącznie dla konfiguracji sprzętowych niezbyt rozpowszechnionych jeszcze na rynku w grudniu 2008 roku.

tutaj link do wymienionego tekstu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że ja mam właśnie taką nierozpowrzechnioną konfiguracje.

czyli?

skorzystalem z opcji auto configa, po czym uruchomilem wbudowany benchmark.

10ro7j7.jpg

Teoretycznie duza liczba fps [ benchmark dzialal szybciej niz gra... ], przy srednich ustawieniach [chodzi o dystanse] oraz bardzo mocne zuzycie mocy kompa... sam juz nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zainstalowałem tę grę u swojej dziewczyny na czterordzeniowym procesorze Pentium 2,4 GHz, czterema giga RAMu i 8800GT i (po wylogowaniu z Social Club!) i wszystko ruszyło. W boleściach i z pominięciem Windows Live.

Detale średnie, rozdzielczość 1680x1050. Udało mi się dojechać do domu Romana, poczytać samouczki (tu możesz to a tu tamto i poddałem się przy próbie założenia savu, bo Windows Live położyło na tym swoje łapy. Grać mogę... ale bez zapisywania stanu gry... tylko desperat spróbuje przejść taką gigantyczną grę bez jednego savu... Po zainstalowaniu gry u siebie... pojawia się tylko czarne okienko i wyskakuje błąd krytyczny, że gra zostanie zamknięta i tak dalej... kanał :(

Z przetrzepanych wątków narzekań o grze wynalazłem takie oto informacje: Polska nie jest na liście krajów obsługiwanych w Windows Live, nie również jest na liście XBoxa. Możemy zapomnieć o hasaniu. Z opisów gry w książeczce wynika, że rejestracja gry online w Social Clubie i Windows Live jest potrzebna tylko do grania online - bez tego da radę grać tylko w singlu. Nic z tego. Bez rejestracji co najmniej w Social Club nie mogłem ruszyć nawet gry, ale ruszyłem dopiero, kiedy się z tego klubu wylogowałem. A i tak nie mogę jej zapisać, bo jeśli odetnę net, gra nie ruszy wcale, a z netem blokuje mi się opcja zapisu... totalna załamka :/

Jak nie kijem, to go pałą...

Nawet, jeśli Rock* wyda jakiego patcha, to ciekaw jestem jak rozwiążą problem rejestracji w Windows Live - bo na pewno nie jest to wina oprogramowania, ale wina braku odpowiednich umów między producentem gry, a Microsoftem...

A tak się nie mogłem jej doczekać ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to że mam bardzo dużo ramu i świetną kartę graficzną bo tylko o to chodzi, że na poprostut dobrej np 8800 trudno grać na wysokich

To moze zamiast sie tak tajemniczo flexowac sprzetem po prostu podasz swoja supderduper konfiguracje?

XanTyp - dziwne, ja musialem zalozyc konto tylko w social clubie, na tym windows live wogole konta nie zakladalem i mozna grac.

A jezeli chodzi o ten logout z social clubu - bylo info, ze poki co trzeba tak grac, poniewaz R* cos majstruje przy serwerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Począwszy od GTA: VC zawsze używałem sterowania WASD zarówno postacią jak i samochodem, więc sobie nie wyobrażam, żeby w czwórce było inaczej :) Mam eVGĘ 8800GTS 640mb i Core2Duo 2.33GHz, więc mam nadzieję, że gra jakoś mi pójdzie (zazwyczaj jak ktoś narzeka na grę w necie to mi zawsze chodzi płynnie na max detalach).

Btw, znalazłem na necie taką oto informację:

"(...) Kolejnym problemem są doniesienia graczy, którzy posiadają karty graficzne firmy ATI. Grand Theft Auto 4 ma poważne problemy z kartami z serii HD 4870, HD 4850, HD 3870, HD 3850 pod Vistą. Rockstar jak narazie nie widzi problemu w doniesieniach graczy i nie planuje prac nad łatką poprawiającą działanie gry. Szkoda tylko, że najnowsza odsłona GTA stawia tak wysokie wymagania dla sprzętu. Poprzednie części słynęły z bardzo dobrze dobranych wymagań do jakości grafiki. Tym razem nie wszyscy sie nacieszą Liberty City w pełnej okazałości. (...)"

cyt. za. www.gry.v10.pl

Jak dobrze, że od początku inwestuję w Nvidie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam, i czytam, i czytam.... i wychodzi na to, że prawie nikomu ta gra nie chodzi tak jak powinna. Rockstar na prawdę dał ciała. I przykro mi z tego powodu bo GTA IV jest świetną grą. Nawymyślali mnóstwo głupich zabezpieczeń a zapomnieli o najważniejszym - o samej grze. Kto testował ten produkt? Co to za dziwna polityka? Nic nie rozumiem. Przecież ta gra na dzień dzisiejszy jest niegrywalna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weosek -chyba chodziło Ci o 30 MB... jakoś to przeboleje. Dzięki za odpowiedź.

Tak,30mb - sry za blad.

Jak wroce do domu to pogram z godzine i zobacze jak gra bedzie chodzic - jezeli dalej beda problemy to skorzystam z contiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabrus, testerzy GTA4 mieli napewno takie PeCety na których chodziło sprawnie, i nie musieli żadnych myków stosować.

Ot, niestety, większość komputerów polskich graczy jest DUUUUUŻO słabsza od ich amerykańskich rówieśników, a Ci którzy mają u nas całkiem sprawne i ciekawe maszyny zwykle też mają jakieś szwankujące szczegóły. Domyślam się, że dlatego jest tyle problemów z GTA4 na PC (choć nie rpzeglądałem zagranicznych for, i nie wiem czy na całym świecie są takie problemy)

w każdym razie cóż, ja swoją wersję mam od maja ukończoną i wybawioną bez zbędnych problemów. Co 360 to 360 ;) (żeby nie bło że napisałem posta bez podtekstu 'pc szit, konsole ownz!!')

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, niestety, większość komputerów polskich graczy jest DUUUUUŻO słabsza od ich amerykańskich rówieśników, a Ci którzy mają u nas całkiem sprawne i ciekawe maszyny zwykle też mają jakieś szwankujące szczegóły. Domyślam się, że dlatego jest tyle problemów z GTA4 na PC (choć nie rpzeglądałem zagranicznych for, i nie wiem czy na całym świecie są takie problemy)

I tu się mylisz. Na zagranicznych forach jest nawet więcej narzekania niż u nas. Poczytaj, sam zobaczysz. Sprzęt nie ma znaczenia. Czy masz 8800GTS czy GTX280, wszyscy mają problemy. Jasne, zdarza się, że ktoś nie ma, ale to raczej szczęście. Coś jest porządnie skopane. Przecież nie uwierzę, że w miare nowy PeCet nie jest w stanie dorównać konsoli. I nie mam nic do konsol, sam zamierzam kupiś PS3. Ale proszę mi, Rockstar, nie wciskać kitów, że na rynku nie ma kompów, które dadzą radę uciągnąć GTAIV w pełnych detalach. Mam nadzieję, że to nie jest jakaś głupia polityka udowadniania, że konsole są lepsze (i napędzania rynku konsol tym sposobem). To już byłby cios poniżej pasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że nie wpadli tutaj jeszcze z hukiem kosnolowcy z "PC suxx" na ustach.

Polecam przeczytanie tego wątku na oficjalnym forum GTA : >>Click<< (ktoś już chyba wrzucał tego linka)

Opisane jest tam jakie ustawienia grafiki na PC odpowiadają tym użytym na konsolach - czyli gdzieś około/poniżej medium, nie dziwne więc że do najwyższych ustawień potrzeba nie lada machiny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane jest tam jakie ustawienia grafiki na PC odpowiadają tym użytym na konsolach - czyli gdzieś około/poniżej medium, nie dziwne więc że do najwyższych ustawień potrzeba nie lada machiny...

Poniżej medium? Jak ja widzę screeny z GTA IV na ustawienach poniżej medium to mi się śmiać chce. Przecież ta gra nie wygląda tak na konsolach. Gdyby GTA IV wyglądało na PeCetach tak jak na konsolach i chodziło normalnie, nikt by raczej nie narzekał. Gdyby medium odpowiadało temu, co widzieliśmy na konsolach....byłbym szczęśliwy. A dobrze wiemy, że tak nie jest...

I sorry za tą żółć wylewającą się ze mnie, ale już nie wytrzymuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę do ogólnego pomstowania :)

W moim przypadku w grę w ogóle nie da się grać. A to z dwóch powodów:

1.Już podczas intro zaczynają się problemy - widać tylko postaci a statku już nie. Postaci wiszą sobie w powietrzu, bo poklad statku w ogóle nie jest oteksturowany. Po przewinięciu intra niby wszysko wygląda ok ale wystarczy pojechać nieco dalej aby nagle zniknął asfalt, budynki przeszkody. Jedzie się na czuja po mapie :) W tle widać samochody sunące gdzieś w powietrzu po niewidocznych autostradach :) Wygląda to zupełnie jak w "Powrocie do przyszłości 2"

2. Drugi problem to ilość klatek animacji na sekundę. W zasadzie to nie jest ona taka mała bardzo, bo stale utrzymuje się w zakresie 20-22 FPS. Problem w tym, że jakie ustawienia bym nie zrobił to nigdy nie jestem w stanie przeskoczyć tych 22 FPS, nawet podczas cutscenek. Wyglada to tak jakby była jakaś odgórna blokada. Niestety GTA IV nie posiada żadnych plików ini które możnaby zmodyfikować i odblokować fixed framerate :(

Ogólnie mocno się tym wszystkim zdenerwowałem. Dziś po powrocie z pracy zamierzam dalej walczyć z grą. Uzbrojony w nowa wiedzę mam zamiar naprawić to co Rockstar spieprzył. Ponoć pomaga zainstalowanie steronwików beta 180.70 oraz .NET Framework 3.5. Się zobaczy. Jak nie pomoże to idę oddać grę sprzedawcy.

Niektórzy narzekali na sterowanie - układ klawiszy można zmienić w opcjach. Trzeba wybrać opcje key remap. Już sobie ustawiłem sterowanie samochodem za pomocą strzałek. Ale i tak wolałbym grać na padzie. Niestety oficjalnie działa tylko ten od Xboxa 360 ale już się dowiedziałem, ze jest odpowiedni program, który przystosuje także inne pady. Mam nadzieje ze ten od PS2 też da radę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wychodzi na to że premiera została specjalnie przesunięta bliżej świąt/mikołajek bo Rockstar najprawdopodobniej liczyło tylko na zysk ze sprzedaży kompletnie olewając PC. Całe to zamieszanie przez zabezpieczenia itd wygląda na bitwę Rockstar vs piraci inaczej sie tego wytłumaczyć nie da, ciekawe co by było gdyby premiera była w listopadzie?Kompletnie nie grywalny produkt ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XanTyp - dziwne, ja musialem zalozyc konto tylko w social clubie, na tym windows live wogole konta nie zakladalem i mozna grac.
jak więc zapisywałeś stan gry, kiedy u mnie każda taka czynność kończyła się odwołaniem do Windows Live?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak więc zapisywałeś stan gry, kiedy u mnie każda taka czynność kończyła się odwołaniem do Windows Live?

Zapisywalem normalnie - autosave dziala, jak bylem w mieszkaniu zapisac 3x gre to 2 proby zakonczyly sie zwiecha gry - ale mimo to wczesniej zadnego konta nie zakladalem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej medium? Jak ja widzę screeny z GTA IV na ustawienach poniżej medium to mi się śmiać chce. Przecież ta gra nie wygląda tak na konsolach. Gdyby GTA IV wyglądało na PeCetach tak jak na konsolach i chodziło normalnie, nikt by raczej nie narzekał. Gdyby medium odpowiadało temu, co widzieliśmy na konsolach....byłbym szczęśliwy. A dobrze wiemy, że tak nie jest...

I sorry za tą żółć wylewającą się ze mnie, ale już nie wytrzymuje...

Może jednak najpierw przeczytaj dokładnie ten post w podanym linku?

Nie wiem co Ty za screeny oglądałeś ale może podaj mi linki do nich, zobaczyłbym chętnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są tak duże, żeby piraci nie mogli w nią grać. Multi nie działa? Przecież oryginalny klucz może wpaśc w ręce pirata, więc to również element akcji prewencyjnej. R* zepsuł mi święta. Moim zdaniem GTA IV PC to porażka równa startowi Warhammera. Jak już mówiłem... będzie patch to zacznę się zastanawiać nad kupnem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak najpierw przeczytaj dokładnie ten post w podanym linku?

Nie wiem co Ty za screeny oglądałeś ale może podaj mi linki do nich, zobaczyłbym chętnie.

Przeczytałem. Jak dla mnie, durne tłumaczenie się Rockstara. Nawet inni na tamtym forum to mówią. A tu np. jest gra w ustawieniach low (bo co jest poniżej medium jak nie low): http://www.gtaforums.com/index.php?showtop...78529&st=40 . A tu w ustawienach medium: (cytat z tego samego forum z linkiem)

" http://www.isarapix.org/pix33/1228306157.png This is with textures on 'medium'. "

No proszę Cię, ale tak ta gra nie wyglądała na konsolach. Jak przejrzysz też ten temat to zobaczysz całe mnóstwo różnych innych screenów z różnymi ustawieniami.

Nie traktuj tego jak jakiś atak na Ciebie. Broń Boże, nie kłócę się z Tobą. Po prostu Rockstar dał ciała i nic tego faktu nie zmieni. Pozatym, nawet jeśli uważasz, że tak gra powinna wyglądać, to co powiesz na błędy takie jak: brak tekstur, chińskie literki podczas instalacji, problemy z kartami ATI, niemożność połączenia się z serwerami (bo Rockstar majstruje) i wiele innych? Tego już nie można tłumaczyć słabszą kartą graficzną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...