Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krizu

Monitor do 800zł

Polecane posty

Witam

Poszukuje monitora w tej cenie. Chciałbym aby jego wielkość wynosiła 23-25cali i aby miał dobrą matryce. Z racji tego, że od dawna gram w cs go mam pytanie, słyszałem że do takich gier najlepsze są monitory 120Hz. Czy to prawda? Jeśli tak to prosiłbym abyście pokazali mi takowe. Pare moich typów:

www.morele.net/monitor-led-lg-23ma73-23ma73d-pz-z-tunerem-tv-23-ips-led-fhd-scart-usb-hdmi-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-567627/

www.morele.net/monitor-led-dell-p2414h-23-8-ips-1920x1080-vga-dvi-d-hdcp-dp-4xusb-3yppg-606671/

www.morele.net/monitor-led-aoc-i2369vm-579267/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell P2414H jest najlepszym w tej cenie wyborem do gier spośród monitorów na matrycy IPS, ze względu na bardzo niski input lag.

Co do 120Hz, to musisz sobie sam odpowiedzieć, czy bardziej sobie cenisz jakość obrazu, czy ekstremalną płynność (przy okazji, masz komputer, który będzie w stanie wygenerować zauważalnie powyżej 60 klatek?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia w dużej mierze subiektywna, więc musiałbyś sam to ocenić jeśli masz gdzie sprawdzić monitor przed zakupem (np. w jakimś sklepie typu Saturn czy Media Markt). Ja różnicę widzę, ale do takiego monitora bym nie dopłacił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i monitorem 120 Hz bym nie pogardził.

Ale chyba nie za taką kasę jak dzisiaj... :) niech stanieją do poziomu cenowego zwykłych TNek, niech te o nizszym odswiezaniu przestaną produkowac, to wtedy bedzie znacznie latwiej ludziom wybrac. TNki do grania, IPS do codziennego uzytkowania, VA do filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam porównania, ale powiem ci napewno jedną rzecz: jeśli zamierzasz grać na pro poziomie, jesli dostrzezesz różnicę miedzy 120 a 60 fps (nie wszyscy ją widzą) oraz jesli twoj sprzęt jest w stanie na kazdym kroku zapewnic ci stabilne 120 fps, jesli nie zalezy ci na dobrych kolorach, a na czasie reakcji, to powinienes byc zadowolony z takiego monitora.

W przeciwnym wypadku nie zawracaj sobie nimi głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli o input laga mam się nie martwić? Ten model 2314 a 2414 niczym oprócz wielkości się nie różni?

A i jeszcze jedno pytanko, jak by się sprawił np monitor 21:9 np taki http://www.morele.net/monitor-led-lg-25um65-25um65-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-25-21-9-2560x1080-5ms-50mln-1-hdmi-dvi-dp-ah-ips-636228/

w fps'ach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wielkością.

Co do LG - do CS'a to raczej średnio wygodne rozwiązanie, bo wiadomo, że tam im mniejsza rozdzielczość tym lepiej. W innych strzelankach (tych nie wymagającej zabójczego czasu reakcji) może być fajnie, no ale też GTX 480 będzie miał problem z taką rozdziałką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też gram w GO i co prawda w Full HD, ale zawodowi gracze w GO z reguły grają na niskich rozdziałkach, więc coś w tym musi być :P

Do CS'a raczej nie byłoby to dobre, do innych strzelanek jak już wspomniałem, możliwe że tak (przynajmniej pod względem wrażeń z rozgrywki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o same wrażenia z rozgrywki a kąt widzenia. Jeżeli to by się sprawdziło mogło by się grać z lepszym polem widzenia. Ale nie wiem jak to jest bo nigdy nie miałem takowego monitora.

Btw. ja zawsze grałen na maks ustawieniach, pare rzeczy tylko zmieniłem, które słyszałem że lepiej zmienić. Z czystej ciekawości się spytam - jaką masz range? ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...