Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

arex982

Upgrade PC - Tanio

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad upgrade komputera, lecz mym problemem jest to ,iż niezbyt znam się na aktualnym sprzęcie.

Moje parametry to :

CPU-Intel ? Pentium ? D 2.66x2

GPU-GeForce GT 630 1GB

Ram - 3GB DDR2 (Możliwość dokupienie kolejnej kostki)

Płyta - Gigabyte 945GM-S2

Zasilacz - Hedy EU 500 W ( tak wiem chinol itp)

Najbardziej zależało by mi na upgrade procesora.

Lecz czy nie będzie wymagana nowa płyta głowna na takiego i3 lub i5?

Dam na rade na tą płyte "wsadzić" i5? jesli tak to jakiego najlepiej aby dobrze komponował się z resztą sprzętu.

Zależy mi tez na cenie ,gdyż wakacje tuż tuż i trzeba oszczędzać.

A co do gier to aby odpalały na minimalnych bez ścinek a będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście konieczna będzie wymiana płyty głównej, a co za tym idzie również pamięci na DDR3. Poza tym sama wymiana procesora w pełni nie rozwiąże problemu niskiej wydajności, jak zostaniesz przy tej kiepskiej karcie graficznej. No i zasilacz jest do wymiany.

Cóż... tyle jest tu do zrobienia, że tanio nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysk i napęd są na złączu sata, to mogą zostać.

Karta mogłaby również pozostać, jednak jest ona jedynie minimalnie wydajniejsza od tej zintegrowanej w nowych i5 (choć jeżeli budżet na i5 nie pozwoli, to będzie już zauważalnie szybsza od integry z np. Pentiumów).

Przede wszystkim podaj jednak budżet, bo bez niego ciężko cokolwiek doradzić.

EDIT:

Mógłbyś też podać rozdzielczość monitora oraz czy posiadasz już system (a jeżeli tak, to jaki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie rozdzielczość i tak jest bez znaczenia.

Proponuję taki zestaw - najtańszy procesor na nowej podstawce, pasująca do niego płyta główna, 4 GB pamięci RAM DDR3, sensowny zasilacz (któremu mocy zabraknie dopiero w topowych zestawach) i obudowa o przyzwoitej przewiewności (chociaż dopłata do Zalmana Z3 nie jest najgorszym pomysłem).

Jeżeli obecna obudowa się jeszcze do czegoś nadaje, to dobrze by było na niej przyoszczędzić i dopłacić do Pentiuma G3220/G3420.

W przyszłości wypadałoby wymienić kartę graficzną, zapewne procesor (np. na jakąś i5) i ewentualnie obudowę.

Windows 7 kosztuje tyle samo co Windows 8.1 i wolałbym tego drugiego, bo jest nowszy, bezpieczniejszy, obsługuje więcej pamięci RAM i będzie dłużej wspierany.

Alternatywnie też można pomyśleć o używanych częściach, udałoby się wtedy wziąć wydajniejszy procesor, jednak kosztem mniejszych możliwości rozbudowy w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...