Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JareczekDzi

Ocena zestawu, co do zmiany?

Polecane posty

Witam, proszę o ocenienie mojego zestawu i napisanie ewentualnych zmian. Komputer sporadycznie służy do gier i nie są to jakieś super wymagające tytuły. Używany w dużej mierze do GIMPA, czasem złożenie i render filmu na yt, a poza tym to internet i multimedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne, zapomniałem wrzucić, ten z sygny ;)

Procesor: AMD Phenom II x4 3,2 GHz

Płyta Główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3 AMD 770 DDR31600 Socket AM3

Zasilacz: ATX OCZ ModXStream Pro 500W

Karta Graficzna: Gigabyte ATI Radeon HD6850 1GB

Obudowa: Cooler Master 370 Elite

Monitor: Hyundai N22WA 22' 1680*1050

Dysk Twardy: Samsung 500 GB HD502HJ F3 7200

RAM: 2x 2 GB DDR3 Good Ram PC3-1333 CL9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał przyszłościowej modyfikacji, to mógłbyś pomyśleć o zakupie Pentiuma G3420, a do niego płytę główną na chipsecie H97. Procesor jest co prawda nieco wolniejszy, za to jednowątkowo jest znacznie szybszy (a mniej wymagające tytuły zazwyczaj nie są wielowątkowe), dodatkowo znacznie zredukuje pobór energii. A płyta główna pozwoli na jego późniejszą wymianę na jakąś zauważalnie wydajniejszą jednostkę (nawet z przyszłej generacji Intela). Tyle że dobrze by było nieco poczekać, aż pojawi się więcej płyt głównych na tym chipsecie, a ich ceny się ustabilizują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to ja zamiast kupować Pentiuma wolałbym dorzucić dobre chłodzenie na procesor i podgonić Phenoma do 3,8-4GHz. To powinno pozwolić przeczekać z wymianą procesora być może na kolejną podstawkę Intela, a już na pewno na Broadwell (który ma być jeszcze w tym roku).

Szczególnie, że w renderingu Pentium zapewne byłby downgradem względem Phenoma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...