Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Steku1997

Rozwiązany: Czy BIOS na mojej płycie głównej podoła nowemu procesorowi?

Polecane posty

Dzień dobry*, kochani!

* - albo dobry wieczór, w zależności od pory dnia, w której czytasz ten temat.

Mam do Was pytanie, dotyczące kupna nowego procesora do płyty głównej.

W sumie nad upgrade'em mojego komputera zastanawiam się już dobry rok,

a teraz, gdy przychodzi okazja nabyć nową część do mojego blaszaka - nurtuje mnie pewna obawa.

Otóż:

- Czy jeśli kupię jakiś szczególny procesor, o sugestie którego prosiłbym was, to czy

mój komputer go przyjmie z otwartymi ramionami? To znaczy, czy płyta główna, a raczej

zainstalowany na niej BIOS będzie odpowiadał nowej części?

Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje i screen z CPU-Z, mojego, aktualnego

stanu procesora.

post-554012-0-66610900-1399736772_thumb.

Szczegóły płyty głównej:

Producent: NEC COMPUTERS INTERNATIONAL

Model: MS-7168

Chipset: ATI | Xpress 200 (RS480) | Rev. 10

Southbridge: ATI | SB400 | Rev. 00

BIOS:

Firma: American Megatrends Inc.

Wersja: V3.07

Data wydania: 04/18/2006

P.S.

Na nowy procesor mogę wydać tak z 250 złotych, mam nadzieję, że to wystarczy.

Dziękuję za pomoc, i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do procesora potrzebujesz odpowiednią podstawkę, w przypadku tej masz socket 939, żadnego nowego procesora od dobrych paru lat nie było do tej płyty. musiałbyś zmienić procesor, płytę główną i ram. procesor planujesz kupować pod gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do procesora potrzebujesz odpowiednią podstawkę, w przypadku tej masz socket 939, żadnego nowego procesora od dobrych paru lat nie było do tej płyty. musiałbyś zmienić procesor, płytę główną i ram. procesor planujesz kupować pod gry?

Ja jednak słyszałem, że mogę kupić sobie np. Anthlon'a X2 więc teraz sam się zgubiłem. Albo nie znasz się na rzeczy, albo ktoś, kto mówił mi o tym X2, robił mnie w konia.

Tak, zależy mi, by podnieść trochę wydajność komputera. I nie chcę tutaj żadnego pogromcy Crysisa 3, czy Far Cry'a 3, tylko chcę mieć nowy, lepszy CPU.

@UP

No zasilacz to wiadomo. Jednak na początek chciałbym nie myśleć o dokupywaniu RAM. Chcę procesor, i moje pytanie brzmi - czy moja płyta główna, razem z BIOSem podołają? I znów przypominam, że słyszałem o możliwości dokupienia Anthlona X2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić Athlona 64 X2, tylko że to i tak procesor sprzed 9 lat, więc strasznie przestarzały. Wymienisz stary procesor na inny stary procesor, więc tak czy owak dobrej wydajności nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej abyś kupił płytę z podstawką 1150 . Wtedy jednak musiałbyś zmienić także RAM. Ale za to to tej podstawki jest mnóstwo procesorów. A ten athlon nie ma sensu tak jak yojo2 mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup coś pokroju tego http://allegro.pl/amd-athlon-64-x2-3800-ada3800daa5bv-s939-i4218354470.html lub http://allegro.pl/amd-athlon-64-x2-3800-ada3800daa5bv-s939-2-x2-0-i4230974416.html na socket 939, ale cena jest nieproporcjonalna do wydajności.

Według mnie zostaw swojego "złomka" taki jaki teraz jest i czekaj na przypływ gotówki i wtedy kup coś nowoczesnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, no to będę się zastanawiał. Albo kupię jeden z tych, które wymieniłeś, albo skorzystam z propozycji mojego kolegi, który wspominał że wkrótce będzie miał płytę główną na sprzedaż. Bardziej jednak jestem przy drugiej opcji. Posłucham Was, i nie zrobię głupoty.

W takim razie bardzo Wam dziękuję. Ci, którzy zasłużyli - otrzymają pochwały (plusy).

Pozdrawiam, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...