Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wysokiandrzej

Maria Peszek

Polecane posty

Zadebiutowała w 1993 roku. Występowała m.in. na scenie Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Studio i Teatru Narodowego w Warszawie. Ma na swoim koncie szereg kreacji filmowych i telewizyjnych, a także liczne role w spektaklach Teatru Telewizji.

W 2005 roku rozpoczęła karierę muzyczną, tworząc widowisko muzyczne i płytę Miasto mania. Trzy lata później nagrała album Maria Awaria. Obie płyty zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez krytyków i publiczność, czyniąc z artystki jednego z najpopularniejszych wykonawców polskiej sceny alternatywnej. W październiku 2012 wydała trzeci album studyjny pt. Jezus Maria Peszek

zdjecie_wykonawcy,maria_peszek,bWFyaWFfcGVzemVrXzJfZjgyMWUxMTFfMzA0MjY3_800_600_.jpg

Dla mnie? Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci. Wokalistka która musiała anulować koncert w Bielsku bo pewnej osobie nie podobały się jej utworu z powiązaniem religijnym. Osoba mówiąca na tematy ogólne w tym mocny utwór ''Pan nie jest moim Pasterzem'' Jej ostatnia płyta to nie tylko odważne piosenki, ale też świetna kompozycja. Brakuje mi takich wyrazistych postaci i Maria mi to daje, bo jak widzę Agnieszkę Chylińską która się musiała zmienić w mediach to mi się nie dobrze robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Jak dla mnie zbyt kontrowersyjna. Głównie właśnie tymi kontrowersjami stara sobie zbić rzeszę fanów co mi się totalnie nie podoba. No ale ja jestem podobno staroświecki i konserwatywny. To tylko moje subiektywne zdanie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ostatnio na jej laczonym koncercie, podczas ktorego wystepowaly tez Nosowska i Brodka. Do Nosowskiej nie ma startu. ;) IMO Peszek moze i ma kontrowersyjne piosenki, ale poziom tekstow jest bardzo nierowny. Jednych utworow da sie bez problemu sluchac, teksty sa mocne i sensowne, sa w nich emocje oraz brak poprawnosci (np. "Sorry Polsko"), inne z kolei sa tak odjechane pod wzgledem tresci (a czesto takze i muzyki), ze nie za bardzo wiadomo, co wartosciowego Peszek chciala nimi przekazac i przy jej ciekawszych piosenkach wygladaja na zwykle zapychacze plyty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też tak sądziłem. Właśnie najlepszą stroną Peszek jest dobór kompozycji. Fajnie byłoby gdyby miał na płycie same ''instumental'' Sorry Polsko było w moim odczuciu piosenką dosyć ciekawą (pamiętam jak swego czasu była katowana w Trójce). Ostatnio w jednym z wywiadów informowała, że ma pojawić się nowa płyta. Nowa płyta, która ma być zupełnie odmieniona. Na pewno pokaże coś nowego ze swojej strony. Artysta/tystka ma prawo się rozwijać, bo ciężko być tą samą osobą przez kilkanaście lat, bo wtedy by się zanudziło swojego fana. Pewnie pojawi się dużo kontrowersyjnych tekstów i na pewno na jej koncertach będzie GRUBO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...