Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

time2play

Rozwiązany: macbook pro czy 'zwykły' laptop?

Polecane posty

Witajcie Forumowicze!

Mam do Was takie pytanie, czy rozważając zakup nowego laptopa, bralibyście pod uwagę macbook'a pro, czy skupialibyście się na "zwykłych" laptopach ?

W ogóle podpowiedzcie mi, po co kupuje się Mac'i ? Mnie interesowałaby w nim na przykład obsługa Final Cut Pro. A co poza tym? Czym się wyróżniają i co sprawia że są w takiej cenie? Co o nich myślicie?

Czy może nie inwestowalibyście w Mac'a, tylko kupili "zwykłą" maszynkę na widowsie - niestety 8?

Cena nie jest problemem, dlatego że w USA za maca pro trzeba byłoby zapłacić powiedzmy 1300$ co na tamtejsze standardy nie jest dużą kwotą, bądźmy szczerzy. Ale w Polsce kupując laptopa za np 3800 zł można by naprawdę poszaleć. Tak myślę.

Jakie są więc Wasze opinie na ten temat?

Ps. Dodam, że 4 lata temu właśnie za Waszą pomocą kupiłem Lenovo y560 z którego do dziś jestem bardzo zadowolony i na pewno przywiązałem się do tej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły lapek żadne tam mac'i bo to przepłacanie +50% ceny za sam znaczek jabłka (dla mnie zgniłego). Czemu niestety Win 8 ? Bardzo dobry system (mi sie podoba ładnie poukładane ;p) szybki i wcale nie gorszy od 7 zaryzykuje stwierdzeniem że nawet lepszy(gimby mnie by zjadły za to ;x). Obowiązkowa chmura ? Nie potrzeba mam wyłączone wszystko z tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli MAC poza marką nie wyróżnia się właściwie niczym? Jakaś niezawodność może, albo coś? Dlaczego w USA praktycznie każdy kupuje właśnie to, a nie zwyczajne laptopy?

No i co do zwykłych notebooków, podawajcie jakieś przykłady sprzętu za powiedzmy 3,500 tys.

Co się teraz kupuje, co jest najbardziej wydajne.

Zależy mi żeby wycisnąć jak najwięcej wydajności w takiej kwocie - jak chyba każdemu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie konfiguracje wydają mi się aż przesadzone wink_prosty.gif Choć wiem, że mocy nigdy dość. Chyba jednak rozsądniej jest wybrać coś z okolicy 3 tysięcy i nie przepłacać.

Co myślicie?

Co do Lenovo to wydają mi się mieć najlepszy stosunek ceny do mocy. Gdyby miał 8gb DDR....

Jakie są w tym momencie najlepsze karty graficzne w laptopach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rozpiskę, bardzo przydatna.

Ten Lenovo Y510p prezentuje się naprawdę rozsądnie. Chyba nie ma w tym momencie lepszych laptopów ? Tak właściwie to jaka marka jest dominująca?

Chyba faktycznie Mac to bardziej lans niż faktyczna użyteczność, bo widzę, że SPOKOJNIE w cenie lekko ponad 3000zł można mieć naprawdę wydajny sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w cenie do 3000 zł to Lenovo Y510p jest faktycznie najlepszym wyborem. Jak drożej - od około 3,5-4 tysięcy można zacząć już rozglądać się za laptopami z i7 i GTX760/765M albo Radeonem 7970M, powyżej 4k można zacząć rozglądać się już za MSI/Asus z GTX770M bądź 780M lub GTX860 i wyżej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś ale... Byłem użytkownikiem macbooka przez około pół roku :) Jest to komputer robiony pod system, oczywiście nie do gier. Jest to komputer dla osób, które cenią sobie: styl, niezawodność (na OSX nie ma prawie wgl. wirusów, jest szybki i przejrzysty) Ponad połowa Polaków, tworzy opinię dla macbooka, jako sprzęt dla lansu i szpanu a tak nie jest :) Jak wcześniej wspomniałem jest to komputer robiony pod system (lub na odwrót system robiony pod komputer. Niestety musiałem się przenieść na windowsa..) Więc: Jeśli to ma być komputer do gier: ten lenovo, ew. stacjonarka. Komputer niezawodny, mobilny i ma Ci służyć x lat macbook :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...