Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gimer

Komputer - cały zestaw - 9 000 zł

Polecane posty

Aa, faktycznie. No to może te Kingstony - http://www.morele.ne...bk2-16x-539551/ - ale mają gorsze parametry (większe opóźnienia). Inna sprawa, że różnica będzie nie do odczucia praktycznie. Good Ram też będą ok, ale znów kosztują sporo.

Ew. te wyglądają sensownie http://www.morele.ne...8g10-dr-632642/ - ale znów trzeba 1-2 dni czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież te Cruciale mają już wysyłkę natychmiastową. Co prawda wczoraj popołudniu nie miały bo je komuś polecałem i widziałem, ale teraz widzę już widnieją ze statusem wysyłki natychmiastowej. Pewnie ktoś z obsługi nie wiedział o jakiejś dostawie czy coś i wprowadzili Cię w błąd ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny jak ciężko uzyskać połączenie z pracownikiem morele. Wczoraj po 40min podnieśli słuchawkę, jak później dźwoniłem to już się nie dodzwoniłem. Dzisiaj też nie.

Całe zamówienie stoi przez ten RAM. Przy prowadzeniu działalności każdy dzień przestoju zmniejsza mi zysk.

Być może na stronie tam mają zaznaczone. Przy zeszłym zamówieniu dostałem telefon z pytaniem czy chcę czekać na myszkę 2 tyg, bo im się skończyły (na stronie wysyłka natychmiastowa).

Nie polecam morele jeśli się komuś bardzo śpieszy.

Jako alternatywę (droższą) polecam komputronik. Jak od nich zamawiałem po godzinie 18, to tego samego dnia paczka była u kuriera, a następnego dnia po złożeniu zamówienia już u mnie.

Dla porównania w morele trzeba dodać +1 dzień do terminów podanych na stronie, aby paczka od nich wyszła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tańszy techplanet. wink_prosty.gif

Zoabczymy, z techplanet zamówiłem wczoraj, a dzisiaj dostałem wiadomość, że paczka została wysłana. Wysyłają Siódemką, a nie wiem ile czasu teraz kurierowi zajmie przesyłka. DHL leci do mnie w 1 dzień.

Dzwoniłem i rozbiłem zamówienie w morele na dwie części: to co mogą już wysłać i to na co mam czekać, zapłaciłem podwójne koszta przesyłki po to aby móc pracować w weekend. Zostałem zapewniony, że pierwsza paczka poleci dzisiaj. Jest godzina 17:30, a potwierdzenia wysyłki nie ma. Dodam, że pracują do 17:00.

Nie wiem dlaczego tak polecacie morele. Faktycznie są uprzejmi i mili jak z nimi rozmawiałem ale ja oceniam po efektach, a te są 100razy gorsze niż u konkurencji.

Jak świnia niebo zobaczą następne zamówienie ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podminowany, bo wykoleiło mi się zlecenie na 3 tys nie z mojej winy. Teraz zostałem na samym laptopie, a termin następnego zlecenia to poniedziałek. Przy takich schodach i następne zlecenie pójdzie w cholerę i znowu z winny czynnika zewnętrznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to tylko w nadziei, że ktoś kto chce kupić i zależy mu na czasie nie posłuży się pośrednikiem Morele.net. Nie warto

Witać klient za 10 tys nie jest dla nich godzien choćby spełnienia słów konsultantów.

W tym roku jeszcze będę dobierał podobny zestaw dla grafika, także jeszcze pojawię się na tym forum, hej! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

jestem zdziwiony, gdyż otrzymałem mail od Morele z informacją o wysłaniu zamówienia. Pracują do 17:00, a mail poszedł o 19:35 także albo pracownicy od wysyłki pracują dłużej (o czym konsultant nie wspomniał) albo ktoś z morele czyta to forum i przekazał informacje komuś decyzyjnemu. Druga opcja wydaje mnie się bardziej prawdopodobna :)

Ciągle mam niesmak spowodowany niespójnością wypowiedzi konsultantów z stanem faktycznym, jednak teraz wezmę ich pod uwagę przy reszcie sprzętu i następnym stanowiskiem.

Dzięki pracowniku Morele.net!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to, że biuro obsługi klienta pracuje do 17 (tak mają na stronie w kontakcie wpisane, stąd wnioskuje, że tą godzinę wziąłeś sobie jako koniec ich pracy) to wcale nie musi oznaczać, że inni nie pracują dłużej ;) Możliwe, że osoby zajmujące się wysyłką paczek pracują w późniejszych godzinach niż Ci na telefonach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to, że biuro obsługi klienta pracuje do 17 (tak mają na stronie w kontakcie wpisane, stąd wnioskuje, że tą godzinę wziąłeś sobie jako koniec ich pracy)

Godzina została mi podana przez konsultanta, który też powiedział, że jeśli nie otrzymam mail z wiadomością do 17:01 tzn że przesyłka nie została wysłana.

Zamówiłem z techplanet i morele praktycznie jednocześnie, tech zleca przesyłkę Siódemce, a przeciwnicy DHL. Oboje kurierów już otrzymało paczki, jeszcze niech dostarczą przed 16 i będzie cud malina :D

Dostałem paczkę z techplanet,a w niej kilka urządzeń zapakowanych tak że mocniej się nie da ale karta graficzna była włożona tylko do pudełka, bez żadnej taśmy.

Wyciągnąłem ją i zaśmierdziało mi spalenizną. Pierwszy raz mam kartę za blisko 2 tys. Czy to normalne?

Jak połączę wszystko to zobaczę czy działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać cienki bolek jestem przy montarzu, choć się niew dziwię, bo ostatni komputer składalem 8 lat temu.

mam płytę:

kartę dźwiękową: http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dg-karta-pci-system-5-1-xonar-dg-330485/

i za Chiny nie pasuje do wejścia PCI x16. Podpowiecie coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niedawno pobawiłem się w podkręcanie ale z przkrością muszę napisać, że za każdym razem komputer po OC resetuje się po 1-10 min. Dłużej nie pochodził.

Za bardzo też nie bawiłem się opcjami, a OC wykonałem przy pomocy wbudowanych profili płyty głównej.

Dla przypomnienia spis części:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AlkTRoF4123cdFV0WUkzemZuMVJNeHgtTlVZVzMxaUE&usp=sharing#gid=2

Osobiście wygląda mi to na niewystarczającą moc zasilacza, chyba że macie inne pomysły?

Procesor 3,5 GHz -> 4,75 GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. xD Wybacz, musiałem... Niewystarczająca moc zasilacza... Nie żartuj sobie. Ten zasilacz by drugą kartę w SLI pociągnął.

Nie dziw się, że chodzi niestabilnie. Haswelle rzadko sie kręcą na 4,5GHz, a Ty mu dajesz 4,75! Zrób mu ręczne OC na 4,4GHz i zobacz dopiero jak to wygląda.

Raczej XeoN ma rację, sam z rozpędu nie spojrzałem do ilu Gimer chciał podkręcić procesor. 4,75GHz na start na pewno nie było zbyt mądre smile_prosty.gif

W testach gier na cdaction mają lub mieli ten sam procesor podkręcony do 4,75GHz.

Mniejsza z tym, bo udało mi się osiągnąć stabilność. Nie wiecie przypadkiem jak długo może trwać reklamacja dysku twardego? Dwa tygodnie tylko u mnie pochodził, zepsuł się i wysłałem go do Morele. Trzymają go już 40 dni (mam potwierdzenie odebrania 31.03 go dostali, a teraz jest 19.05) i nie mogę uzyskać od nich żadnych informacji poza: "Dysk został wysłany do serwisu producenta."

Trochę to nie halo kupić coś co zaraz się zepsuło i zostać tego pozbawionym na nie wiadomo ile.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...