Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

radd91

VirtualBox na Windows 8.1, czy można grać w stare gry?

Polecane posty

Witam!

Dokładnie tak jak w temacie. Posiadam laptopa z Windows 8.1, w przypływie nostalgii zachciało mi się pograć w Kozaków 2, może też w Diablo II ;)

Czy za pomocą programu VirtualBox, mogę emulować np. Windows XP i pograć sobie w wymienione tytuły?

Rozumiem, że program ten tworzy na dysku osobne miejsce, w którym zainstaluje stary system (czyli też osobne partycje, dokumenty, etc.) i jeśli to wypali, to będę mógł zapisywać stan gry?

Może polecacie też lepszy sposób? ;)

Pozdrawiam.

Specyfikacja laptopa:

i7, GTX 650M, 8GB RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co się bawić w jakieś emulacje? Do tego trzeba mieć licencję na Win Xp, inaczej nie jest to legalne (czyt.: jest nielegalne).

Niektóre gry mają fixy na Windows 7/8 (np. The Longest Journey), a ja na ogół korzystam po prostu z gog.com.

To co działa na Win 7, działa też na 8/8.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gog.com, dzięki nim pograłem chociażby w pierwszą część Kozaków i serię Commandos.

Z Diablo II nie będzie jeszcze problemu na Windows 8, bo pamiętam, że działało na 7. Niestety do Kozaków 2 nie ma patcha, nie uruchamiają się na tym systemie i nie ma wersji gog.

Ponawiam więc pytanie, czy da się grać w stare gry korzystając z VirtualBox?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę VirtualBox nie obsługuje sprzętowej akceleracji grafiki (a przynajmniej są z tym problemy), więc gier nici.

Poza tym nie wiem jak u innych, ale u mnie problem z konfliktem VirtualBoxowych adapterów sieciowych z systemem 8.1 nadal pozostaje nierozwiązany - mimo, że wyszło to na jaw długo przed premierą 8.1, to nadal nie wypuścili łatki... Po zainstalowaniu VB na 8.1 system się wiesza przy próbie uśpienia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VirtualBox będzie działał, to nie będzie problemu z grami, choć należy pamiętać, że w praktyce żaden tego typu program nie oferuje sprzętowego wspomagania 3D w wirtualnych maszynach, przynajmniej jeśli chodzi o programy darmowe (może - nie miałem możliwości tego sprawdzić - oferuje to VMWare, ale nie ma wersji darmowej poza Playerem, który służy tylko do "odtwarzania" wirtualnych maszyn stworzonych w płatnej wersji). Teoretycznie VBox ma wspomaganie 3D, ale... Powiedzmy, wydajnością nie powala (o ile pamiętam, testowałem GLQuake i było bardzo średnio), pojawiają się różne glitche... Więc równie dobrze można skorzystać z VirtualPC, jest jakby nieco bardziej user friendly smile_prosty.gif. No i odpalisz na nim Windowsy sprzed XP, bo emuluje S3 Trio 64 (jak system nie będzie miał sterowników do tego, to bez problemu znajdziesz je w Internecie, na VBox trzeba było się pod 9x wspomagać Sci-Tech Display Doctor, o ile ktoś miał szczęście i znalazł gdzieś to cudo - najprędzej na płytce z shareware'ami dołączonej do jakiegoś starego czasopisma smile_prosty.gif ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może - nie miałem możliwości tego sprawdzić - oferuje to VMWare, ale nie ma wersji darmowej poza Playerem, który służy tylko do "odtwarzania" wirtualnych maszyn stworzonych w płatnej wersji

VMWare Player ma możliwość tworzenia maszyn wirtualnych począwszy od linii 3.x (bodaj od wersji 3.0.1).

Spróbowałbym z Hyper-V MS. Obecna wersja z tego co pamiętam wspiera akcelerację 3D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :). Mój kontakt z VMWare był krótki i miał miejsce dość dawno temu (no i był ograniczony do Playera).

A Hyper-V czasem nie jest pozbawiony emulacji karty dźwiękowej (coś mi się zdaje, że tak, choć blog Armstronga przestałem śledzić jakiś czas temu i mogli taką funkcjonalność dodać :) )? Coś takiego raczej dyskwalifikowałoby go jeśli chodzi o gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...