Skocz do zawartości

EGM w sosie własnym


EGM

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Jakie jest Twoje podejście do religii, o Artysto? (ogólnie)

Już kilkakrotnie o tym pisałem, więc zaczyna mnie to nużyć, ale odpowiem: jestem agnostykiem. Nic mnie nie obchodzi Najwyższy (i mam nadzieję, że ja Jego też). Mam jednak zdecydowanie negatywne nastawienie do wszelkich form ZORGANIZOWANEJ religii, ponieważ kapłani wszelkiej maści kiepsko - IMVHO - zapisali się na kartach historii. Pod pozorem dbania o TWOJE życie pozagrobowe nieźle sobie urządzają SWOJE życie doczesne.

Mam 2 pytania

1. Ty znasz Jacka Komude jeśli można wiedzieć skąd

2.Lubisz II WW

Ad 1. Poznałem Jacka chyba w Nidzicy, na którymś zjeździe fanów fantastyki. Jacek Komuda, herbu Kościesza, lubi zadawać szyku i brylować w pięknym szlacheckim ubiorze z XVII wieku, przy autentycznej husarskiej "czarnej" szabli. Nie jestem do końca pewien swego, ale chyba mogę rzec, że zaszczyca mnie swoją przyjaźnią.

Ad 2. Nie lubię. W ogóle nie lubię wojen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się książka Samozwaniec podobała i Bohun ale w sumie to one nie są do końca fantastyczne bo w Bohunie w sumie ta bitwa była prawdziwa , i hyba Jacek Komuda jest historykiem o ile się nie myle. Z fantastyki to lubie jeszcze Lord of The rings . Lubie też książke Troja tam Achiles ginie normalnie i normalnie można go zabić mieczem. Znasz książke ostatni Mohikanin ? jak nie to ci bardzo polecam i książke krzyżowiec .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Bwana!

Napisałem na tym Forum ponad 2000 postów. Skromnie licząc po 500 znaków na post daje to 1.000.000. znaków. Gdybym tę energię włożył w tłumaczenia, byłoby z tego circa ebałt 15.000 PLN.

Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić, gdyż w tłumaczenie trzeba włożyć nieco więcej energii, niż w dyskusję na forum. Choćby dlatego, że tu piszesz "z głowy" i dokładnie to, co czujesz, uważasz czy co tam jeszcze. Przekładając książkę musisz się jeszcze zastanawiać "Co autor miał na myśli", co nie jest wcale takie proste, mając przy tym na uwadze, żeby nie zanudzać czytelników...

Poza tym: tyle płacą za przekład książki? Nieźle, nieźle... :happy:

Jestem prawdziwym artystą - nie dbam o poklask tłumu, lecę wyłącznie na forsę :biggrin: . Lubię to Forum, skupia wyjątkowo inteligentnych dyskutantów, lubię spierać się z forumowiczami, być może, dzięki niemu non omnis moriar, ale przyznasz, że mołojecka sława w porównaniu z wyżwym kwotą to niewiele, prawda?

A od czasu, jak Fenicjanie wymyślili pieniądze, wyrażanie uznania w innej formie stało się zbyteczne...

Hmm... zabrzmiał to co najmniej dziwnie, ale doceniam pewien rodzaj samokrytycyzmu :happy:

To może rozpoczniemy akcję "Wyraź uznanie dla Generała! Wyślij SMS itd..." :cool:

A wiesz, dziękuję. Pomogłeś mi w podjęciu dość ważnej decyzji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilkakrotnie o tym pisałem, więc zaczyna mnie to nużyć, ale odpowiem: jestem agnostykiem.

O, widzę, że mamy podobne poglądy. Jakoś wcześniej mi to umknęło. :D

Ja oznajmiam, że na Polconie mnie nie będzie. Cóź, spotkamy się pewnie w Niedzicy( Nidzicy? Nigdy nie mogę zapamiętać) za rok, albo dwa. W każdym razie smaczengo pi... zielonej herbatki i rogali. ;)

Co myślisz o Orwellu?(a dokładniej o jego książkach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć EGM!

Ostatnio dowiedziałem się, że uwielbiasz grać w przygodówki. Czasami wspominam niezapomniane przygody w Syberii, Paradise, Still Life(w tych dwóch ostatnich poziom zagadek był zdecydowanie przesadny). Jakie według Ciebie są najlepsze przygodówki? Polecisz jakieś? Jeszcze jedno... Ty dałeś ten zapis ze Still Life? Bardzo się przydał, bo był to bardzo trudny moment w grze... Stawiam piwsko...

Czyż nie jest dobrze od czasu do czasu zasiąść nad jakąś odprężającą przygodówką? Dlaczego niektórzy twierdzą, że przygodówki są nudne? Mówią to ci, którym nie chce się uruchomić "szarych" komórek! Bo do takiej przygodówki trzeba nie lada cierpliwości i głowy. Rozumiem, że trzeba też zabić paru przechodniów w GTA, ale chwila rozruszania głowy nie zaszkodzi. Tak jak to powiedziałeś w recenzji, Syberia jest to dzieło nad dziełami. Logiczne zagadki, grafika, dźwięk. Pamiętam jak raz utknąłem nad zagadka w Syberii - otóż miałem problem z kanałem w Barksztacie. Nagle wieczorem przyszło mi olśnienie...ahhh to były czasy. OK już się nie rozpisuję, bo zanudzę Cię na śmierć...hehe

To pozdrawiam i czekam na odpowiedz!

Tomek

PS. Czekasz na Syberie III? Co o niej sadzisz, choć i tak za dużo informacji nie mamy. Uważasz, że wprowadzenie 3D to dobry pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się niemiło wtrącać i offtopować, ale...

Jeśli faktycznie EGM kończy karierę recenzenta - wypada Mu w tym miejscu podziękować za wszystkie recenzje przygodówek, które napisał. :) Wyspecjalizowany w jednym gatunku, zawsze z fachowymi tekstami, ciekawymi porównaniami i metaforami...

Nie chcę zadawać pytań "po co", "dlaczego" itd. - jeśli redakcja będzie chciała wyrazić oficjalne stanowisko, to wyrazi, jak nie to nie. Nie o to mi chodzi.

Po prostu: dzięki za każdą recenzję przygodówki, porady, tłumaczenia (chociażby ostatnie Ceville) - dziękuję! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiadam z tego e Forum i pisania recenzji do CDA. O szczegóły pytajcie Smugleera....

Coz, to milo ze oglaszasz to na forum zanim poinformujesz o tym fakce redakcje. O ile naturalnie po 12 latach korzystnej przezciez dla obu stron wspolpracy zasluzylismy na jeden telefon.

Co do szczegolow, to nie wiem czy chodzi o moja rozmowe z Patrykiem, czy o cos innego ale wolalbym akurat o nich forumowiczom nie opowiadac, bo to rowniez z korzyscia dla obu stron bedzie.

Licze, ze po prostu masz dzis gorszy dzien... ale jesli nie to coz, jestes dorosly, najbardziej dorosly z redakcji i najbardziej dorosly na forum, wiec zakladam ze podjales dorosla, przemyslana decyzje i po doroslemu wszelkie sprawy zakonczysz. W koncu noblesse oblige...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przeciw. Nie dość, że tak rzadko jest okazja przeczytać coś dłuższego autorstwa EGM, to teraz jeszcze takie coś. Prosiłbym, jak i większość pewnie o ponowne przemyślenie tej decyzji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... Fail... Generale, za co?

Zresztą, jesteś oczywiście człowiekiem, po stokroć mądrzejszym i rozsądniejszym niż niejeden forumowicz. A naszym zadaniem jest uszanować twoją decyzję. Cóż, jeśli nie zmienisz zdania, pozostaje mi tylko życzyć szczęścia na nowej drodze życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako [prawie] stały czytelnik od jakiś 11 lat twierdzę, że szkoda, iż Generał chce odejść z CD-A - fajnie było czytać Twoje teksty (niebawem przykładam się do książki, jaką tłumaczyłeś - "Sopel"Pawła Korniewa), ogólnie przywiązałem się do tego pisma i jeśli jakiś redaktor chce z niego odejść to człowiekowi ciężko to odebrać, tym bardziej, że Twoje recenzje (i tu sięgam pamięcią do tychże) były naprawdę wyjątkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś dowcip. Macie jakieś fatum w redakcji czy co. Czarny Iwan,Eld, teraz generał. No co jest.jak tak dalej pójdzie za rok nie będzie nikogo. Generale zastanów się jeszcze raz nad decyzją. Cokolwiek zrobisz,czytelnicy cda i tak zapamiętają cię na długo za wszystkie wspaniałe recki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Userze ^M@TRIX^, że tak powiem, zamknij buzię. Nie wiesz co skłoniło generała do takich wniosków, nie wiesz jak wygląda jego życie prywatne i problemy. Możesz sobie gdybać, ale nie wyzywaj go od głupców bo sam tylko udowadniasz jak wielkim ignorantem jesteś. Uszanuj decyzję a nie...

Co do EGMa - szkoda. Nie kupuję CDA od dawna i teraz też pewnie się to nie zmieni. Cóż, EGM przecież był moim ulubionym 'redaktorem'... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam to pożegnanie za mało profesjonalne. Dlaczego to Smugg ma odpowiadać? Bo naczelny? I co z tego? Fail. :down:

Tak, tak, oczywiście bardzo żałuję, że niedługo po odejściu ELDa, znika kolejny lubiany (i ceniony) przeze mnie redaktor. Ale cóż. Źle się dzieje ostatnio. :(

Lecz dziękuję Ci Generale za obecność w piśmie, jak i na forum. Miło było wymieniać z Tobą uwagi i dyskutować na poważne tematy. Miło było czytać nietypowe recenzje. Miło było być przekonanym, że każda recenzja, każda ocena spod Twego pióra będzie bezbłędna. Miło było... ale się skończyło. Dziękuję. :ermm:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w taki sposób...

EGM zaglądnął dziś na forum, może jeszcze wyjaśni jakiś "oficjalny" powód swojej decyzji forumowiczom... I co najważniejsze: redakcji i szefostwu, prywatnie. ;)

Kolejny redaktor odchodzi, ech, i to w taki... dezorientacyjny sposób (nawet Smugg nie wie, co się dzieje...). Szkoda. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ.... Co??? Odchodzisz??? Kto będzie spolszczał przygodówki? I recenzował? I rozśmieszał? W spolszczeniu Ceville'a czuć było humor i radość z życia (i bycia redaktorem cda), a teraz taki ponury post o tym ze zycie sens stracilo i odchodzisz z forum? Nie możesz mi tego zrobić! Ani nam forumowiczom! Ani twym przyjaciołom w redakcji! Przecież to... to... to absurd!!! Liczba samobójstw wzrośnie o 10% jak odejdziesz!!! CO SIĘ DZIEJE?!?!?! Kto jeszcze musi odejść? Co tam się dzieje w tej redakcji? Czy to przez kryzys? Może masz zły dzień po prostu? Nie strasz ludzi! Wiem, że będziesz zaglądał na to forum od czasu do czasu i proszę, przeczytaj posty zdesperowanych czytelników CDA i pomyśl nad tym. Prześpij się z CDA pod poduszką czy coś. Ale skoro na pewno odchodzisz, pozostaje mi tylko podziękować za wszystko. ALE POMŚL CZY WARTO!!! :ohmy::mad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Miło było poczytać twoje recenzje :) Ale zastanów się jescze czy warto odejsc z CDA :( A jeśli to twoja ostateczna decyzja nie pozostaje nic innego jak życzyc POWODZENIA!!!

Z rozmaitych względów (między innymi zdrowotnych) muszę ograniczyć obecność na Forum i w CDA... Nie żegnam się ostatecznie - bo ostateczną jest tylko śmierć - ale trzeba mi przerwy. Może będziemy - jeżeli taka Wasza wola - spotykać się gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...